Jump to content

Mileydi

Forum Admin
  • İçerik sayısı

4291
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

72

İletiler bölümüne Mileydi kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Her yeni sezonda hiç olma ise bir tane amiral seri mutlaka vardır, bazı yıllar bu sayı çok olurken bazı yıllar az olabiliyor, animlerden zevk almak birazda doygunluğa bağlı bence. Üst üste fazla seri izlemek, aynı türler arasına sıkışıp kalmak gibi bir çok sebebi olabilir. Bende de dönem dönem oluyor ne izlesem tat vermiyor, bu gibi durumlarda açıyor manga okuyorum veya tamamen farklı bir şeye yönelip anime doygunluğumu azaltmaya çalışıyorum ve işe yarıyor. Bahsettiğin seriler zaten tüm anime severlerin kabul ettiği gayet başarılı yapımlar. Mesela yakın geçmiş dönem yapımlarında Violet EvergardenKoi wa Ameagari no You niGakuen BabysittersMegalo BoxTada-kun wa Koi wo ShinaiGolden Kamuy gibi bir çok izlemesi keyifli seri sayabilirim, devam sezonları olan serilerden bahsetmiyorum bile. 

Anime izlerken kıyas yapmak da izleme zevkini düşüren başka bir konu,  zaten %100 orjinal bir seri bulmak artık imkansız bu yüzden seriyi kendi içinde artıları ve eksileri ile değerlendirip ona göre izlemek daha verimli olacaktır kanaatindeyim.

2. Forumumuza hoş gelmişsin, keyifli yorumlar, paylaşımlar falan filan :tuzkistrokeplz:

Sorduğun sorunun cevabı ve daha fazlası için geçmiş zamanda yapılan bir açıklamayı saygıdeğer Amy adminim müsaadesiyle buraya bırakıyorum. 

Amygirl, 13.08.2018 - 22:22 yazdı:

Konu hortlatma yasağı genel konular için geçerli değil. Mesela atıyorum sene 2001 de açılmış falanca animeye ikinci sezon geliyor haber konusunu hortlatmanın mantığı yok zaten ikinci sezonu gelmiştir çoktan onun

Ancak en sevdiğiniz bilmem ne gibi genel anime muhabbeti yapabileceğiniz konuları hortlatmanız bizim de istediğimiz şey. Kimse size 2015 ten beri mesaj atılmamış "Kırmızı gözlü anime karakterleri" konusuna bir iki karakter eklediğiniz diye konuyu hortlattın al sana ceza demez. Aksine eskide kalmış bu tarz derleme konuları aktif olsun isteriz. 

Mesela ben bir ara Husbando konusunu hortlatacağım hehehehhe

Ek olarak 150 ileti kuralı foruma yeni gelmiş üyelerin hangi konuyu hangi yere açacağını bilmemesinden forumda var olan konuyu yine açmasından kaynaklanan sorunlardan ötürü getirilen bir kural. Üyenin açtığı konu forumda daha önce yok ve konu çok kaliteli bir konu ise müdahale etmiyoruz zaten konuya

3. Yukarıda yazılanlara ek bende bir liste bırakayım :dandyonionplz:  Bazılarının konusu okuyup izlemekten vazgeçmeyi düşünebilirsin yada yorumlara falan bakarak, ama en azından 1-2 bölüm izleyip kendi fikrine göre devam etmeni tavsiye ederim.  Şimdiden iyi seyirler.

Spoiler

3-Gatsu no Lion

91 Days

ACCA - 13-ku Kansatsu-ka

B - The Beginning

Barakamon

Blue Submarine No 6

Bungou Stray Dogs

Casshern Sins

Darker Than Black

Donten ni Warau

Drifters

Full Metal Alchemist

Fune wo Amu

Gin No Saji

Great Teacher Onizuka

Golden Kamuy

Haikyuu

Jormungand

Kaiji

Kingdom

Koi wa Ameagari no You ni

Kuragehime

Last Exile

Library War

Log Horizon

M3 Sono Kuroki Hagane

Natsume Yuujinchou

Ore Monogatari!!

Oushitsu Kyoushi Haine

Rainbow

ReLIFE

Ristorante Paradiso

Sakamichi no Apollon

Saraiya Goyou

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu

Soul Eater

Speed Grapher

Spice And Wolf

Suisei no Gargantia

Tegami Bachi

Tengen Toppa Gurren Lagann

Trigun

Trinity Blood

Uchouten Kazoku

Usagi Drop

Violet Evergarden

Yomigaeru Sora

Zankyou no Terror

Zetman

4. Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru Romanı Spor Türünde Anime Serisi Oluyor

Spoiler

Yazar Miura Shion’un Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru (Feel the Wind) isimli romanı anime serisi oluyor. Hakone Ebiten isimli koşu yarışındaki gençlerin hikayesini anlatan eser yaklaşık 218 kilometrelik  Japonya’nın en büyük maraton yarışlarından birini konu ediniyor.

Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru Romanı Anime Serisi Oluyor

Production I.G. ve Shinchosha  stüdyolarının ortak yapımı olacak olan seri 2018 yılının ekim ayında yayımlanmaya başlayacak. Animenin yapım kadrosunda yer alan isimler ise şöyle:

• Yönetmen: Nomura Kazuya (Robotics;Notes, Joker Game, Ghost In The Shell: The New Movie)
    • Senaryo: Kiyasu Kohei
    • Karakter Tasarımı: Chiba Takahiro (Occult Academy, Haikyuu!!)

Animede izleyeceğimiz baş karakterlerden Kurahara Kakeru’yu yeni seiyuulardan Otsuka Takeo, Kiyose Haiji’yi ise deneyimli seiyuu Toyonaga Toshiyuki seslendirec

Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru Romanı Anime Serisi Oluyor

Öte yandan eserin animenin yanı sıra geçmişte Unno Sorata tarafından 2007 yılında başlayıp 2009’da sona eren mangaya uyarlanmış 6 ciltlik bir serisi, 2009 yılında sinemaya aktarılmış bir live action filmi ve yine aynı yıl sahneye uyarlanmış bir oyunu bulunmakta.

Merak edilen anime serisine -yukarıda da paylaştığımız üzere- dair bir afiş de yayımlandı. Serinin çizimleri Haikyuu!! animesini andırıyor. Ne de olsa karakter tasarımında Kiyasu Kohei detayı var. Bakalım Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru sonbahar sezonunda Haikyuu!! kadar adından söz ettirecek bir anime serisi olacak mı?

Kaynak: AnimeFantastica

Yukarıya anime seri ile ilgili bilgi bıraktım okuyun :bled2-onion-head-emoticon: Ellerinize sağlık, şimdiden bolca kolay gelsin, özlemiştim spor serilerini :admire2-onion-head-emoticon: Umarım beklentilerimi karşılar. Zaten ana karakterimizin görüntüsü bildiğin Kageyama bakalım karakteri nasıl olacak :admire-onion-head-emoticon:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.