Jump to content
  • Create New...

Takoyakisama

Kayıtlı Üye
  • Content Count

9
  • Last visited

1 Follower

About Takoyakisama

• Rank
    Level 1

Profil Bilgileri

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

1. @Pseudohomophylus Belki sonra çünkü şuanlık bir şey konuşabileceğimi sanmıyorum ama en azından size ulaşabileceğim bir adres olmasını isterim. @Sejiuku Olur neden olmasın.
  2. @Real-Men-Frrranky Yaşamak dediğin çokça tartışılabilir bir şey. Sana göre biyolojik yaşımı doldurmaya çalışmalıyım sonuçta hepimiz öleceğiz ama biyolojik yaşamı neyle doldurmalı insan ? Yüzlerce şey yaşayıp mutlu olamıyorsan 50 yılın yaşadığın 20 yıldan ne farkı kalır. Dünya pek bilinmez bir deniz boşa atılan kulaçlar sadece boşa uğraştır. @Pseudohomophylus Evet desem bile ne konuşacağız ki ?
  3. Merhaba öncelikle konuyla ilgilenen herkese teşekkür ederim. Son haftalarda mod'umun bazen yüksek bazende düşük olduğu zamanlar tekrar depresyon testi yaptım ve şiddetli depresif belirtilerim varmış. Daha önceden de belirttiğim gibi ailemi psikiyatri masraflariyla ugrastirmak istemiyorum. İnternet üzerinden insanın kendini geliştirebilecegi yerler varsa söyleyebilirseniz sevinirim.
  4. Aslına bakarsanız buraya bu durumuma neden olan onlarca şey yazabilirim. Geçmişimle ilgili olsun, ailemden ogrendigim pek adil olmayan şeyler (her türk ailesinde bulunan şeyler) ve bana bunları zorla dayatmaları olsun. Yazılabilecek çok şey var ama susmak daha kolay sanırım. Konuyla ilgilenen herkese teşekkür ederim. Bir anlamda kendi kendimi anlamama yardımcı oldu.
  5. Evet biliyorum :D fakat kodlamayi hem seviyorum hemde hızlı öğreniyorum eğer YGS de iyi bir üniversiteye girebilirsem pek sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum.
  6. Japonya vatandaşlığı almak hakkında detaylı bilgisi olan arkadaşlar soruma cevap verebilirse cidden sevinirim eğer kolay bir yolu varsa lütfen söyleyin çünkü Sony'de çalışan olmak cidden kolay değil.
  7. Yazılım mühendisi olarak Sony gibi şirketlerden birisine girebilirsem (umarım girerim :D) orada ikametgah izni alır öyle kala kala da vatandaşlığı alırım. Eğer para lazımsa ilk önce Avrupa daki ülkelere bakinmam iyi olur gibi. Olur da vatandaşlığı alırsam Türkiye'den gelen kadın arkadaşlara evlenerek yardımcı olabilirim 😏.(:D sakin olun yanlış anlamayın.)
  8. Haklısınız. Geçmişime bakınca bana etkisi olan bir çok olay olduğunu görüyorum ama bunlar diğer insanlar için pek önemsiz sayılabilecek şeyler. Sanırım çevremdekilerin hareketlerini ve söyledikleri üzerine fazlaca düşünmemin bu duruma katkısı var.
  9. Maalesef bu Corona döneminde pek fazla dışarı cikabilcegeimi sanmıyorum ama arada bir yüzmeye gidecegim ve yapabilirsem eğer kurslara yazilacagim. Dediğiniz gibi farklı şeyler deneyince insan kendinin farkında oluyor.
  10. Merhaba. Ben 16 yaşındayım yukarıda da belirttiğim gibi japonya ya taşınmak istiyorum çünkü ülkenin durumu ortada. Eğitim sistemi 4 yıl halbuki ogrendiklerimi üniversitenin ikinci senesinde unutabilecegim gibi. Ulkemizin insanlarını besili tavuk gibi yetiştiriyorlar. Kimin ne olmak istediği hakkında en ufak bir fikri bile yok. Ekonomi zaten ortada, yol yapma fikrine,makam sevdasına fazlaca tutunanların fazlaca harcamaları yüzünden ekonominin hali orta halli ailelere de yansır oldu. 10 seneye kalmaz dolar 15 tl yi de geçer bu dolar. Evet bu arada yukarıda okul hakkında bahsettiklerim benim içinde geçerli ne olmak istediğime dair bir fikrim yok. İsteseydim guzel bir ülkede part-time işte huzurlu bir hayat yaşamak isterdim ve evet 25 yaşlarımda falan Japonya'ya taşınıp japon vatandaşlığı almak istiyorum. Bazı yolları varmış internette onu öğrendim sizce nasil yapmalıyım? (25'imden sonra direk bileti alıp yola çıkmak istiyorum.)
  11. 14-15 aydan beridir böyleyim. Arkadaşların getireceği endiselerdense anonim olarak konuşmayı tercih ederim çünkü bazı şeyler anlatilamiyor, konusulamıyor.
  12. Kusura bakmayın fakat onunda denedim. Yaşım henüz kendime bakabilecegim kadar büyük değil. O yuzden ailemi psikiyatri masraflariyla ugrastirmak istemiyorum. Ayrıca maddi durumumuz bu aralar pek parlak değil. (Ağır depresyon demişsin fakat norapsikoloji.com'daki cozdugum teste göre orta düzeyde depressif belirtilerim varmış.Test ne kadar doğru bilemem tabi.) Evet dediğiniz gibi bazı arkadaşlarımdan bu durum hakkında tavsiye almaya çalıştım fakat arkadaşımın bu konuyu fazlaca irdelemesi onunla olan bağlarımı koparmama neden oldu(ne yazık ki). Baba mesleğinden dolayı pek fazla arkadaş edinemiyorum. Edinsem bile kolay kolay arkadaşlıklarımı ilerletemiyorum. Baba mesleğinden dolayı 7 defa okul değiştirdim o yüzden içine kapanan birisi oldum.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.