Jump to content
Türk Anime TV Forum

Darktower

Üyeler
 • Mesaj sayısı

  90
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

 • Başarı

  3

Darktower kullanıcısının son zaferi 28 Ocak

Darktower en beğenilen içeriğe sahiptir

Darktower hakkında

 • Derece
  Level 1
 • Doğum tarihi 21-09-1996

Kişisel Bilgiler

 • Hakkımda
  https://www.turkanime.tv/kullanici/darktower

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Konum
  Türkiye

Son profil ziyaretçileri

1.698 kez ziyaret edildi
 1. Darktower

  Bu Animeyi İzledin mi?

  Vampir serilerine bir ara merak salmıştım. Önerilenlere geliyordu ama İzlemedim. Kingdom? Kingdom animesinin, bu sene 3. sezonu geliyor. Türk anime beğeni oranlarına bakarak, fazla izlenen bir seri olmadığını söyleyebilirim.
 2. Darktower

  Anime konularının kısır döngüye girmesi

  Sword art online 1. sezonu zar zor bitirdim. Çoğu kişi linçleyecektir. Ama bence berbat bir animeydi. Bu kadar kalitesiz anlatılan bir hikaye görmedim. Karakteler, dünya her şey ruhsuz. Hadi japonlar modern dünyalara, yaşıyor hissiyatı veremiyor. Fantastik bir oyun da, bir sürü oyuncu kalmış insan azıcık canlılık katar. O kadar baydım ki. Zaten ana karakter ve yan karakter odun+odun. Romantizm ve komedi animesi izlemesem, belki beğenirim. Ama çok iyi eserler izledim. Isekai animeleri ilk izlediğim de, keyif veriyordu. Ama bu animeler 12-24 bölüm ya da 2-3 sezon yapıyım salıyım kafasındalar. Yani karakterlere ve evrene derinlik katmıyorlar. Ben bu katılmayan derinliklerden dolayı, sevsem bile izlediğim İsekai aniemlerini dönüp tekrar izlemiyorum. Atıyorum Naruto, HunterxHunter ya da One Piece bazı dövüş sahnesi ya da dram sahnesini açıp izleyebiliyorum. Ama küçük ve klişe animeleri izlemeye dayanamıyorum. Karakter, çiftlik, ülke artık buna ne dersen, bir şeylerin zamanla gelişmesini izlemeyi seviyorum. Kısacası animelerin kendine beni bağlamasını isityourm. Animelerin bu kısır döngüye girdiğini düşünenlerdenim. Arada güzelleri çıkıyor. Ya da bu kısır döngüye farklı bir tema ve çizim ile yaklaşanlar oluyor. Gene onlar çok beğeniliyor. Ama bu fanservis kitlenin, beğendiği şeyleri ciddiye almamayı öğrendim. Yani onlar bir şeyi çok beğeniyorsa, iki kere düşünüyorum. Bu aksiyon, fantastik sıkıldıysna, biraz modern ve kafa dinlemelik animelere göz atmanı öneririm. 2020 Kingdom, Log horizon gibi serilerin devamları geliyor. Eğer Kingdom izlemdiysen bakmanı öneririm. https://www.randomanime.org/ Animelerin en büyük eksileri dram, romantizm ve iyi ya da kötü karakter öldürmekten çekinmeleri diyebilirim. Ayrıca Naruto filler olarak geçen ana ve yan karakterlerin detayına giren bölümleri sunmamaları olabilir. Genel de çoğu izleyici filler şikayet eder. Ama bana göre bir animeyi, derinleştiren şey fillerdir. Çinlilerin yaptığı 3-5 dakikalık kısa seriler bile, daha fazla ilgimi çeker oldu. Tabi onların karakter çizimleri, animasyon ve seslendirme konusunda sorunları var. Çünkü animelerin çoğunu aynı firma yapıyor. Atıyorum A adlı anime de yaşlı bir karakter var. B adlı anime de birebir aynısı var. Adamlar çizmeye bile uğraşmıyorlar. Yani kaliteleri bu seviyler de geziyor. Anime yapanlar Global yayılama konusunda halen kötü olduklarından, Japonlara göre seri yapıyorlar. Umarım Japonlar işlenmemiş konular da baskı yapar. Ya da çok tutan klişe animeleri yerin dibine gömer. Tabi Global tarafta, Myanimelist gibi anime yapanların ciddiye aldığı platformlar da, klişe animelerin 3-5 arası puanlar alıp, ağır topa tutulması gerekiyor. Özellikle bu klişe animeleri sürekli yapan ve gerçekten parasal alt yapısı iyi şirketlerin cezalandırılması gerekiyor. Anime kitlesin de böyle bir topluluk anlayışının olduğunu sanmıyorum. Çoğu izliyor, my animelist puanlıyor ve 3-5 arkadşı ile Discord muhabbetini yapıp salıyor.
 3. Darktower

  Merhaba ^^

  Sohbet için Türkanime discord bekleriz. Foruma göre daha aktif bir kitle var. https://discordapp.com/invite/fmNHGr6
 4. Takip listem arayüzünü, daha kullanışlı yapılabilir mi? @schneizeL Ben halen animeleri yer imlerine oluşturduğum klasörlerden takip ediyorum. Yani takip listeme girip, hangi animeyi takip ettiğime bak hem yavaş hem de angarya geliyor. Yer imlerini kullanmadan, burayı daha aktif kullanmamı sağlayacak şekilde düzeltilse çok iyi olur. Mesela sitenin solunda ya da üst kısmında açılan bir menü olabilir. İzlemeyi sürdürdüğüm animeler ayrı bir sayfa da sunulabilir. Hareketli resim ya da temalar genel de siteleri kastırıyor. Ayrıca animelerden görsel koyulmaması taraftarıyım. İnsanlar için spoiler oluyor. Beyaz ve koyu tema yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca site yönetimi karanlık tema ekleyene kadar, Dark reader uzantısını kullanabilirsiniz. @RogenLothena
 5. Şu bağlantıdan girmeyi dener misiniz? Ayrıca yer imleri vb. HTTPS bağlantısı olan siteyi ekleyin. @Betül Güzel https://www.turkanime.net/index Ek olarak siteye üyelik alırsanız, bot kontrolünü görmemeniz gerekiyor. Bot saldırısına önlem olarak, üyeler bu denetimi görmüyor diye biliyorum. Comodo antivirüs üzerinden, siteyi güvenilir listeye ekleyebilirsiniz. Ayrıca Adblock uzantısı yerine, Nano adblocker ve Nano defender tavsiye ederim. Düşük bellek tüketimi ve reklam/izleyici engelleme konusunda daha iyidir. https://chrome.google.com/webstore/detail/nano-adblocker/gabbbocakeomblphkmmnoamkioajlkfo https://chrome.google.com/webstore/detail/nano-defender/ggolfgbegefeeoocgjbmkembbncoadlb
 6. Son 2-3 gündür, görsellerin yüklenmesin de bir gecikme var. Farklı tarayıcılar ve reklam engelleyici kapalı ve açık olmak üzere denedim. Bu soruna sebep olan şeyi düzeltir misiniz? Pagespeed sayfası da ne yaptıysam, siteyi tarayamıyor. -Resimdeki hatayı veriyor. Ayrıca anime bilgi sayfasındaki Facebookta paylaş butonunu kaldırp ve Anime detayı sekmesini en yukarıya koyup, javascript olarak ayarlarsanız çok iyi olur. Anime detayına basınca, tekrar aynı sayfa yeniden açılıyor. Diğer sekmeleri anime detayı ile eşitlerseniz bu sorunu çözebilirsiniz.
 7. Darktower

  Selam

  Chatango yerine, Discord geldi. Discord'a bekleriz. https://discordapp.com/invite/HwkpAdm
 8. Darktower

  Animeye yeni başladım öneriler lütfen

  https://www.turkanime.net/anime/tate-no-yuusha-no-nariagari https://www.turkanime.net/anime/shingeki-no-kyojin
 9. Büyük ihtimalle içerik ekledikten sonra, site yetkilisinin kontrolünden geçiyor. Tam bir bilgim yok. Discord üzerinden yetkililere sorabilirsin. https://discord.gg/QTxQP3u
 10. İçerik ekleme menüsünde, eksik çeviriler var.
 11. Bu tarz haberleri, Animeler NET sitesi üzerinden yapsan güzel olabilir. Galiba siteye içerik eklemek için üye olman yeterli diye biliyorum.
 12. Arka plan resmine, bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://www.artstation.com/artwork/kmGan
 13. Koyu tema seçiliyken, yönlendirme bağlantıları böyle gözüküyor. Koyu tema konu açarken ya da düzenleme yaparken bağlantı, emoji, spoiler gibi seçenekler yok. Ayrıca içerik ve anket seçeneklerinin hangisinde olduğumuzu gösteren, arka plan rengi belirgin değil. İçerik menüsünde olmama rağmen, anket menüsündeymişim gibi bir renklendirme var. Bağlantıların rengi bence sönük kalıyor. Daha belirgin bir renkle değişirse iyi olur. Koyu tema da, bağlantı yerine https olarak yazıp girsem de, site HTTP olarak çalışıyor.
 14. @schneizeL Discord simgesi, en üstte çık butonun üstüne geliyor. Düzeltirseniz sevinirim. Ayrıca arama sistemi ve anime etiketleri konusunda geliştirme yapar mısınız? Mesela Isekai diye etiket eklenebilir. Bazı animeleri ararken, kelimesi kelimesin ismini yazmamız gerekiyor. Arama sonuçlarının etiketlendirmesi geliştirilebilir. Ayrıca aktif kullanıcılar arasından, sitede hatalı bulunan metin, panel, kırık videolar düzeltmek için yetkili alımı yapar mısınız? Mesela bir animenin ikinci sezonu var. Ama bağlantılı animeler sekmesine eklenmemiş. Animeyi izleyen kişi, buraya güvenerek olmadığını düşünüp salıyor. Örnek olarak geçen belirtmiştim. Halen ikinci sezon sayfası eklenmemiş. Sadece bu tarz şeyleri değiştirme yetkisi olan, yetkili alımı yapılsa güzel olabilir. Anime açıklama sayfasından, İzlemeyi tamamladıklarım seçeneğini seçince, anime bölümlerin hepsi son izlediklerime ekleniyordu. Artık İzlemeyi tamamladıklarım yapınca eklenmiyor. Bu bakım esnasında oluşan bir hata mı? Yoksa bundan sonra böyle mi olacak?
 15. Discord girince bot onaylama sistemi gibi bir şey var. Giriş yapınca ypgnzx gibi bir ismi olan bot, sana özel mesaj atıyor. Oradaki bağlantıya tıklayınca, discord seni otomatik atmıyor.
×
×
 • Yeni Oluştur...