Jump to content

Mileydi

Forum Admin
  • İçerik sayısı

4291
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

72

Mileydi kullanıcısının son zaferi 15 Ocak 2022

Mileydi en beğenilen içeriğe sahiptir

Profil Bilgileri

Kişisel Bilgiler

Son profil ziyaretçileri

78161 profil görütülenme

Hakkında

Spoiler

…dostum, güneşe bak, toprağa bak, suya bak, buluta bak; fakat, arkana bakma....

kimin geldiği önemli değil, kimin gelmediği de...

unutma, yolcu değişir, yol değişir, ama menzil değişmez.

yolcuya bakıp, yolunu tanıma.

yola bak, yolcuyu tanı, yolcu hakkındaki kıymet hükmünü ona göre ver.

vahim olan, yolun yolcusuz olması değil; 

asıl vahim olan yolcunun yolsuz olmasıdır;

yolsuz, hedefsiz, amaçsız, şaşkın, hercai ve seyyal.....

"en doğru yol: en dikensiz yoldur" diyenler seni aldatıyorlar.

onlar, karanlık evlerinde kaybettiklerini sokak lambasının altında arayan şaşkınlardır. 

aldırma....

ayağına batan dikenler, aradığın gülün habercisidir. 

dikenine katlanmaktan söz edenler, aşıkmış gibi davrananlardır.

gerçek aşık olanlarsa, dikenini de sever.

dostum, yollar yürümek içindir. 

fakat, şu gerçeği de hiç unutma:

yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.
yol boyunca; yola çıkıp da yürümeyenleri, 

yola oturup, gelen-geçenin ayağına çelme takanları, 

yoldan metafizik uyuşturucularla keyif çatanları, 

tel örgülerle çevirdiği yolu kendisine zindan edip volta atanları, 

maratona 100 metre koşucusu gibi hızlı gidip, 50. metrede yola yatanları, 

yürüyüşün uzun ve yolun zahmetli olduğunu görünce, yolculuk üzerine zor atanları,

yürümeyi bırakıp, yol-yolcu ve menzil üzerine kalem oynatanları,

ayağına batan tek bir dikenin faturasını çıkarıp, ömür boyu tafra satanları,

beyaz atlı kurtarıcıyı gözlemek için ufka bakıp bakıp dağıtanları,

yanlış kılavuzlara kızıp yolu satanları göreceksin.

aldırma, yürü. 

göğsüne yüreğinden başka muska takma. 

vahiy haritan,

nebi kılavuzun,

akıl pusulan,

iman sermayen,

amel azığın,

sevgi yakıtın,

ahlâk karakterin,

edep aksesuarın,

merhamet sıfatın,

şeref ve izzet adın olsun.

doğru yol:

insanların çoğunun gittiği yol değildir, düşünen öz akıl sahiplerinin yoludur.

yolda vereceğin her molayı öz eleştiri durağında vermelisin.

unutma,

tevbe özeleştiridir.

her molada yolda olup olmadığını, yürümen gereken menzil istikametinde yürüyüp

yürümediğini kontrol etmen, pişman olmaman için elzemdir.

yön tayini sık sık gerekli olabilir.

"haritayı saklayabileceğin en güvenilir yerin yüreğindir."

Halil Cibran

İnsan ancak anladığı şeyleri duyar.

[Goethe]

Hanamichi.gif

Hanamichi.jpg

Sakamichi.gif

Hanamichi1.gif

AdorableLameGreathornedowl-small.gif

a36c7a53f10f18cb93c138544b071851.gif

Merhaba burayı okuma zahmetine girmiş insan, sen ne tatlı ne şeker şeysin öyle, gel bakim az sarılayım 

tenor.gif

Azcık büyüküm ama azcık ? Yaşıma takıntılı değilim ama yüzüme vurulması konusuna gelince işte orada işler değişiyor, bunu başkasından duyduğumda o anki ruhsal durumuma bağlı olarak, terso da yapabiliyorum, dalgamı da geçebiliyorum şimdiden dikkatli olun diye uyarayım (: Bazen çocuklaştığım olmuyor değil işte o bazenleri izlediğim animeler, okuduğum mangalar ile perçinleştiriyorum… eşşek kadar oldun evlenseydin boyun kadar sıpan olurdu hala çizgi film izliyorsun seni Japonlara vereceğim diye başımda öten bir anne bir abi hatta yenge bile var Allahtan baba ötmüyor onun için ev içinde olmam yeterli tek dayanağım benim :D Birde gözlerine yazık serzenişi var ki o hepten anlamsız geliyor zaten gözüm ileri derece miyop birde üstüne astigmat, gözlüksüz burnumun ucuna sinek konsa ne olduğunu anlayamayacak kadar görme özürlüyüm ben, o pc nin başında oturmuş animeler mangalar dünyasına dalmışken kapının oradan uzanan bir kafanın ayy kızım gözlerine yazık demesi traji komik geliyor bir göz bundan daha fazla bozulamaz, ha bozulacaksa da, en azından zevk aldığım şeyi yaparken bozulsun dimi …

Boş zamanlarında ne yaparsın sorusu için animeler ve mangalardan sonra standart olan kitap okumayı, film izlemeyi, müzik dinlemeyi severim tümcesi gelir… Herkesle aynıyım ve herkesten farklıyım bunun ayrımı karşımda ki insan belirler hepimiz için de öyledir… Kahve delisiyimdir… Kahvem ve sigaram yanımda olduğu sürece her türlü hayatımı idame ettirebilirim diye düşünüyorum birde animelerim ve mangalarım… Az severim öz severim… Öyle 9824848792 parçaya bölünmekten hoşlanmam aynı anda birden fazla işi kolaylıkla yapabilirim ama dediğim gibi bölünmeyi sevmiyorum. Üşengecimdir, kendime dokunan konularda bildiğin kaplumbağa bile benden hızlı kalır ama söz konusu sevdiklerim olunca işler değişiyor ?

İş konusunda tutucu, kuralcı, otoriter, program ve plan delisiyimdir, haberim olmayan ek işlerin yoluma serilmesinden nefret ederim, ama özel yaşantımda da tam tersi son derece gevşeğim, hatta beni çok dürtmediği sürece boş vericiliğim de birazcık olabilir, plan yapmam, akşam arkadaşım kalk gel derse müsaitsem ki çoğunlukla müsaidimdir aa tamam gelirim yaaa der kalkar giderim. Hep bir lazım halindeyim, şunu yapmam lazım, bunu yapmam lazım, lazım, lazım ama üşengeçliğin dibini bile sıyırmaya erinen biri olduğumdan özelime dair her şeyim biraz savsaktır (buna benzer bir şey demiştim sanki). Asabiyimdir, ilkokulda da böyleydi, lisede de, şimdide hani olgunlaşınca insan bir sakinliğe erişir derler ya, ben erişemedim, ya da daha olgunlaşamadım… Mantığıma yatmayan şeyleri anlamakta zorluk çekerim, öğrenmeye deli meraklıyımdır ama çoğunu aklımda tutamam :D Bilmediğim şeyleri birileri anlattığında, diline, cinsine, ırkına, yaşına bakmadan pür dikkat dinlerim.

Falan filan işte ortaya karışık yanar döner meyve tabağı misali birisiyim…:ballerina-crazy-rabbit-emoticon:

Kafanda azcık da olsa bana karşı bir fikir oluşmuştur diye düşünüyorum ve tekrar eğer ki sonuna kadar okuduysan hatta okumadıysan bile teşekkür ediyor keyifli forumlar diliyorum.

Sonuna kadar okuduysan helal olsun sana gel bir daha sarılacağım..

sarıll.gif

Hemen hemen tüm türleri izler, okurum ama Mecha, spor, aksiyon türüne hastayım, ağır şekilde Fujoshiyimdir anlamı için spoilere tıkla

Spoiler

shounen ai ve yaoi manyağı kızlar için kullanılıyor.

Konusu beni sardıktan sonra çizimine falan takılmam çöp adam bile olsa izlerim, fazla bir seri bitirmişliğim yok ama sorun hemen hemen tüm serileri izlemiş gibi yorum yapabilirim çünkü araştırır izleme listesi oluştururum  (emekli olunca kendimi eve kapatıp animeli gecelere akacağım :admire-onion-head-emoticon:) Ama bilmediğim bir o kadarda seri var o yüzden çalıştığım yerden sorun :dancing-crazy-rabbit-emoticon:

Mangalar için yukarıda dediğim gibi Shounen-ai ve Yoai hastası biri olarak çoğunlukla o türleri okurum, mangalar da animlerin aksine benim için çizim önemli öyle kargacık burgacık çizimlere, yazılara gelemiyorum sade ve tutarlı olması benim için en önemli kriterlerdir. Konusu ise her zaman ki gibi beni içine çekmeli yani sırf çizimleri için beni sarmayan bir konusu olan mangaları vs.okumam. En sevdiğim çizim ve konulara sahip mangakaları öğrenmek isterseniz spoilere bakmanız yeterli şimdiden uyarayım listenin çoğunluğunu Yaoi çizerler oluşturmakta  :evil-smile-onion-head-emoticon:Bu arada isimleri zor hatırlarım hatta hatırlamam bile ama konuyu söyleyin ben devamını getiririm tabi dediğim gibi çalıştığım yerden sorarsanız :happy-onion-head-emoticon:

Spoiler

Inoue, Takehiko

Adachi, Mitsuru

Obata, Takeshi

Morita, Masanori

Park, Jin-Hwan

Sakamoto, Shinichi

Arakawa, Hiromu

Urasawa, Naoki

Hara, Yasuhisa

Murata, Yusuke

Midorikawa, Yuki

Kodama, Yuki

Morikawa, George

Hagiwara, Daisuke

Terajima, Yuuji

Mori, Kaoru

Abe, Miyuki

Son, Jae-Ho

Sakisaka, Io

Natsume, Isaku

Ishie, Hachi

Yamamoto, Kotetsuko

Yoneda, Kou

Takarai, Rihito

Tenzen, Momoko

Hidaka, Shoko

Nakamura, Asumiko

Kyuugou

Tagura, Tohru

Psyche, Delico

Takanaga, Hinako

Junko

Motoni, Modoru

Takagi, Shigeyoshi

Scarlet Beriko

Kande Neko

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.