Jump to content

Paprika

Kayıtlı Üye
 • Posts

  2341
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by Paprika

 1. Ben daha çok Ren'py den yapmayı düşünüyordum ama novelty'i de indirip baktım sample'lara ormandır gökyüzüdür o tarz şeyleri kullanabilirim. Tavsiye için teşekkürler.
 2. Paprika

  Yaoi Fc (+15)

  Fujoshi ablalarım Super lovers izlerken fark ettim bayağıdır yaoi manga okumuyorum, okuyacak güzel manga bulamıyorum. Şöyle trajik konulu bildiğiniz güzel mangacıklardan var mı? Sunağımı da koyuyorum
 3. İşte zaten arka plan çizimleri de olduğu için biraz sıkıntılı :D Karakter çizimini bir şekilde ben de çıkartabilirim belki ama biraz daha çok yönlü bir çizere ihtiyacım var.
 4. İvit ivit. Tabii arka plan da çizilecek
 5. Yani elektronik ortamda yapılan çizim. Genelde bir tablet yardımıyla yapılıyor.
 6. İletişime geçeyim, teşekkür ederim. Aslında belki gerekmiyordur dijital ortamda olması ama öbür türlüsü hiç bilmediğim bir şey olduğu için kalkışmadım. Programlar için teşekkür ederim.
 7. Visual Novel için çizim partneri Merhaba arkadaşlar. Öncelikle böyle bir konuyu Fan Art başlığı altında açmam uygun düşüyor mu bilmiyorum onun için baştan moderatörlerden özrümü dileyerek gireyim. Bir kaç sene içinde bir visual novel çıkartmayı düşünüyorum ve bunun için bilgisayar üzerinden çizim çalışmaya başladım ancak tabletsiz bunun biraz zor ve zaten uzun olan bir süreci daha da uzatacak bir girişim olduğu kanaatine vardım. Bunun için graphic art konusunda kendine güvenen ve çizim konusunda beraber çalışmak isteyen arkadaşlar varsa öğrenmek isterim. Yalnız, ben çizim konusunda yardım edebilirim ancak bir projede yer almak istemiyorum diyen varsa o da kabulümdür. Sadece çizim ve photoshop üzerine program önermeniz bile çok yardımcı olur.
 8. Sitede, haberin resmini görerek "What the f....?!" diyerekten geldim. Çok komik olurdu o ikisi gerçekten oynasaydı. Ay nedense hâlâ gülesim geliyor :D Gerçi ben animelerin live actionlarında Amerikalı oyuncuların oynaması taraftararıyım çünkü çizimlere daha çok benziyorlar. Yine de Robert Pattinson :lol2-onion-head-emoticon: O resim.. :evil-smile-onion-head-emoticon:
 9. Jormungand'dan Koko ya da tabii ki Hoozuki. :embarrassed1-onion-head-emotico İki şekilde de ya şeytan olacağım ya da şeytan kadar tehlikeli nihehe çokoş.
 10. Ne güzel de bir mantık o öyle :D Ama bu yorum aklıma Homunculus'u getirdi. Çevirisi gerçekten çok zor, sayfalar dolu dolu. Ve çok sağlam manga.
 11. Söylemek istediklerimin bir çoğu yazıldığı için buraya yazılmayan bir favori karakterimi söyleyeyim bari. Jormungand'dan Koko Hekmatyar. Animenin karakterlerinin hepsini severim ama Koko'nun yeri pek ayrı ya. Tekrar izleyesim var zaten şu aralar. Her name is Koko she is loco :evil-smile-onion-head-emoticon:
 12. Gerekli olan her şeyi yapmaya üşenirim, söz konusu sorumluluk olunca ölene kadar erteleyebilirim ya da sorumluluk beni ezip öldürene kadar. Onun dışında nerede gereksiz şey, içimden geliyor yapmak. Üşenmiyorum onları yapmaya. -_-
 13. Bazı yerlerde ilgimi kaybetsem de kelimelerin çok akıcı, biraz dikkat dağınıklığı sorunum olmasaydı büyük ihtimal hayli severdim. Forumda pek aktif olmasam da girdiğim vakitlerde hikâyenin devamını okumak isterim. Umarım yakın zamanda bölümleri eklersin.
 14. Ben kurguda "gereksiz bir uzunluk" ya da ağırlık olduğuna hiç katılmıyorum. Bence animesinin böyle olması çok dahiyane ve cesurca. Çünkü insanların büyük bir çoğunluğunun aksiyondan yoksun şeyleri sevmediği aşikar, geri kalan insanlar da animenin konusunu algılamada zorluk çekeceklerdir. Bu da izleyici kitlesini bayağı bir daraltıyor. Öte yandan, ilk izlemeye yeltendiğim vakit, 10 dk izleyip bırakmıştım bu seriyi. Sonradan anladım sebebini; öyle dramatik öyle kasvetliydi ki içimdeki bir şeyler bu yoğunluğa dayanamamıştı sanırsam. Dünyayı görüşümle Kasuga'nın o nefret ettiği kasabanın yollarında attığı ağır adımlar özdeşleşmişti bir şekilde. Tekrardan cesaretimi toplayıp bu seriyi adamakıllı izlemeye koyulduğumda duygularım ve düşüncelerim beynimden akmaya akmak da değil, fışkırmaya başladı. Bu sadece konusu ve ana fikrinden sağlanan bir şey değildi, Kasuga'nın ve Nakamura'nın ya da hitap edilen kitlenin gözünde dünyanın dönüş hızının ekrana o ağırlık ve monotonlukla yansıtılma şeklinin de yadsınamaz bir katkısı vardı bana göre. Uzun lafın kısası, karakterlerin ruh haline izleyiciyi sokabilmek ve toplumum itiş-kakış ve hengamesinden sıyrılarak tempoyu karakterlerin temposuna uydurabilmek için yapılan son derece gerekli bir şeydi bence. Bir de özellikle çevirisini yaparak alıntıladığınız yorumda sürekli bir etiketleme çabası olması hiç hoşuma gitmedi. Bu kadar kavramlara hitap eden bir şey olmamalı sanat eserleri ya da bu tip animeler. Anarşist düşünce ya da bilmem ne akımı temsili kişiler vs. vs. Böyle şeylere hiç gerek yok. Neden bu kadar delicesine anlam çıkartmaya çalışıyor insanlar anlamıyorum. Daha çok hislere hitap eden bir yapım. Bilim gibi oturup ders çalışmak niye? Bunu anlamak için şu kitapları da okuyalım aşırı entelektüel olalım gibi tutumlara nedense katlanamıyorum. Tabii ki de yardımcı olacaktır benzer kitaplar okumak ama siz topluma baktığınızda kendi kendinize bir şeyler görmeye başlamamışsanız ne okursanız okuyun sadece kelimeleri ya da mantığı kavrayabilirsiniz. Eseri anlayamazsınız. Bunun için hissetmek gerekiyor. Tabii bu benim fikrim. Amacım birilerine saldırı niteliğinde kötü eleştiri yapmak değildi.
 15. Death Note= Overrated <_< Güzel tamam, hepimiz etkilendik ama ben düşündürücü deyince, sorgulatan bir yapısı olmasını isterim animenin, olayların kafa karıştırıcı olmasından çok... Shingeki no Kyojin vs. zaten komik yani sadece komik bu listede olması. Japonlar anime yapsın lütfen izlemesin :mellow:
 16. Böyle tesadüflere bayılıyorum. Tam da bu seriyi gözüme kestirmiştim, iyi oldu. ^_^
 17. http://www.youtube.com/watch?v=iXYyv9jYVVw
 18. Mikasa'ya gıcığım.(Shingeki no kyojin) Sonracığıma Asuna çok salak (Sword Art Online) Kuran Kaname ölsün, anime boyunca şöyle doğru dürüst bir şey anlatmıyor, konuşmuyor sırf kasıntı yahu.(Vampire Knight) Kaichou wa maid-sama'daki başrol kız -adını hatırlayamayacağım şimdi- bilmiyorum neden ama uyuz oluyorum, bir sebebi yok sanırsam, sadece gıcığım işte.
 19. Ciel (Kuroshitsuji) ve Vincent Law (Ergo Proxy) arasında bir seçim yapamadım. İkisiyle aynı anda olsun en iyisi :ph34r:
 20. Aklıma esti gireyim dedim ya dflkjslk O zaman animeyi de izlemiyorum, sıkılırım o tip animelerden ben.
 21. Hello, ben pedo. Yeğene talibim. Çocukları da hiç sevmem oysa ki ama..
 22. Millet ne çok site kullanıyormuş ben de diyorum benim canım niye sıkılıyor. Ben tumblr, mangahere, youtube arasında mekik dokuyorum.
 23. Az önce buldum D-frag diye bir anime, çok korkuyorum aman tanrım bu benim animelere dönüşüm olabilir mi?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.