Jump to content

ChaneLaforet

Üyeler
  • İçerik sayısı

591
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    ChaneLaforet reacted to Amygirl in Yeni Başlayanlar İçin Yeni Başlayan Birinden Anime Önerileri   
    Konunun sahibi onları uygun görmüş kendi zevklerine göre ve başkalarının zevklerini de göz önüne almış. İnsanların zevklerine kötü diyeceğinize kendi listenizi de oluşturabilirsiniz.

Animeye başlayanların kişiliğine göre anime önermek daha mantıklı. Mesela mesleğim gereği kohailerime çoğunlukla Monster öneririm ki normalde ilk izletilmesi gereken animelerden değildir. Ancak ana karakterin bir beyin cerrahı olması ve polisiye gizem olması tıpçıların ilgisini çekebiliyor.

Mesela gothic bir kohaim de ben izlerken tesadüfen görüp HxH ye başlamıştı. Kimin neyi seveceği belli olmuyor.

Alice in Borderland dizisinden etkilenip mangasına geçen meslektaşlarım da mevcut son günlerde :D

Great Teacher Onizuka
    Skip Beat
    Lovely Complex
    Full Metal Alchemist Brotherhood
    Psycho Pass
    Detroit Metal City

Önereceğim kişiye göre değişen ama genelde ilk önerdiğim animeler.

Ek olarak ben Haikyuu yu ilk olarak önermezdim hele de akranım bir kadınsa evde kalma sebebi olabilir jdjdjjf
  2. Beğen
    ChaneLaforet reacted to Amygirl in Bu Cosplay Hangi Animeden?   
    Yuuko - xxxHolic ya da Tsubasa Cronicle 
  3. Beğen
    ChaneLaforet got a reaction from pegasusejder in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Rica ederim 
  4. Beğen
  5. Beğen
  6. Beğen
    ChaneLaforet got a reaction from Barış D. Baryshx in Seinen FC - Kulübümüzün camiaya hizmetleri durmaksızın devam ediyor!   
    Ping Pong the Animation
    Aoi Bungaku Series
    Mushishi
    Dorohedoro
    Mononoke
    Monster
  7. Beğen
  8. Beğen
    ChaneLaforet got a reaction from Kutatgu in Seinen FC - Kulübümüzün camiaya hizmetleri durmaksızın devam ediyor!   
    Ping Pong the Animation
    Aoi Bungaku Series
    Mushishi
    Dorohedoro
    Mononoke
    Monster
  9. Beğen
    ChaneLaforet reacted to heymely in Çağrışım Oyunu   
    Doğru kızlar 
  10. Beğen
    ChaneLaforet reacted to yumulonely in Çağrışım Oyunu   
    Allahım sonunda biri bildi
    Uzun zamandır biri cevap verecek diye bekliyorum
    Mely'e verilen cevap doğru mu bilmiyorum. Bir şey yazmayacağım sjhs
  11. Harika
  12. Harika
    ChaneLaforet got a reaction from Gorkito in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Bu adam normal bir stalker değil, sapığın teki. Lütfen 

Bunu kabul etmemek ne mümkün 

Konuşuruz 

Herkes benim kadar profesyonel olmayabilir, çocukların hevesini kırmayalım 

13. Beğen
    ChaneLaforet got a reaction from Gorkito in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Tanıtmasan da olurdu, biliyorum zaten 

Ben üniversiteden mezun oldum geçen sene, çalışıyorum, mühendisim 
  14. Harika
    ChaneLaforet got a reaction from yumulonely in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Teşekkürler 
    Sen de iyi ki varsın. Senin de yeni yılın kutlu olsun 

Evet, ben çoğu kişiyle fazla konuşmadım. Buna rağmen beni de etiketlediğin için teşekkürler Yumoş. 

15. Teşekkür
    ChaneLaforet reacted to yumulonely in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    @Mutaika Muhabbet mekanının mihenk taşlarından Muratika. Binlerce sayfanın yazılmasına burun ve pegasusla vesile olduğun için teşekkürler. Umarım yakında gelebilirsin. Çok özledik
    @pegasusejder Yine mekanın kuruluşunda büyük önemi olan pegasus Clannad savaşlarıyla uzun bir mücadelenin başlangıcını yapmış ve kendi tarafını güçlü şekilde savunarak Burun'un  bize ihanet etmesini sağlayabilmiştirNeyse şaka şaka sjsjsj Şimdiye kadarki sohbetin ve bana her anlamda yardımcı olduğun için teşekkürlerr. Matematikten psikolojiye her sorunumda yardımcı oldun. Başını biraz ağrıttım ama olacak o kadar sjsjsjs

@Pseudohomophylus abla sen de gerek japonca gerek sağlık olsun her zaman yanımızda oldun çok teşekkürlerr. Senin söylediklerin motivasyonumu, özgüvenimi arttırdı. Tabii hala özgüven eksikliğim var ama olsun
    @BURUN Mekanın ana kurucusu Ayrıca Clannad savaşlarında ilk başta bizim tarafta olup sonra karşı tarafa geçti unutmadık. Ama tabii ki de şaka jdfhfgdfh
    Burun'a çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Umarım ingilizceyi yapabilirsinHepimizin bugün bir araya gelmiş olmasında ilk adımı atmış olduğun tekrardan büyük teşekkürlerr
    @heymelyAbla moderatörlüğe kadar yükseldin tebrik ediyorum Bu grubu discord'a taşıdın ve bu şekilde her ne kadar forumdaki etkinlik biraz daha azalmış olsada aramızdaki bağların daha da güçlenmiş olduğunu düşünüyorum. Aslında bu discord işi konuşulduğunda hiç açılmayacak zannettim ama açtın sjhdhsjdh. Tekrardan tüm taptıkların için teşekkürler
    @mustafalrsm Çevirmenliğe başlamayı çok düşünsemde üniye gidince başlarım diyordum ama seninle geçen birkaç konuşmadan sonra şimdi başladım ve hiç pişman değili. Tüm stresimi alıyor çevirmenlik. Sana da çevirmenlikte başarılar bu arada
    @lntegral forumda her zaman konuşmak istediğim ama asla zamanı denk getiremediğim kişi sjhshsjshsj
    Açıkçası ben sohbetini gayet seviyorum. Şu ana kadarki sohbetin için de sana teşekkür ediyorum 
    @YatonunYenSisesi Benden hemen sonra gelmiştin lakap anası olarak  Ayrıca bir çok ortak yanımız olması da ayrı bir şey.  Normalde konuşamadığım konularda seninle gayet normal bir şekilde konuşabiliyorum ve bu beni çok rahatlatıyor. Sohbet ve muhabbettin ayrıca da taktığın lakaplar için teşekkürlerr
    @MrTeddyTeddddyyyy Birçok konuda sen bana ben de sana yardım ettim. Umarım istediğin yere gidebilirsin sjsjsjsj
    Ayrıca bana bu ai ayıklama işinde olan yardımların için de ayrıca çok çok teşekkürlerr. 
    @ChYRoNseri stalker lakabıyla chyorn'a sohbeti ve muhabbeti için teşekkürlerSeninle olan muhabbettimiz daha çok discord'da gelişti. O yüzden buradan mel ablaya tekrardan teşekkürler

@KRHerusaizu Sapık'a geldi sıraDiscord'u geliştirme ve diğer konularda olan katkıların için teşekkürler. Ayrıca beni en çok güldüren de sensin diyebilirim shsdghsgdsh Umarım istediğin yere gidebilirsin sen de 
    @MikasaWithInTheFire Mikasa çalışmalar yüzünden fazla gelemiyorsun ama konuştuğumuz bu kısa süre için çok teşekkürler Umarım istediğin yerlere gelebilir ve en önemlisi hem buraya hem discord'a sıklıkla gelebilirsin

@Veiykas Seninle daha çok discord'a konuştuk sanırım. Burada pek konuştuğumuzu hatırlayamadım. Konuşmuşsak da kusura bakma T^T^T
    Arada gidip gelmeler yaşansa da şu ana kadar bizimle olduğun ve sohbetin için teşekkürler
    @Akamine Seninle de yine discord'a konuşmaya başladık. Birçok farklı konuda tartışmalar oldu ama bu tartışmaların bana oldukça yararlı geldiğini söylemeliyim. Buraya gelip sohbet ettiğin için teşekkürler. Sapıktan sonra en eğlenceli bulduğum kişi olabilirsinAma bunu iyi anlamda söylüyorum. Moralimi yükselttin oldukça.

@KaladinStormblessedabi sana ayrıca çok teşekkürler. Gerek tecrüben, gerek konuşmaların, her şeyinle bana oldukça yardımın dokundu. Ayrıca öz güvenimi arttıran insanlardan biri de sensinUmarım discord'a da tekrardan gelirsin
    @explorer seninle de discord üzerinden konuşma fırsatımız oldu. Kabul etmeliyim ki senin fikirlerin her ne kadar benimkilerle uyuşmasa da bunu pek önemsemiyorum. Şu ana kadarki sohbetlerimiz beni gerek güldürdü gerek düşündürdü. Özellikle faklı bakış açılarıyla bakmayı öğrendim ki bunu oldukça değerli buluyorum. Umarım discord'a da tekrardan gelirsin

@ZorojuroSeninle çok fazla sohbete giremedik sanırım. Sadece başlarda konuşmalarımız oldu. Etkinliklere katılımın için teşekkürler. Ayrıca her ne kadar az konuşmuş olsak da seni unutmadım. Yani konuşmalarımız benim için gayet değerliydi
    @AraharaFoxPilot abiyi unutmayalımİlk başta pilot var falan denildiğinde inanamamıştım ama görünce şok oldum shgshgss
    Gerek verdiğin bilgiler gerek muhabbetin olsun hepsi için teşekkürler. Keşke gelsen de konuşmaya devam etsek. Sapık da bekliyor bak

@NagisaShiota ve @nagito_komaeda Sizi daha çok oyun kısmından hatırlıyorum. Muhabbet anlamında nagisa ile konuşmalarımız oldu ama nagito konuşmuşsak da hatırlayamadımHer neyse, ikinize de gerek muhabbetiniz gerek oyun mekanındaki ara ara eğlendiğimiz anlar için teşekkür etmek istiyorum

@Real-Men-Frrranky @Lycaenidae @Perfectum @Judgment @Kemankech @ChaneLaforet

Sizinle çok fazla derin şekilde konuşmadık. Ama yine de konuştuğum kişiler diye düşündüğümde sizleri unutmadım. Sohbet ve muhabbettiniz için teşekkürler. 

16. Harika
    ChaneLaforet got a reaction from pegasusejder in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Azıcık abartmış olabilirler 

2 kişilik bir fan club  
    ( @pegasusejder @Lycaenidae) 

17. Beğen
    ChaneLaforet reacted to pegasusejder in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    O seni tanır ama sen onu tanımazsın, gaipten gelir gaibe gider. Hem görünür hem görünmez. Bir bakarsın senden daha yakın ama asla hissedemezsin. @ChaneLaforetböyle birisidir.
  18. Beğen
    ChaneLaforet got a reaction from Pseudohomophylus in Babylon Etkinlik İncelemesi (Spoiler İçerebilir)   
    Babylon güzel bir başlangıç yapan ama ilerledikçe kötüleşen ve tatmin edici bir finale sahip olmayan bir anime. Gizem-polisiye tarzı bir başlangıç yapıp sonrasında felsefik konular üzerinden ilerlemiş. Genel olarak “İyi ve kötü nedir?” sorusu ile intihar konusu üzerinde durulmuş.

Anime görsel olarak güzel. Konusuna ve türlerine uygun bir ambiyans oluşturulmuş. Müzikleri de fena değil.

Animenin ikinci yarısında -muhtemelen olayın evrensel etkilerini göstermek amacıyla olsa da- uluslararası bir olay haline getirmek yerine ilk yarısında oluşturduğu çizgiden devam etmesini tercih ederdim. Ülke liderlerinin iyi ve kötünün ne olduğu üzerine felsefe yapmaya çalıştıkları zirve de bana oldukça abes gelmişti.

Olumsuz yorumlarını gördüğümden düşük bir beklentiyle başlamıştım, bu yüzden fazla bir hayal kırıklığı yaşamadım. Bittiğinde izlediğime pişman olmadım ama izlemesem de olurmuş diye düşündüm. Bu yüzden özellikle tavsiye edebileceğim bir anime değil ama animenin işlediği konular ilginizi çekiyorsa beklentiyi düşük tutarak izleyebilirsiniz. Sonuç olarak ortalama bir animeydi benim için. Puan: 5/10

19. Beğen
    ChaneLaforet got a reaction from SoredemoDodo in Türkçe Anlamından Animenin Adını Bulalım!   
    Golden Time

Sıradaki soru:
    Dünya'nın bu köşesinde
  20. Beğen
    ChaneLaforet got a reaction from heymely in Babylon Etkinlik İncelemesi (Spoiler İçerebilir)   
    Babylon güzel bir başlangıç yapan ama ilerledikçe kötüleşen ve tatmin edici bir finale sahip olmayan bir anime. Gizem-polisiye tarzı bir başlangıç yapıp sonrasında felsefik konular üzerinden ilerlemiş. Genel olarak “İyi ve kötü nedir?” sorusu ile intihar konusu üzerinde durulmuş.

Anime görsel olarak güzel. Konusuna ve türlerine uygun bir ambiyans oluşturulmuş. Müzikleri de fena değil.

Animenin ikinci yarısında -muhtemelen olayın evrensel etkilerini göstermek amacıyla olsa da- uluslararası bir olay haline getirmek yerine ilk yarısında oluşturduğu çizgiden devam etmesini tercih ederdim. Ülke liderlerinin iyi ve kötünün ne olduğu üzerine felsefe yapmaya çalıştıkları zirve de bana oldukça abes gelmişti.

Olumsuz yorumlarını gördüğümden düşük bir beklentiyle başlamıştım, bu yüzden fazla bir hayal kırıklığı yaşamadım. Bittiğinde izlediğime pişman olmadım ama izlemesem de olurmuş diye düşündüm. Bu yüzden özellikle tavsiye edebileceğim bir anime değil ama animenin işlediği konular ilginizi çekiyorsa beklentiyi düşük tutarak izleyebilirsiniz. Sonuç olarak ortalama bir animeydi benim için. Puan: 5/10

21. Beğen
    ChaneLaforet reacted to SoredemoDodo in Türkçe Anlamından Animenin Adını Bulalım!   
    Kono Sekai No Katasumi Ni 
    Olabilir mi 
  22. Teşekkür
    ChaneLaforet got a reaction from Noya in Anime İstek ve Önerileri   
    Psycho-Pass
    B: The Beginning
    Id:Invaded
    Un-Go
    Gosick
    Kamisama no Memochou
    Subete ga F ni Naru

23. Teşekkür
    ChaneLaforet got a reaction from Lycaenidae in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    @Lycaenidae Doğum günün kutlu olsun 
  24. Teşekkür
    ChaneLaforet got a reaction from Antika_Otaku in Yakusoku no Neverland Etkinlik İncelemesi (Spoiler İçerebilir)   
    Bu etkinlikte de daha önce izlediğim ve yine oldukça sevdiğim bir anime seçilmiş. Tekrardan izlemedim ama izleyeli 1 yıldan az olduğu için az-çok hatırlıyorum.

Anime en sevdiğim etiketlerin hepsini (korku, bilim-kurgu, psikoloji, gerilim, gizem) içerdiğinden dolayı direkt olumlu bir önyargıyla başlamıştım izlemeye. Baştan sona da oldukça sevdim. Olumsuz yanı diyebileceğim belirgin bir durum da olmamıştı. Sürükleyiciydi, etiketlerinin hakkını da yeterince vermişti ama korkudan ziyade gerilim-gizem kısmının baskın olduğunu söyleyebiliriz.

Çizimleri sevimliydi. Korku/gerilim animelerinde böyle sevimli çizimlerin kullanılmasını seviyorum. Müzikleri de fena değildi diye hatırlıyorum.

Karakterleri birbirinden güzel ve zekiydi. Şahsen kendime en yakın hissettiğim ve favorim olan karakter Ray’di ama Norman ve Emma’yı da oldukça sevdim. Üçü de birbirlerinden farklı düşünce yapılarına sahipti ve onları izlemek zevkliydi. Emma diğer ikisine göre biraz daha duygusal bir kişi portresi çizse de diğer animelerdeki gibi anlamsız duygusallığı yüzünden karakterleri zor duruma düşüren, mantıksız davranışlarda bulunan bir karakter olmadı. Bu durum da ayrıca beni memnun etti. Örneğin
    Yan karakterlerden Phil de yaşına göre oldukça zeki olduğunu özellikle son bölümlerde göstermişti ve ona da sempati duydum.

2019 yapımı animeler içinde en sevdiğim anime olduğunu da ekleyerek bitiriyorum. Henüz izlememiş ve bu yorumu okumakta olan herkese de izlemesini tavsiye ederim. Puanım: 9/10

25. Beğen
    ChaneLaforet got a reaction from Sejiuku in Yakusoku no Neverland Etkinlik İncelemesi (Spoiler İçerebilir)   
    Bu etkinlikte de daha önce izlediğim ve yine oldukça sevdiğim bir anime seçilmiş. Tekrardan izlemedim ama izleyeli 1 yıldan az olduğu için az-çok hatırlıyorum.

Anime en sevdiğim etiketlerin hepsini (korku, bilim-kurgu, psikoloji, gerilim, gizem) içerdiğinden dolayı direkt olumlu bir önyargıyla başlamıştım izlemeye. Baştan sona da oldukça sevdim. Olumsuz yanı diyebileceğim belirgin bir durum da olmamıştı. Sürükleyiciydi, etiketlerinin hakkını da yeterince vermişti ama korkudan ziyade gerilim-gizem kısmının baskın olduğunu söyleyebiliriz.

Çizimleri sevimliydi. Korku/gerilim animelerinde böyle sevimli çizimlerin kullanılmasını seviyorum. Müzikleri de fena değildi diye hatırlıyorum.

Karakterleri birbirinden güzel ve zekiydi. Şahsen kendime en yakın hissettiğim ve favorim olan karakter Ray’di ama Norman ve Emma’yı da oldukça sevdim. Üçü de birbirlerinden farklı düşünce yapılarına sahipti ve onları izlemek zevkliydi. Emma diğer ikisine göre biraz daha duygusal bir kişi portresi çizse de diğer animelerdeki gibi anlamsız duygusallığı yüzünden karakterleri zor duruma düşüren, mantıksız davranışlarda bulunan bir karakter olmadı. Bu durum da ayrıca beni memnun etti. Örneğin
    Yan karakterlerden Phil de yaşına göre oldukça zeki olduğunu özellikle son bölümlerde göstermişti ve ona da sempati duydum.

2019 yapımı animeler içinde en sevdiğim anime olduğunu da ekleyerek bitiriyorum. Henüz izlememiş ve bu yorumu okumakta olan herkese de izlemesini tavsiye ederim. Puanım: 9/10

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.