Jump to content
Türk Anime TV Forum

Darktower

Üyeler
 • Mesaj sayısı

  30
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Darktower hakkında

 • Derece
  Level 1
 • Doğum tarihi 21-09-1996

Kişisel Bilgiler

 • Hakkımda
  https://www.turkanime.tv/kullanici/darktower

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Konum
  Türkiye

Son profil ziyaretçileri

1.030 kez ziyaret edildi
 1. Anime denizi Myvi bağlantısı Arslan senki 2. sezon'undan bir bölüm içeriyor. https://www.turkanime.tv/video/berserk-2016-9-bolum Akasuki Ameterasu videosunda çevirdiği farklı bir anime yüklenmiş. https://www.turkanime.tv/video/drifters-4-bolum
 2. Darktower

  Yorum kısmının siyah ekran olması

  Kullandığınız uzantılardan da kaynaklanabilir. Hangi uzantıların yüklü olduğunu belirtir misin? chrome://extensions/ Siteden kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Bende herhangi bir sorun yok. Dark reader uzantısı kullandığımdan arka plan siyah gözüküyor. Dark reader kapalı ya da açık fark etmeksizin Disqus yorumlar sayfası hatasız çalışıyor. Tarayıcı geçmişini bağlantıdaki makaleye bakarak silebilirsin. https://support.google.com/chrome/answer/95589?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=tr Tarayıcınızı güncel tutmayı da unutmayın. https://support.google.com/chrome/answer/95414?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=tr
 3. Darktower

  Çevrilmesini İstediğiniz Animeler

  Kingdom animesi belkide çok az beğeni almış gibi gözükebilir. Ama gerçekten çok iyi bir anime olduğunu düşünüyorum. Animeyi ilk başta Peace fansub izliyordum. Herhangi bir sıkıntı olmadan devam ediyordu. Ama Anikeyf çevirisine geldiğimde çoğu bölümde yer yer ses kayması, yanlış çeviri ve kalitesiz Türkçe ile karşılaştım. https://www.turkanime.tv/anime/kingdom https://www.turkanime.tv/anime/kingdom-2nd-season Bu seriyi sizin çevirmenizi rica ediyorum. Ayrıca 2. sezon anikeyf çevirisine lütfen bizi maruz bırakmayın.
 4. Bağlantıdaki uzantıyı yüklersen o arayüz geliyor. https://chrome.google.com/webstore/detail/sibnet-betterplayer/dlpiocjogoilggigpijnoamnjjolfhdm Ben genelde Myvi ve Sibnet hız sorunu yaşamıyorum. Tabi bazen sunucularındaki yoğunluktan kaynaklı sorun olabiliyor. Ama ilk başta belirttiğim video oynatıcılar çok iyi bir şekilde çalışıyorlar.
 5. Myvi'ye aşağıdaki bağlantıdan yükleyebilirsin. http://www.myvi.ru/ Ameterasu nereden yükleniyor bilmiyorum. Ama sağ tıklayınca Türkanimeplayer gibi bir yazı çıkıyor. Site yetkilileri o konuda yardımcı olabilirler.
 6. Forum imza ayarlarında hata veriyor. https://forum.turkanime.tv/ayarlar/imza/ https://prntscr.com/on97l4 Ayrıca forum ve live action sitesi için İcon resmi ekler misiniz? https://prntscr.com/on97up
 7. Darktower

  ( 20 / 24 ) Dororo

  Çeviri için teşekkürler. Güzel bir animedir. Herkese öneririm.
 8. Darktower

  Siteye Siyah Ekran Modu

  Biraz hortlatıyorum ama, Dark reader uzantısını kullanabilirsiniz. Ayrıca site yöneticisi'nin varsayılan olarak bence siteye karanlık tema seçeneği sunması gerektiğini düşünüyorum.
 9. VK unutmuşum. VK genelde yükleyen kişinin bir +18 içeriğinden dolayı tüm içeriklerini diğer sitelerde yayınlamasını yasaklıyor. Ya da bilerek kendi sitesine çekmek için böyle bir bahane uyduruyor. Şahsen Adblock uyarısı veren ve açtığında hızı düşen siteler yerine VK daha iyi bir alternatif olabilir. Yükleyen arkadaş ise +18 içerik olmayan yeni bir hesap açıp oradan devam etse daha iyi olur. Ecchi anime yüklemese VK belki diğer sitelerde çalışır.
 10. Fansub ve uploader yetkililerine aşağıdaki tavsiyelerime biraz kulak asmasını öneririm. Özellikle uploader arkadaşların kesinlikle bakmasını öneririm. Hem onlar hemde kullanıcısı açısında aşağıdaki önerdiklerimin size kolaylık sağlayacağını belirtmek isterim. Aşağıda söylediğim oynatıcılar telif yeme, video kaldırılma, hız sorunu ve berbat arayüz olmayan oynatıcılardır. Myvi Sibnet Fembed Cloudvideo AMATERASU BDUP Sunucu sorunu yaşamadıkları sürece bunlarda video izlerken pek sorun yaşamadım. Yukarıdaki oynatıcıları elinizden geldiğince yeni Video oynatma arayüzünden en üste koymanızı öneriyorum. Site yöneticisi yeni gelen üyelere varsayılan olarak bence Yeni video oynatıcı arayüzünü sunması gerektiğini düşünüyorum. https://prntscr.com/om8ani Bunlara ek olarak Mail hız sorunu yok. Ama bu oynatıcı video arayüzü çok kötü. Video ilerletme barı orantısız, video ön izlemesi yok, fareden elinizi çekince ekrandan kaybolmuyor, boşluk tuşu ile durdurup başlatınca sağ üstteki paylaşma simgeleri kaybolmuyor. Chromium tarayıcılar 76 sürüm ile birlikte artık Adobe Flash player varsayılan olarak engelliyor. https://prntscr.com/om8axy Bu yüzden bence Odnoklasniki yani OK RU sitesine video yüklemenizin hem sizin açınızdan hemde kullanıcı açısından gereksiz olduğunu düşünüyorum. Zaten bu site Rusya dışındaki ülkelerde bilerek hız sınırlaması yapıyor. Rusya VPN olmadan site aşırı yavaş çalışıyor. RUTUBE Türkiye engeli var. VPN olmadan girilmiyor. TUNE sitesi ise çok kısa bir zamanda embem kodu inaktif ediyor. Ayrıca videolar 360P olarak yükleniyor. Bu siteyi kullanmanızın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Aşağıdaki sitelere benzeyen video oynatıcılar çok reklam var diye farklı sitede açılıyor. Ayrıca bu oynatıcıların çoğu belirli bir süre sonra hız sınırı koyuyor. Openload Sendvid HDVID Fastplay STREAMANGO, DOWRU https://prntscr.com/om8bf3 Bunları olabildiğince az kullanmanızı öneriyorum. Bunlara ek olarak Mega sitesi belirli bir süre sonra video izlemeyi direk engelliyor. Hatta fansub forum sayfalarında paylaşılan Mega bağlantıları yüzünden insanların indirme odaklı anime izlenmesi'nin az olduğunu düşünüyorum. Bu siteye video yüklemek yerine hız sınırı koymayan upload sitelerini tercih edin. Bilindik sitelerin video oynatıcısını ise olabildiğince az kullanın. Bu oynatıcılar %80 ihtimalle telif yiyerek videoları siliyorlar. Youtube Dailymotion Google Video En son olarak yüklerken bazen hatalı bağlantı paylaşan uploader rastladım. Lütfen biraz daha dikkatli olmaya özen gösterin.
 11. Animeler sayfasında bulunan animelerin isimleri gözükmüyor. https://www.turkanime.tv/animeler Ayrıca sayfadaki animeler'in hepsi şu bağlantıya yönlendiriliyor. https://www.turkanime.tv/anime/
 12. Fairy tail: Final series anime bilgi sayfası bozulmuş. Bağlantı yer imindeyken girdiğimde 404 hatası alıyorum. Ayrıca anime bölümlerinin başlığında gözükmüyor. https://www.turkanime.tv/video/fairy-tail-final-series-41-bolum https://www.turkanime.tv/anime/fairy-tail-final-series Ayrıca iki yorum üstte belirttiğim Hack sign TAÇE çeviri yanlış sıralaması düzeltilmemiş.
 13. Anime takip etme gibi bir sistem ekleyebilir misiniz? Böyle bir sistem varsa çok güzel olur. Takip ettiğimiz güncel animeler yüklenince tarayıcı bildirimi ya da e-posta bildirimi filan gelsin. Atıyorum aktif izlediğimiz animenin bilgi sayfasında Takip et gibi bir buton olsun. Takip et butonuna basınca site ya da tarayıcı için bildirim olayı açılsın. https://www.turkanime.tv/anime/naruto Bu animeye yeni bir bölüm eklendiğinde tarayıcı bildirimi gelsin. Bu bildirimden kastım. Mesela hiç ayarları oynanmamış yeni bir tarayıcı da Youtube hesabınız ile girdiğinizde bildirimleri göster diye sol üstte bir uyarı çıkıyor. Ayrıca site hesap güvenliği için e-posta, sms ya da kimlik doğrulama uygulaması ile iki aşamalı doğrulama ekleyebilme imkanınız var mı? Anime haberleri sayfasının yanındaki Sponsor reklamı başka bir yere koyup. Anime haberlerini o alana genişletseniz çok daha hoş gözükeceğini düşünüyorum. https://prntscr.com/okksj5 Türkanime sayfasında Forum, Haberler, Live action sayfaları kısayolları HTTP olarak eklenmiş. Ama siteler HTTPS desteklediğinden açılırken tarayıcı siteyi geç algılıyor. Hesap menüsünde yazılara gelmeden bağlantılara tıklanmıyor. Ayrıca ayarlar ve çıkış yap menüsüne gelince de ikisini direk algılıyor. Bu menüyü sekmeye geldiğinde direk gidecek şekilde ayarlar mısınız? Mesela aşağıdaki resimdeki menüde Profilim sekmesinde yazı dışındaki Profil simgesi ve boş alana tıklayınca direk profile gidecek şekilde sekmeyi bağlantı atar mısınız? https://prntscr.com/oknlnd Ayrıca Animeler, live action ve forum ana siteye göre garip bir yavaşlık durumu var. Tarayıcı uzantılı ve uzantısı denedim. Hatta Chrome, Opera, Mozilla gibi tarayıcılar da test ettim. Bu siteleri hız konusunda elden geçirirseniz çok sevinirim. https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=TR&url=https%3A%2F%2Fforum.turkanime.tv%2F&tab=desktop https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=TR&url=https%3A%2F%2Fwww.animeler.net%2F&tab=desktop https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=TR&url=https%3A%2F%2Fwww.liveactiontr.tk%2F&tab=desktop Bu arada sizi böyle rahatsız ettiğim için özür dilerim. Sevdiğim sitelerin daha iyi çalışması konusunda biraz takıntılıyım. Umarım sizi rahatsız etmiyorum.
 14. Darktower

  Çevrilmesini İstediğiniz Animeler

  Konuda arama yapacaktım. Ama öyle bir arama seçeneği bulamadım. Kesinlikle Naruto serisi tekrar elden geçirilmesi gerekiyor. Elde olan çeviriler o kadar baştan savma ki. Çoğu şeyi anlayamadığımız gibi saçma sapan espriler ve anime'nin dünyası ile alakasız metinler geçiyor. https://www.turkanime.tv/anime/naruto https://www.turkanime.tv/anime/naruto-shippuuden
 15. Darktower

  konu ile alakasız

  Site bakımdaydı düzeldi. Ayrıca HTTPS güvenlik sistemine geçiş yapmış. Bu arada site yönetici eğer okuyorsan lütfen forum'un karanlık temasını da düzeltin. Bazı görsel buglar, arka plan ile uyumsuz renkteki yazılar var.
×
×
 • Yeni Oluştur...