Jump to content

torotoro

Forum Admin
  • İçerik sayısı

783
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

20

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    torotoro got a reaction from Ephenda in Ecchi FC [+18]   
    Baklava yerine portakal istiyoruz biz :D demi :)
  2. Beğen
    torotoro reacted to Barış D. Baryshx in Size göre "En Berbat/Kötü Sonu Olan Anime"   
    animesi bitip, mangada devam eden serilerin sonu beni genelde memnun etmemiştir -_-
  3. Beğen
    torotoro reacted to Hokage_Minato in Ecchi FC [+18]   
    Fazlada ileri gitmeyek gençler yoksa bende gidecem sonra olan olacak :)

4. Beğen
    torotoro reacted to LaviBlackorder in Ecchi FC [+18]   
    Bunlarda benden.. :)
    Asuna :wub:

Aslında kimseyle paylaşmam bunu ama olsun... Benim hatun.. :) Sylvia van Hossen

5. Beğen
    torotoro reacted to Cold Dewil in Ecchi FC [+18]   
    İyi bakalım bunlarda benden...

Bu zaten tümüyle yeter ama :D

6. Beğen
    torotoro reacted to slimjack in Ecchi FC [+18]   
    Bu da sığmadı buraya ekliyem :D

7. Beğen
    torotoro reacted to slimjack in Ecchi FC [+18]   
    Alın bakalım gençler iş yoğunluğu sebebi ile fazla giremedim foruma biraz fc'ye canlılık getirelim ;)

8. Beğen
    torotoro got a reaction from Exia in Hyouka AMV | Trouble   
    Çok güzel olmuş eline sağlık..
  9. Beğen
    torotoro got a reaction from Uğur FuLyaLı in Anime İstek ve Önerileri   
    1)Tasogare Otome x Amnesia - TIKLA ANİMEYE GİT
    2)Sankarea - TIKLA ANİMEYE GİT
    3)Oda Nobuna no Yabou - TIKLA ANİMEYE GİT
    4)Shakugan No Shana I - TIKLA ANİMEYE GİT
    Hepsi romantizm içeriyor 1, 2 ve 3 te ecchi var ama çok aşır ı değil.Hepsi çok güzellerdir 4 ün 3 serisi vardır sürükleyicidir. 1 -2- 3 te doğa üstü güçler yok ama 1 de hayalet var (hayaletin geçmişini çözmeye çalışıyorlar ama çözmeye çalışan erkek hayate aşık oluyor tabi hayalette onu seviyor öyle bir sonu vardırki hiç beklemezsin ama mutlu son oluyor :D ) 2 de zombi var (insanken zombi oluyor özgürlük istediği için) 3 te bir çocuk geçmişe gidiyor bir şekilde haberi olmadan, o zamanki kız komutanlara Japonya' yı kurmaya yardım ediyor
    - Şimdilik bu kadar öneriyorum hepsini izlersen hepsini seveceğini düşünüyorum bitirdikten sonra bu konuya yazarsın düşüncelerini söylersen mutlu edersin beni :)
  10. Beğen
    torotoro reacted to Uğur FuLyaLı in Anime İstek ve Önerileri   
    Dostm Bu konuda Baya bir Tecrübelisin O yüzden bende bi kaç istek'de bulunaym
    İzleyip bitirdiğim ve devam ettiğim animeler :
    Naruto ve Shippuuden ( ayrı ayrı yazmadım :D )
    Death Note
    Soa ( Çok Fazla Etkilendim Bu Anime'nin Yeri Artık Ayrı Bir yerde bende )
    Accel World
    Berserk
    Code Breaker
    Fairy Tale
    Bir Anime'de aradıklarım :
    Konu Akıcı ve sürükleyici olucak Mesela bir bölümü bitirdiğimde Sonraki Bölümü İp le çekmem gerekiyor : D
    Aksiyon olucak :D olmassa olmaz :D
    Romantik ve Duygusal olabilir :D Soa'dan çok etkilendim bu konuda ( Kirita xx Asuna )
    Fantastik olucak :D
    Bunları değerlendirerk Önerilerini Bekliyorum =) =)
    teşekkürler Konu Güzel İyi çalışmalar ( Sonlara Ne yazacağımı bilemedm Fazla Forum Tecrübem yok :S )
  11. Beğen
    torotoro reacted to Kartalyegt in D. Gray Man Devam Edecek!   
    birkaç sorum olucak ama ricam 15- biri cevaplamasın hatta 18- yanlış anlamayın ben aksiyon dövüş sevmem yani sadece bu olanı sevmem bleach gibi olmayacak az mantıklı olucak biraz da sosyal olaylara göndermeleri olucak op gibi mangasında bunu gördüm sanki ama yorum yazanlardan biri gördüğüm an boş ol boş ol boş ol diye haykırmak istediğim biri kendini bilir :rolleyes:
    şimdi yok mangaka ölmüş falan bu haberler hikaye anladığım kadarı ile ki sadece hastaysa mangaka neden değişti orası da garip şu durum az izah edin hacı :huh:
    süper anime güzel anime demeyin böyle diyecek varsa adreste yazsın :angry:
    bu anime güzel çünkü konusu sağlamda demeyin inek nerde dağa kaçtı muhabetti olur sonra :rolleyes:
    konusu sağlam çünkü bu öğretileri var sana bunu kazandırır gibisinden şeyler yazın hatta mümkünse op ile kıyaslayın(bir başından bir ayağından izleyen değil adam gibi tam izleyen biri ise kıyaslasın tabi)
  12. Beğen
    torotoro reacted to Barış D. Baryshx in D. Gray Man Devam Edecek!   
    şu an burnumdan kanlar fışkırabilir :lol: mangasını bitireceğim diye gözlerim kan çanağına dönmüştü, ikinci sezonunun daha heyecanlı ve daha iyi olacağı kesin :wub: general Cross Marian hayranıyım, huyu ve davranışlarıda Jiraiya Sensei'ye çok benziyor bu arada :D :wub:
  13. Beğen
    torotoro reacted to slimjack in Anime İstek ve Önerileri   
    Campione! listemde varmış zaten ;) Denpa Teki na Kanojo ve Onii-chan Dakedo Ai Sae Areba Kankeinai yo ne! animelerini listeme ekledim izleyecem mutlaka. Zaten konularına baktım tam benlik ancak şu abi-kardeş mevzuları biraz bana ters ama bakalım izleyip görücez :)
    İndirecek anime mi arıyon :huh: Adam depoluyor ya :lol: Madem öyle şunuda listene ekle MM! (Emu Emu) tam senlik ;)
  14. Beğen
    torotoro reacted to BynMubo in Anime İstek ve Önerileri   
    Animelerin çoğunu romantizm ağırlıklı izlemişsin,ozaman bana bir romantik komedi öner ecchisiz haremli olabilir ama erkek haremli.
  15. Beğen
    torotoro reacted to kawaii kereste in Chuunibyou demo Koi ga Shitai! # Tanıtım   
    Aslında çok kaliteli ve güzel olan ama anime tavsiye ederken veya anime ararken pek dikkat çekmeyen serileri tanıtmak amacıyla incelemeye karar verdim, umarım işe yarar. Aslında aklımda böyle bişey vardı, ama nereye yapıcağımı nasıl yapıcağımı falan bilmiyordum boş vakit amacıyla ertelerken Villian` 'ın incelemelerinden birine denk geldim, bayağı iyiydi o yüzden tetikledi resmen beni, bi de bu bölümü keşfetmemi sağladı ^^ Biraz özenti gibi oldu(aslında gayet özenti ama görmeden önceki hevesim yalan değil asdfsa), yine de bu işi yapmak konusunda aşırı hevesim var :D/> Neyse incelemeye geçiyim.

Chuunibyou demo Koi ga Shitai!
    Konusu:
    Togashi Yuuta liseye yeni başlayan bir öğrencidir. Başladığı lise orta okuluna oldukça uzak bir yerdedir, çünkü orta okuldan hoş hatıralar edinmemiştir 8. sınıf sendromu(anime/çizgi film/film izleyip kendini de oradakilerden biri sanıp gerçeklik ile hayal gücünü birbirine karıştırmak) sebebiyle. Bu yüzden tanıdıklarından uzak yeni bir hayata başlamak ister. Aklında bu fikirlerle okula başlarken yeni üst komşusu Takanashi Rikka ile tanışır. Takanashi Rikka liseye başlamasına rağmen halen 8. sınıf sendromunun etkisinde olan bir kızdır. Üstelik bir şekilde kendisinin Yuuta ile bağlantılı olduğunu düşünmektedir. Yuuta da henüz kurtulduğu 8. sınıf sendromunun etkisindeki Rikka'yı normal biri olduğunua inandırmaya çalışır.
    Konusu kabataslak böyle. Komedi olarak başlayan seri çoğu animede olduğu gibi farklı tarzlara kayıyor ilerledikçe dram - romantizm gibi. Zaten anime izleyen çoğu kişinin beklentisi bu yöndedir sanırım, kendini sevdiren animelerin çoğu gibi. Ama dram da romantizm de animede gereksiz görünmüyor, bazı animelerde olur bu durum mesela Dakara Bokuwa H Ga Dekinai'de aksiyon sahneleri çok dandik gelmişti bana, olmasa da olurmuş sanki. Başka animeleri karıştırmıyım da bunda öyle bişeye rastlamadım ben. 12 bölümde olması gereken her şey vardı, 12 bölümde her şey sonlandı aynı zamanda.
    Unutmadan, Opening'i izlemeyin ağır spoiler var. Yani eğer siz de animede kim kiminle olsun(Zoro-Robin gibi) tarzında eşleştirme yapıyorsanız Opening'i izlemeseniz daha iyi, benim gibi g.t olabilirsiniz. Ending'i izlemedim ama orda da kesin vardır bişeyler uzak durmakta fayda var. Ben ettim siz etmeyin :(/>
    Yorumlarım:
    Spoiler yok burda rahat olun.
    Yuuta serideki ana karakterimiz. Kendisi ufaklığında "Dark Flame Master - Karanlık Ateş Ustası" olduğuna inanıyormuş, özel güçleri falan olduğuna. Dark Flame Master moduna girdiğinde sesi değişiyor bi anda(Code Geass'taki Zero gibi bir sesi oluyor, zaten Lelouch ile Yuuta'nın seiyuuları aynı), konuşma tarzı değişiyor, diğer animelerdeki sağlam kötü adam tribinde oluyor bi bakıma. Rikka da "Lanetli Göz" kullanıcısı, gözünde bir bant var ve o bandı hiç çıkarmıyor, nadir durumlar hariç. Gözünün özel gücünün olduğuna inanıyor, ama aslında olmadığını herkes bildiği için bu sahneler çok komik oluyor.
    Animenin konusu neyse de öyle bir Rikka var ki seride sırf onun için bile izlenir. Genel olarak diyalogları(özellikle Yuuta ile olanlar) çok iyi, çoğunda iyi güldürdü. Gülmek demişken komedisi çok sağlam, abartı değil tam kıvamında. Dram ve romantizm de animede hiç sırıtmıyor. Ana karakterimiz de kendini sevdiren bir tip, ne çok zeki ne de çok gerizekalı, ortalama biri yapmışlar ana karakteri. Zaten seride herkes ortalama gibi, abartı karakterler yok. Aslında abartı karakterleri severim ama bu seride olmaması daha iyi olmuş gibi ne biliyim öbür türlü nasıl olurdu kestiremiyorum şu an :D/>
    Nibutani de çok iyiydi, seride 3. favori karakterim(2 ana karakter fazla hoşuma gitti galiba :D/>). Burda spoiler vermemek için zor tuttum kendimi, kısaca iyi işte, güzel ve akıllı.
    Bazıları(mesela ben) animede finale çok önem veririm, finali hakkındaki yorumlar iyi değilse 1-0 geride başlıyor anime benim gözümde. Bu animenin finali güzel. Fazla güzel. Beklemediğim kadar hatta bekleyemeyeceğim kadar güzel. Çoğu animede aranan final. Daha ne diyim be izleyin işte final hastaları :D/>
    Bu arada 8. sınıf sendromu demişken, mesela adamlar bi anda fanteziye girip "Gölgelerin Gücü Adına!" falan moduna giriyolar, arkasından anime çizimleri değişiyor adamların hayal dünyasını yansıtmak için. Bir anda epik dövüşlere kalkışıyorlar, biri bi saldırı yapıyor öteki bi saldırı yapıyor, sonra anime çizimleri normale dönünce bir de bakıyoruz ki aslında biri şemsiyeyi açıp "Gölge Kasırgası" demiş öteki de saçını savurup "Karanlığın Kederi" demiş, isimleri salladım.
    Neyse biraz puan veriyim, izlemeyenlere yönelik bir inceleme olmasına uğraştım puanlar pek iplenmeyebilir ama ipleyen çıkar belki aradan.
    Çizim/Animasyon: 8
    Konusu: 6
    Hikaye Gidişatı: 8
    Karakterler: 8 (Rikka: 10)
    Bayma İhtimali: 3
    Müzik: 6
    Genel: 7
    *10 üzerinden
    Vakit geçirmek için izlenebilecek anime arıyorsanız ahanda bu işte. Ben öylesine başlamıştım, sonlara doğru öylesine olmaktan çıktı biraz ama genel etkiye bakarsak vakit geçirmek için tipinde sayılır.
    Her şeyi geçtim Rikka var be animede, izleyenler hak verir buna :D/>
    Şimdi farkettim çok uzun yazmışım. Biraz resmi bir dil oldu ama Villian` kadar güzel yazmayı beklemiyordum açıkçası, okuyanlara kalmış gerçi bu nokta. Ara sıra böyle pek şans verilmeyen güzel animeleri izledikçe tavsiye niteliğinde incelemeler yapmaya devam edicem, bu ilk olduğu için demo oyun gibi oldu, ileride daha iyi olmasına uğraşcam. Arigatou gozaimasu.
    Aradaki *gerçekten* spoiler içeren spoilerı kaldırdım, incelemenin amacını bozduğunu farkettim ^_^/>

16. Beğen
    Hemen yazıyorum.
    Skip beat : Daha çok komedi olsa bile benim 1.numaralı romantizm animemdir.Baş karakter azmi ve intikamı anlatıyor.Animesinde çok romantizm olmasa bile mangası devam ediyor ve mangada romantizm hat safhada.Eşi benzeri bulunmayan bir anime .
    İtazura na kiss : Evet çok güzel bir anime daha zaten bu anime en popüler romantizm animeleri arasında,izlemeyen yoktur.Çok hoş öneririm :)
    Yamato nadeshiko shichi henge : Skip beatla yarışabilecek gene daha çok komedi havasında bir anime.Gerçekten baş yapıtlardan biri,ve skip beat gibi mangası devam ediyor ve mangada romantizm hat safhada.
    Toradora : Hem komik hemde romantik güzel bir anime daha :) Çok azda sonlara doğru dram bulunduruyor izlemen gerek :)
    Ah my goddnes ! : Gene komedi romantizm.Bitik bir genç çok güzel bir tanrıyla çıkarsa ne olur mesajı verilmiş :)
    Aishtruze baby : İlk olarak dram romantizm ve başlarda romantizmi olmayan bir anime.Sonradan romantizm başlıyor .
    Dragon crisis : Aksiyon romantizm tarzında hoş bir anime ..
    Fruits basket : Mükemmel başlayan ancak bana göre kötü sonlanan bir anime olsada önerimdir.
    Hakushaku to yousei : Fantastik hoş ve izlenmesi gereken animelerden birisi .. :)
    Hiyokoi : 1 bölümlük bir movie bile olsa kesinlikle izlemelisin.Lovely complexi izleyip sevmişsen bunada bayılacaksın..
    Kobato : Hoş,cıvıl cıvıl ve insanı derinden etkileyebilecek bir anime.İlk başlarda romantizm bulundurmasa da sonradan başlıyor :)
    La Cordo Doro : Müzikal ve romantizm dolu bir serüven.Oldukça hoştur,izlemelisin.
    Tasagore otome x amnesia : Romantizm ecchi gizem olan seni sonuna kadar sürükleyip ağlatabilecek bir anime :)
    Uta no prince-sama : Gene müzikal ve romantik bir anime.Çok tatlı öneririm :)
    Wampire knight : Wampir,romantizm olan çok hoş bir anime,2 sezonludur mutlaka izlemelisin.
  17. Beğen
    Romantizm olarak skip beat,itazura na kiss, yamato nadeshiko shichi henge, toradora, ah my goddnes, aisheteruze baby, Dragon crisis, fruits basket ,Hakushaku to yousei, hiyokoi, kobato ,La cordo doro, tasogare otome x amnesia, uto no prince-sama ve wampire knight öneririm. Ayrıca gintamaya yeniden başlayamaya karar vermek istiyorsan gintama 25.bölümü izle :)
  18. Beğen
    Isekai no Seikishi Monogatari ve Sankarea animelerini listeme ekledim ikiside yokmuş listemde şaşırdım :o Galiba yakın bir zamanda sen bana önermeye başlıcan anime bu gidişle :D
  19. Beğen
    torotoro reacted to hana in Anime İstek ve Önerileri   
    ''Nurarihyon No Mago'' yazıldımı bilmiyorum ama önerebilirim, 2 sezonu yayınlanmıştı, mangası var. Tarz olarak shounen sanırım,tek olumsuz yanı mangası devam ettiği için animenin sonunun olmaması.
    ''Hikaru No Go'' go oyununun etrafında şekillenen bir anime. Çizimleri pek beğenmeyebilirsiniz belki onu da yayınlandığı yıla veriyorum ama bunu izleyip go oyununa merak sarmayacak bir insan yoktur :) Satranç konulu anime arayanlara alternatif diyelim.
    Bir de ''Nodame Cantabile'' var romantizm,müzik,komedi tarzında .3 sezonluk anime, klasik müziğe ilgi duyanların beğeneceğine inanıyorum. Ayrıca Japonlar mangasını diziye de uyarladılar.
    ''Cross game'' animesi spor,romantizm,komedi tarzında bir anime .İzlediğimde hoşuma gitmeyen tek nokta çizimleriydi,onun dışında animenin hikayesi çok güzel.
  20. Beğen
    torotoro got a reaction from Jatenow in Anime İstek ve Önerileri   
    Herkesin ayrı ayrı başlık açması yerine, bütün Anime istek ve önerilerinizi buraya yazın. ;)
    Animeleri neden önerdiğinizi veya önermediğinizide yazarsanız iyi olur ^_^
    "IMDb" Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 376 En İyi Anime Serisi Önerisi Linki Altta (Not= Sort By + IMDb Rating veya # ratings veya Your Rating bölümünden Verilen oylara göre sıralayabilirsiniz listeyi)
    http://www.imdb.com/list/T9kglylqzp0/
    "IMDb" Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 72 En İyi Anime Filmi Önerisi Linki Altta (Not= Sort By + IMDb Rating veya # ratings veya Your Rating bölümünden Verilen oylara göre sıralayabilirsiniz listeyi)
    http://www.imdb.com/list/npjtSPw4i_8/
    "Ntv"den İzlemeniz gereken 100 'Anime' Önerisi linki altta (Not =sol üstteki oklar ile ileri geri bakabilirsiniz veya resimlerin üzerine tıklayarak)
    http://fotogaleri.nt...-100-anime.html
    Dragon Ball, One Piece, Hunter x Hunter Tarzı/Benzeri Animeler > Yu Yu Hakusho, Naruto, Bleach, Fullmetal Alchemist, Fairy Tail, D.Gray Man, Guilty Crown, Sword Art Online, Katekyo Hitman Reborn, Rurouni Kenshin, Toriko, inuyasha, Claymore, Berserk, Ninja Scroll, Basilisk, Blood+, Samurai Champloo, Fate Stay Night...
    Öncelikle millet yanlış anlıyor bu bölümü, burası anime çeviri istek bölümü değil
    Herkesin anime önerisi verdikleri,aldıkları veya nasıl bir tür,çeşit anime istediklerini söyledikleri yer (bu anlamda anime istek yani, yoksa çeviri istek değil)
    Yarım kalan anime ve çevirilmesini istediğiniz animeler için buralara > http://forum.turkanime.tv/topic/4889-%C3%A7evirisi-ask%C4%B1ya-al%C4%B1nan-animeler/
    >> http://forum.turkanime.tv/topic/155-sitede-yayinlanmasini-istediginiz-animeler/
  21. Beğen
    Ne çabuk bitirdin :huh: Al bakalım anime canavarı seni :)
    1.K-Project
    2.Koi to Senkyo to Chocolate(bunu bilmiyom komediymiş listemde vardı bak bakalım nasılmış güzelse söyle :P)
    3.Speed Grapher
    4.Eureka Seven Serisi (3 serilik bir anime fantastik-romantik gene :))
    Biraz geç yazdım kusura bakma kızlar rahat bırakmıyor oğlum abini :lol:
  22. Beğen
    Söyle bakalım neler keşfetmişsin görelim :D Bu arada rosairo vampire serisini izle kesinlikle ecchi fazla yok ve romantizmde var fazlasıyla kesinlikle senlik bir anime ^_^
    Sana bir dörtlük daha söyliyim :)
    1.Chrome Shelled Regios
    2.Code: Breaker
    3.Berserk (Hep romantizm olmaz canım birazda aksiyon izle :P )
    4.Neo Angelique Abyss (bundada romantizm var ve fantastik bir anime hoşuna gideceğini düşünüyorum :) )
  23. Beğen
    torotoro reacted to BlackFire in Yami no ou FANSUB   
    Persona trinity soul (14/26) büyük ihtimalle iptal edilecek. Sebeb : fazla izleyen yok.
    GJ-bu (4/13)
    Buda face çevirmen grubu.
    http://www.facebook.com/groups/129167873921200/
    Başvuru için bana ulaşın.
    http://yamilinker.blogspot.com/
    Forumumuz açılmıştır.Daha betada
    http://animevk.turkforumpro.com/
    Rütbelendirme geldi !!!!!! yanlış duymadınız çevirmen rütbesi :)
    D rank çevirmen -> 1-19 bölüm
    C rank çevirmen ->20-39 bölüm
    B rank çevirmen -> 40-59 bölüm
    A rank çevirmen -> 60-79 bölüm
    S rank çevirmen -> 80-99 bölüm
    Elite VIP çevirmen -> 99+ bölüm
  24. Beğen
    torotoro got a reaction from Hokage_Minato in Ecchi FC [+18]   
    Teşekkürler :P :ph34r:
  25. Beğen
    Şok oldum rosario to wmapire ve rosario to wampire capuyu izlemedin mi? Hemen izle.Kore wa zombie desu ka falan izlediysen kesin beğenirsin.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.