Jump to content

LeornKayn

Üyeler
  • İçerik sayısı

674
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

25

İletiler bölümüne LeornKayn kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Karayip Korsanları en sevdiğim serilerden biriydi Siyah İnci'nin lanetinden sonra gelen ölü adamın sandığı muhabbeti zaten serinin doruk noktasıydı.En sevdiğim ilişki ise Will ile Jack arasında geçen sohbetler :D sürekli bir birlerine ufak laf sokuşları vs çok hoşuma gidiyordu ama kalkıp kadro dağıttıklarından sonra gelen seri açıkçası aynı tadı vermedi.

2. 5 saat önce, Xue yazdı:

Hep en son ben yazıyorum ya. -_- Nise.*-*

Doğum günün kutlu olsun eski senpai @Angriel. :D Bu arada profiline girdim de ''Msn hala var mı ya?'' demişsin ;-; eğer istersen var ;-; yani yüklersin konuşuruz belki ;-; bu mesaj kendini yok edene kadar vaktin var jsdvdkf. -_-cute-rabbit-emoticon-19.gif?1301940532

@LeornKayn Doğum günün kutlu olsun Tuğrul bey amca*-* biliyorum benden gençsin ama yapacak bir şey yok*-*ears pink mouse doğum günün olduğundan böyle. *-* İçimden geldiği gibi yazayım dedim de. -,- 

Öyle işte T_T sizi tanıdığıma memnunum. Pek girmeseniz de konuşmasak da. :panda-20:

Arigato Amigo-san :happy-onion-head-emoticon::wow1-onion-head-emoticon:, doğum günü kutlama kültürüyle yetişmediğimden kutlanmasa bile çok takan biri değilim :D olur da bir gün kaçırırsan bilgin olsun :D ... 

3. Bu dönem çok fazla animenin methini duydum ama animeleri geç izleyen biri olarak oylamaya katılamayacağım.(şimdilik)

Boku no Hero Academia izledim sadece Japonya  tarzı bir süper kahraman hikayesi izlemek ilginç ve güzel tecrübeydi.

Umarım bu yorumu emeğe saygısızlık olarak almazsın malum bazı insanlar her ne kadar alakasız olsa da böyle bir alaka kurabiliyorlar...

"Saygıyı görmek istiyorsan,saygıyı hak et!" güzel konu Jansu-san ellerine sağlık ;) Ayrıca bilirsin ki bazı insanlar sana ellerine sağlık yazmadığı halde minnettardır Jansu-san ama işte bu senin algı gücün,herkes aynı şeye sahip olamıyor senle başkasını kıyaslamak adil olmayacaktır.

4. Pek organize olunamadı.Aslında olundu da bazı forumun genç üyeleri ban yedi yönetimle aralarındaki sert bir sorun yüzünden ortalık dağıldı ve eski kesim ise daha çok az giriyor ve kendi tanıdığı çevreyi istiyordu oyunlarında bu yüzden genç üyeler konuyu ayakta daha fazla tutamadı...Bu tarz işlerde birlik olmak zordur genelde bir kısım dışlanır ve çağrılmaz ilk başta öylesine kurulur grup sonra içlerinden 1 kişi seçtiği kişilerle birlikte ayrılır başka bir birlik kurar bu insanoğlunun temel cimriliklerinden biridir "eğer ben senle iyi anlaşamıyorsam seninle aynı birliği paylaşamam" ve insanoğlunun en büyük hatasıda budur birlikten daima kuvvet doğarken bölünmek kısımsal özgürlük verir ama birliğin gücünü azınlıkta bulamazsın.

5. Dlc ile içerik olarak dahada geliştirirler.Belki Orta Asya Türklerine ait bir şeyler gelmeyebilir çünkü oyunda ok ve menzilli başka bir şey kullanan sınıf görmedim ve ben olsam oyunu belli bir çağa sığdırmazdım kılıç tarihi çerçevesinde evrensel yapardım.Antik Roma Praetorleri ile Sparta Hoplitlerinin çok farkl savaşma tarzları vardı onlarla da deneyim yaşamak kötü olmazdı ancak orta çağ'a bağlı kalıcaklar sanırsam.En fazla çinlilerin büyük kılıçlı ya da uzun mızraklı adamları Araplarında hilal kılıççılar gelir gibi.

6. Adam beni buga soktu ya küfür edicem edemiyorum üzüleceğim üzülemiyorum, Gaza geleceğim gelemiyorum, sevinecem çoşacam çoşamıyorum.Fikir beyan edicem edemiyorum fikir ile fikirsizlik içinde bugda kaldım Shounen Jump sağolsun Tite'yi kızdırdı galiba sonundaki o yazı yok mu hele "BÖYLECE HİKAYE SON BULDU" aslında denilen "Hikayeyi s*k*p bir kenara attım aga" wtf bu ne lan Naruto'yu izlemiş biri olarak Naruto gibi bir final yapsa umuduyla bekledim 40-60 sayfalık adam 20 sayfalık final yaptı lan 20 lan Tite nabıyon oğlum sen bu saatten sonra k.bakmada benim yazar olarak idolüm değilsin lan Naruto gibi en azından biraz açıklayacı final yapaydın orada bir sürü insan var lan hikaye sonunda ne olduğu merak edilen wtf..

Abi öfkeleyim biriyle küfürlü bleach tartışması yapmam lazım benim......yaaaa elim ayağım titriyor valla bak ben şuan üzün doluyum acayip şekilde en sevdiğim fanı olduğum seri son bulmuş ama öyle bir son bulmuş ki üznümü doyurabileceğim bir şey yok anlatabiliyormuyum üznümü vay be bak ne güzel bitirdiler mutlu son hikayeler mikayeler wtf wtf wtf 

7. Ya büyük duyuru dediği şu açıklama aynen şöyle olucak bana kalırsa " Ya aga bak tamam sakin olun bitiriyoruz da bir sorun neden bitiriyoruz çünkü animesi için bütçe lazım " bir gazetici atılır " anime bütçesini siz neden karşıl....." Bu kim alın bunu dışarı güvenlik !!!! neyse nerede kalmıştık evet Bleach'in animesi gelicek ne büyük bir duyuru dimi ooobaaaaaaa çoşun hypeeee olun da bizim hisseler düşmesin eleştirilmekten"...

Animesinin kesin olarak geleceği bir serinin animesini büyük duyuru olarak duyurmak acısını geberecise Jump

8. Bu serinin bu kadar düşmesindeki bir etkide animesinin devam etmeyişiydi.Anime ile aynı anda devam ediyor olsa manga olarak bu kadar düşmezdi Tite-senpai sıkılmış galiba ya da bir şey yapmak istedi düzgün yapamadı W.S jump'ta zaten nasıl paketlerim mangakaları diye bekleyen bir şirket politakasında olunca GG!

Narurto ile Bleach'in OP kadar içine sarmayışının sebebi açık ve netti adamları tarzı evreni işlemek istemiyordu ellerinde malzeme yan karakter çoktu ama Op kadar sağ sola yönlenmek yerine 1 karakterde toplandılar ama buna rağmen benim anime listemde Op Naruto ve Bleachten asla üstün değildir eşittir.Bana kalırsa bu 3 anime bir birine üstünlük sağlayamazlar.Bleach'in bir filminde Cehennemi işlemişlerdi işte dedim Tite şöyle biraz daha shinigami evrenine derinlik katsa tadından yenmez.Naruto'da diğer köyler klanler işlendi ama ne kadar genelde çoğu fillerdi birde ve filler demek inandırıcılığı yok demek çünkü mangaka elinden çıkmamış.Ama Bleach cehennem filminin mangada çizimi vardı birde üstüne Tite ile yapılmış ortaklığı vardı ve bu yüzden izlediğim 3.bleach filmi olarak en iyisiydi.Naruto'da Kishi Neji,Temari,Ino vs vs bir kaç karakteri çabuk harcaması evrene %20lik dokunuşları rahatsız ediyordu ancak aksiyon dozu,Ana karakter Naruto'nun o mükemmel azmi ve acıklı geçmiş hali çocukluğundan beri onu izleyip yanında olmamız benim en çok hoşuma giden yanıydı. beni.Bleach'te aksiyon falan filan güzel hikaye temeli güzel ancak İçigo'nun gaza getirişleri vs vs evrene %1lik dokunuşlar yan karakterlere harcamayı bırak harcayamama ( gerektiğinde) ve işlememekten dolayı eksi puan alıyor benden.Op ise bana kalırsa animemsi çizgi film oluşu ve arada sırada tatmin etmeyen son savaşlar ve nerdeyse Arc'ın aynı şekilde sonuna ilerliyişleri eksi puan alırken evrenin işleyişi karakterlerin neredeyse en ufak karakterinin bile geçmişini bilmemiz kurtarıyor Op'yi benim gözümde. Şİmdi nereden başlayıp nereye geldim ama yazasım vardı hazır millet çoklu tartışmalar yaparken içimi dökeyim dedim.Sonuç gelirsem ,bir Bleach'ı fanı olarak şunları diyeceğim; benim bilinçli olarak izlediğim tv'de denk gelip abi bu ne diye bakıp anime kavramanı öğrenmemi ve japon kültürünü öğrenmemi sağlamış ayrıca japon animelerine karşı olan ön yargımı yıkmış işte yıllardır böyle bir şey arıyordum ben ya izlemek için dedirtmiş ve Naruto,Bleach,Deaht Note gibi serilerle tanışmamı sağlamış bu serinin böyle bir zorlama sonla bitecek olması beni çok üzdü dediğim gibi ilk izlediğim anime lan bu benim yapmayın etmeyin Jump!!!!!! hala arada açar  ilk bölümlerine bakar hüzünlenir ilk Openingini dinler uzaklara dalarım bu seri beni animeyle tanıştırdı bu seriyi her ne kadar eleştirilsede bu yüzden bu kadar çok korur sever gerektiğinde eleştirir ancak yinede bağrıma basarım.

9. Son bölüm bana sonu hariç başları ve ortaları şu hissi verdi."Ben acelece finale götüreceğim olayları tutmayın beni fanlar" :D ama son sahnedeki Aizen coolluğu hissyetmeyen yoktur herhalde İçigo'da ne şamar oğlanı oldu be epeydir bu kadar çok dayak yemiyordu.Ben bir an İçigo'yu deşti dedim ama sonrada ya daha öncede Ulqi'de yaşanmıştı bu sahne Tite' böyle yapmamıştır dedim.O arada zaten aklımı Aizenin aslında o kılıcının kırılma anın sahte olabileceği kurcalıyordu.Tak Aizen-sama çıktı dedi sen hayırdır.

10. Şimdi zamanda gücünü gösterip milleti perişan edip sonra sizi burada değil daha mutlu bir anınızda öldüreceğim demek nedir yaw tüyler diken diken İçigo vs Ulqi'den beri bu kadar heyecanlanıp hırslanmamıştım woaww diyorum Tite-senpai

11. 7 saat önce, jans09 yazdı:

Evet fazla boş kalmış burası... Kardeşinin çıkması biraz zaman mı alsın yoksa ortaya hemen mi çıksın diye düşünüyorum aylardır. Kaç kere yazıp iyi mi kötü mü emin olamayıp sildim bilmiyorum.. :woa-onion-head-emoticon:

Anlıyorum seni :D Karakterleri yol üzerinde uğraştırsam mı yoksa kolay mı hedefe varsınlar diye düşünüyorsun bende de oluyordu o :D De kardeşi ruhani bir şey değil mi şuan varlık olarak ? nasıl ortaya çıkacak ki o ? Bedeni hala duruyor mu...

12. Facebook'ta dolaşırken gözüme bir haberde çarptı güzel bir teması var fakat destek isteyen bir yapım açıkçası kickstarter'de ingilizce video çekip koymuşlar ama kanımda yabancılardan en azından objektif olmayan %80 yabancıdan destek görmeyeceklerdir sonuçta bizim tarihimiz temalı şeyleri "kaliteli olarak" işlemek isteseler çoktan yaparlardı.Şimdi var mısınız Orta Asya bozkırlarında geçen, bilim ve şamanlığın çatıştığı, Türk mitolojisinin tanrıları ve buram buram “köklerimizden” şeyler kokan bir yapım izlemeye? Hem de kaliteli bir çizgide!

Börü (Boerue), bir çizgi dizi projesi. Senarsitliğini bir Kayıp Rıhtım üyesi ve aynı zamanda ödüllü bir yazar olan Mercan Aytuna’nın üstlendiği, MayAna Creativestarafından 1 senelik bir uğraşın sonucu olarak ortaya çıkmış bir yapım. Ve şimdiKickstarter’da desteğimizi bekliyor!

Şamanizm, Tengricilik ve Animalizm’i aynı potada eriten Börü, aynı zamanda kelime anlamı olarak “kurt” ve “bir ulusun kaderini değiştirme gücüne sahip lider” anlamlarına da gelmektedir. Peki bu çizgi dizinin konusu nedir, değil mi?

En genç ve yetenekli, ama aynı zamanda “şizofren” element avcısı Duman, gökbilimci ve avcı Pamir ile hem çoban hem de aksi mi aksi ama bilge Kam Ana’nın çırağı şaman Bars’ın yolculuğunu konu ediyor. Kam Ana’nın tanrılarla yıllardır konuşamaması ve bilimin geldiği noktada insanlığa sırt çevirmeleri üzerine bu gidişatı değiştirecek bir çare arayışıyla başlıyor her şey. Bu yolda Kimya Akademisi’nin tarihindeki en genç element avcısı olan Duman, idolü Opaz Bey’in öğrencisi olma hayalinin peşinde gidecek. Öyle ki, bu yolda onu ne şamanlar ne de süregiden savaş durdurabilir. O derece kararlı anlayacağınız. Öte yandan gökbilimci Pamir, gizli bir görev üzerine, Gökbilimi Akademisi adına element avcılarının arasına gönderilecek.

Devamı Linkte ( kaynak )  = 

http://www.kayiprihtim.org/portal/2016/04/09/samanik-bilimkurgu-cizgi-dizisi-boru-boerue-hepimizin-destegini-bekliyor/

Kickstarter linki : 

https://www.kickstarter.com/projects/boerue/boerue-shamanic-sci-fi-animation-series

Umarım başarılı olurlar bu konuda pek umutsuz olsamda. :)

13. Uru'nun bankaisi yakıyo beyler bayanlar cidden yakıyo can yakıyor ayrıca o elinde grimjow değilde uruharaya ait olmasını isterdim böylece o dünya ortamına uygun olmayan bankai gözümde dahada vahşileşirdi ve bunca saklanışa sırra değerdi ama olsun tam bir grimjowluk giriş oldu...

Acaba bu onarım işlemi bankai bittikten sonrasınıda etki ediyordu yoks bankai bitince onarılmış noktalar eski haline dönüyor mu ?

14. Çoğumuzun Regular Show ve Adventure Time'den sonra tanıdığı Harun Can'ın Filmler ve Filimler'le gerçekleştirdiği  röportaj...Ayrıca röportajda Türkiye'de ses sanatçışı olmak isteyenler içinde önemli bigliler vermiş.O an yanında olsam Claus Valca Last exile'den derdim ve utandım derim çünkü harbiden ben Tr Dublaj olarak izledim o seriyi ve o sesin Harun Can'a ait olduğunu şimdi fark ediyorum. :) bu arada Last Exile candır! Konuya uygun bir yer göremeyince sohbet konu dışına açtım.

Kaynak : Film ve Filimler'den alıntıdır. 

Link: https://www.facebook.com/FilmlerVeFilimler/?fref=nf

İlk soruyu soran arkadaş benim bu arada Tuğrul :) Sorumun sorulması iyi olmuş merakımı gidermiş oldum.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.