Jump to content
×
×
 • Create New...

suayip1905

Kayıtlı Üye
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About suayip1905

 • Rank
  Level 1

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet :
  Not Telling

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Madem sordunuz elimizden geldiğince açıklayalım. Susanoo her şeyi yerle bir edip, Amaterasu'nun pirinç tarlalarını, tapınakları tarümar edince cennetten kovulunca Izumo şehrinde yere indi ve burada Ashinazuchi ile tanıştı. Bu yaşlı adam ona sekiz kızının yedisini yiyen ve son kızı Kushinada-hime yi de yemek için gelecek olan yedi başlı yılan Yamata no Orochi'yi anlatır. Susano bu aileye yardım etmeye karar verip yaşlı adama kzıyla evlenmek için yalvarır. Evlendikten sonra karısını bir tarağa dönüştürerk yanına alır ve yaratığın gelmesini bekler. Yılan gelip kızı aramaya başlayınca Susano'nun inşa ettiği sekiz kapıya gelir ve sekiz başının her birini kapılardan içeri sokar.Susano her bir kapının eşiğine büyük kaplarda sake koymuştur.Yılan dayanamaz ve Sakeleri içerek sarhoş olur. Susanoo bu fırsatı kullanarak uzunluğu sapından on kat büyük olan Totsuka-no-Tsurugi kılıcını alır ve yılanın 7 başını birden keser ve sonra yılanın kuyruklarınıda keserken dördüncü kuyrukta Kusanagi-no-Tsurugi kılıcını bulur. Susanoo bu kılıcı kız kardeşi Ameteratsu'ya hediye ederek cennete geri döner. Bu kılıç aynı zamanda Izanagi'nin çocuklarını öldüren Kagu-tsuchi'yi öldürmek için kullandığı kılıçtır.
 2. Ebisu: Japon mitolojisinde balıkçıların, iyi şansın, tüccarların tanrısıdır. Aynı zamanda sağlık ve küçük çocukların koruyucusudur. Yedi Şanslı Tanrı'dan (七福神, Shichifukujin) da biri olan Hiru-Ko, bu yedi tanrı içinde Japon kökenli olan tek tanrıdır.
 3. İnsanlara unutamayacakları bir final yaşatmak istiyorsa mangaka, Sasuke ölmeli. Sasuke seveni olduğu kadar sevmeyenide çok olan bir karakter onun ölümü muhteşem bir final olur herkes için. Ama manganın gidişatı mangakanın okur tepkilerine boyun eğeceğini gösteriyor. Hem mangaka Masashi Kishimoto bir röportajında Sasukeyi öldürmek gibi bir niyeti olmadığını hafifçe vurgulamıştı hatta Sasuke ye çok değer verdiğini söylemişti. Yinede belki unutulmaz bir final olma ihtimali hep var.
 4. zaten o yüzden uyarı yaptım :D yinede sizinde hatırtlatmanız iyi oldu kimsenin anime zevki bozulmasın izlerken.
 5. One Piece için hazırlanmış güzel bir video özellikle müziklerini sevdim. Ancak uyarıyım 500 lü bölümlere kadar izlememiş olanlar için spoiller olabilir :D https://www.youtube.com/watch?v=cMmFX03n_DE
 6. https://www.youtube.com/watch?v=cMmFX03n_DE
 7. İlginç yargılama işini sen yapacaksın yani. Peki suçlu veya suçsuzu nasıl ayıracaksın. Ya yanlışlıkla masum birini öldürürsen.
 8. İyiki bu defter yok yoksa belkide birileride sizden sırf gıcık kapıyor ve ya nefret ediyorlar diye defteri kullanmaktan çekinmezdi.
 9. MTV nin genel yayın yaptığı zamanlarda bazı geceler anime gecesiydi ve Basilisk orada izlediğim ilk anime oldu tabi ondan sonra neymiş bu anime dedim ve bir başladım hala içindeyim :D
 10. 1-Bleach 2-Naruto 3-One piece 4-Faity Tail 5-Death Note 6-Shingeki no KyojinShingeki no Kyojin 7-Avatar 8-Another 9-Darker Than Black
 11. Mangada ilginç şeyler oluyor ve naruto giderek güçleniyor. Babasıyla oluşturduğu güç birliği savaşı kazanmaları için yeterli olmayacaktır ve bence sasukenin artık savaşta önemli bir rol oynamasının zamanı geldi. Nedense son bir kaç bölümdür sürekli geri planda.
 12. Buradan güncel takip edebilirsin.http://www.mangavadisi.net/
 13. Iki kere açınca akılda kalıyor. E tabiki bu değil akşamüstü internette yaşanan sorun nedeniyle oldu bu durum.
 14. Mangayı takip arkadaşlar son okuduğunuz bölümde neler oldu ve neler olacak sizce? Fikirler salınsın. Okuduğum son bölümde naruto obitoyu yenmenin yolunu bulmuş görünüyordu ve bunuda hocası rahmetli ero sennine borçlu. Üstelik babasını o kadar şaşırtıyor ki babası o küçükken kendi içine mühürlediği 9 kuyruklunun diğer yarısını ona geri verecekmiş gibi görünüyor. Naruto uçuşa hazır ve yeni güçler elde edecek gibi. Bakalım Sasuke neler yapacak asla geride durmaz buna eminim. Mangada narutonun elde edeceği güçler: - Sennin mode - Kyubi tüm çakrası (babandan da diğer yarısını alacak) - Itachinin ona verdiği güç.
 15. Arkadaş bu mangakalarin kafası nasil çalışıyor? Böyle bir hayal gücü nereden geliyor neden bizde de aynı hayal gucu yok¿

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.