Jump to content

Cold Dewil

Üyeler
  • İçerik sayısı

4287
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

17

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Ellen in Fuji Dağı...   
    Öncelikle selamlar herkese...
    Bir çoğumuz animelerden Japon Kültürünü ve yaşantısını az çok öğreniyoruz.
    Bunun için animelerde geçen bazı efsanelerin ve de mistik durumların en çok görüldüğü Fuji Dağını (Fugaku Sanjūrokkei) tanıtayım istedim.
    Sizinde animelerden öğrendiğiniz efsaneler varsa anlatın öğrenelim
    ^_^

Fuji Dağı (富士山 Fuji-san), 3.766 metre (12.385 ft) yüksekliğiyle japonyadaki en yüksek dağdır.Fuji, aynı zamanda etkin bir yanardağ olmasına karşın, 1707-08 yıllarındaki patlamasından bu yana volkanik etkinlik göstermemiştir.
    Fuji Dağı, uzun eğimli koni biçiminde bir yanardağdır. Tepe kısımları bir hayli soğuk ve her daim karlıdır.
    Fuji-Hakone-Izu Millî Parkı'nda yer alan Fuji'nin çevresinde pek çok göl ve ormanlık alan bulunmaktadır. Dağ, açık ve nemsiz bir günde,Japonya'nın başkenti Tokyo'dan da görülebilmektedir. Japon halkı, eski çağlardan beri Fuji Dağı’na kutsal bir dağ olarak tapmıştır.

Resimler için NG güzel bir derleme yapmış burdan bakabilirsiniz.
    http://natgeotv.com/tr/dunya-miraslari/galeriler/fuji-dagi#105975

Ayrıca 2 gündür TV de belgeselleri yayınlanıyor.Ufakda olsa videolarına bakmak istersenizde:
    http://video.nationalgeographic.com/video/kids/people-places-kids/japan-mtfuji-kids

Ayrıca daha fazla bilgi içinde Viki'den:
    http://tr.wikipedia.org/wiki/36_Fuji_Da%C4%9F%C4%B1_Manzaras%C4%B1_%28Hokusai%29

Çok fazla anlatmıyorum çünkü asıl ilgilendiğim mistik ve efsanevi yönünü .İnternetde pek olmasada sizin de bildiğiniz Japonya Fuji dağına özgü efsane varsa (korku hikayeleride olur :ph34r: ) paylaşmanızı isterim ^_^
  2. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Pseudohomophylus in Ağlama Duvarı   
    Oda birşey mi daha bu işin tüy tüy bıyık çıkma her hafta özenle temizlemesi var ohoooo :ph34r:

PS: İnsanlardan ziyade hayvanlardan bahsetmek isterim bende
    .Evimde hem kedi hemde köpek bulunuyor sağolsun. ( Gerçi köpek teyzemin ama günübirlik uğramalarla köpek bizimde sayılır :D )
    İyi güzel bakıyoruz ediyoruz,besliyoruz da bu bizim evde ki olay...
    Daha geçen gün karşı apartmanın mazgalının içinde doğurmuş siyah bir kedi gördük.Öyle bir yerdeki zotri.Alsan alamazsın tutsan tutamazsın.3 tanede bıdırık doğurmuş orda.Mahallenin küçükleri gördüklerinde taş atmaya başladılar.Sebeb:Kara kedi ya...2 gündür ortaokullu kovalıyorum resmen.O hayvan orda daha gözünü açmamış yavrularına bakıyor.Maması yok,suyu yok.Sen gidip birde üstüne taş at.Yırtıcılardan korunmak için mazgala girmiş (  Ki bilmeyen için söyliyim Erkek sokak kedileri doğuran dişi kedilerin yavrularını yerki tekrar o dişi ile çiftleşsin.Eee köpeği desende var.Dediğim gibi el uzatsan alamıyorsunda.Bugün farkettik yavrular 2 kediye düşmüş...
    Şimdilik apartmanca onlara su ve kuru mama versek de en büyük tehlike insan vahşinden korunma yöntemini daha bulamadık...
  3. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from mavicita in Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!   
    Bahçede bulduğu bir defteri alıp, yazıpta çizdiği.Yazarken anlamsız hareketlerde bulunupta çok klas zannettiğimiz.Taş gibi hatuna bakmayan sonradanda Tanrıyım ben tanrı diye söylenen günahkar liseli gencin,Türk polisi olsa ilk bölümde nezarete atacağı Japon polisinin ise 37 bölüm boyunca gereksiz şeyler yaptığı anime...
  4. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Black Angel in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı   
    Bütün herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarım...
    Daha nice kutlamak,hatırlayıp,balkon ve pencerelerde bayrak sallandırmaları dileğiyle...

PS:  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü kurulmasının onuruna, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından sadece Türk çocuklarına değil, bütün Dünya çocuklarına armağan edilen, her yıl 23 Nisan günü kutlanan, Türkiye’nin milli bayramıdır. 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve dolayısıyla da halkın yönetime tam anlamıyla hakim olmasının ilk günü
  5. Üzgün
    Cold Dewil got a reaction from Ocarina in Bilinemeyen veya Unutulan Animeler için Yardım Başlığı   
    Heee ben zamanında sitelerden birinden bir video indirmişdim...Sağolsun 2:44-3:01 arasında gözüken karakterleri soricim sizlere :D ( Anime olmasını diliyorum ama sanki oyun falandı <_< Gerçi gerisi hepsi anime olduğundan umudum var hala :rolleyes: )
    Video yu nette bulamadığım için kendim yüklemek zorunda kaldım ...Pöfff <_<

6. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Ocarina in Bilinemeyen veya Unutulan Animeler için Yardım Başlığı   
    Güzel konu olmuş aslında.Teşekkürler cidden...Forumda harbiden böyle bir konu niye yoksa :ph34r:
    Forumda imzada yada resimde görüpde çıkaramadığımız yada izlemediğimiz anime çok oluyor.Animenin resmini yada konusunu söyleyip, izlemiş olan diğer arkadaşlar yardımlarını eksik etmesinler ^_^
  7. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from AndaAtsushi in Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!   
    Bahçede bulduğu bir defteri alıp, yazıpta çizdiği.Yazarken anlamsız hareketlerde bulunupta çok klas zannettiğimiz.Taş gibi hatuna bakmayan sonradanda Tanrıyım ben tanrı diye söylenen günahkar liseli gencin,Türk polisi olsa ilk bölümde nezarete atacağı Japon polisinin ise 37 bölüm boyunca gereksiz şeyler yaptığı anime...
  8. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Arenist in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    Sıkı dur,Ey Ruhum...
    Dayan,Ey hayatım !
    Dayan! Tutun! Isır! Avla!
    N'olursa olsun...
    KORU !!!
    (Gintoki )
    ------------
    Kagura:Yeter artık...
    İkiniz de anlamıyorsunuz.
    Yükü yanlız yüklenip de bizi geride bırakırsanız...
    canımızı kurtardığınız diye nasıl sevinebiliriz ?
    İhtiyar ölürse kurtulduk diye nasıl mutlu olabiliriz ?
    Sen ölürsen yaşamak hiç eğlenceli olmaz!!!
    Gintoki:Eğlenceli olmasa da olur...
    Yine de, yaşamınızı istiyorum...
    Öyle bir anı bir daha yaşamak istemiyorum
    Kimsenin ölmesini istemiyorum...
    Ps:Bu ara Gintama seyrettiğimden ^_^ (Haaaah Gintama süper.En güzel arc seyrettim...Birde sokakta Gintokinin bağırışı:Baabaaaaaa !!! )
  9. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Black Angel in Bleach FC   
    Bende ...
  10. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from 1456ha in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı   
    Daha nice kutlamak,hatırlayıp,balkon ve pencerelerde bayrak sallandırmaları dileğiyle...

PS:  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü kurulmasının onuruna, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından sadece Türk çocuklarına değil, bütün Dünya çocuklarına armağan edilen, her yıl 23 Nisan günü kutlanan, Türkiye’nin milli bayramıdır. 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve dolayısıyla da halkın yönetime tam anlamıyla hakim olmasının ilk günü
  11. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Gallardo in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı   

12. Beğen
    Cold Dewil reacted to Black Angel in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    @Cold Dewil Nice Mutlu Senelere :) 
  13. Beğen
    Cold Dewil reacted to Barış D. Baryshx in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Ercan doğum günün kutlu olsun bruh
  14. Beğen
    Cold Dewil reacted to quincy in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Doğum günün kutlu olsun Ercan nice senelere :) 
  15. Beğen
    Cold Dewil reacted to Mileydi in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Ercan, doğum günün kutlu olsun kardeşim, açtım çakraları tüm iyi dileklerimi evrene oradan da sana gönderdim yolu biraz uzun ama (: Her şey gölünce olsun bebem 

Ve her zaman ki gibi kaçırdığım diğer forumdaşlarında doğum günleri kutlu olsun, hepidibörtdeyyytutuuuularrr size 
  16. Beğen
    Cold Dewil reacted to Leffwn in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    @Cold DewilBir gun gelir gorursen... 

17. Beğen
    Cold Dewil reacted to jans09 in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Nice yıllara Ercan @Cold Dewil Şu kiznaiverin OSTını atacaktım bulabilseydim ama bulamadım 
    o yüzden iyi dileklerimle idare etmek zorunda kalacaksın... 
    Hep gül, mutlu ol, şanslı ol, sev, sevil....   
  18. Beğen
    Cold Dewil reacted to Toprakezgi in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Ercoaağn doğum günün kutlu olsun. Benimkini kutlamadın uzun zamandır da ortalarda yoksun ama hadi affediyorum seni. :P İyi ki doğmuşsun Erco. Arada sırada gel kendini özletme. Zira hiç isteyeceğim bir şey değil bu bilirsin. :D

Halil abi doğum günün kutlu olsun. Zaman ne çabuk geçiyor 30'a merdiven dayamışsın. :D
  19. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from ShiroYuu in Sizi Yanıltan Karakterler Hangileri? [Spoiler İçerir]   
    Narutoya başta fena kıldım.Şöyle bi 10-15 bölüm civarı geçince az buçuk empati,Shippuden'e geçincede( Özellikle Wind Ost eşliğinde ) kıyamam sana yavyuuummm demeye başladım.Aynı oranda başta tuttuğum Sakurada yavaşla Hıııhıııı tabi tabi... Saskyler kovalasın seni moduna döndürdü beni.
  20. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from jans09 in En İyi Çete/Dövüş Animeleri & Mangaları (+Oyunları+Filmleri)   
    Hmmm bende biraz mangalardan örnek vereyim...
    The Breaker & The Breaker News... ( Dövüş mangalarında beğendiğim bir seridir. )
    Sun-Ken Rock... ( Bu türde başladığım ilk manga.İşsiz birinin nasılda İyi bir patron olabileceğinin hikayesini anlatıyor :P Dövüşleriyle ,felsefesiyle 10 numaralık seri )
  21. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Kaptan Yemekbaş in En sevdiğiniz denizci kim?   
    Kizaru bomba ya :D Gevrek gevrek konuşması hem güzel hemde kullandığı güç bakımından...

PS:Garp'ı da bir tek ben vermişim.Ace arc'ından sonra herkes Garpı sevmez oldu :mellow:
  22. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Perfectum in Asosyal Olmanın İyi ve Kötü Yönleri   
    Hahahaa güzel konu olmuş :D
    Öncelikle asosyal ile içine kapanıklık arasında ince bir çizgi var bence...
    Genelde asosyal insanlar sessiz sakin bir yaşam tercih edip ellerini ayaklarını hayattan çektiklerinden birilerinin kendileri hakkında eleştiride bulunmasına çok çabuk sinirlenirler .Büyük çoğunluklada agresif olurlar.Bunun nedenide çoğu zaman içlerinin bir yerlerinde kalan vicdan azabı...
    Ayrıca asosyal insanların bence en taktir edilesi tarafı insan sarrafı çıkabilmeleri bazen :D Çoğu insanın yaptığı ve söylediği sözlere farklı açılardan bakarak yaklaşırlar.Zaten bundan dolayı çok fazla yakınlarına birini yaklaştırmazlarda ^_^
    Bknz : Hikigaya Hachiman...
  23. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from jans09 in 30 Ağustos Zafer Bayramı   
    Başta Milletimin,Uğruna Şehit Düşenlerin,Ailelerinin ve Gelecek Nesillerin...

Bütün Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutlarım...

Her ne kadar bu sene çıkan olaylar yüzünden kutlanmasa da,
    Aklınızda Tarihimizi,
    Yüreğinizde Sevgisini,
    Pencere ve Balkonlarlarda da Bayrağımızı eksik etmeyin...

Bilmeyenlerimiz için Tarih :
    https://tr.wikipedia.org/wiki/30_A%C4%9Fustos_Zafer_Bayram%C4%B1
  24. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Laetitia in Anime Video, Caps ve Memes Paylaşım Bölümü   
    Baklava hayranı üyelerin içlerinden geçenler :D

25. Beğen
    Cold Dewil reacted to Sinsine in ( 13 / 13 ) D.Gray-man Hallow   
    Anime Adı : D.Gray-man Hallow
    Anime Türü : Aksiyon, Macera, Şeytanlar, Shounen, Süper Güçler
    Bölüm Sayısı : 13 / 13
    Yapım Yılı : 2016
    Çevirmen : tristram666
    Düzenleme : tristram666
    Özet: 19. yüzyılın sonlarına doğru, Allan Walker, Akuma (Millennium Earl'ün ölülerin ızdırap çeken ruhlarını kullanarak yaptığı mekanik silahlar) olarak bilinen oluşumlara karşı savaş veren Exorcist'lere resmi olarak katılır. Allen, Tanrı'nın bir havarisi olarak ona hediye edilen ve "Innocence" in gücünü bulunduran lanetli bir göze ve anti-Akuma silahı olan bir sol kola sahiptir. Allen ve Exorcist yoldaşları, Millennium Earl'ün dünyanın ve üzerinde yaşayan herkesin sonunu getirecek nihai planını engellemeleri gerektmektedir.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.