Jump to content

Pøllux

Üyeler
  • İçerik sayısı

640
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

13

Pøllux kullanıcısının paylaşımları

1. Asıl soru şu ? Siz nesini biliyorsunuz ki diğer ülkelerin? Fransa'dan 8 şehir sayamayız hiçbirimiz , İskoçya kültürü hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. Daha varlığını bilip haritadaki yerini bilme zahmetine katlanmadığımız o kadar yer var ki . Şimdi gelmiş burda bizi kimse bilmiyor diye üzülüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Orta-Doğu'nun İslam politikası ile Avrupa'nın "modern" politikası ile birleşik bir ülke olduğunundan 2 taraftan da değişik şekilde tanınıyoruz. Avrupalılara göre(hepsi değil.) ülkedeki neredeyse herkes takke türbanla geziyor, orta-doğu'ya göre Türkiye Avrupa'nın kölesi olmuş ve dini değerlerden vaz geçiyor. Dini ve Sosyalik olarak böyle bir açıda bulunduğumuz için 2 kıta tarafından ırkçı görüşlerle bombalanıyoruz ve bu nedenle tanınmıyoruz. Keşke tanınsaydık diyemeyeceğim , gurur duyacak pek bir şeyimiz kalmadı. Sadece atalarımız yaptığı tarihi eserlerden ibaret bir ülkeyiz. Kendimizle hep gurur duymak istiyoruz ve bu nedenle gerçeği göremiyoruz , yabancılar bize birşey dediğinde tamamen deliye dönüyoruz. 4 Yıldır Dünya'nın her yerinden kişilerle tanışıp birlikte oyun oynadım , İngiltere'ye gidip birinin evinde 1 hafta kaldım. Türkler hakkındaki düşünceleri her ne kadar beni kızdırsa da , maalesef doğru.Gerçekten bu kadar az tanınan ve tanınanlar tarafından da gıcık kapılan başka bir ülke yok. ÖZET : Diğer ülkeleri tanıyor muyuz ki biz tanınmıyoruz diye atar yapıyoruz? Ayrıca, Türkiye'nin gerçekten kötü bir ünü var , öyle bir ünle tanıtılacağıma hiç bilinmesem daha iyi. Önceki nesilin gururlarını hemen üstleniyoruz ama yaptığı şeyler ,kestikleri kafalar ve cahillikleri gibi gerçekleri maalesef reddediyoruz ve bize bunu hatırlatan herkese sinirlenip kavga çıkarıyoruz. Henüz gelişememiş ve büyük ihtimalle kötüye gidecek bir ülkede yaşıyoruz. Hayırlısı
  2. Harika, tek kelimeyle mükemmel . Lütfen , devam et :D
  3. Vampire Knight yazmış başka bir şey yazmamış nasıl aşağılamış :D Sana göre süper olan anime diğerleri için iğrenç olabilir tabi ki.
  4. Hoşgeldin! Herhangi bir sorun yada problem olursa bana veya istediğin herhangi birine sormaktan çekinme :D
  5. Bu diziye başlamak istiyorum ama 1. sezondan başlamak istemiyorum. Hangi sezonu önerirsin? Görüntü kalitesinin güzel olduğu ve komedinin,aksiyonun bol olmaya başladığı bir sezon lazım Ayrıca her sezon doktor değişiyormuş, bunu beynim nasıl kaldırıcak bilmiyorum , birini özlerim , yeni gelenden nefret ederim falan diye başlamak istemiyorum
  6. Anime önerin :(

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Sina

Sina

Hangi animeleri izledin bilsem iyi olurdu boş boş öneri yapıp hem kendimi yormak hemde işe yaramamak istemiyorum :D Aklıma hiç anime de gelmiyor ayrıca :D

3. Uchıha sasuke

Uchıha sasuke

İnazuma eleven izleyin süper anime kesin izlememisiniz :) :) :)

7. Bütün hentai ve ecchiler Naruto Sword Art Online I Danganroppa Shingeki no Kyojin Pokemon Yu-Gi-Oh GX'den sonraki hepsi
  8. Anime önerino?

9. Bazı insanlar izlediği şeyden utandığı için "çizgi film değil, Anime!" diye kavga ediyor kendini gururlandırıyor. Ki o kişiler aslında açıkta herkesin önünde anime izlemekten de çekinen kişiler. Ben otobüste dolmuşta sıkıldığım zaman açarım animeyi izlerim kulaklığımı takıp . Soran olursa çizgi film izliyorum derim. Kimsede benle ne dalga geçer ne kızar. Anime mi izliyorsun? Diye soran bir kıza "Evet" dedikten sonra yanımdan kalktı ve başka yere oturdu. Ama gerçekten eğlenceli birşey. Bazen Anime mi izliyorsun? Sorusunu aldığımda genelde "Hayır, çizgi film bu" diyorum ve Trollüyorum resmen. Adam beni dövücek kadar sinirleniyor çizgi film dediğim için ama eğlenceli be abi. Sizde deneyin ama dayak yemeyin :( . Anime zaten çizgi filmdir. Ama japonlar çizgi filmi gerçekten bir üst seviyeye çıkarmayı başarmışlar ve yetişkinlere de hitap etmesini sağlamışlar ve bu yüzden kendi çizgi filmlerine Anime denmesine hak kazanmışlar. Özet Olarak: Hayır kesinlikle gıcık almıyorum çünkü doğru. İzlediğiniz şeyden utanmayın, daha havalı olmak için üste çıkarmayın. İzlediğiniz şey çizgi film ve bunu seviyorsunuz , kim ne derse desin asla izlediğiniz şeyden utanç duymayın ve kendinizi anlatma çabasına girmeyin. Çünkü sana "O çizgi film mi" diye soranların Animenin ne olduğunu bilmeye hakları ve zekaları bile yok.
  10. Pøllux

Death Note Forum İmzaları

Harikalar. Açamayanlar için : Bazıları forum kurallarını geçiyor bu arada
  11. İlla söylettireceksiniz SAO'nun başarılı olmasının ana sebeplerinden birisi yapımcıların reklam ve tanıtıma milyonlarca dolar yatırması. Ondan sonra belirli bir yaş aralığındaki izleyicileri çektiler AYRICA anime izlemeyip direk SAO'ya başlayan izleyicilerde aldılar ve bu başarıdır. Gerçek anime böyle yapılır, tanıtım ve reklamı bol yapılır yatırım çoktur ve böyle animeler daha fazla popüleriğe gider, ama ilgi çekmeyi başaramayan harika animeler ise çöpe gider. One Piece'e son 11 yılda Reklam amaçlı yapılan yatırım SAO'nun kinin 20%si bile değil.Japonya ve Amerika/İngilterede yapılan reklamlardan dolayı şu an SAO izleyicilerinin HEPSİNE sahip. Peki hepsi reklamdan mı geldi? Hayır. Eğer o 150 m2'lik ekrana reklam vermeselerdi sen,ben,Halil abi göremeyecektik ve Siteye koyup/izlemeyecektik. SAO'nun sırf para kazanmak için yapılmasından bir yana , Animedeki klişe sayısı o kadar fazla ki. 2 Aşık hayatlarını mutlu mutlu yaşamaya çalışırken kız kaçırılıyor Erkek kurtarma beşinde | ☑ Tam mutlu olmuşlarken bir olay daha oluyor | ☑ Gerçek hayatta utangaç, oyunda çok cool olan genç tatlı herkesin asıldığı kız | ☑ Kızın nefret ettiği ama aslında aşık olduğu çocuk | ☑ Aşk şeyleri bir yana : Kiritonun TAMAMEN MÜKEMMEL olması | ☑ Kiritonun oyuna başlar başlamaz en büyük turnuvaya girmesi VE GİRMESİNE İZİN VERİLMESİ (Böyle bir turnuvada level limiti veya oynanan süre limiti olmalı) | ☑ Kiritonun oyuna başlar başlamaz kimsenin yapamadığı şeyleri yapması ☑ Kirotunun BÜYÜK İHTİMAL karşısına çıkan herkesi yeneceği ☑ Klişeler ve Senaryo boşluklarından oluşan bu para tuzağına bu kadar iyi not verdim çünkü bunu yapmak için çalışan arkadaşlar gecelerini gündüzüne katıyor o adamlar milyonlar yapsınlar diye. Yazık, gerçekten yazık. Biraz fanboy olmayı bırakın ve animeyi tekrar tekrar izleyin. Ben öyle yaptım, ilk 5 bölümü tam 4 kere izledim. Algın ve fikrin gerçekten değişiyor ve animedeki boşlukları ve klişeleri gerçekten anlıyorsun. Her zaman dediğim gibi : "Sonradan ne olacağını tahmin edebildiğin bir anime, iyi bir anime değildir."
  12. Önceki tanıtımlarıma bakmanı öneririm, bu puanlama SAO gibi içine edip kendini şu an 2. bir seriyle toparlayıp para peşinde koşan yapımcılar için yeterli bence. Olabildiğince iyi konuştum çünkü gerçekten kötü değil Alfheime göre. OST'si 1. Sezonuna göre çok daha kötü onun dışında pek kötü bir unsur yok ve herşeye 10/10 verirsem artık düzgün oylayacak anime kalamaz. Teşekkür ederim senin ve herkesin yorumu için :D
  13. MERHABA! Eğer benim kim olduğumu ve ne yaptığımı bilmiyorsanız , çok kötü . Ama gerçekten önemli değil! Ben Tunç ve genelde anime yorumlayıp animeler hakkında kimsenin okumayacağı uzun uzun yazılar yazarım ve anime fanboyları benden nefret eder. Bugünkü iğrenç yazımda SAO 2'yi yorumlayacağım. II(2nin logosunu bulamadım :( ) Öncelikle SAO'nun ilk sezonunu eski yazılarımdan birine iyice çöpe koymuştum. Yaptıkları değişimden nefret etmiştim vs. Ama bu çok güzel be abi. Gerçekten SAO'yu tekrardan izliyormuş hissi veren bir şey. O birkaç ay öncesi yaptıkları çöp değil. Gerçekten değil. _______________________ DİKKAT : Bu yazının amacı sadece ilk 5 BÖLÜMÜ izleyip ona göre animeyi yorumlamaktır. Anime bittiğinde yeni bir yazı çıkıp değişik şekilde yorumlanacaktır. Bu anime hakkındaki fikirlerim ve eleştirilerim her an değişebilir. Ona göre sinirlenip/ağlayıp/gülüp atar yapmayın. Ayrıca, 1,2,3,4 ve 5. bölüme ait spoilerler içerir. _______________________ SAO 2'nin çıktığını caddede yürüyen bir kızdan duyduğumda hiçbir şekilde bir heyecana girmedim. Hatta izleyesim gelmedi. Ama sırf şerefsizliğinde izleyip yerin dibine vurasım geldi ve şu an kendimi yerin dibine vuruyorum. İndirdim kardeşim Torrentimi , en sevdiğim çevirmenlerden biri olan ARE-YOU-SURE'in Built-In'i ile izlemeye başladım. Animeye başladığımız yer bar gibi bir yer ve TV açık , sanal dünya olduğunu anlamam biraz sürdü. İlk sahneyi izledim ve adamın ölüşünü gördükten sonra "altyapı güzel olmuş, izlemeye değer" diye düşündüm. 1. Bölüm GERÇEKTEN boş geçtikten sonra hiç izleyesim gelmedi. Gerçekten boş boş uzatarak 24 kadar bölüm geçireceklerini düşündüm. Ama yine devam ettim ve ettim. Öncelikle şunu söyleyeyim. İyiki ben başladığımda 5. bölüme kadar vardı. Yoksa kesinlikle izlemeye devam etmezdim. Çünkü olay akışı gerçekten çok yavaş ve sıkıcı. Varya şu GOM Player'da sağ oka o kadar basasım vardı ki , ama basmadım. Gerçekten openingler ve endingler dışında neredeyse hiç geçmedim. Tabi biz One Piece hayranı olduğumuzdan 20 dakika boyunca ancak 5 dakikalık ilerleme olmasının ne demek olduğunu biliriz :( . Bu yüzden pek kafama takmadım. Konsept harikaydı. Karakter bilgisi vb. şeyler gerçekten mainstream bir animeye göre kötü olsa bile SAO I'den o kadar fazla iyiydi ki fazla kafama takmadım. Abartılar ve klişeler gerçekten vardı ama gerçekten beğendim. Kötü karakterler, iyi karakter vb. gerçekten iyi oturdu. Tabiki de bilinçaltı mesajları bu animede de vardı. Alfheim gibi bir çöp parçasından sonra gerçekten iyi geldi . Sevdim. Şu an daha senaryo tam oturmadığından daha Ama tabiki , bu anime hakkındaki fikrim HER AN değişebilir ve gerçekten direk çöpe atabilirim. Ekstra: Yabancı Dizi yorumlamaktan Anime yazacağıma her yere dizi yazmışım. Düzeltmek yarım saatimi aldı. adıjwaudhawda Ekstra II : İsteyen olursa 10. veya 15.'inde bölümde de yorumlama yapabilirim. _______________________________________ Final Oylama: İçerik : 7/10 OST : 5/10 İzlenilebilirlik : 9/10 Senaryo : 8.5/10 Çizim : 10/10 Karakterler: 8.5/10 Genel: 8/10 Bu notlar değişebilir , serinin gidişhatına göre. ______________________________________ Okuduğunuz için teşekkürler! Beğen tuşuna basarak destek olabilirsiniz! Başka yorumlamada görüşürüz!
  14. TürkAnime chatine girdim~~
  15. Hmm tamam teşekkür ediyorum. Bende günde en az 8 oyun falan oynuyorum ama evimdeki internet problemleri nedeniyle bazı günler hiç giremiyorum. 2-3 ay ara verdim ve ligim çok düştü ama son 1 aydır oyuna tekrar alıştım diyebiliriz.
  16. Gerçekten haklısın ama zevkten çok görüş açısından bahsediyorum, olayları olduğu gibi görüyorum yani Hepinize çok teşekkürler iyi bir tepki için. Birçok kişiyi sinirlendireceğimi sanmıştım
  17. Pøllux

Ace Of Diamond’un Yeni Açılışı GLAY’den

Glay'e karşı bir nefretim yok , ama bence kötü olucak. Umarım iyi birşey çıkarırlar ama önemli değil benim için, sadece geçer giderim
  18. Yaklaşık 1 yıllık bir aradan sonra Anime izlemeye tekrar başlamak gerçekten tuhaf birşey. O kadar tuhaf ki , önceden izlediğin animeler sana çok farklı gözüküyor. Animeye dönüş,farklar ve Anime Sektörünün Evrimi , Pollux O kadar tuhaf bir duygudur bu. Eski arkadaşlarınla tekrar konuşmaktır, izlediğin şeyleri tekrar izleyip nostaljinin dibine vurmaktır, tüylerinin diken diken olmasıdır. Öncelikle beni tanımıyorsanız, adım Tunç. Adana'da yaşıyorum , Dil ve Tercümanlık okuyorum , yabancı dizilere altyazı ve grafik tasarımı / editörlük yapıyorum şu aralar.Ayrıca forumda Fan Fiction yazıyorum, Anime ve değişik şeyler hakkında yazılarım var. Ayrıca animeleri yorumladığım ufak bir serim de var. Ciddi gibi görünsemde hiç değilimdir, zamanla fark edersiniz. Konumuza gelirsek ,daha yeni uyandım ve anime izlemeye dün sabah tekrar başladım. Yaklaşık 17 saattir anime izliyorum ve "Map anime yorumluyor" adlı serimdeki animeleri tek tek tekrar izliyorum ve bir fark hissetim. Animeler artık eskisi gibi gelmiyor. 3 yıl önceki Tunç'un zevkleri ile benimkiler arasında , maalesef, dağlar var. 1-2 anime dışında diğerleri bana gerçekten çok kötü geldi, hatta izlemeye bile gelemedim. Şimdi , fark nedir? Öncelikle 2-3 yıl önceki ben , ergenin tekiydim. Ecchi izlediğimi falan hatırlıyorum yani. Ancak şimdi bana normal gelen animeler , seks propagandası gibi geliyor resmen. Gereksizce bir cinsel mesaj veriliyormuş gibi hissediyorum bazı animelerde ve bu beni rahatsız ediyor. Animeleri aile seviyesinden düşürüyor. Şu an izlediğim animeleri ailemle oturup izleyemiyorum artık. Tabi 1-2 istisna var. Bu konu gerçekten kafamı kurcaladı . Gerçekten böyle bir Ecchi saldırısı gerçekten vardı ve ben önceden kafamı mı takmadım yoksa normal mi geldi? Şimdi ben demiyorum ki bütün animeler ecchi saldırısı mı yapıyor? Hayır tabisiki . Gerçekten güzel konusu olanlar var . Mesela Elfen Lied'daki çıplaklık ve ecchi seviyesi tamamiyle normaldi. Yani bekleniyordu. Evet, işte bu, beklenti. Bana garip gelmesinin sebebi de bu. Çıplaklık beklenen bir animede çıplaklık görünce şaşırmadım. Ama bazı aksiyon/macera türü animeler 10 bölüm boyunca hiçbir şekilde cinsel simge veya çıplaklık yokken bir anda 11. bölümü çıplaklıkla doldu. Belki bana bu düşünceyi veren odur. Neyse , konu iyice tuttu gidiyor , şimdi adminlerden biri (Ezgi) silmeden önce susayım. Şimdi , Animeye dönüş ve farkları geçtiğimize göre asıl konuya gelelim. Anime Sektörünün Evrimi. Yaklaşık 1 yıl önce Anime Sektörünün nasıl büyüdüğünü ve bunun beni garip bir şekilde rahatsız ettiğini ve Anime kültürüne verilen zarardan bahsetmiştim. Linki burada . Ve gerçekten bir arkadaşın dediği gibi oldu. Türkiye'de anime popülasyonu çıktığı gibi düştü diyebiliriz. Anime izleyen kızlar/erkekler çoğunlukla animeyi bıraktı ve LoL oynamaya başladı (ne alakası var bilmiyorum, ama bırakanların hepsi LoL'e başlıyor.) . Sorunca ne söylüyorlar biliyor musunuz? "Sıkıldık" , "Yeni bölüm gelmiyor" , "Naruto bitti(wtf?)" vb. vb. Tabi ben bundan mutsuz muyum? Tabi ki değilim! Hatta onlar bırakmasaydı şu an geri gelmezdim büyük ihtimalle.Eğer Reddit vb. sitelerle alakanız varsa "mainstream" adlı terimi biliyorsunuzdur. Bilmiyorsanız mainstream . Neyse, bu mainstream olan şeyler geldikleri gibi çabucak giderler ama geldikleri zaman bütün dünya'yı veya belirli bir kısmını sarsarlar. Vine'lar , Ice Bucket Challenge , Harlem Shake , Gangam Style gibi şeyler . Tabi ki Anime'de bir zamanlar mainstreamdi, hala öyle ama eskisi kadar değil ve bu beni gereksizce mutlu yapıyor. Benim anime sektörü hakkında fikirlerimi bilmiyorsanız söyleyeyim. Ben anime sektörünün büyümesini istiyorum ama o kadar çok büyüyüp bir sürü gerizekalı insanın sadece Naruto izleyip kendine otaku demesini de istemiyorum. TürkAnime Forum bile eskiden resmen 25-30 kişiden oluşuyordu , şimdi nerdeyse 300 tane aktif üyeye sahip. Ben bunu ilk olarak iyi karşılamamıştım ve forumu bırakmıştım ama gerçekten dediğim gibi artık değiştim . Fikirlerim ve düşünce tarzım değişti ve geçmişte dediğim şeylerden utanç da duydum gurur da . Ama gerçekten bu yeni gelen arkadaşlarımız hakkındaki önyargılarım yanlışmış. Hepiniz çok güzel ve zeki , bilgili insanlarsınız ve foruma çok güzel sahip çıkıyorsunuz ve Türkiye'deki Anime sektörü size borçludur . Ben Anime'nin ölmesini izlerken siz gerçekten sahip çıkan kişilersiniz . Ve düşünce tarzınız ne olursa olsun, isterseniz Boku no Pico en sevdiğiniz anime olsun hepiniz iyi insanlarsınız.Konumuza dönersek, anime sektörü mainstreamliğini sonunda kaybetti ve Türkiye'deki GERÇEK anime takipçileri ortaya çıktı . Sonunda Anime, ilk defa, Türkiye'de olması gereken yere ulaştı ve ben bundan gurur duyuyorum. Ayrıca, izlemek ve yorumlamak için bir anime önerir misiniz? , Teşekkürler.
  19. AFK : Away From Keyboard / Oyundan Ayrılma , geçici olarak karakterini kullanmama. B,base,back,bluepill : kendi başlangıç platformuna gitmek/gitmenin istenmesi. care = dikkatli ol, haritaya dikkat et. oom = out of mana / mana'nın olmaması. lom = low on mana / mana'nın az olması IAS = Increased Attack Speed / Genelde Twitch Ultisi/Tristana Q'su vb. şeyler için nadiren kullanılır. ftw = For the Win / Kazanmak Için . brb = Be Right Back / Geri döneceğini söylemek (veya bkz:AFK) CC - Crowd control / Alan Kontrolü . Bir veya birden çok düşman şampiyonu yerine sabitlemek/susturmak/kışkırtmak vb. vb. kabiliyetler. QQ - Q.Q , sürekli ağlamak/ağlamak/herşeye sinirlenmek vb. focus = Bir takım savaşında veya herhangi bir çatışmada belirli bir kişiye odaklanıp onu daha önce öldürmeye çalışmak. top, mid, bottom = Oyundaki 3 lane(bkz:lane) lane = Mavi takımın platformundan kırmızı takım platformuna giden , 3 kule ve 1 inhibitör içeren bir yol river/nehir = Haritayı ortadan ikiye bölen nehir. Nehirin yukarı kısmında Baron Nashor, aşağı kısmında ise Ejderha vardır. jungle = 3 Lane'nin arasında olan ve içinde tarafsız canavarlar olan bir orman. neuts = Tarafsız Canavarlar neutrals = Tarafsız Canavarlar creeps = Minyonlar. bp, pill, pilling = (bkz:B) base, basing = (bkz:B) shop,buy = Kendi platformuna dönüp(veya ölüp) eşya almak. brush = İçine girildiğinde (ward yoksa-bkz:ward-) karşı takımın sizi görememesini ve sizin karşı takımı görememenizi sağlayan çim parçalar. grass = (bkz: brush) sigils = Oyunda 3 tane olan ve tarafsız 3 farklı canavar öldürülerek kazanılan güçler(güçler?)'dir. Genelde Türkler Buff diyor. Mavi , Kırmızı ve Baron buff'u vardır. buff = Geçici olarak bazı istatistiklerini yükselten güçlendirmeler. passive = Kullanılamayan ancak kullanılmasına rağmen otomatik olarak çalışan veya her zaman çalışan yetenekler. dd = Direct Damage. Ne olursa olsun kaçamayacağınız yetenek vuruşları. (Annie Q , Fiddlesticks E) skillshot = Kaçma ihtimaliniz olan yetenekler. (Lissandra Q , Ashe,Ezreal,Draven R) aoe = area of effect . Kullanıldığında belli bir alandaki kişilere hasar veren skiller. (Akali E, Katarina W,Lissandra R) backdoor= 1.Karşı takım farketmen bir kule/inhibitör/nexus almak. 2. Kendi minyonlarınızın yardımı olamadan bir kule almak ult, U = Ultimate . R skilliniz. unique = Özel. LoL'de bazı eşyaların pasifleri özeldir, yani aynı eşyayı bir daha aldığınızda efektler birleşmez. (2 Zhonya alıp 2 kere kullanamazsınız) last hit = Bir yaratığı/şampiyonu/minyonu öldüren son vuruşu yapmak AP = Yetenek Gücü miss, mia , ss = Bir şampiyon lane'de gözükmediğinde verilen uyarı. juke, juking = Kovalanırken sizi kovalayan kişileri kandırarak onların skillshotlarından kaçmak/onlardan kaçmak (bkz: UberDanger's LeBlanc) feed = Bir oyuncunun kasıtlı veya kasıtsız olarak düşman takıma sürekli ölmesi gg = Güzel Oyun gj = Güzel İş ms = Hareket Hızı baron, nashor, worm = Sihirdar Vadisindeki en güçlü canavar, öldürüldüğünde yüksek miktarda altın ve exp verir.Ayrıca AP ve AD arttıran bir buff verir. push - Karşı takımın minyonlarını hızlıca öldürerek lane'i illeri ittirmek / lane ittirmek d, defend - Defans yapmak gank - Bir veya daha fazla şampiyonun diğer şampiyonun lane'ine gelmesi ve karşı takımın şampiyonunu öldürmeye veya yaralamaya çalışması tp - Sihirdar büyüsü "Işınlan" heal - 1. Sihirdar büyüsü "Şifa" 2. Can Çalma/Emme veya Skiller ile can doldurmak harass - Ufak ufak hasarlar vurarak düşmanı yavaş yavaş öldürmek bait - Çok kolay bir hedefmiş gibi gözüküp karşı takımdan birine tuzak kurmak. (örn: 1 kişi gibi görünürsün ve düşman sana saldırınca takım arkadaşların ortaya çıkar ve öldürür) Devamı gelicek..
  20. Pøllux

Kuzey Amerika LCS Finali

http://www.youtube.com/watch?v=SGuZ3Kr1BOo Harika bir maçtı . LMQ vs TSM kadar olmasada TSM'in son 3 ayda nasıl geliştiği anlaşılıyor. Ama her zamanki gibi, TSM benim için hiçbirşey OddOne olmadan. DP veya LMQ destekleyeceğiz mecburen.
  21. Pøllux

sa as

Deme o zaman :( . Gitsemde FFleri eklemeye devam edeceğim. Ayrıca Japonya'ya gitme olayı da var şu an fazla konuşmayayim ama LS'yi manga yapıcak bir çizer ile tanıştım. Birlikte LoL bile oynadık ve FF'yi onun için ingilizceye bile çevirdim. Oha çok konuşmayayim dedim birde neyse spoiler koyarım Bende sizi çok özledim la :( 2 Yıl olmuş ne çabuk geçmiş zaman. Oha şu an çok alındım ne alakası var seninle tartıştığımı bile hatırlamıyorum şakalaşıyoruz abartma :( Öyle bir sebeple forumdan ayrılmam. Abarttınız sizde. Bu 2. yada 3. Bilgisayarım bozuluyor tağam mı bana kızmayın :( HOŞBULDUK + Türkiye'deki Anime ve Anime'nin benim gözümdeki değişimi hakkındaki yazım saat 02:00 gibi çıkar :P
  22. Pøllux

sa as

Sanırım bu gece oturup Danganronpa bitireceğim. Yarın yeni bölüm gelebilir. Vaktim oldukça yapacağım.
  23. Hala alım var mı?
  24. Merhaba , ben Pollux. Eski üyelerden biriyim.Fazla aktif olmasamda arada sırada Animeler hakkında eleştiriler ve yorumlamalar yayınlayacağım. Ayrıca, forumda eski bir FanFiction'um vardı. Uzun zamandır o seriyi kendi başıma yazmaya devam ettim. Seri yakında yepyeni bir isimde ve değişik bir başlangıç ile tekrar Foruma eklenicektir. Eğer eskilerden değilseniz : Adım Tunç, Map'da diyebilirsiniz. 15 Yaşındayım. Anime izlemeyi bir yıl kadar önce bıraktım. Hala izlemeye devam ettim ancak bağımlılığı kalmamıştı. Bu sebepten dolayı ayrıca sınavlarım vs. yüzünden (ayrıca, benim bazı kişilerle artık anlaşamadığımdan) forumdan isteksizce ayrılmak zorunda kalmıştım. Artık sınavlarımda kalktığı için olabildiğince aktif olmaya çalışacağım. FF Hakkında: Local Sword (Yeni adıyla GGA) : 1. Sezon 1. Bölümü ile 14 Eylül'den itibaren her Pazar günü (belki daha sık) gelecektir. The Lich : 1. Sezon 1,2 ve 3. bölümüyle (sonra her hafta 1) her Cumartesi günü TürkAnimeTV forumlarında olacaktır. İyi Günler.
  25. Pøllux

Pollux geri döndü.

Gayet iyiyim ;) Hoş bulduk :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.