Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Amygirl

Forum Admin
  • Content Count

7,067
  • Last visited

• Days Won

150

Everything posted by Amygirl

1. Hoş geldin Mehmet, Tanışma kısmında anime önerisi isteyip konunun anlam ve öneminden sapmaması adına yapılmış bir kural o :) keza anime istek ve önerileri konumuzda istediğin türde ve şekilde öneri alabilirsin. Animeye Death Note ile başlamayan birisi olarak seni tebrik ediyorum ama Boku Dake İnai Machi ile başlamak da fazla yeni olmuş. İsmen öneri yapmayacağım buradan ama kült serileri öneririm kesinlikle :) Az ve öz forumumuzda iyi eğlenceler :)
  2. Konusu güzelmiş bir bakayım Emeğinize sağlık
  3. Kafasına vura vura düzelt o zaman :) Herkesin çeviri işine girme sebebi farklıdır. Sen özenerek girersin başkası başka sebepten girer. Senin kabul etmen ya da etmemen önemli değil. Bu platformda herhangi bir çevirmenin çevirisine saygısızlık yaparsan uzaklaştırılırsın. Dediğim gibi izlemek siteye yüklemek çeviriyi sahiplenmek kişilere bağlı bir şey. Tercih etmek ya da etmemek elinde ama gidip orada burada çevirmenin çevirisini kötülemek yanlıştır. Merak ettiğin bir seri var ve İngilizcen yok. O serinin tek çevirmeni var o da uygun çevirmemiş, ne yapacaksın? O çeviriye muhtaçsın bu kadar. Sen kabul etmezsin başkalarının umurunda olmaz. Bazıları küfürlü ya da Alaturka terimlerle yapılan çevirileri sever bazıları direkt normal çevirisini ister.
  4. Ka-rı-şa-maz-sın! Arkadaş dediğim şeyi anlamak o kadar zor mu? İyi çevirir kötü çevirir sana ne? Beğenmiyorsan onu tercih etmezsin. Anime izleme siten varsa beğenmemişsen çevirisini yüklemezsin. Kötü bir çeviri yapmış diye çevirmenine küfür edemezsin. O kişiden o kişi üzerinde hiçbir hakkın yokken iyi çeviri talep edemezsin. Bunlarla eleştirmek farklı şeyler. Çeviriyi eleştiremezsin gibi bir anlamı nasıl çıkardın, cümlemden. "Kardeş çevirmişsin eline sağlık, ama şu şu cümlelerde hata var şu yazımın şurada hatalı. Bunlara dikkat etsen güzel olur." demek de bir eleştiridir. . Uygun bir dille dile getirdiysen ne ala. Ama hareketlerine devam ediyorsa yine senin yapabileceğin bir şey yok. O kişinin eksik işi ona küfür etme hakkı tanımaz kimseye!! Ya da o animenin iki fansub çevirisi varsa önerirken a fansubundan değil de b fansubundan izlemeni öneririm demek de bir eleştiri sonlanımıdır. Bedava hizmet aldığınız şeye atıp tutacaksanız bu forumda işiniz yok. Şu an müsait değilim. Pc yi açınca çılgın şeyler yapacağım bu konu üzerinde. Edit: Eleştiremezsin kelimemden neyin eleştirilemeyeceği anlaşılmıştır diye düşünüyorum. Zira a çevirmeninin çevirisini şu sebepten ötürü beğenmedim demek de bir eleştiridir. Eleştirmek yasak olsa beğenmedim demek bile yasak olurdu :D
  5. Çeviri işi ücretsiz yapılan kişinin kendi vaktini verdiği emek harcadığı bir şeydir. Bunu google translatele de yapabilir titiz bir şekilde imla kurallarına uyarak güzelce de çevirebilir. Bu kişinin kendi tercihidir bunu eleştirme hakkına sahip olduğumuzu sanmıyorum. Para vererek izlediğimiz bir şey olsa her türlü eleştirelim olur. Ancak kişinin çevirisini tercih etmek ya da etmemek bizim elimizde. Bir animeyi 3 fansub çevirmişse a yı değil b yi tercih edersin kafana göre ama bir animeyi tek bir kişi çevirmiş o da uygun çevirmemişse yapacak bir şey yok. Ya yabancı kaynaktan izlenecek ya da katlanılacak. Ancak yine de ona kötü çevirilerinden ötürü kötü bir şey söylemeye hakkımız yok. E tabii uygun bir şekilde uyarılabilir fansub ya da çevirmen, orası ayrı
  6. @1456ha Emeğine sağlık Urasawa sensei in artık anime yapılmamış çevrilmeyen animesi kalmadı sayende
  7. Ya hsjsjjsjs yarıldım hsjsjjs video altı yorumlar komedi. Bak şuraya da yazıyorum dünyanın en tehlikeli fan grubu Haikyuu fan grubudur 

https://youtu.be/so6vcZZLhLQ

Video altındaki Oikawa profil fotosu olan "amy" nickli kız ben değilim yemin ederim :D

8. Beyaz Diş, akabinde Vahşetin Çağrısı Medeniyette doğuş, vahşi yaşama dönüş hikayesidir. Lisedeyken okumuştum şimdi okusam farklı anlamlar çıkarabileceğim kitaplardan...
  9. Büyük şehirlerdeki restoranlara iyi Antakya döneri yapan Antakyalı usta, iyi lahmacun yapan Antepli Usta falan getirtileceğine Ankaradan iyi hamur işi yapan ustaları bütün şehirlere dağıtsak daha mantıklı :D

1. Singularity

Singularity

o beğeniyor dememiştim aslında neyse kötüyse eğer ona ittireyim bari o beğendi diyip işin içinden sıyrılayım 

2. Amygirl

Amygirl

Konu nerelere gelmiş ya :D

3. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Eskişehir 'in bilinen yerlerinde çiböreği hiç beğenmedim. Bu mu dedim, 2 kere ayrı yerlerde denedim yiyemedim yarım bıraktım.

4. Show next comments  15 more
  10. Rokka no Yuusha Dediğin animeye Gintama uyuyor hemen her karakterinin gri tarafı var Ana karakter çilekli süt için böbreğini satar o derece :D Ama öyle bir kişiliği var ki öyle bir abim öyle bir eşim öyle bir babam öyle bir oğlum öyle bir bacanağım olsun isterdim :D
  11. Garden of Words Udon no Kumi no Hanasaku Iroha Zettai Karen Children the Unlimited
  12. Nihahahahaha bu sezon da Naikawa Daisuke sesi duyacağım bir anime Eline sağlık @1456ha
  13. Bu önerinizi [email protected] den iletirseniz yöneticiye daha çabuk ulaştırmış olursunuz.
    1. Amygirl

Amygirl

İyi de mesele genel anime ahlak yasası falan değil ki... Herhangi bir tutumu benimseyip karşı tarafın tutumunu sapkınlık olarak düşünmek... Hayır dönüp o paragrafı birkaç kez okudum. Yaw bahsettiğim tek şey bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. O sebeple tepkini çok sert buldum Şoguncuğum. Ecchiyi geçtim harem ensest ilişki içeren ecchi seven tayfaya bile kötü söz söylememişim. Sadece davranışlarını çarpık bulduğumu belirtmişim. Sanki yerin dibine sokmuşum gibi tepki göstermişsin :oniondesuplz:

2. Singularity

Singularity

Okudum okudum okudum emelin nerede ecchiye laf attığını bende bulamadım şaşı olacağım yahu

3. Amygirl

Amygirl

Hah yaa sonunda birisi destek verdi Az kalsın Zeynep ablayı çağıracaktım :D 

14. Skip Beat Lovely Complex Tsurezure Children Nijiiro Days Tada kun no Koi wa Shi nai
  15. Yalnız abla durumuna bakmasam profilini fark etmezdim duvar kağıdın olam :admire2-onion-head-emoticon:

1. Singularity

Singularity

çok çirkin...  :P

2. Vega

Vega

Sensin çirkin :booger-crazy-rabbit-emoticon:

3. Singularity

Singularity

Çirkinleri sevin :homelessonionplz:

16. Husbando konusunu hortlatmaya gideyim kıh kıh kıh Hoş geldin Onur :)
  17. Günde üç bölümden fazla Jojo izlersem konuşurken değişik düğüşük jest ve mimik yapmaya başlayacağım diye korkuyorum. Konusu şahsına münhasır aksiyonu yerinde güzel bir seri ama her bölümde repliklere hareketlere gülmekten ölüyorum :D

1. sadece okan

sadece okan

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a1QmpVD_460svvp9.webm bu attıklarım da direk link abla :D bu da farklı versiyonu bu da güzel

2. Gallardo

Gallardo

Jojo ilk sezon ending efsanedir epey parodisi yapıldı

Spoiler

3. sadece okan

sadece okan

https://9gag.com/gag/abYxzo9 al abla bi tane daha buldum xd

18. Oooo Trabzona akıyoruz Hoş geldin Ali
  • Create New...