Jump to content

ame

Kayıtlı Üye
  • Content Count

496
  • Last visited

• Days Won

5

ame last won the day on September 25 2013

ame had the most liked content!

About ame

• Rank

• Birthday 06/03/1998

Profil Bilgileri

Recent Profile Visitors

2,470 profile views
  1. Tanıtımın çok güzel olmuş. Ben başta bu filme sinemaya gidecektim ama 1 gün ile gösterim tarihini kaçırdım çok içimde kalmıştı .. Filmi açıkçası ben çok sevdim başlarda kendine bağladı bir kaç yerde durağan oldu ama sıkmadı hiç. Görsel olarak beni çok etkiledi Anna'nın kaldığı eve hayran kaldım mesela çok değişik bir havası vardı. Belki filmin beğenilmemesinin nedeni diğer Ghibli filmleri ile kıyaslandırılmış olmasıdır sonuçta bu biraz daha yavaş ilerleyen her ne kadar kız hayaller görse de gerçekçi bir anime. Ben Ghibli filmlerindeki o sihirli havayı çok seviyorum tamamen farklı bir yere götü
  2. Ben Aikidoya gidiyorum ve orda kamiza denilen bir yer var Aikidonun kurucusu olan O Sensei'in resmi ve saygı anıtı sayılan bir yer ona selam veririz derse girerken neyse orda 3-4 tane katana var ve aşırı güzel her ders onlara bakıp iç geçiyorum zaten bizim yaptığımız her teknikğin temelinde kılıç teknikleri var ve ken denilen tahta kılıçlarla da çalışıyoruz benden başka orda anime izleyen var mı bilmiyorum ama anime izleyen biri için cennet gibi bir yer yüksek kuşaklara senpai diyoruz onlar hakama giyiyor bazen kendimi animede hissediyorum :D Mesela derse başlarken onegaishimasu diyerek selam
  3. GoSick'ten Victorique bu kadar tatlı gülünemez :lol: Natsume Yuujinchou-Nyanko-sensei :13: Naruto'dan İtachi,Obito,Pain Cowboy Bebop- Spike aslında normal bi ses ama heralde karakter havalı olduğundan sesi de etkiliyor .. Ve tabiki de Ed :lol: Shingeki no Kyojin-Levi Arawaka Under the Bridge- Nino
  4. Bu başlığı zaten sinirle açmıştım da asıl beni rahatlatmayan pek anlaşılmamış olmam galiba.. Senin yorumlarına bakarak anlayabiliyorum Buna karşı bir görüş benimsemiyorum aynı şeyleri düşünüyoruz. Animelerin kötü taraflarını da görmemiz gerek iyi yanları yanında buna değindim. Benim bahsettiğim animeler zaten senin yazdığın animeler olmuyor pek. Şuan popüler ve kalitesiz olan animeler için konuşuyorum. Bunların popüler olması sinirimi bozuyor. Forumda tartışmak güzel olur diye düşündüm ne kadar sinirle yazsam da ama herkes benim tüm animelerden nefret ettiğimi sandı galiba :mellow:
  5. zaten o yüzden alıntı yaparak yazdım ya tırnak içinde :D bunu söyleyen ben değilim Hayao Miyazaki ben de onun bu sözüyle ne anlatmak istediklerini tahmin etmeye çalışltım ve bazı şeyleri düşünüp bir şeyler paylaşmak istedim. Tüm animeleri kötülemiyorum. Sadece biraz daha bilinçli olmalıyız diyorum.Tüm animeleri kötülesem neden hala anime izleyeyim ya da anime hakkında bu kadar çok şey yazayım hiç ilgilenmem olur biter değil mi aksine anime izlemeyi çok sevdiğim için bu konular üzerinde duruyorum.
  6. Benim düşüncelerim de bu yönde zaten düşüncelerimi pek yazıya dökemiyorum ve biraz da yanlış anlaşıldım ya da anlatamadım. Ben en çok beğenilen animelere karşı bir eleştiri yaptım biraz düşünmek gerektiğini belirtmek istedim. Ve anime bizi etkiler derken demek istediğim doğru olmayan şeyleri göre göre normal karşılayabiliriz ve kayıtsız kalabiliriz. Çünkü ben biliçaltımızı çok etkilediğini düşünüyorum. Ve herkesin düşündüğü gibi animeler beni tabi ki etkiler ama bu sinirim ve etkilenmemin nedeni güncel olayların sonucunda çıkmış bir şey. Bunun sonuncunda da anime izleyen bir kişi olarak bu kon
  7. İşte madem kendi hayal dünyamızda yaşamayı seviyoruz kötü olan şeyleri normal olarak karşılamamalıyız bence. Ben de anime izlemesem başka bir şey yapardım anime izlemekten pişman değilim zaten bunu anlatamadım galiba.Sadece animeleri izlerken biraz da düşünmeliyiz madem kendimizi o dünyaya kapatmak istiyoruz ben böyle düşünüyorum . Zaten demiyorum burdan biri anime izledi diye gidip birini öldürecek Ama zaten kötü bir insan varsa bu onu körükleyebilir. Madem doğru olmayan şeyler var bunları normal gibi karşılamayalım bunlara alışmayalım bu şeyler hep olabilir animeler böyle olabilir hep olabil
  8. Beni o kadar etkiliyor mu bilmem ama bu etkilenmem güncel olaylar ve böyle psikopat bir ülkede en ufak şeyler bile insanları nelere yöneltiyor bunun sonucundaki sinirim. Bazı animeler de bilinçaltımızda fark etmediğimiz sonuçlar doğurabilir. Bahsettiğim olay "animelerin gerçekleri" olabilir ama bunları normal bir şey olarak karşılayamam. Bunlara en çok tepki gösterenlerin anime izleyenler olması lazım bence normal olarak görmemeliyiz. Bence de her şeyin bir ölçütü olmalı. Ben de farkındayım filmlerde ve dizilerde bu-etkilenme- daha çok bile olabilir çünkü düşününce izleyicisi daha fazla ama
  9. Merhaba arkadaşlar uzun süredir anime izlemiyordum ve tekrardan başladım. Sonra yine evde Japonca bağırarak kapıları tekmelemeye başladım. Bir kaç gün önce Hayao Miyazaki'nin "Anime bir hataydı çöplükten başka bir şey değil." dediği bir gif gördüm.İlk önce Hayao Miyazaki gibi birinin neden böyle bir şey dediğini anlamadım ama sonra altındaki yorumları okuyunca bazı şeyleri farkına vardım ve üzüldüm. İlk önce anime benim hayatımı çok fazla değiştiren bir şey farklı bakış açılarını anlamamı sağladı empati kurma yeteneğimi geliştirdi. Japon milletine ve hayal güçlerine hayranlık duydum. Bunun i
  10. Spike Spiegel :cheer3-onion-head-emoticon: : :crying2-onion-head-emoticon: :embarrassed4-onion-head-emotico :embarrassed1-onion-head-emotico :admire2-onion-head-emoticon:
  11. Bu müzik şimdiye kadar en çok etkilendiğim ve sevdiğim galiba: One Piece'i her ne kadar azıcık izleyip devam etmesem de bu şarkıyı hala dinliyorum ve sanki animenin içindeymişim gibi hissedip heyecanlanıyorum:
  12. Aslında bu animenin her sahnesi komik ama şimdilik aklıma gelenler:
  13. Taylor Swift'ten delisiye nefret etmeme -onunla alakalı bir şey görmeye dayanamıyorum- rağmen gayet keyifle dinledim çok başarılı olmuş , eline sağlık.
  14. Hoşgeldin Elif iyi forumlar ben de Gülşah.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.