Jump to content

ShadyRogue

Üyeler
  • İçerik sayısı

164
  • Son ziyareti

ShadyRogue kullanıcısının paylaşımları

1. Sanırım yeni insanlarla tanışma korkumu da böyle böyle yeneceğim, biraz da olayların ve yeni muhabbet mekanı sakinlerinin gerisinde kaldığımdan çekinmiştim ama Gorjek (Görkem veya Görkem abi, henüz bilmiyorum) tanışmamız tahminimden daha iyi gitti. Daha sık görüşmek umuduyla abi Tekrardan tanıştığımıza memnun oldum @Gorjek Şimdilik görüşürüz abi :ozurdilerimpeg- pardon...
  2. Memnun oldumm Maalesef evet, keşke 1 yıl erken doğsaydım da bu döneme denk gelmeseydi Abi konuşmaların ortasında çıkmaktan hiç hoşlanmıyorum o yüzden en az 1 saatlik bir sürem olduğunda Discord giriyorum, dün akşam nereden yılbaşı mesajı yazsam diye düşündüm ve buraya geldim. Sonra da durum yazarken sadece tanıdıklarımı kutlasam ayıp olur diye ortaya karışık bir şey yazmaya çalıştım, çok fazla ikilemde kaldım dün akşam
  3. Umm, ben Koray, mekanda sondan ikinc- pardon birinciyim ve tek vasfım Discord var mı diye sormak oldu zamanında Zaten buradaki tüm güzel insanları da o vasıftan sonra tanımış oldum
  4. İkizimmm Emin ol sen de bana çoğu zaman moral verdin, düşünsene; sana benzeyen ve dediklerini anlayıp tavsiye verebilen biri var... Kafana taktığın en saçma ve ufak şeyi bile anlattığında onu sadece kafaya takan kişinin sen olmadığını anlatan ve o konuda sana destek olan biri... Bunu düşünmek bile güzel hissettiriyor, iyi ki varsın... Her şey için teşekkürler ve aynı güzel dilekleri senin için de diliyorum ikizimm Umarım istediğin her şeye sahip olursun ve gece akmaları için senin de bol bol boş vaktin olur jksdngjkdfngsdf
  5. Abi sabahları, öğlenleri ve akşamları bol bol aralıkları olan bir sürü canlı derse giriyorum, onun harici kalan zamanımı da ufak bilgisayar oyunlarıyla ve YouTube ile geçiriyoru- derken ders tekrar başlıyor Ama uzun zaman sonra buraya gelip muhabbet etmek harika hissettiriyor şu an, keşke her gün yılbaşı olsa
  6. Harikayım abi, senden naber?
  7. Şu an harikayım, burada sohbet ediyor olmanın hissini özlemişim çok
  8. Hoş buldumm Konuşmalarda giriş ve sonuç kısmında bayağı kötüyümdür, gelişme kısmında ise bazen mantıklı konuştuğum oluyor o yüzden üzgünüm. Nasılsın diye mi soruyorduk bu aşamaya geçtiğimizde?
  9. Ayy, dün akşamın çoğunu durum mesajımı yazmakla ve yollayıp yollamama kararını almaya çlaışmakla geçirmiştim, üzgünümm Uzun zamandır görüşemiyoruz... Umarım iyisindir ve benim aksime sınava verimli şekilde çalışabiliyorsundur Ben iyiyim ve maalesef, herkes gibi, bol bol online derse girip çıkıyorum... Bir gün burada veya Discord'da denk gelirsek uzun uzun konuşabiliriz umarım
  10. Azıcık geciktim ama geç de olsa içimden geçenleri yazmak istiyorum.  Bu yıl burada konuştuğum ve konuşmadığım herkesin yeni yılı umarım sağlıklı ve huzurlu geçer. Gerçekten iyi ki varsınız ve iyi ki bu siteye üye olmuşum çünkü... Bu siteden çok fazla arkadaş edindim ve öz abim-ablam gibi gördüğüm bir sürü kişiyle samimiyet kurdum. ❤️ Sayenizde gerçekten kendimi yalnız hissetmediğim bir yıl geçirdim ve çok fazla yeni şey öğrendim. Her şey için teşekkürler, ve umarım daha güzel bir yıl bizi bekliyor olur, mutlu yıllar! :onion_gomen_by_7anime7drawer7:

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. ShadyRogue

ShadyRogue

Sen de iyi ki varsın ablamm :love-onion-head-emoticon: @heymely

3. ShadyRogue

ShadyRogue

Spoiler

Dün akşam bu mesaj üzerinde uzun bir zaman harcadım ve yollayıp yollamama konusunda çok kararsızdım, bir de mekanda çok fazla yeni kişi var ve kime ne diyeceğimi kararlaştıramıyorum :dying-onion-head-emoticon: Ama belki bir gün selam vermeye alışırım :admire-onion-head-emoticon:@BURUN

4. BURUN

BURUN

Spoiler

Ben çok mu tanıyorum sanıyorsun.

Direk ya hak diyip sohbete dalacaksın fazla düşünme.

Biz bu kadar adamı nasıl bir araya topladık sanıyorsun kornişcim.

Gelince utanırsan ya da sohbeti bölmek istemezsem beni etiketleyerek selam ver ben senni zorla sohbete dahil ederim merak etme.:cute1-onion-head-emoticon:

11. İyiyim ablamm, sen nasılsınn? Ben de foruma girmeyi özlemişim, müzik dinliyordum ve post atayım derken senin postunu gördüm
  12. Çeviri için şimdiden teşekkürler abi, izleme listeme ekledim. Eminim ki güzel olacak
  13. Anime: Death Parade Bölüm Sayısı: 12 + 1 OVA Tür: Psikolojik, Drama, Gerilim, Oyun Gizem Yapım Yılı: 2013 Stüdyo: Madhouse IMDB: 7,9/10 MyAnimeList: 8,21/10 Konu: Ne zaman biri ölse, ölüm ile yaşam arasında var olan bir boyuttaki bir kulede yargıç olarak hizmet veren barmenler tarafından yönetilen gizemli barlardan birine gönderilirler. Orada, ruhlarının -insanların cennet veya cehennem olarak bildikleri- reenkarnasyona veya boşluğa gönderilip gönderilmeyeceğine karar veren yargıçlar tarafından yönetilen ölüm oyunları oynarlar. Anime, bu barlardan biri olan Quindecim'in barmeni Decim'i konu alıyor. İntihar etmiş siyah saçlı bir kadının -diğer gelenlerin aksine- aslında ölü olduğunu fark etmesinin ardından Decim, ruhları duygusuz ve hissiz bir şekilde yargılama tavrını sorgulamaya başlar... Pozitif Yönleri: Çizimleri ve animasyonları tam olarak yerli yerindeydi, hatta çok hoşuma gittiler. Bardaki atmosferden, Quin'in çalıştığı yerin atmosferine kadar... Anime'de genel olarak her bölüm bir veya iki karakterine hayat hikayeleri harika bir şekilde ele alınmıştı . Bu karakterler gerçekte dünyanın herhangi bir yerinde var olabilecek kişilerdi ve onların başlarından geçen olayları o kadar iyi anlatmışlardı ki izlerken gerçekten her biriyle empati kurabildim. Bazı bölümleri ağlatırken bazı bölümleri yine ağlattı, sonra ise hiç beklemezken bir baktım yine ağlıyorum. Ağlarken de bir yandan uzun uzun düşündüm her şeyin üzerine. Neredeyse hepsini ama özellikle son bölümleri izlerken her detayı merakla yakalamaya çalışıp, her sözü de hayranlıkla okuyordum çünkü gerçekten çok güzel yerleştirilip yazılmışlardı. Anime'deki çoğu cümlenin üzerine uzun uzun düşünülebilirdi ve genel olarak düşündürdü de, cümleler tam olarak insanın kalbine hitap ediyorlardı. Tek bölümlük bir karakter bile tek sahnede hayat dersi adı altında geçebilecek bir replik söyleyebiliyordu. Ve biraz da bayağı bağlandığım karakterlerden biri olan Decim'e gelirsek: Decim'in, kukla olduğundan dolayı, kullandığı hissiz yargı yöntemlerinin bu insanları etkileyişi ve içlerindeki kötü yanı çıkarışı aynı zamanda hem merak içinde bekletirken hem de aşırı şekilde gerdi... İzlerken sonunu o kadar merak ettim ki sürekli saçma sapan şeyler uydurdum kafamda. Ama bir süre sonra gerçekten finali umursamayıp gelen karakterlerin hayatlarını ve duygularını anlamaya çalıştım, ilk defa bu tarz bir anime izlediğimden dolayı benim gibilere tavsiyem kesinlikle çekinmeden başlamanız, çünkü gerçekten çok güzeldi. Her yönden harikaydı. Sonlardaki bölümlerden birindeki Light Yagami göndermesi de güzeldi. Negatif Yönleri: Bu bölümde final hakkında konuşacağım o yüzden eğer kalanını okumadıysanız devam etmenizi pek önermem, tabii spoiler sevmiyorsanız. Anime biraz yarım kalmış gibiydi, final bölümlerinde çoğu detayı birleştirince aklınızda hikayenin tamamı oluşuyor ama ben Decim'e o kadar bağlandım ki kalanında keşke yeni haliyle birkaç kişiyi daha yargılamasını izleyebilseydim dedim çok kez. Ama finalinin böyle ufak bir negatif yönü olmasına rağmen yine de çok harika bir şekilde bitti, ağlarken gülümsüyordum bitiş müziği çalarken ve görüntüler geçerken. Ana karakterler, seslendirenleri ve güzel olduklarını düşündüğüm replikleri: Decim (デキム, Dekimu) Seslendirenler: Tomoaki Maeno (Japonca); Alex Organ (İngilizce) 15. katta bulunun Quindecim barının, ölen ve yargılanması gereken insanlar arasındaki ölüm oyunlarını yöneten barmeni. Hobisi kendisinin üzerinde izlenim bırakan misafirleri temsil eden kuklalar yapmak. Hiç yaşamadıkları veya ölmedikleri için aptal olarak anılan tüm yargıçlar gibi, hiçbir insani duyguya sahip olmaması gerekiyordu ancak riskli bir deney olarak Nona, insan duyguları hakkında öğrenmeye olan ilgisini geliştirmesine izin verdi. Bence: Direkt olarak favori karakterim. Hem dış görünüş bakımından, hem de etrafına saçtığı hava bakımından harika. Final bölümündeki gülümsemesi geldiğinde çok mutlu olmuştum. Chiyuki (知幸, Chiyuki) Seslendirenler: Asami Seto (Japonca); Jamie Marchi (İngilizce) Başlangıçta hayatı veya gerçek adı hakkında hiçbir anıya sahip olmayan ve kısaca "siyah saçlı kadın" olarak anılan bir insan (黒髪の女, kurokami no onna). Quindecim'de asistan olarak çalışıyor, yargıçların insan ruhlarını yargılamak için kullandıkları yöntemleri öğreniyor ve Decim'in insan davranışlarını öğrenmesine yardımcı oluyor. Bence: Çok gizemli ve hakkında bir sürü teori üretmeye çalıştığım bir karakter. En sonunda tamamen düşündüğümden farklı biri çıksa da Decim ile olan konuşmalarını sevdiğim bir karakter. Diğer yargıçlardan bazıları, seslendirenleri ve güzel olduklarını replikleri: Nona (ノーナ, Nōna) Seslendirenler: Rumi Ōkubo (Japonca); Jad Saxton (İngilizce) Decim'in patronu, genç görünüme sahip bir kız. Oculus'a rapor veriyor ve yargıçları yönetiyor, esas olarak 90. katta çalışıyor ve bazen oyunları denetliyor. Bence: Karakterin dış görünüşü çok hoş ve etrafına güçlü bir hava saçıyor. Karakterin Decim'e olan ilgisi, merakı ve onun hakkında sahip olduğu beklentiler beni daha da kendine çekti. Ginti (ギンティ, Ginti) Seslendirenler: Yoshimasa Hosoya (Japonca); Robert McCollum (İngilizce) 20. kattaki Viginti Bar'ı işleten yargıç barmen. Ayrıca ölüm oyunlarını da denetler. Bence: En başta önyargı ile yaklaşsam da sonradan gelen iki karakterle olan iletişiminden sonra ısındığım ve sevmeye başladığım bir karakterdir. Clavis (クラヴィス, Kuravisu) Seslendirenler: Kōki Uchiyama (Japonca); Z. Charles Bolton (İngilizce) Her zaman gülümseyen, her zaman yardımcı olan bir asansör görevlisi. Bence: Karakter havalı bir görünüşe sahip ve konuşması çok sempatik. Sürekli gülümsemesi de çok hoş, sevdiğim karakterlerden birisi. Quin (クイーン, Kuīn) Seslendirenler: Ryōko Shiraishi (Japonca); Anastasia Muñoz (İngilizce) Decim'den önce Quindecim barını işleten bilgi bürosu üyesi, bilgi merkezine taşındıktan sonra Decim onun yerini aldı. Bence: Aşağı yukarı havalı birisi, kendisi alkol takıntılısı ve bağımlısı. İlk sahne aldığında heyecanlanmıştım ama mesleği ve görünüşü değişince emekli teyzelere benzedi. Castra (カストラ, Kasutora) Seslendirenler: Ryōka Yuzuki (Japonca); Morgan Garrett (İngilizce) Dünyanın dört bir yanındaki ölümleri denetleyen ve hangi ruhların hangi yargıçlara gönderileceğine karar veren kafatası miğferli bir kadın. Bence: Pek göremedik ama anime'lerdeki genelde havalı gözüken ama sevmediğim karakter tipidir. Elindeki şekerinden belli zaten... Oculus (オクルス, Okurusu) Seslendirenler: Tesshō Genda (Japonca); Jeremy Schwartz (İngilizce) Tanrıya yakın ve yargıç sistemini yöneten, lotus benzeri sakallı ve saçlı güçlü bir varlık. Boş zamanlarını galaktik bilardo oynayarak geçiriyor. Bence: Kendisinin korkunç bir havası var ve anime'nin sonlarına doğru iyice saçmaladı. Genel Puanım: 8.5/10
  14. Her ne kadar katkım az olsa da o sohbetleri okumayı ve eskileri hayal etmeyi çok seviyordum. Nostaljik bir hissiyat veriyordu... Eski sohbetlerin gittiğini düşününce üzülmeden edemiyorum ama yeni anılar yaratmak da hoş gözüküyor Umarım bu konunun sonu da önceki gibi olmaz...
  15. ShadyRogue

Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!

Nanatsu no Taizai
  16. ShadyRogue

Magi's Grandson
  17. ShadyRogue

O Maidens in Your Savage Season
  18. ShadyRogue

Nin x Nin = Shinobuden
  19. ShadyRogue

Evangelion
  20. ShadyRogue

InuYasha
  21. ShadyRogue

Log Horizon
  22. ShadyRogue

Nanatsu No Taizai
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.