Jump to content

908

Üyeler
  • İçerik sayısı

510
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

7

İtibar Etkinliği

1. Harika
    908 reacted to Golge_Kaze in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Uwaa çok teşekkür ederimmm 
  2. Teşekkür
    908 got a reaction from Golge_Kaze in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    @Ancaks
    İyi ki doğdun 
  3. Beğen
    908 reacted to KRHerusaizu in Bu Animeyi İzledin mi?   
    İzledim  *-*
    Alttaki Koe no Katachi izlemiştir 

4. Beğen
    908 reacted to Eolo-sama in Haksız yere yorum yapmam yasaklandı :(   
    Disqus ID'nizi ve mail adresinizi bana özel mesaj yolu ile gönderin. Kilit.
  5. Beğen
    908 got a reaction from Eolo-sama in ( 13 / 13 ) Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season   
    Teşekkürler.
  6. Beğen
    908 got a reaction from ToaTokuchi in Bu Cosplay Hangi Animeden?   
    Akame ga Kill > Esdeath

7. Harika
    908 got a reaction from ToaTokuchi in Site Hakkında Öneri ve Hata Bildirme   
    Kullanıcıların çeşitli yollarla kazanacağı rozet/başarım gibi şeyler getirilebilir.
    Attığım görseldekine benzer bir tasarım yapılabilir.

Örnek vermek gerekirse;
    Kullanıcılar ileti sayılarına bağlı olarak level atlayınca, belirli levellerle birlikte kazanılacak bir simge/rozet olabilir. veya hafta/ay içinde belirli bir etkileşim yakalayan kullanıcılar için, geçici olarak görünecek bir rozet gelebilir.  
    Kullanmak istediğimiz simgeyi ayarlar kısmından seçebiliriz mesela.
    (imza mantığı)

Biraz Steam'i andırdığını biliyorum ama eğlenceli olurdu (. 
  8. Beğen
    908 got a reaction from ToaTokuchi in En çok hangi anime eşyasını istersiniz   
    O bende var ^-^ yoksa onu yazacaktım ben de.
    Şu an değil de, küçükken AoT kostümü aramışlığım var.. (en ucuz 100$ a bulmuştum -.-)

Düzeltme:
    Uyanalı 1 saat oldu.. kafam biraz yavaş çalışıyor .-.
    Broş değildi onun adı, unuttum bi' anlık ^-^ Şu kolyesinden var. (https://prnt.sc/u4d6e8)
  9. Beğen
    908 got a reaction from ToaTokuchi in En Son Bitirdiğiniz Anime?   
    Kuroshitsuji: Book of the Atlantic
  10. Beğen
    908 got a reaction from ToaTokuchi in En Son Bitirdiğiniz Anime?   
    Kuroshitsuji: Book of Murder
  11. Beğen
    908 got a reaction from Sejiuku in Çocukken, çizgi film olduğunu düşünerek izlediğiniz animeler?   
    Çocukken, bilinçsiz bir şekilde, anime olduğunu bilmeden izlediğiniz animeler olmuştur ^-^ o zamanlar çizgi film sandığınız vb. 
    Bunun en güzel örnekleri Yugioh, Pokemon, Tsubasa filan oldu hep benim için (:
  12. Teşekkür
    908 got a reaction from Viole in Selamlarr   
    Hoş geldin  

Emin ol heyecanlanacak bi'şey/biri yok (.
    İyi forumlar.
  13. Harika
    908 got a reaction from SeRCreator in Altyazılar Hakkında   
    Log Horizon'un bazı bölümlerinde, altyazıda kullanılan font okunmuyordu neredeyse.. Üşenmezsem mesajı düzenleyerek buraya bi' örnek bırakırım.

Düzeltme:

9. Bölümü açıp Odnoklassniki oynatıcısını seçtiğimizde görünüyor. (AoiSubs)
    Bulmam kısa sürdü o yüzden ^-^ (https://prnt.sc/uj6a46)
  14. Harika
    908 got a reaction from Yavuz_zzY in Altyazılar Hakkında   
    Log Horizon'un bazı bölümlerinde, altyazıda kullanılan font okunmuyordu neredeyse.. Üşenmezsem mesajı düzenleyerek buraya bi' örnek bırakırım.

Düzeltme:

9. Bölümü açıp Odnoklassniki oynatıcısını seçtiğimizde görünüyor. (AoiSubs)
    Bulmam kısa sürdü o yüzden ^-^ (https://prnt.sc/uj6a46)
  15. Beğen
    908 got a reaction from Eolo-sama in ( 13 / 13 ) Gleipnir   
    Teşekkürler.
  16. Harika
    908 reacted to Yavuz_zzY in Altyazılar Hakkında   
    nasıl isterse öyle yapıyo mesela biri siyah yapmıştı animenin karanlık sahnelerinde ne söylediklerini okuyabilmek için monitörün dibine giriyodum okuyabilmek için
  17. Beğen
    908 reacted to ipeksenpai in Çevrilmesini İstediğiniz Animeler   
    Given Movie çevirebilir misiniz? 

https://myanimelist.net/anime/40421/Given_Movie?q=given&cat=anime
  18. Beğen
    908 reacted to kity922 in Altyazılar Hakkında   
    Merhaba, 2 yıldır düzenli anime izleyen ve bir animesever olarak aklıma takılan bir soruyu sizlere sormak isterim. Neden anime altyazılarının tipi times new roman, arial, helvetica gibi standart yazıtiplerinin aksine değişik yazı tipleri kullanılmakta. Bazen kimi altyazılarının renkli gölgeleride oluyor. İlk animeye başladığımda aklımı çok kurcalayan bir soruydu zamanla alıştım şimdi garip gelmiyor ama aklıma gelmişken bilenlere sorayım dedim. Yanıtlar için şimdiden teşekkürler. Herkese keyifli forumlar.

Not: yeni üye olduğum için soru-cevap kısmına konu açamadım modlar konuyu soru-cevap kısmına taşıyabilirlerse çok sevinirim.
  19. Beğen
    908 reacted to Eolo-sama in Altyazılar Hakkında   
    Tamamen tercih meselesi. Mesela ben sadece Book Antiqua ya da Calibri kullanırım. Book Antiqua, Times New Roman tipi bir font; Calibri de standart fontlardan zaten. Farklı çeşit fontlar kullananlar çevirdikleri/düzenledikleri anime konseptine yakın bir font kullanma derdinde oluyor genellikle ama benim çok tasvip ettiğim bir uygulama değil. Okuma zorluklarına vesaire sebep olabiliyor bu durum.
  20. Teşekkür
    908 reacted to Sinsine in ( 13 / 13 ) Overlord   
    Anime Adı : Overlord
    Anime Türü : Aksiyon, Fantastik
    Bölüm Sayısı : 13 / 13
    Yapım Yılı : 2015
    Çevirmen : jans09
    Düzenleme : Sine Güneş (Sinsine)
    Özet; Hikaye, çok popüler bir online oyun olan Yggdrasil'in bir gün kapanması ile başlar; ancak başkahraman Momonga çıkmamaya karar verir. Momoga sonradan "en güçlü büyücü" olan iskelete dönüşür. Dünyaları değiştiği için aslında oyuncu olmayan karakterler (NPC) duyguları hissetmeye başlarlar. Ailesi, arkadaşları ve yaşadığı bir yeri olmayan, sadece normal bir genç olan Momonga, oyunun dönüştüğü bu yeni dünyayı ele geçirmeye çalışır.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

21. Beğen
    908 reacted to Eolo-sama in ( 02 / 02 ) Boku no Hero Academia: Ikinokore! Kesshi no Survival Kunren   
    Anime Adı: Boku no Hero Academia: Ikinokore! Kesshi no Survival Kunren
    Anime Türü: Aksiyon, Komedi, Okul, Shounen, Süper Güçler, OVA
    Bölüm Sayısı: 02 / 02
    Yapım Yılı: 2020
    Çeviri: Panzehir
    Düzenleme: Eolo-sama
    Görüntü Kalitesi: 1080p
    Özet: Bu yeni macerada bazı 1-A Sınıfı öğrencileri hayatta kalma yeteneklerini geliştirmek için bir antrenmana yollanmıştır. Henüz geçici lisanslarını almamış olan öğrenciler sıkı çalışmak ve biraz da eğlenmek için oldukça heveslidir. Ancak karşılaştıkları tehlikenin sahte olmadığını hemen fark ederler! Eğer bu görevi geçmek istiyorlarsa toplu antrenmanın, takım çalışmasının ve hızlı düşünmenin üstesinden gelmeleri gerekiyor!

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

22. Teşekkür
    908 reacted to Hokage_Minato in ( 24 / 24 ) Sword Art Online II   
    Anime Adı : Sword Art Online II
    Anime Türü : Aksiyon, Macera, Fantastik, Oyun, Romantizm, Shounen
    Bölüm Sayısı : 24 / 24
    Yapım Yılı : 2014
    Çevirmenler : Rumeysa Can, Sine Güneş (Sinsine)
    Düzenleme : Hokage_Minato, Sine Güneş (Sinsine)
    Özet; SAO hadisesinden 1 yıl sonra, Japonya'nın İç İşleri ve İletişim Bakanlığı'ndaki “Mesleki Rehabilitasyon Dairesi”nden Seijiro Kikuoka, Kirito'dan oldukça tuhaf bir talepte bulunur. Gun Gale Online (GGO) denilen VRMMO ile doldurulmuş tabanca ve çelikten meydana gelen “Ölüm Silahı” hadisesiyle alakalı bir soruşturmadır bu. “Simsiyah bir tabancası olan gizemli bir avatar tarafından vurulan oyuncular gerçek dünyada da hayatlarını kaybederler...” Kikuoka'nın tuhaf talebini reddedemeyen Kirito, sanal dünyanın gerçek dünyayı fiziksel olarak etkileyebileceğine tamamen inanmasa da GGO'ya giriş yapar. Kirito bu yabancı dünyada “Ölüm Silahı” ile ilgili herhangi bir ip ucu bulmak için dolaşır. Sonra, devasa bir “Hecate II”ye sahip Sinon adındaki bir kadın suikastçi Kirito'ya yardım eli uzatır. Sinon'un yardımıyla, Kirito “Ölüm Silahı”nın hedefi olmak ve gizemli avatarla doğrudan iletişime geçmek umuduyla, GGO'daki en güçlü nişancıyı seçmek için düzenlenen “Mermilerin Mermisi” adındaki büyük bir turnuvaya katılmaya karar verir.
        Klasör Linki:

This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol  

23. Beğen
    908 reacted to Perfectum in ''Tekrar Tekrar İzleyebilirim!'' dediğiniz Animeler   
    Monster
    Basilisk
    Avatar: son hava bükücü(animasyon diyelim)
    Naruto 1.sezon(hala eski videolarını izlerim :) )
    Steins Gate (huvooovin kyoomaa :D seviyorum şu laboratuvar faresini :)) )
    NANA(ilk ve tek josei animem :D)
    daha vardır da şimdilik bu kadar

24. Teşekkür
    908 reacted to Singularity in ''Tekrar Tekrar İzleyebilirim!'' dediğiniz Animeler   
    Koe No Katachi..
    Claymore.
    Hellsing.
    Black Lagoon.
    Sakurasou Pet Na Kanojo.
    D-Frag.
    Fullmetal Alchemist.
    Gosick.
    Gungrave.
    Jormungand.
    Kaichou Wa Maid-sama.
    Kyoukai No Kanata.
    Lovely Complex.
    Mononoke Hime.
    Persona.
    Senjou no Valkyria.
    Shiki.
    Taimadou Gakuen 35 Shiken Shoutai.

25. Beğen
    908 reacted to Ellen in ''Tekrar Tekrar İzleyebilirim!'' dediğiniz Animeler   
    Violet Evergarden ve SNK
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.