Jump to content

Vigilante

Üyeler
  • İçerik sayısı

15
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Vigilante reacted to Nones in ( 13 / 13 ) Kami no Tou   
    6. ve 7. Bölümler Eklenmiştir.
    İyi Seyirler.
  2. Beğen
    Vigilante got a reaction from LaWbringer in Fullmetal Alchemist Neden Beğeniliyor?   
    9 bölümden sonra, bitirdiğin veya güncel olduğun serilerle kıyaslaman bence hiç etik olmamış. Eğer seriye fırsat verirsen şu anki düşüncelerini değiştireceğine inanıyorum. Hem ilerleyen bölümlerdeki vs'leri de kaçırmamalısın :) 64 bölümü izleyip fikrini tekrardan yaz. 
  3. Beğen
    Vigilante got a reaction from furkanimo33 in Fullmetal Alchemist Neden Beğeniliyor?   
    9 bölümden sonra, bitirdiğin veya güncel olduğun serilerle kıyaslaman bence hiç etik olmamış. Eğer seriye fırsat verirsen şu anki düşüncelerini değiştireceğine inanıyorum. Hem ilerleyen bölümlerdeki vs'leri de kaçırmamalısın :) 64 bölümü izleyip fikrini tekrardan yaz. 
  4. Beğen
    Vigilante got a reaction from DaiSahir in Fullmetal Alchemist Neden Beğeniliyor?   
  5. Beğen
    Vigilante reacted to DaiSahir in Fullmetal Alchemist Neden Beğeniliyor?   
    Kimse belirli yapımları kayıtsız şartsız sevmek zorunda değil tabi ki düşünce farklılıkları ve beklentiler her kişide farklılık gösterir , ama Fma yı anlamak biraz zor olabilir , Ezoterizm ve din ilişkisi ,   Sembolizm ve Okült ilimlerin insan hayatına direkt etkisi ,  Mitsizim ile harmanlanmış hikaye olgusu anlat babam anlatabilirsen bunlar ağır konular ve bu konuları anlamadan hikayenin arka metnini anlayamazsın ,  kardeş ilişkisi , muhteşem sad  Soundtrackları  yıllar oldu izlediğim openingini  hala hatırlıyorum.
    Yani kısacası anime sana hitap etmemiş olabilir ama bundaki en büyük etken sanırım ön yargı büyük beklenti ile izlemiş olabilirsin , seriyi tam anlamıyla bitirip öyle yargıya varman gerekir sonrasında beğenmezsen senin tercihin ama ben bir kaç kez daha aralıklarla izlemeni tavsiye ederim. :) 
  6. Beğen
    Vigilante got a reaction from Moonliqht0s in Fullmetal Alchemist Neden Beğeniliyor?   
  7. Beğen
    Vigilante reacted to T-BAG in Fullmetal Alchemist Neden Beğeniliyor?   
    9.bölüme kadar animeden birşey hissetmediysen daha olgunlaşmamışsındır. biraz büyü sonra izle en iyisi.. boşuna 11 yıldır 1.sırada değil yani
  8. Beğen
    Vigilante reacted to Asmedeous in Fullmetal Alchemist Neden Beğeniliyor?   
    Şimdi ilk olarak dövüşlerin en kadar iyi olduğu üzerinden puanlama yapmanla alakalı olabilir. Hikaye karekter gelişimi çok iyi olan bir dizi elindeki, bir notktada bir iki yan karakter için gözümün yaşardığını çok net hatırlıyorum. Ama netfilix'de 5 sezon haline verilen bir dizide 9. bölümde bunu görmeyi bekliyorsan sanırım gençleri eğlemek için sürekli artan güç skalası, her bölüm atraksiyon/gizem veya abzürtlüklerden hoşlanıyorsun demektir o zaman zaten yanlış yerdesin. Ayakları yere basan psikolojik, politik ve felsefik anlatımlar ve gelişmeler izlemek istiyorsan ( ki "why fullmetal alchemist brotherhood is the best anime" google araması olmasının nedenlerinden biri de budur ve daha başka yönleri de var) o zaman otur 5 sezon izle üzerine ilk versiyonunu da izle :)
  9. Beğen
    Vigilante reacted to Moonliqht0s in Fullmetal Alchemist Neden Beğeniliyor?   
    İlk öncelikle görüşlerine saygılıyım ama biraz ciddi ve eleştirmen olacağım üzgünüm.İlk olarak animeyi tamamen bitirmeden eleştiri yapmanı doğru bulmuyorum ikincisi hikaye örgüsü olsun sana verdiği gerçekçi bakış açışı olsun ve karakterlerin gelişimi olsun anime bunu çok iyi yansıtmış. Ayrıca Fmab diğer animelerle kıyaslayacaksan çok büyük hata yaparsın mesela Tokyo Ghoul u ele alalım her şey çok dengesiz saçma power uplar ve kanekinin durmadan ağlamasından başka bir şey tam olarak gözükmüyor denilebilir hele mantık hatalarına girmeyeceğim.Ayrıca Attack on titan'ın mangasını takip ediyorsan olay örgüsünün çok karıştığı insanların kafasını karıştırdığını görebilirsiniz ayrıca Aot u severim ama Fmab ondan daha iyi olduğunu tereddüt etmeden söylerim. Fmab yansıttığı duygular olsun realistik olan yapısı felsefi düşünceleri olsun her animeyi geride bırakabilecek seviyede eğer ana karakterin her düşmana tek atmasını,sırf dövüş için izliyorsan bence yanlış yerdesin Tokyo ghoul falan öyle devam et derim ama cidden kendine bir şey katacak şeyler istiyorsan karakterlerle duygusal açıdan empati kurup bağlanmak istiyorsan ve realist bir bakış açısı istiyorsan kesinlikle bu animeyi bitirmelisin.Saçma mantık hataları durmadan power up alan bir ana karakterimiz yok ama hayvan gibi güzel bir konu ve konunun işleyişi senin ağlatan sahneler  gülümseten sahneler istiyorsan işte senin animen bu...Şahsen Fmab gibi bir yapıtı beğenmediysen cidden zevkinden şüphe duyalım.He dövüş sahnelerine laf etmişsin de ilerde çoğu animeyi geride bırakacak dövüş sahneleri var haberin olsun cidden spoiler vermeden bu kadar savunabildim eğer bitirmiş olsaydın sayfalarca över ve eleştirirdim dediğim gibi animeyi bitirmeye çalış ve öyle gel derim.Küçük bir şey daha eklemek istiyorum animeye ön yargıyla yaklaşan herkese Fmab izlettim animeye başlatmış birisi olarak söylüyorum bu anime bir başyapıttır.
    NOT:Buradaki yorumlarım  Full Metal Alchemist Brotherhood içindir.2003 yapım olandan  bahsetmedim...
  10. Beğen
    Vigilante reacted to Nones in ( 13 / 13 ) Kami no Tou   
    Hiç çevirmek istemediğim bir bölümdü. Herkesin aksine Racher'e değil Bam'a kızıyorum. 
    Sonuçta herkes gerçekleştiriği eylemlerden sorumludur...
    Her neyse...

5. bölüm eklenmiştir. İyi seyirler. İyi arşivler.
  11. Beğen
    Vigilante got a reaction from Eolo-sama in ( 13 / 13 ) Kami no Tou   
    Baya uzun bir seri seçmişsiniz sevindim. :D şu anki bölümler ve devamı için şimdiden elinize emeğinize sağlık.  
  12. Beğen
    Vigilante got a reaction from Nones in ( 13 / 13 ) Kami no Tou   
    Baya uzun bir seri seçmişsiniz sevindim. :D şu anki bölümler ve devamı için şimdiden elinize emeğinize sağlık.  
  13. Teşekkür
    Vigilante reacted to Mileydi in Merhabalar   
    Hoş geldin, Onur. Keyifli forumlar, yorumlar, paylaşımlar, falan filan 
  14. Beğen
    Vigilante got a reaction from asteriac in My Hero Academia-Heroes Rising   
    https://filmizlex.com/my-hero-academia-the-movie-2-the-heroes-rising-9291 burada ingilizce dublaj mevcut ama camrip maalesef :/ yabancı sitelerde de iyi kaliteli hali henüz mevcut değil.
  15. Teşekkür
    Vigilante reacted to Eolo-sama in Merhabalar   
    Merhaba Onur, hoş geldin 
  16. Beğen
    Vigilante got a reaction from Eolo-sama in Merhabalar   
    Merhaba arkadaşlar. İsmim Onur ve 26 yaşındayım. İlk anime ile tanışmam 2007'de Naruto ile oldu. Son 1.5 senedir mangalardan daha çok haz almaya başladım ve manga ağırlıklı olmak üzere bazı serileri takipteyim. Çağdışı düşüncelere karşı gelerek de devam edeceğim. :) Aranıza katıldığım için son derece mutluyum. Umarım güzel vakit geçiririz. Sevgi ve saygılarımla :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.