Jump to content

Real-Men-Frrranky

Üyeler
  • İçerik sayısı

312
  • Son ziyareti

Real-Men-Frrranky kullanıcısının paylaşımları

1. Real-Men-Frrranky

Merhabalar

Hoşgeldin berkay, iyi forumlar. Site linkini özelden paylaşırsan göz atmak isterim.
  2. Real-Men-Frrranky

merhabalar <33

Hoş geldin melisa, iyi forumlar.
  3. Real-Men-Frrranky

Selam

Hoşgeldin sefa, iyi forumlar.
  4. Real-Men-Frrranky

Selam!

Hoşgeldin nisa, iyi forumlar.
  5. Real-Men-Frrranky

Bleach Hakkında

bu gibi konuları sohbet konu dışına açman daha iyi olur, zaten karar vermişsin ama bencede izle şahsen en sevdiğim anime diyebilirim bleach için.
  6. Real-Men-Frrranky

ANİMELERDEN SIKILDIM

snowpiercer izleyebilirsin bencede animeye ara vermen en iyisi bir süre sonra tekrar başlarsın
  7. Real-Men-Frrranky

Selamlar! Can ben

foruma hoşgeldin can, sormak istediğin bir şey olursa özelden ulaşabilirsin.
  8. Real-Men-Frrranky

Manga mı anime mi

Bazı animeler de gösterilmeyen sahneler mangalarda olabiliyor bazı animeler de ise konu mangaya göre farklı işlenebiliyor bu gibi durumlarda genelde mangasını okuyorum o animenin. Fakat eğer bir animenin çizimleri iyiyse ve mangaya sadık kalınmışsa genelde animeyi tercih ederim. Örnek vermem gerekirse fairy tail ın mangasını okudum kimetsu no yaiba nın animesi çok güzel olduğu için yeni sezonunu bekliyorum mangasına geçmedim. Biraz daha tercih meselesi bu.
  9. Real-Men-Frrranky

Animelerde iyilerin kazanması

@Evrensel12aga anladığım kadarıyla ortak bir noktada buluşmak yerine tek amacın anime kötülemek senin. Yazdığın yorumlar tutarlı değil, gözünü seveyim seinen izle. Yamulsalarda animeye devam ediyorlar ne demek abi cevap vereyim diyorum sonra kendi kendime ne anlatıyorum ya ben diye sorgulamadan duramıyorum. vinland saga dororo berserk hellsing ultimate öneririm.
  10. Real-Men-Frrranky

hody zaten gençlikten gelen travmalarla iyice kafayı sıyırmış biri. Enelin amacı dümdüz tanrı olmak, hasır şapkalar her karşılaştığını yamultuyorlar değil yamultamayacağı adamlarla henüz karşılaşmıyorlar animeye devam etsen görürdün. Hasır şapkaların kaybettiğini birçok kez gördük. Aokiji, mihawk, kizaru, marineford gerisi spoiler a giriyor. Kötü karakterlerin saçma amaçlar için savaştığını hiç düşünmüyorum saçma amaçlarla savaşanlar genelde animede kendine fazla yer kazanamamış aptal karakterler. Kötü karakter tasarımı açısından one piece çoğu animeyi geçebilir. Doflamingo, karasakal, gibi karakterler bu animeyi daha fazla ilgi çekici hale getiriyor. Sevip sevmeme olayı da değil karakter tasarımları çok iyi. Doflamingonun adalet ile ilgili konuşması tarzı bir konuşmayı çoğu animede odak noktası haline getirilen ana karaktere bile yaptıramıyorlar. Sana tavsiyem animeyi yavaş yavaş baştan izlemen çünkü güç dengelerini tam olarak anlayamamışsın. Ha şu da var, luffy en zor rakipleri de yenecek fakat luffy nin aldığı power up lar hiçbir zaman yanyana koyduğun anime olan fairy tail da olduğu gibi arkadaşlığın gücü adına diyip power up alma veya senin baban deden büyük adam içinde gizli güç var o açığa çıksın güçlü rakibi yok et tarzında değil. 300 bölüm geçse bile hükümetin gizli biriminin alt kollarından bir adamı yenmek için vücudunu deli gibi zorlayarak kısıtlanmış bir power up alıyor. Yeni dünyaya girerken korsanlar kralının sağ kolundan 2 sene eğitim alıyor ona rağmen yine herkesi teklemiyor. One piece e devam etmeyeceksen spoiler bırakıyorum oku uzun lafın kısası, bu konuşma uzar gider. Shounen serilerin yüzde 90 ı dediğin türdedir ama one piece diğerleriyle aynı kefeye girmez. Power up var mı var abuk subuk güçler var mı var arkadaşlık var mı o da var bunlar hiç olmasın diyorsan seinen serileri daha çok seversin onlara vakit ayır. Fakat tekrar diyorum fairy tail ile one piece aynı kefeye girecek animeler değil.
  11. Real-Men-Frrranky

Selamlar ^^

Foruma hoşgeldin, hobilerimiz benzer sayılır. Sormak istediğin bir şey olursa özelden yazabilirsin. iyi eğlenceler
  12. Real-Men-Frrranky

one piece de iyilerin kazandığını söylüyorsan ya one piece izlememişsindir ya da sadece izlemek için izlemişsindir. Genelde shounen serilerde bu olay çok var ama olmayan serilerde var. Tavsiyem onlara yönelmen illa shounen izlemene gerek yok herkesin tarzı farklı. Fairy tail konusunda hak veriyorum, seri hep aynı düzlemde ilerliyor ve genelde rakibin kim olduğu fark etmiyor. Fakat one piece i bu kefeye asla koymam. (tavsiyem fairy tailın da mangasını okuman. Animesinden daha iyi olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim).
  13. ben tekrar kaçayım o zaman, paragraf çözeyim azıcık kendinize iyi bakın ahali
  14. foruma hiç uğramıyorum discord beni de çekti gerçi discorda da girmiyorum pek:D
  15. hoşbuldum, kendimi çok suçlu hissediyorum
  16. tam sohbet etmeye gelmiştim lol dedin bende oynamaya gidiyorum:D
  17. Real-Men-Frrranky

Hey! Selam

Merhaba,hoşgeldin bende muhabbet mekanındayım derdim de bu aralar giremiyorum pek. Yardım edebileceğim birşey olursa özelden yazabilirsin, iyi forumlar.
  18. İyiyim bende ne olsun
  19. Radara yakalandık:D özür dilerim İyi akşamlar ahali, keyifler nasıl?
  20. animenin adı nedir? link bozulmuş sanırsam
  21. Real-Men-Frrranky

Darling in The Franxx mangası

darling in the franxx mangası türkiyede yok diye biliyorum çok almak istiyorsan amazona bakabilirsin ama pahalıya gelir büyük ihtimalle
  22. Selamlar, Öncelikle şunun için teşekkür etmek istiyorum; animede çocuk karakter dolu olmasına rağmen yapılan planlara vs. fazla etki etmedi yani çocuk olmasına rağmen hiçbir karakter saçma sapan hareketlerde bulunmadı. Hatta bu animede küçük çocuklar çok erdemli özellikle sonlarda ki konuşmalar gerçekten takdirimi aldı. Aynı şeyi Emma için de söyleyebilirim. Başka animede olsa kendini yırtar izin vermez saçma triplere girer ortalığı karıştırırdı bu kişilikte bir karakter. Fakat güzel işlemişler. Çizimler: Çizimler ne çok iyi ne de kötü yapım yılına göre kendini izleten güzel normal çizimleri var. Renk paleti de hoşuma gitti onun dışında çizimler için söyleyecek pek birşeyim yok. Karakter tasarımları: Karakter tasarımları güzel. Ana karakterlerin arasında Norman favorim. Konsept genel olarak iyi uyarlanmış anne nin ve çocukların giydiği kıyafetler sade, abartı olan herhangi birşey yok ve bu da güzel birşey. Müzikler: openingini çok sevdim ve bu benim için gerçekten önemli çünkü anime izlemek istemediğim zaman bile sırf openingini dinliyim diye bölüm açıp izlediğim oluyor arada. Sevdiğim openingler listesine girdi. Kurgu, hikaye işlenişi: 2.sezon geleceği için ilk sezon bunu çok detaylıca alamasam da şunu söyleyebilirim, animenin başından itibaren gereksiz uzatılan sahne pek fazla yoktu. Giriş güzeldi ve konsepti direkt olarak tanıttılar bu sayede akıllarda kalan tek soru işareti bu kapının ne olduğuydu. Korku açısından çok başarılı bir anime değil daha çok arka planda renk katmış diyebilirim. Gizem olarak başarılı, yer yer beni ters köşe yaptığı zamanlar oldu. 2.sezonu da gelince herşeyin yerine oturacağını düşünüyorum. Olumsuz yanları: Aklıma gelen olumsuzluklar genelde bazı karakterleri fazla tanıyamamamız fakat bu da ilk sezon olduğu için bu maddeyi elersem geriye çok birşey kalmıyor. Tek merak ettiğim şey yaratıklar, büyükanne hakkında bazı detaylar vs. Bunlardan not kırmak için henüz erken diğer sezonda bakacağız. 8.5/10 luk bir anime benim için. Hikaye ilerleyince bu puan değişkenlik gösterebilir.
  23. merhaba hoşgeldin tekrardan, istersen seijuku nun da dediği gibi bu tarz şeylerden konuşalım. Bazen bu tarz şeyleri yenmekte en etkili yöntem hobi edinmek oluyor ki senin zaten yazılım hobin var. Hedefin yükseklerde en azından buna tutunmaya çalış. Mesela ben diplomat, hatta büyükelçi olacağım. Fakat gerçekten olacağım aslında demek istediklerim biraz da bununla alakalı ben bu hayatı yaşıyorsam hedeflerimi gerçekleştirmek için yaşıyorum ve nasıl mutlu olacaksam onu yapmak istiyorum. Galiba sony de çalışmak gibi bir hedefin var. O zaman yap. Sonyde çalışanlar da annesinin karnından yazılımcı olarak doğmadı sadece bunu benimse. Ailevi sorunların tabi ki olabilir ve benimde bir noktada var örnek vermem gerekirse bayramda tüm aile toplandığında kuzenlerle oturuyorduk amcamlar geldi sohbet edelim vs dediler tamam dedik bir kuzenim var tıp okuyor benimle yaşıt diğer kuzenim yazılım istiyor senin gibi. Bende uluslararası ilişkiler okuyacağım dedim. Demez olaydım. Heryerden örnek yağdırdılar işte şunu görmüyomusun garanti olmayan bölüme gitti sözde okudum diyor vs vs dünya kadar laf her konuştuklarında kendileriyle çelişiyorlar vs. o gün yediğim baskıyı başta kaldıramadım. Amcalarımın hepsi ticaret yapıyor ve kendilerini geliştirmeden başkalarını geliştirmeye çalışıyorlar. Kendileri normalde hal hatır sormayan bir derdin bir sıkıntın var mı demeyen ama muhabbet açılınca sen şöylesin sen birşey bildiğini sanıyorsun ben seni anladım senden adam olmaz bak ona tıp okuyo hedefi belli mis gibi doktor olacak önü açık isterse profersöre kadar gider sen daha yılda kaç diplomat atandığını bilmiyorsun. Dedim ki yılda 3 tane diplomat atansa onlardan biri ben olucam bana dedi ki bir tanesi hele bi baltaya sap ol da naparsan yap. Bende o gece hiç uyumadım gerçekten. Etrafımdakilere baktım, kendime baktım üzerimde sürekli baskı,gelecek kaygısı,acaba iyi bir üniversiteye girer miyim? vs vs dünya kadar dert. O gün etraflıca düşündükten sonra şuna karar kıldım. Ben ne anlatsam boş, en iyisi susayım. Şu an hedefim büyükelçi olmak. Olacağım da. Madem yaşıyorum ve elim ayağım tuttuğu sağlıklı bir hayatım olduğu sürece hedefimden sapmayacağım. Amaç kendimi kanıtlamak da değil. İnsanların kuru gürültülerinden sıyrılıp başarıya ulaşabilir miyim sorusunu yanıtlamak. Cevabı bulduğum zaman tatmin olacağımı düşünüyorum. Bulmadan pes etmek gibi bir derdim de yok. Çünkü yaşamadan bilemeyeceğimi biliyorum ve onların da bilemeyeceğini biliyorum. Yine toplandığımız da selam verip kenara çekilip kitap okuyorum muhabbet dönerse de he diyip geçiyorum. Eğer aile baskısı yaşıyorsan bence sende kendini geliştirmeye açık olmayan insanlardan seni geliştirmelerini bekleme. Takma hatta. Büyüklerin hepsi hayatta birşeyler atlatmışlar onlardan öğrenecek çok şey var ama bunu da onların ağzından öğrenmemek gerekiyor. Umarım hedeflerin doğrultusunda pes etmezsin. Seni bu grubun sony yazılımcısı olarak görmeyi istiyoruz. Olman için de hayatının kıymetini bil lütfen. Başkalarının kıymetini bilmediği hayatın, farklı insanlar için çok kıymetli olabilir.
  24. @Takoyakisamaburaya yazayım intihar etmek seninde dediğin gibi çözüm değil bence hayata karşı bakış açını değiştirmen gerekiyor ben şahsen hayata tamamen bütün olarak ortalama 70 yıl ömrüm var diyorum ve ne acı çekersem, ne başıma kötü birşey gelirse her zaman bu açıdan bakıyorum. Bugün ölmezsen ortalama 70 yılın var, her zaman şunu düşünüyorum;iş,para,sevgi gelecek kaygısı.. Hiçbirşey olamazsam bile otostop çeker dünyayı gezerim günü birlik çalışırım diyorum. Yakınlarımı kaybettiğim oldu, neden yaşıyorum ki diye çok defa sorguladım ve dedim ki yaşıyorum işte. Alt tarafı dayansam dayansam 50 yıl dayanacağım. En azından göçüp gidene kadar görebileceğimi görmek istiyorum. Sonununun ne olduğunu tam olarak bilmiyorum, herşey olabilir fakat demek istediğim ortak nokta 70 yıl yaşayacaksın ve yaşa. Zaten hepimiz aynı teknedeyiz. Küreğini kırdılarsa yüz, çünkü senin hayatın akşam bülteninde 15 saniyelik bir haberde geçip gitmemeli. Adını dünyaya haykır, sesini kısanlara doğru. Dik dur, kendine güven, sorgula, etrafına bak. Evrenin en nadide parçalarından biri senin gezegenin, sen de bir parçasısın. Kimin sana ne dediği, ne şekilde aşağıladığına bakma veya kendini kimseden aşağı görme. Biyoloji senin de herkes gibi 3/2 nin sudan oluştuğunu söylüyor. Gerisi teferruat. Kendine iyi bak, moralini yüksek tut. Umarım az da olsa yardımcı olabilmişimdir. Sözlerimde hata varsa affola.
  25. Real-Men-Frrranky

Açılış/Kapanış/OST Bulmaca

eyeshield 21 op 5 Sıradaki:Wmid
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.