Jump to content

Shinobi_Naku

Üyeler
  • İçerik sayısı

36
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Shinobi_Naku got a reaction from Daijoubu in çevirmenlerle ilgili merak ettiklerim   
    Çevirmenlik işinde uzman olduğumu kesinlikle iddia etmiyorum ama belirli bir zamandır bu işi yapan biri olarak cevap verebilirim sanırım. Kendime göre cevaplamam gerekirse animenin İngilizce alt yazılı halini bir uygulama yardımıyla Türkçeye çeviriyorum (uygulama sadece alt yazı eklememe yarıyor, yanlış anlaşılmasın). FanSub'larda çevirmenlik işi tamamen gönüllülük esaslı yapılan bir iş olduğundan karşılığında bir şey almıyorum. Zorlandığım kısımlar genelde İngilizce'nin deyimleşmiş kalıpları oluyor çünkü onları direk çevirdiğim zaman hiçbir anlamı olmadığından dolayı ne demek istediğini biraz araştırmak gerekiyor. Onun dışında İngilizcen iyiyse zorlanacağın bir kısım olduğunu düşünmüyorum. Böyle söylesem de çok büyük emek isteyen bir iş gerçekten, dıştan görünenden daha zahmetli bir iş. Yine de benim için eğlenceli bir uğraş, o yüzden anime çevirmeyi seviyorum. 
  2. Harika
    Shinobi_Naku got a reaction from Stapimazz in çevirmenlerle ilgili merak ettiklerim   
    Çevirmenlik işinde uzman olduğumu kesinlikle iddia etmiyorum ama belirli bir zamandır bu işi yapan biri olarak cevap verebilirim sanırım. Kendime göre cevaplamam gerekirse animenin İngilizce alt yazılı halini bir uygulama yardımıyla Türkçeye çeviriyorum (uygulama sadece alt yazı eklememe yarıyor, yanlış anlaşılmasın). FanSub'larda çevirmenlik işi tamamen gönüllülük esaslı yapılan bir iş olduğundan karşılığında bir şey almıyorum. Zorlandığım kısımlar genelde İngilizce'nin deyimleşmiş kalıpları oluyor çünkü onları direk çevirdiğim zaman hiçbir anlamı olmadığından dolayı ne demek istediğini biraz araştırmak gerekiyor. Onun dışında İngilizcen iyiyse zorlanacağın bir kısım olduğunu düşünmüyorum. Böyle söylesem de çok büyük emek isteyen bir iş gerçekten, dıştan görünenden daha zahmetli bir iş. Yine de benim için eğlenceli bir uğraş, o yüzden anime çevirmeyi seviyorum. 
  3. Beğen
    Shinobi_Naku got a reaction from BURUN in çevirmenlerle ilgili merak ettiklerim   
  4. Harika
    Shinobi_Naku got a reaction from Kamisamadiyenmuhabbetkusu in çevirmenlerle ilgili merak ettiklerim   
  5. Harika
    Shinobi_Naku got a reaction from Reiinaa_ in Cehennemlik anime karakterleri   
    Video güzel olmuş ellerinize sağlık. Özellikle Yato'nun Allah'a -ucuza- şirk koşma detayına bittim. Ayrıca  en cehennemlik anime karakterleri kendini yeni dünyanın tanrısı ilan eden Yagami Light ve insanların üzerinde manyak manyak deneyler yapıp üstüne Asuna'yı bir türlü rahat bırakmayan SAO'dan Nobuyuki Sugo'dur benim için.
  6. Beğen
    Shinobi_Naku got a reaction from Asuna-chan in Cehennemlik anime karakterleri   
    Video güzel olmuş ellerinize sağlık. Özellikle Yato'nun Allah'a -ucuza- şirk koşma detayına bittim. Ayrıca  en cehennemlik anime karakterleri kendini yeni dünyanın tanrısı ilan eden Yagami Light ve insanların üzerinde manyak manyak deneyler yapıp üstüne Asuna'yı bir türlü rahat bırakmayan SAO'dan Nobuyuki Sugo'dur benim için.
  7. Beğen
    Shinobi_Naku got a reaction from Asuna-chan in Japon Şarkıcı Önerileri   
    Daha çok Nightmare, UVERworld, Stereopony, Asian Kung-Fu Generation tarzı dinleyen birisiyim. Varsa önerebileceğiniz gruplar dinlemek isterim. 
  8. Beğen
    Shinobi_Naku got a reaction from Asuna-chan in Japonca Müzik Önerilerinizi Bekliyorum   
    Nightmare, Kana-Boon, Asian Kungfu Generation, Stereopony ve türevleri müzik grupları ya da sanatçı önerileriniz bekliyorum 
    Ekstradan Akatsuki no Yona Opening 2 tarzı şarkılar önerirseniz çoookkk sevinirim. Şimdiden bütün öneriler için teşekkürler :)
  9. Beğen
    Shinobi_Naku got a reaction from Asuna-chan in Japonca Müzik Önerilerinizi Bekliyorum   
    KonumÖlümsüz Topraklar çok teşekkür ederim :)

10. Teşekkür
    Shinobi_Naku got a reaction from Asuna-chan in The Breaker   
    The Breaker mangası hakkında düşünceleriniz nelerdir? Para verip almaya değer mi yoksa başka serilere mi yönelmeliyim okuyan ya da bilen varsa cevaplarsa sevinirim. 

11. Beğen
    Shinobi_Naku got a reaction from Asuna-chan in Aklımdaki Animenin Devamı Gelecek Mi?   
    Bu animenin 2. Sezonunu deli gibi bekleyen bir tek benim sanıyordum, bu düşüncede birini bulmak çok hoş. Ama maalesef ki gelmeyecek gibi :( Yine de beklemekten zarar gelmez. 
  12. Beğen
    Shinobi_Naku got a reaction from Asuna-chan in Selamlar Min'na!   
    Herkese selamlar ben Şevval. Anime izlemeye başlayalı 6ay kadar oldu. Çok uzun süredir anime izleyicisi olmadığımdan dolayı yaklaşık 50 tane kadar anime izledim şuana kadar. Anime izlemeyi seviyorum fakat etrafımda çok fazla animeler hakkında konuşabileceğim arkadaşım yok. Eğer benim durumumda olan başka forum kullanıcıları varsa tanışmak ve animelerle ilgili konuşmak isterim. Saygılar...
  13. Beğen
    Shinobi_Naku reacted to sailornur in Aklımdaki Animenin Devamı Gelecek Mi?   
    akatsuki no yonaaa.... devam etmemesi için hiç bir sebep yokken :(
  14. Beğen
    Shinobi_Naku got a reaction from DreeDxD in Selamlar Min'na!   
    merhabalar ;)
  15. Teşekkür
    Shinobi_Naku got a reaction from asimo in Selamlar Min'na!   
    Gerçekten haklısın. Bu konuda örnek gösterilecek o kadar çok anime vat ki... Gerçekten çok severek izlediğim ve devamı gelmeyen animelere bakınca istemsizce üzülüyorum. Benim için bu konuda en büyük iki örnek No Game No Life ve Noragami sanırsam. İkisi de türünde izlediğim ilk animeler olarak bende ayrı bir yerde olmalarının dışında çok da beğendiğim animelerdi. Şuan için imkansız gözüküyor ama umarım ileride bir gün tekrardan canlandırılan animeler olurlar.
  16. Beğen
    Shinobi_Naku got a reaction from Anireact in Selamlar Min'na!   
    Herkese selamlar ben Şevval. Anime izlemeye başlayalı 6ay kadar oldu. Çok uzun süredir anime izleyicisi olmadığımdan dolayı yaklaşık 50 tane kadar anime izledim şuana kadar. Anime izlemeyi seviyorum fakat etrafımda çok fazla animeler hakkında konuşabileceğim arkadaşım yok. Eğer benim durumumda olan başka forum kullanıcıları varsa tanışmak ve animelerle ilgili konuşmak isterim. Saygılar...
  17. Beğen
    Shinobi_Naku got a reaction from sShoguNn in Selamlar Min'na!   
    Son bölümde söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Japonca bilmek ve mangaları orjinal diliyle okumak çok güzel olurdu. Teşekkür ederim aydınlattığın için.
  18. Beğen
    Shinobi_Naku got a reaction from sShoguNn in Selamlar Min'na!   
  19. Teşekkür
    Shinobi_Naku got a reaction from Barış D. Baryshx in Selamlar Min'na!   
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.