Jump to content

Shoryuken.M

Üyeler
  • İçerik sayısı

362
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

Shoryuken.M kullanıcısının paylaşımları

1. Evet dediğin gibi gerçekten güzel yapılmış seslendirmesi bir ara yayınlamışlardı tv de...
  2. Ben zaten japonca orjinal diline birşey demiyorumki gerçekten çok güzel seslendirme yapıyorlar okadarda olsun yani dünyanın en büyük çizgi dizi sektörü ama ben diyorumki kendi dilimizde izlemek daha güzel olmazmıydı birde şunu söylim bu animeler japonyadan çıkmasaydı da mesela dili kulak tırmalayan bir ülkenin yapımı olsaydı aynı şeyi söylermiydiniz gerçekten merak ediyorum çünkü bana göre japonca kulağa hoş gelen bir dil...Ayrıca okadarda olsun şanji yani ^_^ onlarda bir animede mustafaya mustapamı diyolardı ne veya bunun gibi birşey :D
  3. Ah olsaydı keşke siz izlemeseniz de biz izlerdik...
  4. Daha fazla şık koymamamın sebebi bu animelerin hem ülkemizde hem de dünyada en çok izleyiciyi kendisine genel olarak bunların çekmiş olmasındandır yani popülerlik bakımından ama haklısınız biraz daha çoğaltmak lazım tabi sizin belirtmek istediğiniz bir anime olupta yazarsanız sevinirim ancak magnetic arkadaşında dediği gibi dublaj sektörü ülkemizde en gelişmiş sektörlerden biridir baştada söylediğim gibi istenildiği zaman en kral dublajı yapıyoruz ve şu sözede katılıyorum animeye türkçe dublaj başlarsan keyfi bir başkadır çünkü içinde bizden birşeyler olduğu için bize daha güzel yansıyacaktır örrnek olarak buz devri üç ü izledinizmi bilmiyorum ama heralde ojinal seslendirmesin den bile daha komik ve güzel olmuş ayrıca uchiha söylediğin gibi o nasıl cips yemek öyle dediğin kadar varmış yani :) :o :D
  5. Dediklerinizde kesinlikle haklılık payı var zaten ülkemizde bu sektör fazla gelişmediği için dublaj yapılmıyor ama geçmişe baktığımızda büyük kanalların çoğu anime yayınlıyolardı şimdiyse bir çok çocuk kanalı çıktığı için ülkemiz de bence anime anlayışı daha da geriye gitti çünkü yayınlananların çoğu küçük yaş guruplarına hitap ediyor evet banada şu an animeyi hangi dilde izlemek istersin desen sana japoncasını derim ancak iyi yapılmış bir türkçe dublaj varken de başka dilde izlemem bu hepsi için geçerli sinema dizi vs...
  6. Daha önce bu konu açıldımı bilmiyorum ama açıldıysa affola arkadaşlar şahsen ben bu animelerin tamamını türkçe dublajlı izlemek isterdim, özelliklede Naruto ve Claymore'u şimdi diyebilirsinizki dublaj kötü yapılıyor, ama bunu genele yaymak doğru değil bence çünkü istenildiği zaman bu ülkede bütün alanlarda çok iyi dublaj yapıldığını görüyoruz. Ayrıca bildiğiniz gibi one piece'in dublajı yapıldı ama çok fazla yayınlanmadan kaldırıldı unutmamak lazımki o zamanlar çocuklara yönelik yayınlandığı için dublaj da fazla üstünde durulmamıştı, neyse ben bugün için soruyorum bunlar harici eklemek istediğiniz anime olursa yazarsanız sevinirim neyse çok uzattım. :lol: Şimdiden teşekkürler...
  7. Shoryuken.M

Türk Anime TV !!! (Anket)

1.Valla hatırlamıyorum :) 2.Bir türk sitesi olması,formunun olması ve tabiki de naruto :D 3.Aklıma gelmedi :D 4.Yeni üye olduğum için bilmiyorum (yada kendim) :D 5.4 te verdiğim cevabın aynısı :) 6.İyi birine benziyor :) yada 4 ve 5 verdiğim cvp ın aynısı :) 7.Sitede yayınlanmasını istediğiniz animeler ah bide yayınlasalar :) :) :) 8.Yeni konular açman dileğiyle... 9.Daha açmadığım için sevemiyorum :) 10.Hangi animelere türkçe dublaj yapmamızı istersiniz...Kabul ediyorum bu biraz uçuk oldu :) :) :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.