Jump to content

908

Üyeler
  • İçerik sayısı

510
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

7

908 kullanıcısının son zaferi 20 Eylül 2020

908 en beğenilen içeriğe sahiptir

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

16777 profil görütülenme

908 üyemizin başarıları

Tek durum güncellemesi

Tümünü görüntüle: 908

1. Bazı fansublar olur ya hani, "komiklik" yapmaya çalışan türden filan.

xapcff.png

xaphuG.png

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. eskiçeviri

eskiçeviri

Anime dışı eklenen bir notu her ne kadar doğru bulmasam da sırf böyle bir çevirmen notu eklendiği için herhangi bir fansuba "berbat" denmesini doğru bulmuyorum. 
      Her fansub için konuşamasam da "Her koyun kendi bacağından asılır" mantığı ile kendi fansubım/adıma konuşayım. Çeviri yaparken kaynak kullandığımız fansubların çoğu çeviri olarak ne yazık ki kötü, çevirilerin çoğu saatler alabiliyor ama bazı çevirmenler var ki 3 saat sürecek bir çeviriyi 1 saat içerisinde de verebiliyor. 

Dünyanın en kolay şeyi eleştirmektir.

3. 908

908

Aslında, yazdığın şeyle ilgili yorumumu günler önce de yapmıştım.

(https://prnt.sc/udrow0)

Eleştirmenin kolay olduğunu söyleyen biri olarak haliyle bir şeyi çevirmenin emek isteyen bir iş olduğunu biliyorsundur.  @eskiçeviri

Benim saçma bulduğum şey, emek istenilen bir işte "He yav ben de", "Az önce söyledi, zeki şey seni" gibi gereksiz espriler yapılması.

Bu arada, ekibin çoğu bunlardan oluşuyorsa o zaman sadece çevirmene değil de, genel olarak fansuba "Berbat" diyebilirim bence.

Merakını giderdiysem ne mutlu bana. :whistling-onion-head-emoticon:

4. eskiçeviri

eskiçeviri

8 sene oldu ve halen devam ediyorum çevirmenliğe ve fansub sorumluluğuna lakin şu ana kadar sırf çevirmen notuna anime dışı bir yorum belirtildiği için o çevirmen ya da fansub "berbat" olarak sıfatlandırıldığını ilk defa görüyorum ve gereksiz espriler eklendi diye "berbat" diyemezsiniz... Yaptığınız şey eleştiriden çıkıp hakarete dönüşüyor çünkü. 

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.