Jump to content

Songena

Üyeler
  • İçerik sayısı

2141
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

Songena kullanıcısının paylaşımları

1. Aaağ vaaağ ağ ağ ağğ yoooğ ;(

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Lynx

Lynx

Hadi ya ne olucak ki 2-3 bölüm sürmicek mi. :D Neyse söyleme. :D

3. Songena

Songena

Bu arc degil o baska. :D Bu da daha uzun olsaydi keske. ;(

2. Benim bahsettigim otakular Japon olanlar. Başta dedigin gibi dusunulsede sonradan hastalik olarak goruldugunu, takintili kisilere soylendigini biliyorum. Yani eve tikilip anime izleyen, tum parasini anime esyalarina yatiran insanlar icin. Burda soyledigimiz otakuyu "anime sever" den kisa ve kulaga daha hos geldigi icin kullaniyoruz. Tabii ki animelerde benzer noktalar olur ama orjinal ve kaliteli animelerin bu kadar nadiren cikmasi normal bir durum degil.
  3. Songena

Naruto Gaiden [Spoiler İçerir]

Son iki bolumu okudum. Onlar icin icimi dokecegim. Teori falan yok yani. :D Cok hizli okudugum icin yanlis anlamis olabilirim ama Sarada, Sakura'nin da Sasuke' nin de kizi degilmis gibi duruyor. Yine de kiza boyle soylendigi icin sorumluluklari var, yaptiklari ayip... Sakura' yi gormek istemiyorum lan. :( Hayir yani kendisiyle ilgilenen ailesine en simarik davrandigi, ergenlik yaptigi zamanlari hic mi hatirlamiyor? Sarada' nin halini dusunsun biraz... Hadi Sasuke' den bir sey beklemiyorum. Soguk kisiligi ortada Zaten yolculuktan kizi gormneyen kim olsa baglari zayiflar. Ama Sakura hep bu kizlaydi, her ne kadar kizsakta kalpsiz biri degil. Anca simdi mi anladiniz kizla konusulmasi gerektigini? Bravaa size. Naruto kizla 2dk zaman gecirdigi halde ikisinden de iyi ebeveynlik yapti. İcim gitti. :( İsmini aklinda tutamadigim Sarada' nin ergen arkadasi var bir de. Ailesi yaninda ve simariklik yapiyor. Normal iradeli birisi olsa iyice uzulur haline, o kizin yaninda duramaz. Kizin yaninda sakin davrandigi icin Sarada' yi ayri sevdim. Empati yapinca daha cok aeviliyor bu kiz. Bir de kiz hic ilgilenmedigi halde babasini bulmak icin yola ciksin, hokageyi dinleyecek cesaret gostersin o kadar ugrassin ama Sasuke tanimasin, hatta kilic ceksin?! Yinedr Sarada nedenleri bulmaya calissin o kargasada sakin kalsin. :( Allah' tan Sasuke kizi shirukenden korudu. Yoksa kiz o şok 2. , 3. virgulunude accakti. Sarada' nin arkadasina da ayri guldum yalniz. Ahshsgdg Yetiskinlerden akilli davrandi, "Git ozur dile." didi. Herkes dovus serdinde bu kenarda cips yiyip anime izler gibi izliyor, rahatliga bak. :D Oysa benim burda Sarada icin icim parcalandi. :wacko: Zimbali adam Obito durumuna benziyor. "Tobi, Obitodur." diyenlere kizan coktu, Obito' nun iyi karakter oldugu vs. soylenmisti, zaten oldugu aoylenmisti. Tobi' icin " Madara' nin kucuk kardesidir." gibi tahminde bulunanlar vardi. Sonra n'oldu herif Obito cikti. Cok sacma ve zorlama gelmisti bana acikcasi. :( Az once MangaTurk' u okudum. Simdi de bu zimbali adama "Uchiha Shisui olabilir." diyenler var. Bir tarafta da "Gozunun tekini Danzo aldi, digerini de İtachi' ye verdi intihar etti." diyenler var. Yine sacma sekilde olaylar Shin-Shisui olursa (Bak isimler bile benziyo Tobi-Obito gibi. :( ) ... Kelimelerin bittigi an, o zaman yasayacagim hayalkirikligi ofke karisimi duyguyu ifade edemiyorum.
  4. Aslinda daha vahim. Begenmemeyi gectim, otakular sacma sapan kliseler isteyip yon veriyorlar bir anlamda. Degeri bilinmeyen kaliteli seriler de var. Japonlarin keyfi bilir acikcasi. Kendilerine zarar veriyorlar resmen. Kore dizilerine benzerler sektor bitmese bile. Sacma sapan kaliplara zorlanip, ozgur olamadan anime cikarirlar. Orjinal seyler nadiren cikar, digerleri birbirinin aynisi olur. Sayginlik denen sey kalmaz. Kore Dizisi denince insanlar direk burun kivirip iyilerinin de hakkini yiyor. Animelerde de ileride boyle olabilir. Yine de her malin alicisi var. Otaku gibi olan fangirller sag olsun devam ediyor. Bir seyler olmazsa animeler icin de durum bu olacak gibi. :/
  5. Baslarda Girls's the Wild' de harem var gibi gorunuyodu ama sonraki bolumlerde degisti bu durum. Erkek karakter az da olsa onlarin da ustunde duruldu. Basta gorundugu gibi ecchi-harem animelerine benzeyen sadece erkeklere hitap eden bir manhwa degil kesinlikle. Demem o ki, kizlar da baksin. Moon Young icin okuyun.

6. Okudum geldim. :D Her yaziyi/resmi ayri ayri sevdim. :lol: Anime t-shirtlu yazidaki samimilik beni benden aldi. :D Lise 2. sinifta anime dedigimde "Halime" anlayan cikmisti, ne anemisi. Ahsbshdh Naruto yazisinda cok sasirdim ozellikle. Herkes izlememis olsa bile karakterlerin isimlerini hepimiz biliyoruz. Bildigimiz seyleri haliyle o kadar cok duyduk ki, bikkinlik hissettigim zamanlar oldu... Yine de keyif aldim yazidan. Animeyi izlerken hissettigim duygulari yazida tekrar yasadim. Gozlerim yasarcak sandigim anlar oldu. Bilmiyorum belkide ilk goz agrim oldugu icindir ama Naruto' yu sevmeyenler de bu sozlere bir sans vermeli. Her yazidan ayri ayri bahsetmek istiyorum ama bu kadar spoiler yeter. :D Emeginize saglik. 2. sayiyi merakla bekliyorum. ^^
  7. Forumu bu yil daha cok seviyorum. :D

2. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Mt dediğin manga türk mü, sen ne bakıyorsun onlara. Sadece kendileri mükemmel narsist arkadaşların, iyileride var içinde tabii ama trollük ve üyeleri yıldırma, üstünlük kurma çabaları bir bitmiyor. Sanırsın atomu parçalıyorlar, topu topu eğlencesine takıldığımız bir forum ;)

3. Songena

Songena

Evet o, eksi sozlukten firlamis cok kisi var. :D

4. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

İnci sözlükten fırlamışlar daha çok

8. Aizen' le İchimaru Gin nerde? Farkettiğim bir şey var. Anketlerde Bleach' ten karakter görmüyorum. İzlemiyorlar mı? İzleseler bile pek sevmiyorlar mı? Kubo biz senin serini seviyoz üzülme annem. ;(
  9. Ayi sakali gormekten biktim anliyo musun? :(

10. Songena

Japonya’da Anime Sektörü Sona mı Erecek?

Sonucta Turkiye' deki kadar zor degil isleri bana gore. Bu kadar karamsar konusmalarini anlamiyorum. "İnsanlar hak ettigi gibi yonetilir" cidden dogru bir soz onu gordum tekrar. İzleyici kalitesi nasilsa isler de oyle cikiyor. Animasyon izleyicisi Turkiye' de yok gibi. Haliyle bu alanda isler de yok gibi. İnsamlarin izledigi filmde/dizide aradigi belli, ortaya cikanlar da, popular olanlar da belli. Cogunluktan bagimsiz kalarak bir seyler yapmak cok zor. Hele bu alanda maas aliyorlarsa... Ha kaliteli sey cikardilar diye de ac kalmazlar buradaki gibi ama esek gibi calisip, hak ettikleri degeri almamak da kolay degil. İstekleri de azalir zaten. Sanatcilarin hic mi sucu yok? Tabii ki var, yazida da cokca kizilmis zaten. "Para icin karakter-olay falan yamultulur da bu kadarina da pes..." dedirten cok seri var. İzleyicinin gorevi boylelerine ilgi gostermeyip, canla basla durustce calisanlara ozgun seyler cikartana deger vermek. SAO' yu goklere cikartip, Asuna' yi da sülük gibi her ankete yapistirmak degil. Japonya' da kim ne diyor bilmiyorum ama izleyiciler bosuna sanatcilara kizmasin once kendilerine baksin.
  11. Songena

Özlü Sözler

Sessizlik en büyük çığlıktır. ------ Yüzmekte özgürsek o gökyüzüne ihtiyacımız yok. -Bleach 6. opening. Bu açılışın sözlerinin hepsi çok güzel.
  12. Avatar: 8 İmza: 9, 50 Spoilerli yazili imzalar ugrastiriyor. :lol: (Burda emegi vs. kiskanmiyorum kesinlikle. :rolleyes: ) Avatarima kac puan gelcegini merak ettigim icin geldim. :wub:
  13. Songena

Romantik Komediler Hakkında Görüşler

Resim acilmii. :( Eneem. Mutlu oldum gorunce.:D
  14. Songena

Romantik Komediler Hakkında Görüşler

Kabe-don!!! Forumda konusu bile var. http://forum.turkanime.tv/topic/13319-kabe-don-her-k%C4%B1z%C4%B1n-ho%C5%9Funa-gider-mi/ Öööğğ bööğ böğ. Anime kizi olup, popi bir sumsuge sunu yapasim var.
  15. Gercek mi? :o :o Haber eski ama simdi goruyoyorum. İtiraf ediyorum camli kosku, Kalehoyuk' u bende bilmiyordum. Utandim. -.-' http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/turkiye/203712/Arinc_tan_Japon_Prensi_ne__Elinin_koru_diyecegim_ama....html

2. rek

rek

Doğruluyorum bu haberi, beklenir; her şey beklenir.

3. £ɱŔ£Қה¥Ŕ
    4. Barış

Barış

kahkahalarla güldüm. bu japonlar insanı hiç şaşırtmıyor

16. Kalbim kirildi. :( (Naruto Gaiden 4. bolum sonu )

17. Songena

Saske' yle alakasi yok. Kisiligi cok itici. Normal karakter olsa goze batmaz, arada guldurur de ana karakter yapilmaz oyle biri. Bu seride de cok on planda olmasin. :( Yakinda bunlar gibi savascaklar. :mellow: Edit: Yeni sayiyi daha okumadim. Bu kisimda 4. bolume yaopacagim yorumlara yer aciyorum. absbsbxg __________ Heh geldim. Okumaz olaydim. Burda benim kalbim kirildi. :( 5. bolumde Sarada bu şokla 2. Virgulu acarsa sasirmam. Tek virgulle gozler sasi gibi duruyo zaten. :D
  18. Songena

Naruto' nun masasinda laptop bilem gordum. Lens coktan icat edilmistir. O.o ahshsbfh Her cocuk "Hık demis ailesinin burnundan dusmus." dedirtcek tipler olmasaydi keske. Hayir, ben burda kiriliyorum yani. Cok zittim aileme. Kendimi zaten anormal hissederdim, iyice anormal hissettim. :( Naruto' ya Sakura gibi ana kiz karakter olmadan yeniden baslanmis gibi hissediyorum. Su koydeki velet hallerini ozlemisim. :D
  19. Hiçbir şey aynı kalmaz. Bazılarıysa asla değişmez.

1. Lynx

Lynx

"Kawaru koto osorete, kawaranai koto akiramete" -Mikako Komatsu. Tsumetai Heya şarkısından alıntıdır. :D

20. Songena

Sizce En Güçlü Anime Karakteri Kim?

Voaa Japoncalara gel. Yarim saat anlamlarini dusundum, sonra aklima geldi. Onlarsa bunu yaziyor. Urayamashiiiyo
  21. Songena

Sizce En Güçlü Anime Karakteri Kim?

Yaziktir, gunahtir. :( Simdi digerlerindeki imkan Gintoki' de olaydi... Gintoki' nin de oldugu bir oyun var. Adama kamehame teknigi vermisler. Ahshdgs. Garibimde tahta kilic var. Onla gemi bilem parcaliyor. İchigo gibi daha bebeyken hayvan gibi kilic vermemisler ki. Kakashi gibi beles sharingani yok ki. :( Kagura' yi 10 gun ac biraksinlar. Sonra anime karakterlerini yenerse yemek odulu kazanacagini desinler. O zanan herkesi yener bu kiz. Gezegen parcalamak, ac Kagura' yi dovmeye benzemez. Agshdhd
  22. İstanbul' da her yer oyle. :( Ulasimi kolay bir yerde aslinda. (Tuzla' da falan olan varsa bir sey diyemem tabii. :wacko: ) Hem kac kere gidilecek ki o sergiye. Biz trafige/yola aliskin sehiriz. :P
  23. Actigi konuya ilgi gosterilmemesinr uzulen bi' ben degilmisim. Ondan sonra forum durgun, forum baydi.:P

2. Songena

Songena

Olu gibisiniz baslikli konu ramazan ayinda acilmisti. Yeni bir uye tepki gostermisti. Birisi orucluyum useniyorum yazmisti. :D Okul zamani hep sinav dertlerinden bahsederler. Dersler yuzunden foruma emek vermeye zamanlari yoktur. Yazin daha cok olmasi lazim aslinda. Arka arkaya anime izleyen, sosyal olmayan cok kisi var.

3. Yuki-chan

Yuki-chan

Gelenin sayısı önemli değil bence. Forumda takılanların kalitesi önemli. Mesela ben vize haftasında da giriyom. Şu an marmariste geziyom yine forumdayım ama bi işe yaradıgım yok. Anca boş lak lak. :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.