Jump to content

Farewell156

Üyeler
  • İçerik sayısı

155
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Harika
    Farewell156 got a reaction from 908 in Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!   
    Neon Genesis Evangelion

(Aklıma sürekli döngü geliyor bunu yazınca eğlenceliydi o gün :D)
  2. Beğen
    Farewell156 got a reaction from sakuraseasonn in Neon Genesis Evangelion   
    Evangelion'u izleyenler pek bir şey anlamıyor. Evangelion'u tekrar izleyenler yeni şeyler keşfediyor. Ama herkes birbirinden farklı şeyleri keşfediyor. Bir kişi tek başına oturup Evangelion'u 30 kere de izlese tümüyle her şeyi kavrar mı? Çok net olmak istemem ama pek olağan gelmiyor bana. O hâlde ne yapmalı? İzleyen izleyenle paylaşmalı ki kimselerin aklında oluşan bağımsız parçalar bir araya gelsin, bütün oluştursun.
     Forumda pek yeniyim kullanmakta pek iyi değilim. Evangelion ile ilgili tartışma yapılacak bir başlık bulamadım. Varsa kusuruma bakmayın :) Bu başlık altında birden çok insanı toplayıp sohbet etmek dileğiyle sırf Evangelion ile ilgili diye gidip 2 ciltlik saçma sapan manga Detective Shinji Ikari'yi dahi satın almış biri olarak fark ettiğim iki "Vay be!" dedirten detayı (iki buçuk da denebilir bir tane daha var ama çok güçsüz) sizlere sunmak isterim.

!!!DİKKAT!!! SPOILER FIELD !!!DİKKAT!!!  
    *Eğer izlemediysen söyleyeceklerim seni pozitron tüfeğiyle vurulmuşa çevirebilir*

1-Eva-01'in içinde Shinji Ikari'nin annesinin ,Yui Ikari, ruhu var. Ne alaka mı diyorsunuz? Açıklamalar sunacağım ve mantıklı bulacaksın :)
    1.1-Eva-01'in vahşileştiği sahneler aklınızda mı? Hangi durumlarda vahşileşti? Çok fazla hasar aldığı zamanlarda mı? Sayılır. Ancak olay kendisinin hasar almasından çok çocuğunun ölümle burun buruna gelmesi. Annelik içgüdüsünden ibaret bu vahşet ve gökyüzüne haykırışları :)
    1.2-Gendo Beyler niye bu kadar inatçı?! Shinji ile Eva-01 konusundan bahsediyorum. Niye Shinji Eva-01'e binmeli? Peki bir diğer soru: Bunun cevabını belirtmeme gerek var mı? Siz olayı kaptnız :)

Yui Ikari ile ilgili bahsettiklerim epifani yarattı mı sizde? Eğer öyleyse sevindim çünkü bu en gurur duyduğum fikrim.

2-İlk fikirden sonra bir duyguya itildiniz mi? "Eva-01'de ruh var ve bu yüzden berserk moda geçiyor. Peki ya diğer robotlar? Onlar da berserk moda geçtiler. Onlarda da ruh var mı?" Zannımca, evet dostlar! Her Eva içinde bir ruh barındırıyor. Bu konuda aklıma gelen en net Eva, Eva-00. Rei Ayanami'nin kullandığı Eva! Bu Eva ile ilgili en net hatırlayacağımız vaka eminim Senkron Testi (kaçıncı bölüm hatırlayamadım kusura bakmayın :D). Rei Eva-00 ile senkron olmaya çalıştığınd tabiri caizse Eva-00 kuduruyor ve Rei'ye zarar veriyor. Rei'ye kim zarar vermek isteyebilir? Unutmayınız içlerinde ruhlar olmalı. Yalnızca ölülerin ruhları dışarıda olur. O yüzden eskilere dönelim. Duygulara sahip olmadığı dahi söylenebilecek Rei'nin bile geçmişte bariz bir düşmanı vardı. Kim o hatırladınız mı? Evet dostlar Ritsuko'nun anası Naoko bacı. Eva-00'ın içine hapsolmuş ruhumuz Naoko. Rei onunla uyum sağlamaya başladığında onu gebertmeye çalışıyor. Aynı geçmişteki gibi :)

Teori iki buçuk-Hiçbir karakterin binmesi gereken Evalar rastgele değil! Kesinlikle değil! Senkron oranları çocukların Evalar ile değil onların içindeki ile olan "kader kesişimlerine" bağlı.
    (Güçlü değil gördüğünüz gibi. Evalara binmek rastgele değil o bariz ancak "kader kesişimi" mevzusu tamamen Madoka Magica izlerken aklıma geldi :D)

SON NOT: Tüm Evaların içinde ruh olduğuna eminim ancak Eva-00 ile Eva-01 dışındakileri bulamadım. Bu başlığın amacı da bu ya! Gerekirse gelin birlikte kafa yürütelim ancak bu Evaların içinde kısılıp kalmış ruhları keşfedilim. Onlar için kafa yoran hayranlarından başka kimseleri yok :D 

!!!SPOILER TEHLİKESİ SONA ERDİ!!!SPOILER TEHLİKESİ SONA ERDİ!!!  

Gördüğünüz gibi bizde ne kafalar ne kafalar :D Siz de bize katılın ve Evangelion'un Türk hayranları olarak bundan çok daha ötesine yelken açalım!!!

♡ ♡ Chichi ni, arigatou! Haha ni, sayounara!♡ ♡
  3. Teşekkür
    Farewell156 reacted to ErkutTR in Neon Genesis Evangelion   
    Neon Genesis Evangelion u 2 kez izlemiş, teorilerini okumuş biri olarak kendimce "kısa" bir özet geçeceğim....

Dünya ya Adam ve Liliht olmak üzere iki tohum gönderiliyor. İki tohum bir arada olamadığı için yanında iki Longious Mızrağı (her tohumun gerektiği anda özünü imha etmek üzere sahip olduğu kendini yok etme mekanizması veya silahı diyebiliriz) gönderiliyor ama Liliht dünya ya çarparken mızrak hasar görür ve Lilith uyanır ve İnsan soyunu yaratır...

Adam bulunur, insanlığın bir sonraki evrimi için deneyler yapılırken mızrak çıkarılır ve ikinci darbe dediğimiz patlama gerçekleşir (İki tohum bir arada olamaz...) melekler uyanır amaçları Adam ı bulmaktır...

23-24 Bölümleri Aralığında Gerçekleşen Olaylar:

Rei-ıı kendisini ve Eva-00ı Shinji yi kurtarmak adına feda eder. Bu olaydan sonra bizim gördüğümüz Rei aslında Rei-ııı’tür. Öyle ki Rei-ııı tüm Lilith ruhuna tamamen sahiptir... 

Son melek olan 5. Çocuk Kaworu Adamın ruhu için bir araçtır (Aynı Reinin Lilith için olduğu gibi). Kaworu insan bedeniyle insanları tanır Shinjiyle aşk yaşar... 
    Nervin zindanlarına iner Kaworu... Karşısında Adam ı beklerken Liliht i bulur... Liliht in soyuna (İnsanlara) çok ısınan Kaworu Melekler yerine insanlık yaşasın be ! diyip Shinji ye kendini öldürtür...

Shinji babası Rei/Liliht den üçüncü patlama dediğimiz İnsanlığın evrimi içinde olsa aslında Yui İkari ( Shinji nin annesi) ye yeniden kavuşma arzusu yatmakta olan patlamayı başlatmasını ister ama Liliht senin kölen olmayacağım der ve bu seçim şansını Shinji ye bırakır.

25 ve 26 bölümlerindeki olaylar:
    Fark ettiyseniz Shinji  hep 25 ve 26 parçaları dinliyor... 26. bölümün sonunda farklı paralel evrenlerden bahsetmişti...seri boyunca Shinji kendini bulma çabasında... ve biz bir çok olasılıktan birini izledik... 25 ve 26. bölümlerde sıkıştık... Shinji yeni bir dünya yaratıp her seferinde kendisinin karar verdiği noktaya geldi... 26. bölmün sonunda kendi ile barışıp bu döngüden kurtuldu...
    ( Neon Genesis Evangelion Rebuild serilerinde 27. parçaya geçtiğini görüyoruz...döngü kırılmış ve End of Evangelion sonundaki denizlerin kırmızı olması Neon genesis evangelion rebuild serilerinde de devam ediyor )

Serinin yaratıcısı Hideaki Anno: 

Hideaki Anno bu seriyi yaratırken çok bunalımlı bir dönemdeymiş ve neon genesis evangelion sonları doğru bu bunalımlı döngüyü kırmış... bence bu durum Neon Genesis Evangelion un sonuna çok etki etmiş... ve bize koca bir döngü anlatmış...

Bu benim Neon Genesis Evangeliondan  ne çıkardığımdı... Yanlışım olduysa kusura bakmayın... Neon Genesis Evangelion u yüzde yüz  anlayamayacağız hiçbir zaman ...

4. Harika
    Farewell156 reacted to Marrceline in Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!   
    aki sora
  5. Beğen
    Farewell156 got a reaction from Marrceline in Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!   
    Sounan Desu ka
  6. Üzgün
    Farewell156 reacted to heymely in Hayatınızdaki "Eğer şunu yaparsam, kesinlikle bu olur." dediğiniz kanunlar.   
    Benim tek kanunum birine güvenirsen yüz üstü bırakılırsın 
  7. Beğen
    Farewell156 got a reaction from pegasusejder in Hayatınızdaki "Eğer şunu yaparsam, kesinlikle bu olur." dediğiniz kanunlar.   
    İçimden ders çalışmak geçer ve masanın başına oturursam evrendeki düzen değişmediği sürece arkadaşlarım beni discorda çağıracaktır :D

(Ayrıca çok güzel bir konu eğlenceli şeylerin çıkacağına eminim :) )
  8. Harika
    Farewell156 reacted to Kaxell in En Sevdiğiniz Reklam Filmleri   
    Süper ya :)
  9. Harika
    Farewell156 reacted to Mutaika in Bu Animeyi İzledin mi?   
    Ben izlemedim de işte arkadaşımın huyları

Alttaki Death Parade izlemiştir
  10. Beğen
    Farewell156 reacted to sakuraseasonn in En Son Bitirdiğiniz Anime?   
    Japonlara has o çizim tarzı ile yapılmayan animasyona anime diyebilir miyiz? Benim de en son bitirdiklerimden biri Castlevania ama bu çizim tarzı ile onu anime sınıfına sokamıyorum. 
  11. Beğen
    Farewell156 reacted to Lycaenidae in Aşık Olunan Anime Karakterleri   
    xxxHolic'ten Yuuko, cidden bu kadını çok seviyorum.

12. Beğen
    Farewell156 reacted to Gallardo in İtiraf Köşesi   
    İlkokuldayken farklı sınıftan hoşlandığım kızla konuşacak konu bulamadığım için yüzüne kartopu atmıştım.
  13. Harika
    Farewell156 got a reaction from 908 in Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!   
    Sjsjajjsjs cidden oyunun açığını bulduk :D :D :D

Namakura Gatana
  14. Harika
    Farewell156 reacted to 908 in Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!   
    Neon Genesis Evangelion

(bug xd)
  15. Beğen
    Farewell156 reacted to Gallardo in Aşık Olunan Anime Karakterleri   
    Mireille Bouquet
    Minami Maho
    Basilisk kadın karekterleri 

16. Beğen
    Farewell156 reacted to Gallardo in Yakusoku no neverland hakkında düşünceleriniz nelerdir?   
    Animesi daha iyi bir uyarlama olabilirdi mangası One Piece, Hunter x Hunter gibi serilerin yanına yazılacak potansiyeleydi. Bana yıllar sonra tek seferde 30lu sayılarda  bölüm okutan bir seriydi. Bir de Ray için Hiroshi Kamiya'nınkine yakın bir ses seçilseydi çok daha güzel olabilirdi.
  17. Beğen
    Farewell156 got a reaction from Gallardo in Aşık Olunan Anime Karakterleri   
    ♡♡♡Misato Senpai♡♡♡

18. Beğen
    Farewell156 got a reaction from Mutaika in Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!   
    Hakiki Third impact bu olmalı

Neon Genesis Evangelion
  19. Harika
    Farewell156 got a reaction from Mutaika in Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!   
    Ishuzoku Reviewers
    (Bir arkadaş izledi cidden ben değil :D :D)
  20. Harika
    Farewell156 reacted to Mutaika in Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!   
    Bunlar hep Eva ruhları

Namiuchigiwa no Muromi-san
  21. Teşekkür
    Farewell156 reacted to 908 in Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!   
    "N" ile başlayıp aynı zamanda "N" ile biten ne çok anime varmış.. kurtarayım hadi.

Noragami
  22. Harika
    Farewell156 reacted to Mutaika in Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!   
    Merak etmeyin döngüden kurtarıyorum şimdi

Naruto Shippuden
  23. Teşekkür
    Farewell156 got a reaction from 908 in Anime İstek ve Önerileri   
    Ateşböceklerinin Mezarı. Yüksek ihtimal izlemişsindir ama izlemediysen kesinlikle izlemen tavsiyemdir ben çok etkileyici bulmuştum :)
  24. Üzgün
    Farewell156 got a reaction from Moonliqht0s in Bu Animeyi İzledin mi?   
    Ne yazık ki izlemedim :(
    Alttaki Perfect Blue izlemiştir.
  25. Harika
    Farewell156 reacted to Moonliqht0s in Neon Genesis Evangelion   
    Teşekkür ediyorum çoğu zaman bana bir şeyler katacak şeyler izlemeyi seviyorum dünyamı güzelleştiriyor kendi gözümde. :))
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.