Jump to content

Akiha-sama

Üyeler
  • İçerik sayısı

4
  • Son ziyareti

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

820 profil görütülenme

Akiha-sama üyemizin başarıları

1. İnsanlar o kadar fazla abarttılar ki Fate serisi çok karmaşık diye anılmaya başlandı. Özellike "Gigguk" isimli yabancı bir youtuber iyice tetikledi bunu. Orijinal VN 3 routes ve sadece 2 tane iyi uyarlaması var(UBW ve HF) düzgün uyarlaması olmayan route da aslında oyunun ilk route u olunca biraz sıra bozuluyor ama pek de etkilediği söylenemez. Ben de açıkçası kendime pek güvenememiştim VN okumak konusunda ama şu an VN'den mi başlasaydım diye düşündüğüm oluyor. Gerçi seriyi seviyorsan her türlü yeniden deneyimleme konusunda sıkıntı olmaz.(yani inşallah) Neyse ben yatıyorum iyi geceler
  2. Ben Fate VN henüz okumadım. Biraz ara verip unutmak ve bitirmek istediğim diğer VN'lerden sonra başlayacağım ama kesinlikle detay olarak fark eder bildiğim kadarıyla 80+ saat oynanış süresi var ve aynı zamanda devam niteliğinde bir VN daha var. Sadece anime izleyicisi olarak bana çok karışık gelmemişti ama Tsukihime ve KNK serilerini deneyimleyip Nasuverse'ü biraz daha anladıktan sonra VN'i yeniden okumak istiyorum. Zaten genelde serilerde saçma gelen her şey VN'de açıklanıyor diye biliyorum özellikle HF üçlemesinde ve Shirou(Baş karakter) 'in kişiliği olarak. Tabii ki eğer VN okumak istemezsen animelerde gayet keyifli bence. Ana seriyi izledikten sonra bütün yan hikayeler izlenebiliyor. https://cdn.discordapp.com/attachments/672599717485740032/861320011892916264/3sx9r3suvbs61.png bunu kullanabilirsin. VN fanları genelde 1.seçeneği öneriyor.
  3. Bu arada Kinoko Nasu "Fate,Kara no Kyoukai ve Tsukihime" serilerinin yapımcısı Tsukihime Remake ise 2000 yılında çıkan visual novel ın yeniden yapımı
  4. Adam Tsukihime Remake'i batıya çıkarmıyor dahası PC'ye bile çıkarmıyor ve sebebide büyük ekranda deneyimlenmesini istemiş sanki Nintendo Switch el konsolu olarak kullanılamıyormuş gibi
  5. Açıkçası hesabı ilk açma sebebim TAÇE'den bir animeyi indirmek içindi ama aktif olma sebebimi sorarsan Nasu'ya çok sinirlendim ve bir yere yazmak istemiştim o sıradada buraya da bir uğrayayım dedim
  6. Az kişi olmasının hem artıları hem de eksileri var. Artılar: Belirli insanlarla daha samimi olabilirsin, trol ve sinir bozucu insan sayısı az olur, aşağı yukarı herkesi tanırsın ve daha alışık olursun Eksiler: Kendi zevkine göre veya muhabbetti seni saran insan bulma ihtimalin azalır, daha az mesaj olur ve çok canlı olmaz, herkesin programı ve saati aynı olmadığı için birileriyle konuşmak isterken karşında kimse olmayabilir. Biraz kişisel tercih ama bence forumların en büyük dezavantajı mesaj akışının çok yavaş gerçekleşmesidir.
  7. Açıkçası hiçbir zaman buraların çok kalabalık olacağını düşünmüyorum ve yerli-yabancı bütün forumlar için geçerli bu. Artık insanlar forum çok kullanmıyor. Genelde Discord üzerinden konuşuyor, soru soruyor. Tabii ki bu demek değil ki bütün forumlar öldü ama eskisi kadar aktif olmayacağı da bir gerçek. Bir de özellikle bu saatte pek kişinin foruma gireceğini sanmıyorum.
  8. İyi akşamlar
  9. Tsukihime Remake ile alakalı her yeni bilgi çıktığında, video yayınlandığında heyecandan sandalyeden düşüyorum fakat Çürük Mantar Adam'ın(aka Nasu) inatla batıya çıkarmaması hatta PC'ye bile çıkartmaması birden bütün modumu bozuyor. 2012 yılında çıkan Mahoyo'nun hala daha fan çevirisinin tamamlanmaması, Japonca öğrenmenin Remake'i deneyimlemek için en kısa süren ve yararlı bir tercih olduğunu gösteriyor. En azından 10 yıl içinde(en iyi ihtimalle) Far Side Routes çıkarsa bu başyapıtı ve en sevdiğim karakter için beklemek zorunda kalmam.

Lanet olsun sana Manyak Mantar Adam:objection-onion-head-emoticon:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.