Jump to content

Darktower

Kayıtlı Üye
  • Content Count

124
  • Last visited

• Days Won

3

Darktower last won the day on January 28 2020

Darktower had the most liked content!

About Darktower

• Rank
    Level 1
  • Birthday 09/21/1996

Profil Bilgileri

Recent Profile Visitors

2,305 profile views
  1. Video oynatıcıları Türk Anime sitesine ait değil. Yani oynatıcı sunucu tarafında hız sınırı koyuyorsa yapılabilecek bir şey yok. Sibnet, Fembed, Mail RU, Myvi gibi alternatifler baya sorunsuz çalışıyor. Eğer düzgün çalışan alternatif yoksa, belirli bölümler Discord açılmayan-bölümler kanalına yazarsanız video oynatıcılarını yenileyeceklerdir.
  2. Bu izleyicileri engelleyince, bölümler kısmını aşağı kaydırma çalışmıyor. Bu konuda iyileştirme yapar mısınız? CDN konusunda pek bilgim yok. Ama site performansına etkisi varsa, bu şeyleri azaltmanız daha faydalı olacaktır. https://chrome.google.com/webstore/detail/localcdn/njdfdhgcmkocbgbhcioffdbicglldapd?hl=tr
  3. Arayüz sığmadığından dolayı yaşanıyor gibi gözüküyor. Tablet için nasıl çalışıyor bilmiyorum. Ama Firefox tarayıcısını yükleyip, ublock Origin eklentisi ile bazı arayüzleri tamamen gizleyebilirsin.
  4. İzlediklerim kısmı sürekli pasif bırakıldığından, siteye çok yük bindirdiğini düşünmeye başladım. Tabii bilgim yok. Bu sistemi siteye en az yük bindirecek şekilde revize etme imkanınız var mı? Atıyorum profil kısmına bunları bölümlerin kutucukları yerine, liste olayı dediğimiz şekilde aşağıdaki gibi resim ve ek bilgiler olmadan şu izlendi şeklinde olabilir mi? O izlendi şeyine tıklayınca ise bölüme aktarsa falan. Naruto 1. Bölüm izlendi. One Piece 1. Bölüm izlendi. Bir de destekleyen ve normal üyeler için bu kısmın saklama kapasitesine ayar çekebilirsiniz. Atıyorum güne göre lis
  5. Hız değerleri eskiye göre çok kötü. Acaba bu konularad bir iyileştirme yapar mısınız? https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=https%3A%2F%2Fforum.turkanime.tv%2F&tab=desktop Forum pek aktif kullanılmıyor. Ama en azından performansını artırsanız daha fazla kullanılır gibi geliyor. Daha önceden önerdiğim genişliği ortalama falan da olsa daha katif kullanılacağını halen düşünüyorum.
  6. Dediğim gibi sorun tarayıcıdan kaynaklanıyor. Denemek içim mobile indirdim. Bu arada mobil sürümü rezalet, site arayüzünü bozuk gösteriyor. Neyse veri tasarrufu ayarını tamamen kapatman gerekiyor. Veri tasarrufu IP farklı gösterip siteye girdiğinden, bot hesabı olarak algılayıp engelliyor. Ayrıca tarayıcı sürümü Opera 56 sürümünü kullanıyor. Yani çoğu video oynatıcısı görüntüsü olmadan sadece sesi verebiliyor. Sibnet bile kullanılmıyor. Bu tarayıcı ile İnternette gezmeye çalışmak bile eziyet. Şahsen başka tarayıcı kullanmanızı öneririm. Kiwi browser tercih edebilirsin. İ
  7. Dış bağlantılar kısmında bir veri yoksa, gelen uyarı arayüzü bozuyor. Bir de bu hatayı veren seriyi yanlış yüklemişler. Seri 13 bölüm gözükürken ilk 4 bölüm yüklenmemiş. Büyük ihtimalle bundan dolayı veriyi çekemiyor.
  8. Mini Opera eski bir alt yapı kullandığından dolayı olabilir. Brave tarayıcısı ile girebilirsin.
  9. AoT kalitesini benim gözümde yerlere çeken Eren'in çıkması garibime gitti. Şahsen AoT vahşet olmasa bu kadar vurucu bir anime olacağını hiç düşünmüyorum. Çünkü ana karakter bu vuruculuğu baltalayan en kalitesiz şey. Bir de animenin başktaki kaliteyi, devamında geliştirememesi var. Neyse AoT fanboyları tarafından linç edilmek istemiyorum. Bunun dışında anket yaparken, karakterlerin görsellerini gösteren bir şey olsa iyi olurdu. Çoğu karakter hatırlamadığımdan, aklıma gelene oy bastım. One Piece şahsen anime olarak iyi bir başarısı yok. Manga tarafında olsa belki listeye
  10. Bu aralar sitedeki yavaşlık canımı sıkmaya başlamıştı. AoT olduğu günler sunucu tarafında sorunların yaşanmasını normal karşılıyorum. Bağış sistemi olmasa da o yoğunluğu karşılayacak geliri bulmanın da zor olduğundan o günler siteye girmiyorum. Bunun dışında AoT olduğu günlere uzak zamanlarda ise, site çok ağrı yükleniyor. Reklam engelleyici açık ve kapalı test ettim fark etmiyor. Bu arada sitede üyeliğim bulunuyor. Pagespeed testini bir tane anime sayfasında test ettim. Önceden 85-100 arası olan hız 72 civarına düşmüş. Biraz daha hız değerini 90-100 civarına çekecek iyileştirmeler
  11. Forum için sunulan koyu tema, sayfa açılırken 1-2 saniye gecikme ile aktif oluyor. Ayrıca çok siyah olduğu için göz yoruculuk sorunundan kurtulamıyor. Ana sitenizdeki gibi gri tona çalan bir tema ile değişip, aynı ana sayfa gibi bu ayarı açınca 1-2 saniye gecikme olmadan koyu temada çalışsa çok iyi olur. Galiba forum sisteminin sunduğu bir koyu tema ayarı, bunun en güncel versiyonu ya da daha istikrarlı bir eklenti sürümü varsa eklerseniz çok sevinirim.
  12. İzlemedim. Aşağıdaki üye ''Kingdom'' izlememiştir.
  13. Fullmetal Alchemist ama Brotherhood olanını öneririm. Akame ga kill animesi bana göre kalitesiz. Türkiye de garip bir fanboy kitlesi var. Ama emin ol, animesi hiç keyifli değil. Yukarıda Akame spoiler veren olmuş. O arkadaşın söylediği nedenden dolayı değil. Vermeye çalışılan dramı, hissetirecek kadar karakter derinliği yok. Anime oldu bittiye geliyor, 50. sezonluk ve düzgün anlatılan bir seri olsa güzel olurdu. Sözde ana karakter Akame ama esamesi bile okunmuyor. Fanboy tayfanın yorumlarını sal ve Akame ga kill uzak dur. Fairy tail sonra, sevmediğim animelerden biridir. Myani
  14. Resimde gözüktüğü gibi soldaki reklamı, en sağa alıp. En sola Anime haberleri, ortaya Fansub duyuru panosunu alır mısınız? Ayrıca Discord davet panelini gizleme gibi, haber, duyuru, forum güncellemeleri panolarını gizleme ayarı sunsanız çok iyi olur. Ben bu menüleri, sırf gereksiz olduğu için reklam engelleyici ile engelliyorum. Bence bu ayarları sunup, Alucard performans sorununu düzelterek sitede insanların reklam engelleyiciyi kapatmasını sağlayabilirsiniz. Ben reklam engelleyici ile, menüleri engelleyip böyle kullanıyorum. Şahsen sade bi
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.