Jump to content

amaterasu4600

Üyeler
  • İçerik sayısı

5
  • Son ziyareti

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı bırakıldı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

amaterasu4600 üyemizin başarıları

1. amaterasu4600

bu bir yılda neler oldu

çok teşekkür ederim
  2. 2 yıl önce başlamıştım ve 1 yıl aşırı derecede anime izledim ama araya yks girdi ve 1 yıldır bırakmıştım tekrar anime izleyeyim dedim ama sankı yeni başlamış gibi hissediyorum ne izleyeceğii bilmiyorum bu yıl çıkmış güzel anime öneriniz var mı çok popüler de olabilir şu an ne izleyeceğime dair hiçbir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim
  3. amaterasu4600

( 24 / 23+ ) Steins;Gate 0

muhteşem bir seri
  4. En sevdiğim animeler listemden bulunuyor. Fantastik felsefi ve psikoloji türlerini benim gibi seven birinin de hoşuna gidecek bir anime konusuna değinecek olursak: Quindecim adı verilen bir barda uyanan insanlar oradan çıkmanın tek yolunun decim adındaki barmenin onlara oynatacağı oyunu oynamak olduğunu öğrenirler. Oyunun bir kazanananı bir de kaybedeni olacağı söylenir. İçinde bulundukları durumun şaşkınlığıyla ve oyunu kaybederlerse ölecekleri düşüncesiyle oyunu oynamaya başlayan insanlar oyun gidikçe bu durumun gerçek olduğuna inanarak kazanmak için gerçek duygularını ve kişiliklerini ortaya döker. Aslında bir yargıç olan decim gerçekte ölü olan oyuncuların davranışlarına göre onların boşluğa yada rearkarne olmaya gönderir. dizide asıl anlatılmak istenense insanları yargılamanın ne kadar doğru veya adil olabileceğidir bu olaylar sırasında duygusuz olması gereken decimin de değişimine tanık oluyoruz. Anime sorgulamamızı ve bazı sorular sormamızı sağlıyor: 1.Bir kişiyi tam anlamıyla anlamadan onu yargılamak doğru mu/mümkün mü? 2.Yaşamak bir ödül mü? 3.Hayatın amacı nedir neden boşluğa gitmek istemeyiz(yok olmak)? 4.Hayat hepimiz için adil miydi? 5.ve en önemlisi Yaptıklarımız için yargılanmamız adil mi? Animede merkata bırakılan şeyler var mesela bir konuşmada yargıçlardan biri tanrı eskiden burdaydı ama gitti dedi peki nereye gitti neden gitti ? ayrıca yargıçların nasıl var oldukları ve kendi hikayeleri de merak konusuydu oradaki sistemin işleyişi de. yargıçlar kendilerinin yaşamadıklarını söylüyorlardı burada yaşam kelimesi de biraz sorgulanıyor neye göre kime göre yargıçlar da kendilerini bir bebek olarak görüyorlardı duyguları olamazdı ve tek amaçları görevlerini yerine getirmekti ki decim bunu yıktı ve burada aynı zamanda ruh kavramı da sorgulandı. Chiyuki sayesinde decim de sistemi sorgulamaya başadı ki bu aslında Nona'nın planıydı ama ben bunu nasıl planladığını da görmek isterdim. Bu merak öğeleri aslında animenin kötü yanlarından değil iyi yanlarından bile görebiliriz çünki bu soruların bilinçlı bir şekikde açıklanmadığını ve izleyicinin kendi cevaplarını bulmaları beklenmiş yani izleyicinin sorgulaması bekleniyor ve bu animenin amacına uyuyor seyirciye ip uçları bırakılmış. Chiyuki Decimi shipledik romantik an bekledik ama hikaye kısa bir zaman dilimde geçiyordu ve sondaki gülüşler de yetti ve içimizi burktu bizde bir yer etti. Ve elbette o muhteşem müzikleri benim için animeyi izlerken en önemli etkenlşerden birisi de müzikleri açlış müziği "FLYERS" en trol op müziği dendiğini de duydum ve kapanış müziği "LAST THEATRE" harikalar hala kafamda çalıyorlar. "Decim bile dedi ölüm bile adil değil yaşam neden olsun" puanım: 10/9
  5. kesinlikle izlemelisin harika bir anime konusunu da çok sevdim karakterleri de
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.