Jump to content

Vega

Forum Admin
 • Content Count

  4,289
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  71

Posts posted by Vega

 1. pegasusejder, Bir saat önce tarihinde yazdı:

  Haha abla bende merak edip zamanında araştırıp öğrenmiştim. :D Hatta öğrenince bir tık şaşırıp biraz daha saygımı kazanmıştı. Güçlü kadınlar forever... :D 

   

  Biraz öyle seviliyor abla ya. :/ Dediğim gibi nerede fan servis veriliyorsa oraya düşüyorlar. :D 

   

  Aa evet sen deyince fark ettim en azından güzel şeyler de olmuş. :D 

  Zeynep ablaaa özür dilerim Levi'ye laf attığım için. :D Bilmiyordum bu kadar hayranı olduğunu. :D Levi'ye karşı bir anti düşüncem yok, severim kendisini ama abartıldığını düşünüyorum sadece. Bence bahsettiğin özellikleri ele alırsak Levi'den daha çok şey yaşamış, daha güçlü olması, karakter açısından falan daha iyisi vardır benim gözümde.   

   

  Kadın karakterler için düşüncem aynı zaten, maalesef çok kötü sonuçlar çıkmış.

   

  Ecchi olayı da herhalde millet utanmıştır tıklamaya ne olur ne olmaz diye ama çıkan kadın karakterlerden hani o türün ne kadar tutulduğu belli (Highschool of the dead karakterinin ilk 10'a girmesi mesela.)

  Yok yawf ne özrü herkes düşüncelerini belli çerçeveler içerisinde paylaşmalı sen sevmiyorsan elbet vardır itici gelen bir tarafı yargılamıyorum burada😊

 2. Konuyu kilitlemek için içeriye daldım ve kilitledim sonra admin izni var ellemeyin uyarısını görünce konuyu tekrar açtım 😁 

  Okudum okudum buraya kadar geldim bari cevap yazayım değil mi🤭

  Konu sahibi forumdaşın da dediği gibi kendince, yeni başlayanlara öneriler, bunun ışığında yermek değil tavsiyede bulunmak lazım, illaki yerecekseniz de bunu üslubuna uygun ve açıklayıcı yapalım ki sözlerimizin bir ağırlığı olsun. 

  Anime izlemeye yeni başlayacaklar için "bence" uzun soluklu seriler, Naruto, Bleach, One Piece gibi animelereden ziyade daha kısa soluklu ve birazda hayatın içinden, hele ki uzak doğu kültürüne yabancı biri için biraz daha o kültüre alıştırıcı seriler tavsiye etmek de fayda var diye düşünüyorum, konu sahibinin önerileri bu yönde oldukça da başarılı. Ve diğer forumdaşların dediği gibi öneriler karşımızda ki kişinin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

  Misal ben,

  Gin no Soji kafadan önereceğim ilk animedir. Karşımdaki kişiye göre değişmez de😁

  Sonrasında sıralama gözetmeksizin,

  Arslan Senki 

  Barakamon 

  Ore Monagatari  

  Hal (movie) 

  Gakuen Babysitters

  Şöyle bir listeme baktımda ilk başlayanlar için önerecek hafif gider tarzında hiç seri izlememişim😱

   

   

   

   

   

   

   

 3. Katılan herkese ve onca yoğunluğuna rağmen üşenmeyip anketi hazırlayan Amygirl admine teşekkürler.

  Gerçekten liste için söylenebilecek çok şey var, yukarıdaki yorumlar güzel ve önemli noktalara zaten parmak basmış üstüne pek bir laf etmeye gerek yok ama ama ama Levi için anti yorumları pek anlamıyorum açıkcası belki Amygirl adminin dediği gibi popüler olan antipatik olabiliyor bakış açısı geçerlidir. Snk da en sevdiğim karakter Levi olup tıpkı Narutodan Kakashi sensei, Fairy Tailden Laxus, Tengen Toppa Guren Laganndan Kamiya gibi bu animeye ağır gelen ve değeri tam verilmeyen bir karakter olduğunu düşünüyorum. Diyebilirsiniz ki ne tam verilmemiş bir değer, adam bir numara ama burada ki bir numara değerlendirmesine bile sıcak bakmayan bir kitle mevcut, gücü karakteri, yaşadıkları, olaylara bakış açısı ve bir çok özelliği ile bence Levi bir numara olmayı hak ediyor. Elbette hepimizin sevdiği karakterler en üstte olsun, yukarılardan hiç düşmesin isteriz ama popüler kültürde maalesef bizim birincimiz belki de daha tanınmıyor bile o yüzden bilindikler arasında en azında hak edilen bir başarı diye düşünüyorum. Kadın karakterlere söz bile söyleyemem o kadar vasat neyse ki Robin, Erza ve Violet varda azıcık mutluyum.  

  Birde türler kısmı sürpriz oldu, ecchiyi ilk 3 de kesin görürüm diyordum ki bu insan gözlerim şaşkınlıkla açılıp kaldı😁

   

 4. Burası adı üstünde tanışma alanı, tanışmanın bir adabı vardır. Bilmiyorsanız araştırıp öğreniniz. Tanışma konusunun içeriği ve atılan iletiler ile ilgili kurallarımızı okuyunuz. Konunuzu uygun bir şekilde düzeltmeniz rica olunur. Belli bir süre düzeltilmediği takdirde uyarınız yapılacak ve konunuz silinecektir. Konu altına konu dışı ileti atan üyerlerde aynı şekilde uyarılacaktır. 

   

  Alakasız iletiler tarafımca silinmiştir.

 5. YOO Minnaaaaa!

   

   

  original.gif

   

  Yarışma başvurularımız bittiğine göre sıra geldi oylamaya, bundan sonra iş değerli jürimize kalıyor. Kolay gelsin onlara...

   

  Yarışmaya katılan FF leri okumak için aşağıda linkli listeyi paylaşıyorum. Katılan arkadaşlara emekleri ve katılımları için çok teşekkür ederiz. Kaleminize sağlık.

   

  Katılmak isteyen ama bir sebepten dolayı katılamayan arkadaşlarda üzülmesin elbet bir gün yine yaparız ama ne zaman bilinmez...

   

  Fan Fiction yarışmasına katılan hikayeler;

   

   

  6 Saniye

  Aşk Uğruna 
  Bahardan Sonra 
  Bilinmeyenin Hikayesi
  Butterfly
  Corona'ya Saldırı
  Erratic Simian
  İsimsiz
  JJ: Ushinawareta
  Karanlığın Elçileri
  Lanetli Sur
  Mr. ans Mrs. Walker
  Multi-Player
  Ruh Bağı
  Scout Bar
  Sessiz Çığlık
  Soul of The Little Flower
  Stardust
  Sunset
  Süper Deney
  YN: Yeni Dünya


  *Okumak için fare ile üstüne tıklamanız yeterlidir, sizi konuya götürecektir.

   

  Keyifli okumalar, yorumlarınızı bırakmayı unutmayınız.

  a72fc8621830c893d918f37f53f3f157.gif

 6. Oldukça durağan ilerleyen, yer yer dramı ile hüzünlendiren, komedi unsuru neredeyse hiç yok denecek kadar az, açılış şarkısına aşık olduğum, çok azcık ama azıcık sıkıcı bulduğum seridir. Kesinlikle izlenmelidir. 

   

  Edit: Durağan dediğime bakma konu işlenişi açısında oldukça akıcıdır. Sadece öyle vurdu, kırdı, dağıttı olayı yoktur.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.