Jump to content

Fearain

Üyeler
  • İçerik sayısı

0
  • Son ziyareti

Fearain kullanıcısının paylaşımları

1. Fearain

Japon Kültürü ve Edebiyatı bölümü

Abi şöyle söyleyeyim İngilizcem anime çevirisi yapabilecek düzeyde şu an aktif olarak çeviri yapıyorum İngilizce üzerinden. Arapçam kuran okuyacak kadar var. Bildiğim dilleri tercümanlık üzerine kullanmayı düşünüyordum hem de siyasetçilik kariyerim içinde yararlı olacağı için tercümanlıktan yürüdüm. İleride emekli olduğumda vs. Japonya'da yaşamak istediğimden Japonca çok işime yarayacak hem de tercümanlıkta ne kadar dil bilirsen o kadar çok para alıyorsun galiba. Arapçayı öğrenebileceğim çok kaynak var çevremde bilen çok insan var o yüzden Arapçayı es geçiyorum. Japonca öğrenecek kaynak olmadığından ve kültürlerine meraklı olduğumdan bu bölümü seçmek istiyorum. İngilizcem yeteri kadar var okulda alacağım eğitimle birlikte İngilizceyi tam şekilde konuşabileceğimi düşünüyorum.
  2. Merhaba ben Kerem. Lise 9. sınıf öğrencisiyim. 10. sınıfta dil bölümünü seçerek Ankara Üniversitesi'nde Japon Kültürü ve Edebiyatı okuyacağım. Daha sonrasında Mütercim Tercümanlığa yüksek lisans yaparak siyasetçi olmak istiyorum. Fakat çevrem eğer bu yönde gidersem iş bulamayacağımı ve boş bir bölüm olduğunu söylüyor. 9. sınıf sayısalından pek bir şey anlamadım. Sözelim çok iyi. Bölümü önerir misiniz? Not: Vega adminden onay alınmıştır.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.