Jump to content

Songena

Üyeler
  • İçerik sayısı

2141
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

Songena kullanıcısının paylaşımları

1. Resimlerine bakmazlar ama evde misafir edip guzel yemeklerini yedirirler falan... Koreliler de ayakkabi cikarmaya, yer sofrasina falan yabancilik cekmezler ustelik. :D :Dİstanbul insani oyle mi? Popolarini kaldirip gitmezler bile. :@
  2. Actigim konuya kimse bakmii. :( Telefonda actim o konuyuustelik. :@

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Songena

Songena

Gintama karakteri gibisin. :D

3. KomşununOğlu

KomşununOğlu

Konuya aksam cevap vereyim ki yukarı cıksın :D

4. Songena

Songena

*-* Arigatou simdiden.

3. Başlığı İngilizce yazayım ki benim gibi İngilizce bilmeyenler konuya daha meraklı baksın. Önyargısı olmasın. :ph34r: Neyse... Minna İstanbul' da olan resim sergisini haber vermek için konuyu açıyorum. Kore'li ressamların eserleri sergileniyor. SERGİ / EXHIBITION South Korean artists are in Istanbul. Chun Won Oh Cheul Ho Cho Je Nam Shin Mi Won Kim Mi Kyung Lee Hye Og Kim Byung Lae Lee Doo Nye Kim Sook Ja Kim Dong Hyun Lee Boo Kyoung Lee 14 Mayıs - May 2015, 20 Mayıs - May 2015 KOKTEYL - VERNISSAGE PERŞEMBE - THURSDAY MAYIS 14 MAY 2015 18:00 - 20:00 Bu kısmı Alıntı: http://www.antikhotel.com/news-tr.html Bu konunun bu forumda ne işi var? Tee Kore' den kalkıp gelmişler. Kalabalıklar ve katoloğa (Çok kalkteli basılmış. ) vs. çok masraf yapmışlar. Üstelik Anadolu' yu şehir şehir gezmeyi düşünüyorlar. ( Nereden biliyorum? Sergiyi açan kurs hocam. :D ) Türkiye' yi seven ülkeden sanatçılar gelmiş, en çok da bu yüzden konuyu açıyorum. Böyle şeylere çok az ilgi var ülkemizde maalesef. Belki açtığım konunun faydası olur. :( Mart ayında Kyoto' da Türk sanatçılarının olduğu bianel yapıldı. Kore-Japonya ilişkileri Türkiye-Yunanistan gibi olsa da Kore' de şarkıcı olan Japon var. Resim alanında da böyledir belki? İlgi görtersek, ilgi görürüz. İleride Japon sanatçıları için konu açsam... :wub: Serginin konusunu son günlerinde açıyorum. Bunun için gomeen. :unsure: Sergiye bugün gideceğim. Pembe gözlüklü, sarı-turuncu saçlı, (Evet, sarı ve turuncu saç. Ahshshs )çocuk gibi kız görürseniz o benim. (Yakamda kırmızı gül var, demiycem. Çok klişe. :P )
  4. Songena

Anime İstek ve Önerileri

Dou itashimashite. ^^
  5. Songena

Anime İstek ve Önerileri

http://www.turkanime.tv/anime/watashi-ga-motenai-no-wa-dou-kangaetemo-omaera-ga-waruiBunu izledin mi? :D
  6. Songena

Oppailerin saçmalığı

Dimi. B) Oppaiyle baglantili konu ama. :D Shoujoda kiz karaktere ozenilmezse/zayif birakilirsa ---> shounende daha beter olur. Sonuc: Biribirine benzeyen, dev oppaili karakterler.
  7. Songena

Oppailerin saçmalığı

Biz yazmaya usenmiyoruz, onlar okumaya useniyor. Ustelik ben telefonda yaziyorum. 2016 forum odullerine bu yonumle adayim. 50p boyutunda odul bile yeter. Ahshshsh @Evallark Umutlandim bak simdi. :D Hep kizlar utaniyor. "Erkek hic onemsemiyor mu ki bir sey olmuyor?" diyordum hep. :( Utanan bi' Ryouma var. O da shounen-ai animede. Ahshshd Oyle animelerin shoujolusunu yapsalar keske. Onlardaki karakterler daha orjinal, daha samimi, kusursuz karakteri olmayanlari da var. :( Onetin icin tesekkurler. ^^ Bakayim bi'. O.o You are Beatifull romanrizm' den cok gulmek icin izlenilcek anime bana gore. Zaten kizin durumu belli. :D Hanazakari no Kimitachi e' den sonra izlenirse sonuk kalabilir ama HanaKimi' nin Kore versiyonundan kat kat iyidir. Ben de bir seyi sevince onun gibi seri ariyorum. Kamisama Hajimemashita' da az uzulmedim. :D Not: Usenenlere ozel yorumdur, degerimi bilin. Abshshxg
  8. Songena

Oppailerin saçmalığı

Bir sely olmaz. :P Catir catir anime sohbeti yapilan, teori uretilrn konuda degiliz. :D Begenme kotami doldurmusum, yorumunu begencektim. Ajdhshshf Guzellik yarisini, unlulerin en kucuk seyde gozden dusmesini falan ogrenince bende Kore' den cok sogumustum bir aralar. Gercekte soyledogin kadar kotu degiller ama. Sicak kanli hos insanlari da var. Gerci hicbir yer uzaktan goruldugu gibi gulluk gulistanlik degil. Her ulkedeki insanlarin iyi-kotu yonleri var. Benim savundugum nokta Kore' lilerin Japon' lardan iyi olmasi degil. Cinsiyet ayriminin Japonya' daki kadar olmamasi. Kizlarinin zayif olmamasi. Dizilerdeki kadar guclu degiller ama genel olarak dizilerde zayif-aglak karakterler yok. Hepsinin kenine has ozellikleri var vs. Vs. Simdilik cok webtoon okumadim ama gordugum kadariyla animelerdeki oppailer gibi malzeme olmamislar. :/ (Konu yavas yavas toparlaniyor, inaniyorum olcak. :D ) Asil savundugum bu. Zayif olmamak, pasif olmamak. Yapilan eserlerde kendini kucuk dusurmemek. Yabancilara kendilerini rezil etmemek. Japon kizlari dizilerde daha duzgun. (Japon dizilerini de cok severim. :wub: ) Ama yine pasifler, yine pasifler. Ustelik cogu dergilerde bikinili pozlar verip unlu oluyor. Dizilerde daha dogal dursalar bile bu durum beni sogutuyor. Bakuman' da bile vardi. Mashima' nin kiz arkadasi seiyuu olcak. Sesiyle degil dergide poz vermesini isteyerek one cikartmaya calisiyorlar. Ne alaka Allah askina. :( Koreli unlu kizi Google' da aratinca oyle pozlar zor cikar. Bir de animelerdeki gibi tatli davranan kizlar o kadar da az degil. Tamam oyle yapmacik degildir belki ama cocuk gibi giyinen 40 yasindaki teyzelerin o kadar da az olmadigi yerden bahsediyoruz. Gecxekte durum bu olunca animelerde durum daha da vahim. Ozellikle son zamanlarda. Gercekten duzgun olan shoujolar Turkce' ye cevriliyor mu? Cunku İngilizce bilmedigim icin cevrilmeyenleri takip edemiyorum. Cevrilenlerde animelerde falan tek-tuk duzgun kiz var. Hadi duzgun diyelim, hivbir seyde cok becerikli, hele hele hoslandigi kisiden becerikli yapmiyorlar. Tonari no Kaibutsu-kun mesela. Cok severim karakterlerini, olaylari, animeyi. Ama Haru hic calismadan okula gelmeden, gece gunduz calisan kizdan iyi not aliyor. Misaki ne kadar guclu karakter olursa olsun hicbir seyi Usui' den iyi yapamaz. " Otokolar onlnalardan 136373 kat ustundur. " mesaji veriliyor. İcim gidiyor. Shoujolardan boyle olmayan karakterli manga vs. var mi? Cidden merak ediyorum 2 kelime İng. lemle bakabilirim. :D Yemek yapmak gibi kizsal seyler sayilmaz ama onu diyim. :P Ondan sonra kizlarin sesi cikmadigi icin shounenlere gelsin oppailer. :( Bu yuzden bu kadar kiziyorum. Asiri bir ayrimcilik var ve shoujolarda karakter durumu bu. HYD' ya dizi acisindan lafim yok. :D Kiz icin ornek verdim daha cok. Playfull Kiss' i izledim. Bir yerden sonra sirf bitsin diye... Uyarlama konusunda pek bir sey diyemem. Japonlar bir tek You are Beatifull' u uyarlamis sanirim Onda da Kore daha iyi. Orjinalin yeri cok baska cunku. Normal dizileri uyarlamalarindan cok farkli, bloglar da bir yere kadar fikir verebilir. O yuzden ona tepki verdim. :D Yapmaciklik konusunda haklisin. Japon dizisinde adamin sivilcesini bile gorursun. Kore'de gorseler kiyamet koparirlar. Ahdhshd Olaylar animelere gore daha gercekci ve dogal da oluyor. Onlardaki kiz karakterleri severim hatta. (Kore kizlari kadar olmasa da. ;( ) Dizilerdeki halleri animeye yansisa keske. Baslarda okul etekleri icin biraz uzulurdum anilerde cok abartiliyor diye. Karakterler arasindaki Dunya kadar farki gorunce, oppaideki abartiyi gorunce hicbir onemi kalmadi. Bir de bunlar televizyonda yayinlaniyo. Ne diyim kizlarina yazik. :(
  9. Songena

Oppailerin saçmalığı

Bu durumda Japon kizlarinin da payi var bana gore. Kusura bakmasinlar. :/ psokolojik baski var daha cok, burdaki kadar siddet gormuyorlar ve bir kadin psikolojik olarak cok guclu olabilir oysa. Tabii ki gercekte oyle degillerdir, ama sirf klise degil. Japonya' da yasamisligim yok ama o kadar arastirma yaptiktan sonra, yasayanlarin yazilarini okuduktan sonra bunu rahatca diyebilirim. :D Kendine has kibarliklari, dusunceli oluslari vs. Vs. olsa da cok pasif olduklari bir gercek. Kizlar kendi cizdigi mangada kendilerini rezil ediyorlarsa shounenlerdeki bu duruma cok kizamayacaklari bir gercek. Onlar bunu kendilerine yapiyorsa soyleyecek soz pek bulamiyorum. İnsan bir tane bile cok zeki bir ana karakter yapmaz mi? :( Guzellik takintilari var, evet ama o goz estetigi sirf sus diye yapilmiyor. Ozellikte Cin' fe zaten yapmalari gerken kisiler var. Etrafi rahat gorme acisindan ve bazen cidden goz kapaklari o kadar inik ki mutlu olsalar bile uzgun gorunebiliyorlar. O yuzden buna yapma diyerek hos gormemek hos degil bana gore. Burda biz oyle dogmuyoruz, nasil bir his bilmiyoruz. Japon kizlari oldugu gibi falan degil. Estetik cok yok sadece. Japon unluleri dislerini dislek yapiyor. Cocuksu gorunsun diye. :D Youtube' daki makyaj videolarina baktin mi? Gozleri acayip sivi birseyle ceke ceke kenarlara geriyolardi. Daha buyuk oluyor bir sure. Onun disinda unlulerinde siyah lens cok var. O lensler az buyuk. Takilinca gozu buyuk gosteriyor. Pro. otesi makyaj hilelerine hic giremeyecegim. Ya da cocuk cocuk, pek de şık olmayan, her tarafi suslu kiyafetlerine. Japonya' da Gordum blogu en guzel orneklerden biri. :D Kore'liler en azindan yasina gore davranir. Moda olunca hepsi o kiyafeti giyse de farkli bi' hoslugu vardir. Bakinca aa Kore kizi kiyafeti denir hemen. Kisilik olarak da cok cok severim Japon kizlarina gore. En azindan yaptiklari karakterlerdeki durum bu. Sicakkanli, kabul edilmeyexek derecede saf olmayan, becerikli, kisiler. Dizileri bi' nebze iyi? ... :( Hangi dizilerini izledigini sorabilir miyim? Sonuna kadar ama. Maalesef Kore fani forumlarda kizlar sirf oyuncu icin izler. Sig konulu popular dizi de cok haliyle. Mesela SAO da cok bilinen, ove ove bitiremeyen kesimin oldugu anime... O yuzden boyle dizilere denk gelmis olabilirsin. Oscar almis dizi var. İsmi Yi San. Nickim o diziden geliyor. :D O dizi gibi cok dizi onerebilirim. Cok emek harcanmis, kaliteli diziler de var. Kisaca Kore dizilerine laf ettirmem. On yargiya cok kurban gidiyorlar. :D Uyarlamalardan BoF iyidir ayrica. Duygusal olarak Japon dizisi kadar hos degil ama ondaki kizz Makino' ya bin basar. :mellow: Kemdini ezdirmedi hicbir zaman.
  10. Songena

Oppailerin saçmalığı

Son hak, Ki-Ja, Shin Ah falan Korece isimler. Daha izlemedim ama Yona da Kore'li buyuk ihtimalle. :D Kore kizlari candir. Guzellik olarak da kisilik olarak da... :wub: Cadilardir ama Japon kizi gibi degiller. :* Kaguya Hime izledim. Japon'larin geleneksel guzellik anlayislarina da cok kizdim. O ne oyle. Prensesin dislerini siyaha boyadilar. Neymis, prensesin dislerinin gorunmesi ayipmis. Hortlak gibi yuzunu boyadilar falan... (Sadece geishalarda var saniyodum. ) Kawai olma cabalari da ise yarasa bari. Bazilari cok yapmacik oluyor.Bir de salaklik-cahillik= tatlilik ?? Bir dkzide basarili bi' kadin vardi. Sirkette is larkadasi "Erkekler baka kadinlardan hoslanir. Bize dusen kawai ve baka olmak "diyordu. Sonra bunu diyen kisi is arkadaslariyla konuruken " global" kelimesi gecti. Kadjn bilmiyormus gibi yapti, o kelimenin ne oldugunu sordu. İs yerindeki adamlar gulumsedi falan... Hadi safligi anladim, bari bu bilgisizlik cabasi olmasin. :(
  11. Songena

merhaba minna-san

Hos geldin. İsmin cok guzelmis. Ben de Meltem. Naruto izlemeni tavsiye ederim. Cok bahsediliyor, lafi gectiginde yabanci kalmazsin sohbetlere. ^^ İlk bolumleri cok hos degil, sonradan toparliyor onu da soyliyim. :D (Songena uzun zaman sonra Naruto elciligi yapmaya geri dondu. )
  12. Songena

Oppailerin saçmalığı

Yok, onu biliyorum zaten. Boyle dusunenleri gorunce rahatladim hatta. Benim kizdigim cogu shoujo bos, kiz karakteri yamuk, oglani da tipik mikimmil olsa da diger ciddi animelere yansimamasi. Ama ecchilerde durum o degil. Cok fazla klişe yansiyor shounenlere son yillarda. Zaten Japon kizlari genel olarak yamuk, bir de bu cikti basimiza. :( Kiz karakterlere sahip cikalim. Sevilesi kiz karakter sayisi cok degil. Hepsi birbirine benziyo. :( Absurtlukten degil de gormemislikten yapiyorlar bence. :D Sonucta gercekteki Japon kizlari belli. :ph34r:
  13. Songena

Oppailerin saçmalığı

Shoujolardaki malligin haddi hesabi yok. :D Nerdeyse her kiz karakterinden de tuksinirim. Ama shounen bir animenin shoujo klişeleri yuzunden batirildigini gosterebilir misin? Tek-tuk vardir ama oppai gibi mi? Konunun tum ciddiyetini mahvediyor. One Piece' i alabasta arcindan sonra birakmistim da cizimleri ne hale gelmis oyle? :( Hele OVA lar. Manga-kasina yazik lan. Hadi Fairy Tail'de mangada oyle. Lucy' e bi' duzgun kiyfet giydirilmedi. Animede bastan beri hepsinde mini mini etekler vardi. Bunlar okula giden, sirkette calisan kizlar degil. Savascilar guya. :DSimdi iyice abartildi. :mellow: Cisai oppai banzai! Hutsuu oppai banzai! Edit: Senpai daima yanindayim. B)
  14. Sirf merak ettigimden yapiyorum, foruma bakcak misin diye. :D Dogum gunun kutlu olsun. :lol: Tekrar diyorum, pastayi bana ver, kardesimin oyuncak arabalarini hediye etcem sana. :P
  15. Songena

DevianArt Grubu

Kurucu konusunda katiliyorum ama fazla aktif olmasindan da yana degilim. O zaman da cabuk soguma oluyor. Sabirla, cok kasmadan calismalar, cizimler vs. eklenirse bir de uyeler samimi olup, birlikte sohbet etmekten keyif alirsa grup uzun surer. Foruma bakinca cok cizer var gibi gorunuyor ama asilnda tam olarak oyle degil. Duzensiz araliklarla cizen cok kisi var. Mesela bir kisi ara ara aylarca cizime ara veriyor. Ya da isin tasarim kismiyla ilgilenmiyor, sevdigi karakterleri baka baka ciziyor, isin renklendirme kismiyla ilgileniyor. Boyle durumda cogu zaman bir yere kadar suruyor bu hobi. :ph34r: Severim fan artlari ama durum cogu kisi icin bu. Forumdaki karakter cizme etkinliginde fark ettim. Ne kadar aktif olunsa bile bir yerden sonra ilgi kayboluyor. Basta mangayla-cizgi romanla arasi iyi olan, hayalden dogru oranlarla cizim yapmakla ilgilenen, kendi karakterlerini tasarlamak isteyen kisiler de olursa grubun aktifligi kisa surmez bana gore. Bir de kurucu icin keske bu iste profesyonel, guzel sanatlarda okuyan biri olsa basimizda. Ortamin aurasi degisiyor. :D
  16. Songena

DevianArt Grubu

http://mangakaturk.deviantart.com/ Bir aralar forumda bir karakter secip bir hafta boyunca o karakteri ciziyorduk. O zamanlar acilmisti grup. Aktif degil artik ama. :ph34r:
  17. Forumda Japon dili ve edeboyati okuyan 1-2 kisiye denk gelmistim. Maalesef akrif degil gibiler. :( Ceviri belki Japan-Fans' tan cikar. :ph34r: Boyle manga yaptiklari icin hem mutluyum hem de huzunlu. Japonlarla yaptigimiz ortak bir animasyon filmi var. İsmi Kayip Armagan. Bu forumda bile konusu acilinca ilgi gormedi. Baska da bilmiyorum Japonlar' in oldugu bir dizi, film ya da animasyon. Cok cok nadiren dizilerde oluyor. "Aha Cinliler bocek yiyor. Japonlar hep fotograf cekiyor." dan oteye gitmiyor bahsedilisleri... Bizde durum boyleyken onlar Turkler' in oldugu mangalar yapiyor. Japonya' yla alakasi yok ama en cok da Kore dizisindeki Orta Asya Turkler' ini, savasma sekillerini, savasci Turk kizini gorunce utanmistim. Biz kendimizi boyle anlatmiyoruz. Bizde boyle kadin karakter zor bulunur. Ki o Turk kizinin da dizideki gidisat acisindan onemi vardi. Lafa gelince Kore dizileri hep ask, hep ask, hic duzgun degil. 4 diziye bakip begenmemis insan Eksi sozlukte bile tum Kore dizilerini biliyormus gibi konusur. (Diziyi daha yeni bitirdim sayilir, etkisinde oldugum icin burda da iki laf edip konu dagitiyorum gomeen. ) Kisaca boyle seyler gorunce mutlu oluyorum ve utaniyorum. :( İnsalah ileride ben de kucuk de olsa Asya kulturunu anlatabilecegim isler yapbilirim. Tabii once istedigim bolumu kazanmam lazim. ;(
  18. Songena

Oppailerin saçmalığı

Oppailerin kizlari var. :mellow: Fairy Tail cok itici. Ya sen shounen animesin neden ecchiymis gibi davraniyorsun? Erza gibi karakteri mini etekle gezdirmek ne? Lucy' in etegi poposunun ustunde. Juvia' nin kiyafetini bile degistirdi, sirf goze hos gelsin diye saclarini degistirip orjinalligini yok ettiler bu sezon. Bunlar savasiyor. Savasiyor! O kiyafetler ne? Bööh, nerden nereye geldim. :mellow: Konuyu toparlayacagim, umutluyum. Ahshdgfh utanmasa Wendy' e bile kocaman oppai cizcek. Birde herkesin mi oppaileri ayni olcude olur? Wendy uzulmekte hakli. Herkeste tombul tombul oppai. Bu sezon bi' acayip buyutmusler zaten. Erza' nin karizmasi oppailerle golgelendi. :( Yine de o kralice oldugu icin coollugu ustunde o ayri ama animeyi biraktirdilar insana. (Tek neden bu degil gerci. ) Devam etmeyi de pek dusunmuyorum acikcasi. Zaten bussuru bussuru ecchi var. Shounen animelerin de ayni seye cevrilmesi cok rahatsiz edici. Buradan Japon kizlarina yaziklar olsun. Shoujolari kendileri ciziyorlar. Onlarda bile kiz karakterlere sahip cikmiyorlar. Shounenleri pek izlemedikleri halde onlardaki karakterler icin tepki gostermelerini beklemiyorum. Böh, yine nerden nereye geldim. :mellow: Bence otakular gercekte oralardaki kizlarda oppai yok diye acgozluluk yapiyorlar. Ondan sonra niye oppailerin kizi var... :(
  19. Hotarubi Mori e eeeg eg eg eg ;(

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Songena

Songena

Enee. Son yorumu fark etmedim gomeen. ;( Nasil neresi mutlu? :D Kiza mutlu sekilde sarilabildi, kizla mutlu zaman gecirebildi. Kimselerin yasayamacagi masum bi ask yasayabildiler. Cocuk aci icinde yalniz yasiyodu. Ama kizla kelebek gibi,sakura gibi yasadi. 1 gunun 1 yil degerinde oldugu zamanlar gecirdi. ;( Usletik gittigi yerde insanlara dokunabilecek. ;(

3. Lynx

Lynx

Ühühüh teme ne spoiler veriyon milelte, beni de hüzünlendirdin. :'( Çok güzel aşk be. Ama ben o an güleyim mi ağlayayım mı bilememiştim yani ağlamaktan sevinemedim ki. :'(

4. Songena

Songena

Ben siritirken agladim. ;( Bir ara yeni durum yazarim bir sey olmaz. Ahshshf

20. Songena

Çizmeyi Özellikle Sevdikleriniz ve Sevmedikleriniz

Benim annemde istiyor onu, ascakmis. :D Birde cici, suslu,hanimcik kiz cizmemi istiyor. Bende kizlari cool-savasci ruhlu yaparim. Zaten hanimciklik, disilik ruhumda yok. :( Kurek kemigi ilgincmis. *-*
  21. Songena

Çizmeyi Özellikle Sevdikleriniz ve Sevmedikleriniz

Sevmediklerim: Kutu. Evet kutu, hepsini patlatasim var. 2 noktali perspektif cok zor. :( noktalari kagidin tepesinde birlestirmem yasak. O yuzden aklimda canlandirarak perskektifini ayarlamak zorundayim. Hep 1 cmlik hata cikar ve hoca o kadar ugrastirdigim seyi sildirir. Bir de bu kutular her yerde. Cekmece, masa, sandalye, dolap, tezgah ve hatta arabaaa. Beni sevin, bana moral verin, beni mutlu edin cok kotuyum. :( Cicek Annemden dolayi da mecbur seviyorum. Ev pempe pempe ciceklerle dolu. İno gibiyim masallah deyin, her cesit cicek ismini ogrendim. (Keske gercek olsa. :unsure: ) Cizmeye gelince yooh. Yapamiyorum, cizmesini sevemiyorum. Ayaklar. Ayakkabili, ayakkabisiz fark etmez. Sevmiyorum cunku ayak cizimine hic calismadim, yapamiyorum. Ahshshd Kisacik erkek saci. :/ Sakal-biyik. ( 1-2 kere kirli sakal denedim o zaman bile sinir ola ola yapmistim. Bir daha da cizmek zorunda kalmak istemiim. :mellow: Sevdiklerim: Erkek. :rolleyes: Animelisinden, Asya' lisindan, savascilisindan olanlar. Figur kompozisyonlari: Cizerken film senaryosu olusturuyormus gibi hissediyorum. Cizdigim insanlarin kafamda karakterleri, soyledikleri oluyor falan... Sac. Daginik-porsuk kiz saci cizmek bi harika. :wub: Goz- agiz: Duygular onlardan belli oluyo. :lol: Tarama yapmayi cok severim. Capraz tek yonlu farketmez. İnsanlari bile boyle tonlarim genelde. Sulu boya: Bu yil hic suluboya yapamadim. :(
  22. Panik-saf insanlara iyi hafiza verilmesin piliis. Tecrube edildi, onaylandi. Kendime guldum lan. :D Bjr de o hizi kontrollu bir sekilde tekrar yakalarsam wowowowow. *.*

23. Aaa konuda fitik olup kizamiyorum. Laf sayamiyorum. :( Hicbir sey anlamadim cunku. Bon bon baktim anca. Bizim okullarda olmamasi iyi bence. Hiyerarsiden hic haz etmiyorum okullu animelerde. O ne oyle sanki maas aliyorlarmis gibi baskanla hafif resmi saygilikonusmalar falan... Konseyde olmayan ogrenciler ayri olay. Baskanla karsilasinca bi' gariplesiyolar. Okul mudurunu gorseler oyle davranmazlar. Uni. lerde bilemem ama lisede olmasin. :mellow: He kulupler olsa, ogrenciler sinif baskanlarina sorun oldugunda soylese, baskanlarda soz sahibi olup ogretmene, mudur yardimcisina vs. soyleyebilse iyi olurdu.
  24. Gintama' nin kizlarda 1. olmasina sasirdim. Ask yok cunku. :D ama erkek karakterleri cidden cok guzel tasarlanmis. Bunun etkisi buyuk olabilir. Kiz karakterleri de hos ama "erkek animecileri kac karakteri etkiler?" diye dusununce Tsukuyo var bir de Kagura. :/ Benim asil sasirdigim nokta Arslan Senki. Kizlarda 4. Erkeklerde 16. Bunu biri bana aciklasin abahshdb
  25. Songena kullanıcısı durumunu güncelledi.

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

bu da yeni moda, sitemizin sürprizlerinde efem :P

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.