Jump to content

ChYRoN

Üyeler
  • İçerik sayısı

53
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Teşekkür
    ChYRoN got a reaction from Gorkito in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Gelir Pega ya

Ben buraların eski izleyicisiydim. Var cebimizde 3 5 numara 

2. Harika
    ChYRoN got a reaction from Caprihorn in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Gelir Pega ya

Ben buraların eski izleyicisiydim. Var cebimizde 3 5 numara 

3. Harika
    ChYRoN reacted to pegasusejder in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Sen takıldığında söyle biz seni iteriz. :D :D Neyse hadi iyi geceler. :)
  4. Üzgün
    ChYRoN reacted to Gorkito in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Katılıyorum 

5. Teşekkür
    ChYRoN reacted to pegasusejder in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    İyi iyi, yanımda olsan başını okşayıp aferin derdim. :D Şimdi sadece aferin demekle yetiniyorum. :D 
    Yeni nesil gümbür gümbür geliyor. :D 
    İyi akşamlar Zoro.

6. Teşekkür
    ChYRoN reacted to yumulonely in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    @Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik
    @pegasusejder Yine mekanın kuruluşunda büyük önemi olan pegasus Clannad savaşlarıyla uzun bir mücadelenin başlangıcını yapmış ve kendi tarafını güçlü şekilde savunarak Burun'un  bize ihanet etmesini sağlayabilmiştirNeyse şaka şaka sjsjsj Şimdiye kadarki sohbetin ve bana her anlamda yardımcı olduğun için teşekkürlerr. Matematikten psikolojiye her sorunumda yardımcı oldun. Başını biraz ağrıttım ama olacak o kadar sjsjsjs

@Pseudohomophylus abla sen de gerek japonca gerek sağlık olsun her zaman yanımızda oldun çok teşekkürlerr. Senin söylediklerin motivasyonumu, özgüvenimi arttırdı. Tabii hala özgüven eksikliğim var ama olsun
    @BURUN Mekanın ana kurucusu Ayrıca Clannad savaşlarında ilk başta bizim tarafta olup sonra karşı tarafa geçti unutmadık. Ama tabii ki de şaka jdfhfgdfh
    Burun'a çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Umarım ingilizceyi yapabilirsinHepimizin bugün bir araya gelmiş olmasında ilk adımı atmış olduğun tekrardan büyük teşekkürlerr
    @heymelyAbla moderatörlüğe kadar yükseldin tebrik ediyorum Bu grubu discord'a taşıdın ve bu şekilde her ne kadar forumdaki etkinlik biraz daha azalmış olsada aramızdaki bağların daha da güçlenmiş olduğunu düşünüyorum. Aslında bu discord işi konuşulduğunda hiç açılmayacak zannettim ama açtın sjhdhsjdh. Tekrardan tüm taptıkların için teşekkürler
    @mustafalrsm Çevirmenliğe başlamayı çok düşünsemde üniye gidince başlarım diyordum ama seninle geçen birkaç konuşmadan sonra şimdi başladım ve hiç pişman değili. Tüm stresimi alıyor çevirmenlik. Sana da çevirmenlikte başarılar bu arada
    @lntegral forumda her zaman konuşmak istediğim ama asla zamanı denk getiremediğim kişi sjhshsjshsj
    Açıkçası ben sohbetini gayet seviyorum. Şu ana kadarki sohbetin için de sana teşekkür ediyorum 
    @YatonunYenSisesi Benden hemen sonra gelmiştin lakap anası olarak  Ayrıca bir çok ortak yanımız olması da ayrı bir şey.  Normalde konuşamadığım konularda seninle gayet normal bir şekilde konuşabiliyorum ve bu beni çok rahatlatıyor. Sohbet ve muhabbettin ayrıca da taktığın lakaplar için teşekkürlerr
    @MrTeddyTeddddyyyy Birçok konuda sen bana ben de sana yardım ettim. Umarım istediğin yere gidebilirsin sjsjsjsj
    Ayrıca bana bu ai ayıklama işinde olan yardımların için de ayrıca çok çok teşekkürlerr. 
    @ChYRoNseri stalker lakabıyla chyorn'a sohbeti ve muhabbeti için teşekkürlerSeninle olan muhabbettimiz daha çok discord'da gelişti. O yüzden buradan mel ablaya tekrardan teşekkürler

@KRHerusaizu Sapık'a geldi sıraDiscord'u geliştirme ve diğer konularda olan katkıların için teşekkürler. Ayrıca beni en çok güldüren de sensin diyebilirim shsdghsgdsh Umarım istediğin yere gidebilirsin sen de 
    @MikasaWithInTheFire Mikasa çalışmalar yüzünden fazla gelemiyorsun ama konuştuğumuz bu kısa süre için çok teşekkürler Umarım istediğin yerlere gelebilir ve en önemlisi hem buraya hem discord'a sıklıkla gelebilirsin

@Veiykas Seninle daha çok discord'a konuştuk sanırım. Burada pek konuştuğumuzu hatırlayamadım. Konuşmuşsak da kusura bakma T^T^T
    Arada gidip gelmeler yaşansa da şu ana kadar bizimle olduğun ve sohbetin için teşekkürler
    @Akamine Seninle de yine discord'a konuşmaya başladık. Birçok farklı konuda tartışmalar oldu ama bu tartışmaların bana oldukça yararlı geldiğini söylemeliyim. Buraya gelip sohbet ettiğin için teşekkürler. Sapıktan sonra en eğlenceli bulduğum kişi olabilirsinAma bunu iyi anlamda söylüyorum. Moralimi yükselttin oldukça.

@KaladinStormblessedabi sana ayrıca çok teşekkürler. Gerek tecrüben, gerek konuşmaların, her şeyinle bana oldukça yardımın dokundu. Ayrıca öz güvenimi arttıran insanlardan biri de sensinUmarım discord'a da tekrardan gelirsin
    @explorer seninle de discord üzerinden konuşma fırsatımız oldu. Kabul etmeliyim ki senin fikirlerin her ne kadar benimkilerle uyuşmasa da bunu pek önemsemiyorum. Şu ana kadarki sohbetlerimiz beni gerek güldürdü gerek düşündürdü. Özellikle faklı bakış açılarıyla bakmayı öğrendim ki bunu oldukça değerli buluyorum. Umarım discord'a da tekrardan gelirsin

@ZorojuroSeninle çok fazla sohbete giremedik sanırım. Sadece başlarda konuşmalarımız oldu. Etkinliklere katılımın için teşekkürler. Ayrıca her ne kadar az konuşmuş olsak da seni unutmadım. Yani konuşmalarımız benim için gayet değerliydi
    @AraharaFoxPilot abiyi unutmayalımİlk başta pilot var falan denildiğinde inanamamıştım ama görünce şok oldum shgshgss
    Gerek verdiğin bilgiler gerek muhabbetin olsun hepsi için teşekkürler. Keşke gelsen de konuşmaya devam etsek. Sapık da bekliyor bak

@NagisaShiota ve @nagito_komaeda Sizi daha çok oyun kısmından hatırlıyorum. Muhabbet anlamında nagisa ile konuşmalarımız oldu ama nagito konuşmuşsak da hatırlayamadımHer neyse, ikinize de gerek muhabbetiniz gerek oyun mekanındaki ara ara eğlendiğimiz anlar için teşekkür etmek istiyorum

@Real-Men-Frrranky @Lycaenidae @Perfectum @Judgment @Kemankech @ChaneLaforet

Sizinle çok fazla derin şekilde konuşmadık. Ama yine de konuştuğum kişiler diye düşündüğümde sizleri unutmadım. Sohbet ve muhabbettiniz için teşekkürler. 

7. Beğen
    ChYRoN reacted to Pseudohomophylus in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    @heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutaika @KaladinStormblessed @explorer @Ryosuke @ChaneLaforet @Real-Men-Frrranky @Judgment @mustafalrsm @Lycaenidae @PelikanFaruk @eskiçeviri @kEDRA @Promacherr @Takoyakisama @canatan @Gorjek @908@Ucanbirkedi @tutturuuu @rimmuru @Akame777 @lostlonginus @Asperatus @Beytize @bluegrass @Gallardo @Adige @Amygirl @Toprakezgi @Vega @Eolo-sama  @Zorojuro @Kadir- @1456ha  @Strix.
    Sohbet ettiğim, etmediğim herkese teşekkürler
    İyi ki varsınız
    Yeni yılınız kutlu olsun sağlık mutluluk ve huzur getirsin
    Umarım yeni yılda da sizlerle konuşup eğlenip güzel bir forum yoldaşlığı geçiririz

8. Harika
    @ChYRoN Bu mesleği düşün bence :D
  9. Harika
    ChYRoN reacted to pegasusejder in Forumun Enleri   
    En cadıs-pardon- sevimlisi: @MikasaWithInTheFire
    En minnoşu: @yumulonely
    En tatlı kardeşler: @Pika-sama @ElegantWave
    En haini: @BURUN
    En vefasızı: @Mutaika
    En devi: @MrTeddy
    En sapığı(2D): @KRHerusaizu
    En müthişi: @Lycaenidae
    En çiçeği: @heymely
    En buz gibi olanı: @Beytize
    En stalker:@ChaneLaforet
    En cool: @ChYRoN
    En sıcakkanlı: @Toprakezgi 
    En kitap kurdu: @Lycaenidae
    En iyi çizeni: @Lycaenidae
    En iyi ikili: @heymely @pegasusejder
    En eliti: @heymely @pegasusejder @Mutaika
    En minnağı: @YatonunYenSisesi
    En yalandan en küçüğü: @Mutaika
    En mazoşisti: @BURUN
    En sssuppeeerrr: @Real-Men-Frrranky
    En edeplisi: @MikasaWithInTheFire
    En çalışkanı: @MikasaWithInTheFire
    En dert ortağı: @MikasaWithInTheFire

Şimdilik aklıma gelenler bunlar :D 
  10. Teşekkür
    ChYRoN got a reaction from SasakiNeKanekiOlcakO in Tokyo Ghoul mangası   
    Mangasını okumanı tavsiye ederim, çünkü animede neredeyse her şey rushlanmış, ne olduğunu anlamıyorsun, konu bütünlüğü yok... Adamlar 180 chapter'i 24 bölüme sığdırmaya çalışıyorlar. Ne anladın böyle animeden yani 

11. Harika
    En azından selam verdin peganın diline düsmezsin 
  12. Harika
    ChYRoN Holmes
  13. Harika
    ChYRoN got a reaction from pegasusejder in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    1 dakika bile gizlice giremiyoruz 
  14. Beğen
    ChYRoN reacted to Olrich in Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!   
    Merhaba arkadaşla gelen bir oyunu başlatmak istiyorum. Aslında forumlarda bilinen bir oyun fakat bu oyunu animeye göre oynacağız.
    Nasıl Oynayacağız?:

Üstteki üye diyelim ki One Piece yazmış olsun.
    Ondan sonra gelen üye ise E harfiyle başlayan bir anime yazacak. 
    Elfen Lied 

D harfinden başlayarak oyuna başlayalım!
    İyi oyunlar, Türk Anime Ailesi.

15. Harika
    ChYRoN got a reaction from yumulonely in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    lntegrejder
  16. Harika
    ChYRoN got a reaction from explorer in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Keşke uyanmasaydım diyorum
    Uykuyu yavaş geçirmek gibi bir özellik yok mu ya 
  17. Teşekkür
    ChYRoN reacted to Amygirl in Nasıl Anime İndiririm?   
    Merhaba arkadaşlar,

Bu konuya benzer bir konu forumda var ama admininiz bile bulamadı o sebeple yeniden derleme olarak yazacağım. Siz de benim bildiklerimden başka anime indirme yöntemi biliyorsanız konu altına ekleyebilirsiniz.

1) Çeviri grubunun sitesinden direkt indirerek

En güvenli ve en kaliteli indirme yolu budur. Seriyi çeviren fansub aktif çalışıyorsa kendi sitelerinde altyazı ya da altyazı gömülü video paylaşıyorlardır. O sebeple öncelikli olarak çeviren grubun sitesine bakın. TürkAnimede animeyi birden fazla fansub çevirmişse animeyi izleceğiniz bölümde sağ üst köşede ya da  videonun altında animeyi yükleyen kişinin bilgilerinin hemen yanında çeviren fansubların adı ve adresleri yazmaktadır.

Bazı eski animelerin fansubları kapanmış oluyor, o zaman ne yapalım?

2) Torrentten yüksek çözünürlüklü mkv videosu indirip Tr altyazıyı ayrı indirmek

Bu yöntem özellikle yüksek kalite videosu bulunmayan eski animeler için ideal. Birçok eski serinin Türkçe altyazı dosyası turkcealtyazi.org veya planetdp.org gibi sitelerde bulunur. nyaa.si gibi torrent paylaşan sitelerden yüksek çözünürlüklü videoyu torrent olarak indirip sonra mediaplayer classic gibi oynatıcılarda altyazıyı üzerine sürükleyerek işi çözebilirsiniz. Eski serilerde fazla sayıda video bulamayacağınız için genelde zamanlaması tutar ancak tutmuyorsa video oynatıcısında ayarlamak gerekibilir. Bu yöntemin dezavantajı da bu...

3) Video yakalayıcı programlar kullanmak

Bunun en çok bilineni "Internet Download Manager" az bilinenlerden bir tanesi "Orbit" tir. Orbit hala çalışıyor mu bilmiyorum gerçi. IDM nin dezavantajı 30 günlük deneme süresinden sonra paralı oluşu onun için de crack kullanabilirsiniz. Ya da paranız varsa programı satın alabilirsiniz. 

4) Video oynatıcıların indirme seçeneği

Bunu eğer yüklenmişse çok kısıtlı animeler için yapabilirsiniz. Özellikle FEMBED gibi oynatıcılar videoyu indirme özelliği de sunabiliyor. İndirmek istediğiniz animelerin oynatıcılarını kontrol etmekte fayda var.

5) Anime depoları olan siteler

Bazı siteler anime indirme fırsatı sunabiliyor. Bu özellikle eski animeler için faydalı bir özellik. Bu konuda aklıma gelen ilk site ""animekalesi" indirmek istediğinizde bakabilirsiniz. Ancak bu siteler genelde toplu indirme fırsatı sağlamıyor.

6) Mobilden anime indirme

Açıkçası bu konuda bilgim kısıtlı ancak anime izleme sitesini mobil versiyonda açıp video üzerine sağ tıklattığınızda (her oynatıcıda çalışıyor mu emin değilim) Videoyu farklı kaydet seçeneği çıkıyormuş. Denenebilir.

Bildiğim indirme yöntemlerini yazdım. Benim bilmediklerimi konunun altına sıralayabilirsiniz. Ya da nasıl anime indiririm konusu açan olursa onlara bu konuyu paylaşabilirsiniz. İyi forumlar...
  18. Beğen
    ChYRoN reacted to pegasusejder in CORONA'YA SALDIRI [FF] [3. Bölüm:AYRILIK:Final/29.06.2020 Güncellendi]   
    Bir konuda uyarayım mesajlarını art arda atmak flood olarak sayılabilir, bu yüzden son mesajını düzenleyip tekrar yazmak istediğin şeyi yazabilirsin. :) 
    Anlıyorum niye böyle hızlı olduğunu uzun tutsam millet bayar mı acaba derdi var, kısa tutsan konuları tam anlatamıyorsun :) 
  19. Beğen
    ChYRoN reacted to Pseudohomophylus in [spoiler içerebilir]Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai   
    Adı:      Türkçe - Ergen tavşan kız hayal etmez
    Orijinal adı - 青春ブタ野郎はバニーガール先輩の夢を見ない
    Romaji - Seishun buta yarou wa Bunny Girl Senpai no yume wo minai(Kısaca: AoButa)
    İngilizce - Rascal doesn’t dream of Bunny Girl Senpai
    Puan ve Derecelendirme:    
     IMDb: 8.0/10(2,373)
     MAL :8.41(359,481)
     Turkanimetv: 9.19(783)

Tür: Okul, Komedi, Doğaüstü güçler, Romantizm
    (Bence Dram, Gizem, Psikolojik, Hayattan kesitler de eklenmeli)
    Stüdyo: CloverWorks
    Yapımcılar: ABC Animation, Aniplex, Hakuhodo DY Music&Pictures, Kadokawa, Nagoya Broadcasting Network, Tokyo MX
    Bölüm süresi: 24-25 dk( toplam 13 bölüm)
    Orijinal içeriğin(manga) sahibi: Hajime Kamoshida
    Yönetmen: Souichi Masui

Kamoshide Hajime tarafından 2014 yılında kaleme alınan bu eser 2014 yılında ASCIIMedia tarafından basılmaya başlandı. Dengeki G’s Comic tarafından manga serisi halinden yayınlandı. Karakter çizimlerini Mizoguchi Keeji tasarlarken manga çizimini Nanamiya Tsugumi üstlendi. CloverWorks Stüdyo eseri animeye uyarlayıp 4 Ekim 2018 tarihinde televizyonda yayınlamaya başladı.
    Ergenlik Sendromu veya Puberte Sendromu yalnızca ergenlerde ortaya çıkan nedeni  bilinmeyen olağandışı olayları tanımlıyor. Ana karakterimiz lise ikinci sınıf öğrencisi Azusagawa Sakuta bir gün kütüphanedeyken tavşan kılıklı güzel bir kız görüyor ancak o kızı başka hiç kimse fark edemiyor. Üstelik bu kız eskiden çok ünlü bir oyuncu olan şu anda da onun aynı okuldan senpaisi Sakurajima Mai’dir. Oyunculuğa bir süre ara verdikten sonra insanların hafızasından yavaş yavaş kaybolmaya başlaması ile Mai’nin Puberte Sendromu’nu fark eden Sakuta, Mai ve Mai gibi PS’ten muzdarip insanları bu durumdan kurtarmaya çalışmasını konu alır.
    Fragman
    Müzikler
    Açılış: Kimi no Sei(the peggies)

Kapanış: Fukashigi no Karte(seslendirenler kızların ses sanatçıları)

Ses sanatçıları/seiyuu
    Sakuta Azusagawa: Kaito Ishikawa
    Kaede Azusagawa : Yurika Kubo
    Mai Sakurajima : Asami Seto
    Yuuma Kunimi : Yuuma Uchida
    Rio Futaba : Atsumi Tanezaki
    Tomoe Koga : Nao Tōyama
    Nodoka Toyohama : Maaya Uchida
    Shoko Makinohara : Inori Minase

!!! Öncelikle Yazdıklarım tamamen benim şahsi fikirlerimi içerdiğinden yazıyı okurken bunu aklınızda bulundurun lütfen.!!!

İsminin ve afişinin çağrıştırdıklarını unutun hatta çöpe atın gitsin. Anime bir bakışta vardığınız önyargılarımızdan çok daha fazlasını barındırıyor. Bu afişin altında etten kemikten fazlası var bir fikir var demek isterdim ama işin şakasını bir yana bırakalım  Animeyi izlemeye muhabbet mekânındaki dostlarımdan birinin önerisi ile başladım ve gerçekten animeyi beğendim. İzlemeye başlamadan önce büyük bir beklentim yoktu. Duygu-durumumu değiştirmesi yeterliydi benim için, ancak izlediğimde olaylar ve anlatılanların çok da yüzeysel olmadığı gördüm. İlk 7 bölüm boyunca her bölüm örneklerle en kolay yoldan Kuantum fiziğine ait birkaç teoremle birlikte gerçeküstü sayılabilecek durumları anlatıyordu. Bunlar;  Beynin filtreleme mekanizması, doğrulama-farkına varma, Schrödinger’in kedisi, bağlantılı hafıza tekniği ile anımsama, Laplace şeytanı, Kuantum dolaşıklığı, siber şiddet, vücut değiştirme, hafıza kaybı ile disosiasyon…  Şimdi bunları tek tek açıklamak da isterdim ancak hepinizin elinin altında ‘gugıl amcası’ olduğundan şimdilik bunları es geçiyorum. Yer yer ellerindeki kitaplarda yazan “saru demo wakaru”, “gorira demo wakaru” meali “maymun bile anlayabilir”, “goril bile anlayabilir” şeklinde biraz espritüel olarak kitaplara konulan başlıklar ile olayı komik bir şekilde nasıl basitleştirdiklerini görebiliyoruz. Toplam 13 bölüm olan bu animede ana karakter biraz durgun ve bıkkın görünse de kendine has bir espri anlayışı var ve kimsenin gülmemesi aksine bizim yerimize de ‘cringe’ olmaları içimize su serpiyor. Kötü anlamda değil o bu şekilde, normların da dışında yaşayan biri olarak düzgün, bazen aklından geçenleri açıkça söylediği için sapık bir imaj çiziyor.

Animedeki diğer karakterlerin de çeşit çeşit  PS’ndan muzdarip, Sakuta önce durumu kavramaya çalışıyor daha sonra çözüme kavuşturmak için çaba sarf ediyor.
    Vaka sahipleri sırasıyla Sakurajima Mai, Koga Tomoe(Ketsu-Tomo), Futaba Rio, Toyohama Madoka(Mai’nin üvey kız kardeşi -idol) ve Azusagawa Kaede’dir. Bu beş kızın her biri aşağı yukarı 2-3 bölüm ele alınarak sorunları çözümleniyor. Bu bakımdan "aa yeter da azıcık da diğer karakterleri görelim" diyenlerden iseniz tam sizlik bir anime.
     Şimdi diyeceksiniz ana karakter erkek, etrafında da kız kardeşi hariç dört güzel kız var hocam bu harem olmuyor mu? diye, hayır arkadaşlar ortada haremlik selamlık yok. Kızların gönlü kaymış olabilir tabi ama hentai-ecchilik bir durum yok sadece afişte gördüğünüz sevgili tavşan kılıklı Mai-san ve bol bol arada duvar olan banyo sahnesi var. Sadece yanaktan bir öpücük var onun dışında öpücük falan da beklemeyin. Dramatik müzikler ilave edilseydi belki ağır drama da bağlayabilirdi ama yok dram da ayarında verilmiş.
    Garip sesler çıkaran minik kızlar da yok. Yine de çizimlerinden moe moe fışkırıyor. Tüm karakterler çok tatlı. Saçlarının renk geçişleri de soft. Uzaktan bakan yarısını aynı karakter zannedebilir mesela şaka şaka
    Saçlarının mavi yeşil pembe gibi renklerdense gerçeğe yakın olması daha güzel olmuş. Anime boyunca bir tarih akışı verilmiş. Olaylar birbiriyle bağlantılı ama karışık değil. Bir sonraki bölümde ne olacağına dair tüyolar veriyor ve tabii her bölüm Sakuta’ya addedilen ‘sasu ga buta yarou da ne’ söylemi ile bitiyor.(buta=domuz, yarou=p*ç )
    *Toplum analizi yapılacak olursa trende yaşlı ninelerin ayakta kalması hoş bir sahne değildi. Annelerin genel tavırları kötü yansıtılmıştı. Ama maalesef etrafımızda da böyle anneler var görüyoruz. Ortada bir baba var o da pasif kalmıştı. Diğerlerinin babalarını göremedik. Kardeşler arası kıskançlık ve sevgi bağını bolca gördük. Bir kısmı komplekse kaçabilir. (siscon-brocon)
    *Liseli olduğu halde ünlü olan ve erkek arkadaşı ile dışarıda yan yana bir fotoğrafı çıktı diye tüm basına açıklama yapmak zorunda kalan Mai’ye üzülmedim değil.   
    *Trende ikili gruplaşmalar ve sohbet etme de aynı şekilde. Pek çok sahnede insanların ellerinden telefonu düşürmediğini görüyoruz, Tomoe’nin deyişiyle telefonsuzsan ölüsündür, yaşamıyorsundur. İnsanlar telefonlarında yaşıyorlardı.  
    Benim gözümde Sakuta tipik bir ergendi. Sevdiğine düşkün. Fetişist (belki de mazoşist). Bacaklara hasta. Yeri geldiğinde kalça, yeri geldiğinde göğüslere iltifat(?) yağdıran hayal gücü yüksek bir ergen. Kendine has espri anlayışından ve kıvrak zekasından bahsetmiş miydim? Konuşmalarına duygularını yansıtmıyordu. Ona göre tüm dünyanın onun hakkında ne dediği önemli değildi onun yanında bir kişi bile olsa Sakuta’ya yeter. O kendi ve kız kardeşi gibi PSndan muzdarip insanlara şefkat gösterip yardım elini uzatır. Karakteri iyi oturtulmuş nadir anime kişilerinden biri. Diğer yan karakterler de en az ana karakter kadar irdelenmişti.
    Çizimleri çok güzel ben kız olduğum halde kusura bakmayın ama defalarca düştüm karakterleri tatlılığına hele o Kaede Allah’ım sana geliyorum(ağzımın suyunu silip devam ediyorum) Çizimler sonuna kadar aynı kalitede değildi, devam etse güzel olurdu tabi paraları mı yetmedi bilemedim ama bazı yerlerde çizimler malzemeden kırpılmış inşaat duvarı gibiydi. Müzik yoktu ya da ben hatırlamıyorum açılış ve kapanışın dışında farklı bir melodi duymadım. Bitiş şarkılarını genelde sevmem ama bu bağımlılık yaptı bende. Karakterleri Seslendirenler çok iyiydi. Zaten deneyimlilermiş şirketin eski çalışanları yeniden işe dönmüş ve profesyonellerden beklenildiği gibi on numaraydı.  
    Geneli değerlendirecek olursam fikir çok güzel gerçek hayatta örnekleri görsek de sorgulamadığımız konulara, toplumun kalıplarına, siber şiddete, mental bozukluklara yer verilmişti. Bilim deyin bilim kurgu deyin benim için akan sular durur orada. Kuantum ve teoremleri de var benim favorilerimden olabilir bu anime ama bazı şeyleri açıklığa kavuşturmaları gerek. PS neden, nasıl hangi sebepten oluyor? Niye başkaları değil de bu çocuklar PS oldu? Ne zamandan beri var? Aslında yok da bu çocuklar ortak bir simülasyonda mı karşı karşıyalar? Kısaca kafamda deli sorular… Ben beğendim puan verecek olsam 9/10 verirdim.

Dipnot: Kızlar bu animede bazı alışkanlıklar edinebilir

Erkekler de bazı alışkanlıklar edinebilir.
     Arkadaşlar animede yeşilin ve mavinin kısacası doğanın tadına doyacaksınız.
    Kısa boylu insanları/çocukları düşünen güzelim Japonya benden koca bir artı daha aldın. (Umarım sana varmak nasip olur amin.)

20. Teşekkür
    ChYRoN reacted to Jastett in Isekai Türünde Anime Önerileri   
    1.Re Zero : Sana hak veriyorum ama sonraki bölümler Subaru çok akıllanıyor. Evet çok tekrar dirildi dirildiğini anlamadı evet onu uzatmışlar ama Subaru git gide düzeltiyor 2.sezonu çıkmaya yakın tekrardan izlemeyi düşünüyorum. Bence verdiğin puanın biraz daha fazlasını hak ettiğini düşünüyorum :)
    2.Konosuba : 1.sezonunun 3 veya 5 bölümden sonra izlemedim Tanrıça ana karakterimizi o kadar küçük düşürüyor ki %100 seninleyim :D
    3.Date a Live : Neden bu dediğinizi duyar gibiyim bunu yazan arkadaş fark ettiğini düşünüyorum 1.bölümde ana karakterimizin kardeşi Kawaii Utangaç bi kardeş iken bir olay olduktan sonra erkek ana karakterimizi köle gibi kullanıp çok leş davranıyor dayanamadığım 1 konu daha :( [ vazgeçin şu tarz animelerden :( ]
    4.Danmachi : Sanırsam o isekai değil bilgine olsun ve Romantizm konusunu çok uzatmışlar ve Bell CRANEL'e biraz daha power up tarzı birşeyler eklemeli gerekti bence [ 5 6 aya yakın önce bitirdim :( ]  ( çok öptüm )
    Arifureta : MAL'daki puanı hak etmiyor bence :D

EVET DOSTLARIM BENİMDE SİZE ŞÖYLE SİZ UĞRAŞMAYIN DİYE BİR KENDİ LİSTEME BAKTIM BURDAKİ ANİMELERİN DEVAMI OLUP OLMADIĞINI SİZİN İÇİN YAZMAK İSTEDİM
    :*
    Re zero : (08 Temmuz 2020)   
    Dungeon ni Deai III : (?? Temmuz 2020)   
    Tensei shitara : (?? Ekim 2020) ARKADAŞLAR ÖZÜR DİLEYEREK SANIRSAM TENSEİ 2021 ERTELENMİŞ..
    Tate no Yuusha : (2. ve 3.sezonun onay aldığını biliyorum tabi doğruysa ama tarih yok)
    Quanzhi Gaoshou : (2020) [ belirli gün ay yok ]
    SAO Alicization 2 Season : (12 Temmuz 2020)

Şimdilik bunları biliyorum arkadaşlar özür dileyerek iyi günler dilerim..

21. Beğen
    ChYRoN reacted to FakeNanami in Anime İstek ve Önerileri   
    Boku no Hero Academia ;Süper güç/Okul/Kahramanlar kötü adamları yakalamaya çalışıyor (bu animeyi daha yeni izledim bitirdim hayran kaldım o yüzden benzeri animelere baktığımda one piece çıkmıştı yani muhtemelen bu anime seni tatmin eder)

Akatsuki no Yona ; Doğaüstü güç/ Krallık dönemi/ İyi olan bir grup var bu grupta tahtı elinden alınan prenses var bu bir grup insan kötü adamı tahtından indirmeye çalışıyor (bu animenin tagında shoujo var ama shoujoyla alakası yok bence çünkü dizide dövüş ,savaş falan var yani haberin olsun)

Kimetsu no Yaiba ; Bunu daha izlemedim yakın zamanda izleyeceğim ama animeyi araştırdım bu da söylediğin animeye benziyor

Douluo Dalu ; Doğaüstü güç/ Samuray / O tarihe ait dövüş stilleri kılıçları / Aksiyon ( Bu çin animesi eğer konuşma stilleri seni pek rahatsız etmiyorsa izlersin)

Bildiklerim bu kadar valla :')

22. Üzgün
    ChYRoN reacted to MrTeddy in JoJo's Bizarre Adventure Spoiler Olacak Haliyle   
    iyi yönleri
    - çizimleri beğendim
    - seslendirmede güzeldi
    - konuyu beğendim
    - ending çok iyiydi :D.

kötü yönleri
    - sıkıcıydı
    - düşmanlar ölmek bilmiyordu
    - dövüş sahnelerinde çok fazla konuşuyorlar.

kısacası çok beğenmedim   6.7/10
  23. Beğen
    ChYRoN reacted to userwiththis in Admin yardımına ihtiyacım var.   
    Tamam galiba anladım.Bilgilendirdiğin için sağol.
  24. Beğen
    ChYRoN got a reaction from userwiththis in Admin yardımına ihtiyacım var.   
    Onu görüyorsan o konular adminler tarafından kapatılmıştır
    Yazamazsın 
  25. Beğen
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.