Jump to content

kzsill

Üyeler
  • İçerik sayısı

153
  • Son ziyareti

2 Takipçi

kzsill hakkında

• Doğum günü 11/17/1998

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı bırakıldı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

kzsill üyemizin başarıları

1. kzsill

Bir Hayaliniz

Hmm hmm.. Bir sürü hayalim var ya :D Neyse bir tanesini söyleyeyim. Sahnedeyim. Tüm gözler benim üstümde. Selamımı verirken tüm salon ayağa kalkıyor, alkışlıyor. Avv! B)
  2. kzsill

Naruto (Spoiler İçerir)

Orochimaru!!
  3. kzsill

Pokémon (anime) FC

Ne bileyim ben de ekleme demeden ekleyince kendimi suçlu hissediyorum, "ekle" denmedi diye :P Neyse ekliyorum :D ^^
  4. kzsill

Pokémon (anime) FC

Ekledim ^^ *Karakter tanımları yapmak istiyorum ama birisi yardım ederse çok iyi olur :D
  5. Genel Bilgi Pokémon, ödül kazanmış bir anime, manga, video oyunu serisidir. Türkçeye "Cep Canavarları" olarak çevirilen "Pokémon" ilk defa 1989 yılında düşünce olarak ortaya çıkmıştır. Orijinali Satoshi Tajiri'nin 1995 yılında yarattığı bir video oyunudur. Orijinal çıkışı video oyunu olmasına rağmen kart oyunu, manga gibi dallara uzanan bir animedir. Pokémon'un hikâyesi, bizim dünyamıza benzer fantastik bir dünya da yaşanılan maceraları konu alır. Bu dünyanın bizim dünyamızdan farkı ise, Pokémon'lardır. Çıkış noktası, Pokémon'un yaratıcısı olan Satoshi Tajiri'nin küçüklükten gelme böcek toplama hobisinden doğduğu söylenebilir. Hikayesini de değişik kılan olgu da "Hepsini Yakala" mottosudur. Tajiri bir oyun programcısıdır. Pokémon fikri aklına geldiği zaman bunu o zamanın dev şirketi, yaratıcı ve eğlenmeye yönelik olan konsol firması Nintendo'ya götürür. Nintendo bu projeyi bir süre askıya alır fazla ilgisini çekmediği için. Ancak bir süre sonra Tajiri'yi çağırırlar ve proje hayata geçer. Nintendo'nun projesi bir oyundur ve Nintendo'nun Gameboy konsolunda oynanılır. İlk oyunun adı, Pocket Monsters: Green olarak karar verilmiştir. Bir süre sonra bu kısaltılır ve Pokémon Green adını alır. Oyun en başta Nintendo hayranları haricinde fazla tutmaz. Ancak bir ticari zeka olan Tajiri'nin bir kozu vardır bu durum için, Mew. Oyunda henüz kimsenin çıkaramadığı Pokémon olan Mew'i ortaya çıkarmak için herkes oyunu kapışmaya başlar. Ancak, Mew oyuna sadece diğer bir GameBoy'dan Mewtwo'yla takas ederek gelmektedir. Oyun o kadar çok tutar ki Final Fantasy i bile geçer. Bu kadar çok tutmuşken Tv Tokyo ile anlaşılır ve animesi yapılır. Animesi için kurulmuş grup bile vardır. Şarkıları bu grup söyler grubun adı Pokérap'dir. Buna ek olarak çizgi film ABD'deyken bazı ses efektlerini ise Pokémonun orkestrası yapar.Pokemonun İngilizce dublajında Ash ve Ash'in annesini seslendiren kişi aynıdır. Seslendiren kişinin Amerika'nın en iyi ses sanatçılarından biri olan, Veronica Taylor'dır. Türkiye'de Ash'i Ahmet Taşar seslendirmektedir. Pokémon kelimesi "Pocket" (Cep) ve "Monster" (Canavar) kelimelerinin birbirlerine eklenmesiyle ve eklenen kelimelerin kısaltılmasıyla elde edilmiştir. Bundaki mantık şudur; Pokémonlar, "Pokéball"ların yani (Pokétop) içine girerek cebe girecek kadar kolay taşınabilir hale gelirler. Pokemon birçok çocuğun hayallerini süslemiştir.Bazı çocukların kendisini pokemon gibi düşünerek balkondan atlayıp yaşamının sonlandırması sonucu pokemon birçok kez tv lerden kaldırılmıştır. Pokémon Nintendo'nun özel olarak kurduğu The Pokémon Company (Pokémon Şirketi) firması tarafından kontrol ediliyor. Pokemon birçok dile çevrilerek çocukların gözdesi olmayı başarmıştır. TV Serisi olarak 500'den fazla bölümü vardır. Diamond/Pearl serisiyle bu sayı sürekli artmaktadır. 12 tane de sinema filmi vardır.Birinde Ash ve dostları Mewtwo ile savaşırlar. Pokémon gelmiş geçmiş en iyi animelerden biridir. Amerika, Asya ve tüm Avrupada izlenme, satın alınma ve okunma rekorları kırmıştır ve Pokémon büyük küçük herkesin gönlünde taht kurmuştur. Pokémon'un 40'ı geçkin video oyunu vardır ve bu sayı hızla artmaya devam etmektedir. Konu Eğer Pallet kentinde yaşıyorsanız, onuncu yaş gününüz çok heyecanlı geçecektir. Çünkü artık bir Pokemon Eğitmeni olmak için, Pokemon Araştırma Merkezi'ne gidip ilk pokemonunuzu alabilirsiniz. Kahramanımız Ash Ketchum, sabah uyanamayınca gün onun için hiçte iyi başlamaz. Çünkü ilk pokemonunu Pokemon Araştırma Merkezi'ndeki Profesör Oak'tan almak için geç kalmıştı. Pokemon Araştırma Merkezi'ne gidince, ona sadece elektrikli bir fare türü olan Pikachu kalmıştı. Ash'in Pikachu'yu almaktan başka çaresi yoktu. Böylece kahramanlarımızın maceralarla dolu uzun ve yorucu yolculuğu başlamış oldu.... 646 çeşit farklı pokémon vardır. Bir yetiştiricinin görevi olabildiğince çok pokemon yakalamak ve onları eğitmektir. Her farklı pokémon’un farklı güçleri ve farklı yetenekleri vardır. Bir pokémon’u iyi yetiştirebilmek için cesur , azimli ve sevecen olmak gerekir. Bir yetiştiricinin pokémon’u büyüdükçe güçlenecek, yeni ataklar öğrenecek ve hatta bazen yeni, farklı bir pokemon’a bile dönüşebilecektir. Pokémon kart oyununu 2 kişi arasında oynanır. Bir oyun iki yetiştirici arasındaki bir karşılaşmayı temsil eder. Her oyuncunun kendine ait 60 karttan oluşan bir destesi vardır. Her yetiştirici kartlardaki farklı numaraları ve taktikleri oyunda kullanır. Bu kartların, piyasadaki diğer kartlardan farkı, sadece bu kartlarla Pokémon kart oyununun oynanabilmesi. Oysa diğer kartlar sadece biriktirmeye yönelik. Standart bir kart oyunuyla pokémon gibi bir değiş tokuş kart oyunu arasındaki en büyük fark ise, pokémon’da her oyuncunun kendine özel destesini yapabilmesi. Bir sürü farklı kart olduğundan, bir oyuncu elindeki kartlardan yeni bir deste oluşturabilir. Zaten oyunun zevki, farklı temaları temsil eden veya farklı stratejiler deneyebileceğiniz farklı desteler oluşturmak. Çocuklar genellikle koleksiyonlarını tamamlamak veya desteleri için gerekli kartları alabilmek için kendi aralarında pokémon kartı değiş tokuşu yapar. Eğer az bulunan kartlar hakkında bilgi sahibi olursanız, çocuğunuzun daha iyi değiş tokuşlar yapmasına yardımcı olabilirsiniz. Kaynak Vikipedi, anime.gen.tr *Yanlış olduğunu düşündüğünüz bölümleri belirtin lütfen. BynMubosongena2 Adige Baryshx Bashoo7Eliasto Padvox
  6. kzsill

Bleach Manga Tartışma

Olsun olsun! Göz yaşına kıyamam ben onun :( Aynen bende bayılıyorum yaaa :D. Bu arada Unohana'nın bankaisi nasıl acaba? Çok merak ediyorum!
  7. kzsill

Bleach Manga Tartışma

nonononoo...
  8. En son Battle Royale'i izledim, Aslı ile beraber :D Fena değildi.
  9. kzsill

Sherlock

Aynen! Oyuncuların yoğunluğu yüzünden 3.sezon 2014'e kadar gelmeyebilirmiş. Sinirlerim bozuluyor yahu.
  10. kzsill

Sherlock

Sherlock Tür: Macera, Aksiyon, Polisiye, Komedi IMDB Puanı: 9.2 Sir Conan Doyle’un kahramanını günümüze taşıyan Sherlock'ta ünlü dedektif, modern teknolojiden yararlanan biri olarak karşımızda! Sherlock Holmes günümüzde yaşasaydı, cinayet dosyalarını nasıl çözerdi? Dizinin 90 dakikalık ilk bölümü 25 Temmuz 2010 günü BBC One televizyon kanalında, "Mini-Dizi" olarak yayınlanmaya başladı. Ancak gördüğü büyük ilgi sonucunda diziye devam edilmesine karar verildi. Dizinin 2. sezonu 1 Ocak 2012'de başladı. 15 Ocak 2012'de yayınlanan 6. bölüm ise 2. sezonun final bölümü olarak seyirciyle buluştu. -Alıntı http://www.youtube.com/watch?v=YcFHeTaS9ew Kişisel yorumum; Kesinlikle çok iyi. Oyunculuklar muhteşem. Üstüne bir de İngiliz aksanı eklenince... :wub: 90 dakika gözünüzü korkutmasın. Siz anlamadan bitiveriyor.
  11. kzsill

Mangada erkek karakter nasıl olmalı?

Evet, insanlar klişelere bayılıyorlar :P. Bende Usui severim, ne yalan söyleyeyim. Ama bu basit bir karakter olduğu gerçeğini değiştirmiyor. :D Genel bir beğeni kriteri olabilir dediğin gibi. Benim beğenim de kişiliklerle alakalı ve özgün. :D
  12. kzsill

Animelerde kararsızlığa düştünüz mü ?

Ben bir animeye başlamadan önce muhtemelen spoilerları bool bool yemiş oluyorum zaten. O yüzden alıştım. :D Ve bölüm indirmeye çok üşeniyorum. Online izlemek daha kolay. Eğer 10-15 dakika dayanamazsam animeyi yarıda bırakıyorum, yani anime seçerken öyle kararsızlığa da düşmüyorum bu yüzden. 10-15 dakikam da gitsin bari. :D
  13. kzsill

Mangada erkek karakter nasıl olmalı?

Bence her karakterin fiziki o karakterin kişiliğiyle ve manganın içeriğiyle alakalıdır. Örneğin Lovely Complex. Otani'nin fiziksel özellikleri diziyle bağlantılı. Bir klişe var ortada. Çoğu shoujo manga/animede görüyoruz. Soğukkanlı, düşünceli ve çok yakışıklı... Bkz: Usui, Kei. Ama bana göre karakterin özgün olması, bunu fiziksel özellikleriyle de yansıtması çok daha önemli :ph34r:
  14. kzsill

Sonbahar 2012 Anime Bültenleri

Btooom!, Tonari no Kaibutsu-kun ve Code: Breaker ^_^
  15. kzsill

Generative Art

eğlendim akdsjsalkfjas http://new.weavesilk.com/?pla7
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.