Jump to content

Mileydi

Forum Admin
  • İçerik sayısı

4291
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

72

İletiler bölümüne Mileydi kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Zaten belli olan bir eşleşme ile başlayayım,

Jujutsu dan Gojo,  Naruto dan Kakashi bu ikisinin yanına Yuri on İce dan Victor u ekleyip üstüne çikolata sosu döküp yemek lazım :admire-onion-head-emoticon:
    Belach den Grimmjow ve Nanatsu dan Ban :admire2-onion-head-emoticon:
    Fairy den Makarov, Naruto dan Jiraiya ek olarak HxH Netero :loveloveplz:
    Kimetsu dan Zenitsu, BNH dan Bakugo :onion_yep_by_7anime7drawer7:
    Naruto Tsunade, yanına FMA dan Olivier Mira eşantiyon olarak SNK dan Hange Zoë :tuzkistrokeplz:

Daha çok çıkar da şimdilik bu kadar yeterli :ballerina-crazy-rabbit-emoticon:

2. pegasusejder, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Haha abla bende merak edip zamanında araştırıp öğrenmiştim. :D Hatta öğrenince bir tık şaşırıp biraz daha saygımı kazanmıştı. Güçlü kadınlar forever... :D 

Biraz öyle seviliyor abla ya. :/ Dediğim gibi nerede fan servis veriliyorsa oraya düşüyorlar. :D 

Aa evet sen deyince fark ettim en azından güzel şeyler de olmuş. :D 

Zeynep ablaaa özür dilerim Levi'ye laf attığım için. :D Bilmiyordum bu kadar hayranı olduğunu. :D Levi'ye karşı bir anti düşüncem yok, severim kendisini ama abartıldığını düşünüyorum sadece. Bence bahsettiğin özellikleri ele alırsak Levi'den daha çok şey yaşamış, daha güçlü olması, karakter açısından falan daha iyisi vardır benim gözümde.   

Kadın karakterler için düşüncem aynı zaten, maalesef çok kötü sonuçlar çıkmış.

Ecchi olayı da herhalde millet utanmıştır tıklamaya ne olur ne olmaz diye ama çıkan kadın karakterlerden hani o türün ne kadar tutulduğu belli (Highschool of the dead karakterinin ilk 10'a girmesi mesela.)

Yok yawf ne özrü herkes düşüncelerini belli çerçeveler içerisinde paylaşmalı sen sevmiyorsan elbet vardır itici gelen bir tarafı yargılamıyorum burada?

3. Konuyu kilitlemek için içeriye daldım ve kilitledim sonra admin izni var ellemeyin uyarısını görünce konuyu tekrar açtım ? 

Okudum okudum buraya kadar geldim bari cevap yazayım değil mi?

Konu sahibi forumdaşın da dediği gibi kendince, yeni başlayanlara öneriler, bunun ışığında yermek değil tavsiyede bulunmak lazım, illaki yerecekseniz de bunu üslubuna uygun ve açıklayıcı yapalım ki sözlerimizin bir ağırlığı olsun. 

Anime izlemeye yeni başlayacaklar için "bence" uzun soluklu seriler, Naruto, Bleach, One Piece gibi animelereden ziyade daha kısa soluklu ve birazda hayatın içinden, hele ki uzak doğu kültürüne yabancı biri için biraz daha o kültüre alıştırıcı seriler tavsiye etmek de fayda var diye düşünüyorum, konu sahibinin önerileri bu yönde oldukça da başarılı. Ve diğer forumdaşların dediği gibi öneriler karşımızda ki kişinin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Misal ben,

Gin no Soji kafadan önereceğim ilk animedir. Karşımdaki kişiye göre değişmez de?

Sonrasında sıralama gözetmeksizin,

Arslan Senki 

Barakamon 

Ore Monagatari  

Hal (movie) 

Gakuen Babysitters

Şöyle bir listeme baktımda ilk başlayanlar için önerecek hafif gider tarzında hiç seri izlememişim?

4. Katılan herkese ve onca yoğunluğuna rağmen üşenmeyip anketi hazırlayan Amygirl admine teşekkürler.

Gerçekten liste için söylenebilecek çok şey var, yukarıdaki yorumlar güzel ve önemli noktalara zaten parmak basmış üstüne pek bir laf etmeye gerek yok ama ama ama Levi için anti yorumları pek anlamıyorum açıkcası belki Amygirl adminin dediği gibi popüler olan antipatik olabiliyor bakış açısı geçerlidir. Snk da en sevdiğim karakter Levi olup tıpkı Narutodan Kakashi sensei, Fairy Tailden Laxus, Tengen Toppa Guren Laganndan Kamiya gibi bu animeye ağır gelen ve değeri tam verilmeyen bir karakter olduğunu düşünüyorum. Diyebilirsiniz ki ne tam verilmemiş bir değer, adam bir numara ama burada ki bir numara değerlendirmesine bile sıcak bakmayan bir kitle mevcut, gücü karakteri, yaşadıkları, olaylara bakış açısı ve bir çok özelliği ile bence Levi bir numara olmayı hak ediyor. Elbette hepimizin sevdiği karakterler en üstte olsun, yukarılardan hiç düşmesin isteriz ama popüler kültürde maalesef bizim birincimiz belki de daha tanınmıyor bile o yüzden bilindikler arasında en azında hak edilen bir başarı diye düşünüyorum. Kadın karakterlere söz bile söyleyemem o kadar vasat neyse ki Robin, Erza ve Violet varda azıcık mutluyum.  

Birde türler kısmı sürpriz oldu, ecchiyi ilk 3 de kesin görürüm diyordum ki bu insan gözlerim şaşkınlıkla açılıp kaldı?

5. Burası adı üstünde tanışma alanı, tanışmanın bir adabı vardır. Bilmiyorsanız araştırıp öğreniniz. Tanışma konusunun içeriği ve atılan iletiler ile ilgili kurallarımızı okuyunuz. Konunuzu uygun bir şekilde düzeltmeniz rica olunur. Belli bir süre düzeltilmediği takdirde uyarınız yapılacak ve konunuz silinecektir. Konu altına konu dışı ileti atan üyerlerde aynı şekilde uyarılacaktır. 

Alakasız iletiler tarafımca silinmiştir.

6. YOO Minnaaaaa!

original.gif

Yarışma başvurularımız bittiğine göre sıra geldi oylamaya, bundan sonra iş değerli jürimize kalıyor. Kolay gelsin onlara...

Yarışmaya katılan FF leri okumak için aşağıda linkli listeyi paylaşıyorum. Katılan arkadaşlara emekleri ve katılımları için çok teşekkür ederiz. Kaleminize sağlık.

Katılmak isteyen ama bir sebepten dolayı katılamayan arkadaşlarda üzülmesin elbet bir gün yine yaparız ama ne zaman bilinmez...

Fan Fiction yarışmasına katılan hikayeler;

6 Saniye

Aşk Uğruna 
    Bahardan Sonra 
    Bilinmeyenin Hikayesi
    Butterfly
    Corona'ya Saldırı
    Erratic Simian
    İsimsiz
    JJ: Ushinawareta
    Karanlığın Elçileri
    Lanetli Sur
    Mr. ans Mrs. Walker
    Multi-Player
    Ruh Bağı
    Scout Bar
    Sessiz Çığlık
    Soul of The Little Flower
    Stardust
    Sunset
    Süper Deney
    YN: Yeni Dünya

*Okumak için fare ile üstüne tıklamanız yeterlidir, sizi konuya götürecektir.

Keyifli okumalar, yorumlarınızı bırakmayı unutmayınız.

a72fc8621830c893d918f37f53f3f157.gif

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.