Jump to content

FrosyTR

Üyeler
  • İçerik sayısı

12
  • Son ziyareti

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı bırakıldı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

FrosyTR üyemizin başarıları

1. Selamlar sayın okurlar. Direkt konuma geçiyorum. Öncelikle şu linkten https://hakuneko.download programımızı indirelim. Kuralım ve açalım. Şu şekilde bir sayfa çıkıyor. Buradan ok ile işaretlediğim kısma tıklayalım. Bu ekrandan sonra karşımıza böyle bir ekran gelecek. Buradan ok ile işaretlediğim kısma mangayı indirmek istediğimiz sitenin adını yazıyoruz ve sağda seçenekler çıkıyor. Ben örnek olarak bir site ismi yazdım. Reklama girmemesi açısından yabancı bir site ismi girdim. Türk Manga Siteleri de mevcut. Şimdi bu adımı dikkatli uygulayın. Uygulayın ki mangaları indirebilelim. Resimde de göreceğiniz üzere site ismi ile beraber bir kutucukta gözüküyor. O kutucuğa basmadan önce ok ile işaretlediğim kısma bir kere tıklayın. Şöyle bir pop-up tarzında bir sayfa açılması gerekiyor Bu sayfadan siteye kayıt oluyoruz. Normal tarayıcıdan kayıt olmanız size bir fayda sağlamaz. Bu pencereden kayıt olmanız gerekmekte. Kayıt olduktan sonra bu ekranı kapatıyoruz ve sitemizin mangalarını artık indirebileceğiz. Son 1 adım kaldı. Tekrar sitenin adının yazdığı kutucuklara dönmüş oluyoruz. Kutucuğa bir kere tıklıyoruz ve arama kısmına indirmek istediğiniz manganın adını yazıyoruz. Resimlendirmek gerekirse şöyle; Evet mangamızı yazdık ve tıkladık. Böyle bir ekrana geliyoruz. Bu ekrandan sonra indirmek istediğimiz bölümün yanındaki bulut ikonuna tıklıyoruz. İnternet hızınıza bağlı olarak indirme işlemi bitiyor. İndirdiğimiz mangalar ise Belgeler kısmında " Mangas " adlı klasöre yükleniyor. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Şimdiden indirip okuyacaklara iyi eğlenceler dilerim. ÖNEMLİ NOT: İndirdiğiniz türkçe mangalar üstünde oynama yapmayınız. Kendine ait gibi gösterip kendi sosyal mecralarınızda paylaşmayınız. Unutmayın ki bir bölüm için saatler harcanıyor. Saatlerce emek veriliyor. EMEĞE SAYGI LÜTFEN!
  2. Cevap için geç olmuş ama bir kaç yöntem mevcut; 1) Sisteminin tarih ve saatinin doğru şekilde olmasına dikkat et. Çünkü alınan ssl sertifikalarından geç veyahut ileri bir tarihteyse sistem otomatik olarak siteyi güvenliksiz sayabiliyor. 2) Tarayıcını güncelle, sil veyahut çerezleri temizle. Tarayıcı, çerezler dolu ise ssl sertifikasını tanımlayamayabilir ve siteyi güvensiz olarak işaretler. 3) Eklentilerini devre dışı bırak. Çakışmalara sebep olabiliyor bazen. 4) Antivirüs programı kullanıyor isen o da buna sebep olabiliyor. SSL/TSL sertifikasını yabancı, tarihi geçmiş olarak algılayabiliyor. Bunlardan herhangi birini denersen sonuç alacağına eminim. Yardımcı olduysam ne mutlu bana.
  3. Eğer direkt olarak internete bağlanıyorsanız "checking your browser before accesing" kısmını geçemezsiniz. Sitenin güvenlik altyapısı robot olup olmadığınızı veya herhangi bir saldırı yapıp yapmayacağınızı anlayamayacağı için hep o ekranda kalırsınız. Ya da girdiğiniz zaman birşeyler yüklenmez. Sanıyorum ki bir tarayıcı şart. - Akıllı televizyonlar hakkında bir bilgim yok, daha önce kullanmadım. Yardımcı olduysam ne ala.
  4. Uzun süredir TürkAnime'yi takip eden bir anime izleyicisi olarak TürkAnime'nin de manga dünyasına girmesini isterim. Online bir anime izleme platformu olarak zaten bir çok anime/manga fansublarını bünyenizde barındırıyorsunuz. Bu işe gönüllü insanları "TürkçeManga" ekibi olarak tek bir çatı altında birleştirebilirsiniz diye düşünüyorum. Eminim ki benim gibi düşünen, sizin de bu işe girmenizi isteyen bir sürü insan vardır. Başta ben olmak üzere ekibe katılacak bir sürü insan tanıyorum :) Yönetici arkadaşlar bu konu hakkında düşünürse ne mutlu bize.
  5. FrosyTR

Discord Banım Hakkında

Konuyu ben kaldıramıyorum sanırım. Uyardığın için teşekkürler
  6. Bir anlık sinir ve hareketlilikle discord sunucusundaki admine küfür etmiştim. Bu sebeble banlandım. Açıkcası banlanalı ne kadar oldu bilmiyorum ama rahatlıkla 5 ay kadar olduğunu düşünüyorum. Bir hata ettim ve gerçekten pişmanım. Özür dilerim hem adminden hemde chatteki arkadaşlardan. Banımın açılma gibi bir durumu olur mu bilmiyorum ama discord adresim şu; Degurechaff#0354 Umarım banım kalkar. İyi günler dilerim.
  7. İstersen discord üzerinden ekran paylaşarak yardımcı olabilirim. Discord adresim Degurechaff#0001
  8. Sıkıntı yok kanka. Konuda belirtmesemde açık kaynaklı bir uygulama. Github'da kodlarını bulabilirsin.
  9. Mükemmel olmasada en işe yarar yöntem bu bence. Ayrıca açık kaynaklı olması çok çok daha güvenilir ve önü açık bir uygulama yapıyor. Ayrıca resimler konusunda özür diliyorum ilk konum buydu.
  10. FrosyTR

Arama Yapamıyorum

Sorun devam ediyormu bilmiyorum ancak yardımcı olabilir diye yazmak istedim belki aynı sorunla karşılaşıp sorununu çözemeyen arkadaşlar olacaktır. Bunun için çerezleri temizlemeniz sorunu çözecektir. İyi seyirler.
  11. Öncelikle selamlar. Bu konuda nasıl tek tıkla ingilizce ve türkçe manga indirebilirsiniz onu anlatacağım. Öncelikle bir uygulamaya ihtiyacımız var. Uygulama ismi HakuNeku Desktop Şimdi indirelim ve açalım. Karşımıza şöyle bir ekran gelecektir. Buradan "Booksmarks yerine tıklıyoruz." Bunu yaptıktan sonra karşımıza manga sitelerini arayabileceğimiz bir kısım gelecektir. Sol üstte gördüğünüz gibi Website ve Manga yazıyor. Burada yapmamız gereken mangayı indireceğimiz sitenin adını "website" kısmına yazmak. Ben örnek olarak bu siteyi yazacağım. Gördüğünüz gibi böyle bir kısım geldi. Buradan o sitenin ismi olduğu kutucuğa basıyoruz. Bastıktan sonra sitedeki mangaların bulunduğu şöyle bir ekran gelecektir. Burada yapmamız gereken o manga sitesinin yazdığı kutucuktaki mavi oka tıklamaktır. Mavi oku göremeyenler için bir görüntü paylaşayım.Burada hemen mavi ok var. Ona basalım lütfen. Karşımıza sitenin kendisi gelecektir. Burdan sonraki adım oldukça kolay. Siteye üye olmanız gerekmekte. Üye olduğunuzu varsayarak bu üye olma ekranını kapatabiliriz. Burdan sonraki adım aşırı kolay. Ne olur ne olmaz resimlerle detaylandırayım. Karşımıza tekrardan bu kısım gelecek. Buradan yapmamız gerek şey çok basit. İstediğiniz bir mangayı seçiyorsunuz. Örneğin ben Attack On Titan mangasını indireceğim. Buradan arayıp üstüne tıklıyoruz. Böyle bölümlerin olduğu bir ekran çıkıyor Buradan bulut işaretine tıklıyoruz ve bum mangamız indi. Nereye indi hocam bu manga diye sorarsanız Belgelerim kısmında Mangas adlı bir klasör bulunmalı. Onun içinde indirdiğiniz bölümü bulacaksınızdır. İyi okumalar dilerim. Arkadaşlar türk manga sitelerini reklam olur falan diye ekledim. Türk manga siteleride mevcuttur.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.