Jump to content

Seigi098

Kayıtlı Üye
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

About Seigi098

 • Rank
  Level 1
 • Birthday 12/21/1998

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet :
  Erkek
 • Konum :
  İzmir
 • İlgi :
  Müzik, manga, anime(yani burda olduğuma göre :D), kitaplar, film. Kısacası alt kültürün tüm öğeleri. Ayrıca başta Japonya olmak üzere uzak doğu kültürleri.

Recent Profile Visitors

874 profile views
 1. Yıllar önce face'te anime severler diye bi sayfa vardı 2010-2011 civarı falan diye hatılıyorum. Onun bir uzantısı mısınız yoksa aynı ismi mi kullanıyorsunuz sadece?
 2. Kesinlikle bitirmeye değer bir anime. Nihilizmi güzel işliyor bence. Zaten Naoki Urasawa'nın yazdığı senaryolar hep iyi oluyor. 20th Century Boys diye bir mangası da var 3 tane de live action'ı çekildi onlara da bakmanı öneririm.
 3. Progressive daha önceden duyurulmuştu ancak konusunu bilmiyordum. SAO'ya son noktayı koyacak bir hikaye olacağı söylentisi vardı, umutluydum o yüzden. Artık bitirmeleri lazım bence
 4. Selamlar. Oturma iznini nasıl aldın? Japonya'nın neresindensin?
 5. Ben küçükken televizyonda izlerdim sonra Kai ve Super serisi yayınlanınca onları da internetten izledim. Senaryosu bayıktır ama klasik bir Shounen olduğundan izlemeni tavsiye ederim.
 6. Takashii Miike'ın yönettiği live action'ı var onu da izlemeni öneririm.
 7. Eğlenceli olur. Kayıtlar alıp burada paylaşmayı düşünüyorum zaten, zaman ayırabildiğimde.
 8. Teşekkürler :D müzisyenim bende ortaokuldan beri Japon müziklerini çalmaktan zevk alıyorum. I beg you'da olduğu gibi etnik melodileri modern tarza uyarlayan şarkıları seviyorum.
 9. Aimer'in ses rengini aşırı beğeniyorum. Gerçekten ünik. I beg you da aşırı beğendiğim bir parçasıdır. Baya mezopotamya kokan bir parça :D Egyptian Scale gibi duyuluyor parça baya güzel ezgileri var. Son nakarattan önce ise Japon ezgilerine(büyük ihtimal hirajoshi scale)'e dönüyor.
 10. Eva 02'in içinde kimin ruhu olduğunu soruyorsun sanırım. Önceki sayfada bahsettiğim gibi Eva 0-2'yi ilk kullanan Asuka'nın annesi Kyoko idi. Yui İkari'nin de ruhunun Eva 0-1'le bütünleşmesini sağlayan Contact Experiment sonucunda Kyoko'nun ruhunun bir kısmı Eva 0-2'nin içinde kaldı. Geriye ise mental hasta bir kadın kaldı ve Asuka annesinin bu hastalıklı boş bedenine tanık olduğundan dolayı da onun da psikolojik problemleri baş gösterdi.
 11. Seele, Kaworu'ya orada Adem'in var olduğunu ve onu kurtarması gerektiğini söylemişti. Ancak aslında orda Lilith var. Kaworu'nun içinde Adem'in ruhu olduğundan Kaworu ve Lilith'in birleşimi Third Impact'i yaratacaktı. Kaworu Shinji'le geçirdiği zaman sırasında insanlığı anlamaya çalışmıştı. Bahsettiğin sahnede de karşısında duranın Adem değil Lilith olduğunu görünce onunla birleşmekten vaz geçti çünkü insanlığa bir şans vermek istedi. Bu yüzden Shinji'nin kendisini öldürmesine izin verdi. Hideaki Anno'nun depresyonu dinden değil nihilizmden geliyor. Bir röportajında dini motifler havalı
 12. Yarışma Başlığı: OPlay Yarışma Hakkında Kısa Bilgi: İstenilen anime openingini, endingini veya ost'sini seçip cover yapılabilir. Openingin kısaltması olan Opening ve Play eylemini füzyonladım, saçma bir yarışma ismi ortaya çıktı daha iyi bir isim bulunursa isim değiştirilir :D Yarışmanın Kuralları: Alınan kayıdın kalitesinin kötü olmaması ve video ile desteklenmesi. Yarışma Ödülü: Profilde görülecek bir rozet olabilir veya adminler ödülü belirleyebilir.
 13. Efendim öncelikle merhabalar. Forumu pek sık kullanan bir üye değilim o yüzden umarım konuyu doğru yere açmışımdır diye düşünüyorum. Yılda iki kez düzenlenmekte olan Tezuka Manga Yarışması bu yıl 100.'sünü gerçekleştirecek. Bu yüzden bu yıla özel yarışmayı uluslararası boyuta taşımak istemişler. Katılım 55 sayfa üstünde olan bir one shot'la yapılacak. Dünyanın her yerinden katılımcı bekliyorlar. Kazanan kişiye para ödülü ve Tokyo'da düzenlenecek olan bir parti için davetiye verilecek. Katılımın deadline'ı 1 Eylül. Ben senaryo alanında ilerleyen bir sinema öğrencisiyim. Kendime bir
 14. 2000'lerin başında televizyonda yayınlanan animelerle başladım. O zamandan beri de ara vermeden izliyorum.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.