Jump to content

Batush

Kayıtlı Üye
  • Content Count

79
  • Last visited

2 Followers

About Batush

• Rank
    Level 1
  • Birthday January 19

Profil Bilgileri

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

1. 11 Nisan 2021 gecesi 1. bölüm çıkıyor, çeviri-upload dedin en geç 12 Nisan'da ilk bölümü izlersin
  2. Üstteki yorumdaki filme ek olarak yeni sezon eğer çıkarsa [spoiler olabilir] Bir ara araştırmıştım ama şu an tam aklımda değil. Sanırım Kirito, Asuna ve Alice olacak yeni arcda. Arc adı: Unital Ring
  3. İki şekli derken ne demek istedin? "nereden izleyebilirm" değil de "nereden okuyabilirm" mı demek istedin? Eğer öyleyse telefondan Tachiyomi programını indirerek kolayca çoğu mangaya ulaşabilirsin. Araştırmanı öneririm Bilgisayardan ise çeviri siteleri var. Bu sitelere de bazen kendi çevirilerini bazen de farklı fansubların çevirilerini koyuyorlar. Türkiye'de manga çevirileri çok fazla olmadığı için İngilizcen iyiyse İngilizce olarak okumanı tavsiye ederim. Seçeneklerin daha bol olur.
  4. Solo Leveling'in noveli güzel okuyabilirsin. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Tales of Demons and Gods da sağlamdır. Sadece bu ikisini okuduğumdan başka novellerle kıyaslama yapamıyorum ama okuduğuma hiç pişman olmadığım 2 seri olduğu için tavsiye ediyorum
  5. Site yoğunluktan dolayı çöküyor sanırım. Senlik bir durum değil diye düşünüyorum
  6. Fantastik-Romantizm-Dram-Komedi-Aksiyon kombosunun hayranı olarak Fantastik'i şıklarda göremedim :/
  7. TV'de yayınlandığı halinde yayınlıyorsalar TV'de sansürlü olarak yayınlanıyor. Blu-Ray versiyonları sansürsüz oluyor ama anime çıktıktan belirli bir süre sonra yayınlandığı için, animeyi çıktığı an yayınlayan fansublar sansürlü halini çevirmiş oluyor. Hentai sahneleri olan animeler için de aynıdır yüksek ihtimalle
  8. Sword Art Online Sword Art Online II Sword Art Online: Ordinal Scale Sword Art Online: Alicization Sword Art Online: Alicization - War of the Underworld Sword Art Online: Alicization - War of the Underworld Part 2 Not: Special bölümler izlemeyi seviyorsan Sword Art Online II'ye geçmeden "Sword Art Online: Extra Edition" var. 1. sezonu film olarak özetliyor doldurma hikayeyle.
  9. Uploader'ların yaptığı iş o. Eğer eski animelerin alternatif azlığından şikayet ediyorsan büyük ihtimalle şu anda altyazısını da, animenin bölümlerini de silmişlerdir bilgisayarlarından. Yani tekrardan bölümleri indirip, tek tek çeviri yapmadıkları sürece çok zor ve uğraşılmaz bir iş benim görüşümce
  10. (Öncelikle bu konuyu açacak başlık bulamadım. Yanlış yere açmış olabiliri.) Forumun tasarımının yenilenmesinden sonra Opera GX kullandığım pek fark etmemiştim ama, Karanlık Mod forumdan kaldırıldı mı? Şu anda Opera GX'in karanlık modu kapalıyken cidden aşırı göz yoruyor, yine tarayıcının karanlık modu açıkken de düzgün şekilde çevrilemediği için dikkat dağıtıyor. Eğer kaldırılmadıysa nereden açacağımı tarif edebilir misiniz?
  11. Aşırı farklı diye biliyorum ben. Hatta sonunu geç belirli bir bölümünden sonrası tamamen farklı gelişiyor diye biliyorum (Mangayı okudum diyenlerin söyledikleri bunlar. Ben okumadım ama birden fazla kişi söylediği için büyük ihtimal doğrudur işte)
  12. Sırf ecchi ya da sırf harem diye beğendiğim anime yok ama (Neredeyse izlediğim her animeyi beğenen biri olarak): Harem animeleri bazen her türlü karakter yapısını ana karakter gibi ön planda olması (Robot gibi konuşan, tsundere, yandere, sadist, sadece aşık vb. tipteki karakterler aynı animede olunca) eğlenceli oluyor. Bazen abartı şekilde anime boyunca ana karaktere yapışan kız karakterler olmasa ve herhangi bir karakterin romantizminde ilerleme göstermemek için ikide bir araya engel koymasalar(klişe öpüşürken yakalanma sahneleri gibi) çerezlik animelerde keyif veriyor. Ecchiye ge
  13. Birçok serinin novelini okumak istiyorum. Örneğin Re:Zero ve Tensei shitara Slime Datta ken novellerini güncel olarak Türkçe'ye çeviren site veya program veya çeviri grubu tavsiye edebilir misiniz?
  14. YouTube: Top 10 ...... Anime başlıklarını izleyerek Turkanime: Kategoriye göre random ata ata anime arayarak Anime Toplulukları: (Facebook grupları olsun, Reddit olsun, forumlar olsun...) izlemek istediğin konuya göre tavsiye isteyerek Veya elbet karşına çıkar bir yerlerden
  15. Hikaye takıntılıysan başlama. Hikayenin nereye gittiğini umarsamıyorsan kesinlikle başla. İlk sezonun ilk 14 bölümünün diğerlerine göre sağlam olduğu ve 2. sezonun son 10 bölümünün en sıkıcı yerleri olduğu doğru ama bir bütün olarak bakarsan çok sarıyor. 3 kere rewatch attım ve şu anda yeni sezon çıkıyor olmasaydı 5.'ye izliyor olurdum büyük ihtimalle. Her neyse kısacası başlamanı öneririm
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.