Jump to content

Sakuragi

Üyeler
  • İçerik sayısı

541
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

Sakuragi kullanıcısının paylaşımları

1. Sakuragi

Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?

Bakuman 3.sezona devam ;)
  2. Sakuragi

Bleach Manga Bitiyor!!

Mangaya devam edenler varmı acaba? Katılıma göre bir yorum ve tartışma ortamı oluşabilir ;) Ve bence manganın şu an aldığı hal üzerine asıl bleach şimdi başlıyor :D
  3. Bugün Gerekli Şeyler'e uğradım. Ellerinde incelediğim kadarıyla, ingilizce olarak fullmetal archemist,vampire knight, bleach, death note, berserk, claymore, peach girl, kurosagi shitai, rurouni kenshin vardır. Tabi hepsinin serisi tam değil bazı ciltleri var. Bir kaç tane jump dergisi vardı. Orjinal japonca mangalar var, isimlerini bilmediklerim :lol:, dragon ball'ın sanırım almanca serisi var tam olarak, Tabi türkçe çıkan mangalarda yer almakta. Onun dışında konuştuğum kadarıyla 2-3 hafta sonra yeni mallar gelicek :D Death Note ve Dragon Ball heykelleri var 4'lü set ve Rukia ile Ishida vardı :D 2-3 hafta sonra tekrar uğradığımda yeni gelen şeyleri tekrar aktarırım arkadaşlar..
  4. Sakuragi

Katsudou Cosplay Partisi

Sanırım şimdiden İzmir'e gitmek için planlar yapmak lazım :) Bir öncekini kaçırmıştım zaten <_<
  5. Sakuragi

Hint filmleri izleyen var mı ?

Bollywood'un hastasıyız :D Son zamanlarda sinemada gelişme gösterdiler. Bunda tabi Aamir Khan'ın etkisi büyük. Her ne kadar filmler uzun sürsede, ben şarkılarını çok seviyorum, ayrıca çok renkli insanlar :lol: Benim favori sanatçım ise Asin ( Ghajini'de Kalpana ) Film önerilerine gelince, zaten Aamir Khan'ın en güzel filmlerini izlemişsin, onların dışında bir iki tane daha sana A.Khan filmi öneririm, tabi ki diğerleri kadar güzel olmasa da, A.Khan hatrına izlenir ;) -Rang Da Basanti -Dhobi Ghat -Lagaan: Once Upon a Time in India -Mangal Pandey Bunların dışında izlediğim ve beğendiğim bir kaç hint filmi ise; -Ready -London Dreams -Housefull 2 -Bodyguard -Black -Jaane Tu Ya Jaane Na Şimdiden iyi seyirler =)
  6. Sakuragi

Animenin Kaldığı Yer

Birde yanlış spoiler vermesek iyi olur..
  7. Şimdi aniden koşmaya başlasam ?.. Sonra dursam ?.. Sonra tekrar koşsam.. Dursam.. Koşsam.. Ama bir nedeni filan yok ha..

8. Sakuragi

Bu Manga veya Manhwa Anime Olmalı Dediğiniz!

Vagabond anime olsun, dünyayı sallar, hazır eli değmişken Inoue-sensei Slam Dunk'ıda devam ettirse :lol:
  9. Sakuragi

Japonca Okumak

Mardinli 21 yaşındaki Şebnem Zengin izlediği Japon yapımı “Komşum Totoro” adlı filmden etkilenerek Kayseri Erciyes Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde okumaya başladı. Mardinli 21 yaşındaki Zengin, 14 yaşındayken Japon yapımı “Komşum Totoro” adlı çizgi filmi izledi. Filmden çok etkilenen Zengin, Japonya'yı araştırdı. Japonya ve Japoncaya olan sevgisi her geçen gün artan Zengin, Kayseri Erciyet Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazanarak okumaya başladı. 3. sınıf öğrenci olan Zengin, bu yıl Osaka Uluslararası Üniversitesi'nin bursunu kazanarak, 11 ay boyunca Japonya'da eğitim görme hakkını elde etti. Zengin, yaklaşık 14 yaşındayken “Komşum Totoro” adlı çizgi filmi izlediğini, araştırması sonucu filmin yönetmeninin Miyazaki Hayao olduğunu öğrendiğini söyledi. Filmin ardından Japonya'yı araştırdığını ve ailesine “Japonya'ya gitmek istiyorum” dediğini kaydeden Zengin, bu şekilde Japonya'ya olan ilgisinin başladığını aktardı. Japonya'yı çok sevdiğini dile getiren Zengin, şöyle dedi: “Öğrenmesi çok zor bir dil. Ama seviyorum. Bu nedenle öğrenmek de zor olmadı. Sevince öğrenmesi daha kolay oluyor. İlerde bu alanda akademisyen olmak istiyorum. Ankara'da düzenlenen Japonca konuşma yarışmasında Türkiye'nin en güzel Japonca konuşan kişisi seçildim. Yarışma sonucunda 12 günlük Japonya gezisi kazandım. Bu sayede Japonya'yı görme imkanım oldu. Erciyes Üniversitesi'nin her yıl düzenlediği bir program var. Osaka Uluslararası Üniversitesi'nden her yıl Kayseri'ye öğrenci geliyor. Erciyes Üniversitesi'nden de bir öğrenci Japonya'daki üniversiteye giderek 11 ay boyunca eğitim alıyor. Bursu bu yıl ben kazandım. Bu ay içerisinde Japonya'da eğitim göreceğim. Güzel bir tecrübe olacak. Çok mutluyum.” JAPONCA TANITIM FİLMİ Zengin, Mardin Belediyesi'nin desteğiyle 3 hafta boyunca Mardin'i Japonca tanıtacak olan 10 dakikalık bir film çektiklerini, filmde Mardin'i tarihi ve turistik yerlerini Japonca anlattığını aktardı. Filmi beraberinde Japonya'ya götüreceğini anlatan Zengin, “Filmin Japonya'da üniversiteler ve bazı televizyon kanallarında gösterilmesi için girişimlerde bulunacağım. Film ile Mardin'i Japonlara tanıtmak, ilişkilerin gelişmesini sağlamak istiyoruz. Bölgeye ve Mardin'e daha çok Japon turistin gelmesini sağlamak istiyorum” diye konuştu. Çevresindeki insanların Japoncaya olan ilgisini şaşkınlıkla karşıladığını, “başka dil mi yok” diye söylendiklerini bildiren Zengin, ancak Japon dilini çok iyi öğrenerek, bu alanda kariyer yapmak istediğini belirtti. http://www.youtube.com/watch?v=JC_t6uOu1m4 Kaynak: Hürriyet Arkadaşlar hayal ve hedeflerinize ulaşmak için belki bu örnek size güç verir ;)
  10. Sakuragi

Animenin Kaldığı Yer

tamam özelden mesaj atsana ben mangasını güncel takip ediyorum, merak ettim şimdi :lol:
  11. Sakuragi

Animenin Kaldığı Yer

neyi öğrendin bakalım, hep derim spoiler okumayın, heyecanı gider diye <_<
  12. Sakuragi

Animenin Kaldığı Yer

Sanırım anime bittikten sonra, mangaya fazla devam eden olmamış, çok şey kaçırmışlar diyelim :lol:
  13. Sakuragi

Animenin Kaldığı Yer

Belki sorunun cevabını bulmuşsundur ama ben yinede söyleyeyim :) 480. sayıdan devam edebilirsin ;)
  14. Sakuragi

Sizce En Güçlü Anime Karakteri Kim?

Son Goku diyorum..
  15. Sakuragi

Bleach' ın en karizma karakteri kim ?

Bence Zangetsu, zanpaktou ruhu filan ama on numara karizma adam ;)
  16. Sakuragi

Night Head Genesis, yeni başladım, 3 bölüm izledim, ilginç ve güzele benziyor :D
  17. Kadıköy Şifa hastanesinin, az aşağısında Barış Manço Kültür Merkezi var, o sokaktan aşağı doğru giderken ilk sola döndünüz mü 25-30m ilerde. Bende uzun zamandır gitmiyorum. En yakın zamanda uğramayı düşünüyorum.. Remzi Kitapevi'nde görmüştüm çeşitli mangalar var. Hatta Dragon Ball bile vardı ;) Birde Galatasaray Lisesi'nin arka tarafında vardı bir yer. Resmen bir hazineydi, yıllar önce gittiğimde görmüştüm. Hala yerinde midir bilmiyorum. Bunların dışında birde Kadıköy Moda taraflarında yine Dreamers Figure var. Orada Bleach'ten Naruto'ya, Death Note'dan Dragon Ball'a kadar karakter figürleri bulabilirsiniz
  18. Sakuragi

Manga Üniversitesi Açılıyor

Bence genç kalınmış bir proje, 13-15 yaşlarında manga-ka olan kişiler var, üniversitede kendilerini çok daha iyi yetiştireceklerdir. Ama gerçekten emek, çaba, özveri gerektiren bir şey manga-ka olma yolunda ilerlemek. Bizim ülkemize gelince Eskişehir Anadolu Üni. Güzel Sanatlar Fakültesi Animasyon Böl., anime ve manga konusunda ufak tohumlar atmakta, umarım bu tohumlar gelişir ve güzel şeyler olur ;)
  19. Uzun Hikaye ;) On numara beş yıldız bir film olmuş bence B)
  20. Sakuragi

Bakuman'ın 3.sezonu başladı, ilk 3 bölümü izledim. Seri gerçekten çok güzel devam ediyor ve gittikçe güzelleşiyor ;)
  21. Sakuragi

Beynimizin oyunları

Bence hilesi budur. Hile de denilmez aslında... ilk verilen toplama işlemleriyle beyin meşgul ediliyor ve son toplama işlemindeki 123+5=128 cevabının kırmızı çekiç ile aynı hecelere sahip olmasından dolayı kaynaklandığını düşünüyorum.. yüz y-irmi s-eki-z k-ırmı-zı ç-eki-ç
  22. Tebrikler arkadaşlar, bundan sonra da elimizden geleni yapalım ;)
  23. Sakuragi

Üzüldüğünüz ve Sevindiğiniz Sahne

Slam Dunk'ta ulusal turnuvalar oynanırken, Kainan ile yapılan maçta Hanamichi maç boyu süper performans göstermesine rağmen, maçın son saniyesinde yanlışlıkla karşı takımın oyuncusuna pas vererek maçı kaybetmişlerdi. İşte orada Hanamichi 'nin ağladığında fena duygusala bağladım : :( Kendini suçlu hissettiğinden kızıl saçlarını bile kestirmişti : :D: :D
  24. Sakuragi

Japonya Gezimiz o.O

Benim bildiğim kadarıyla, gidiş-dönüş biletler 3-4 bin lira tutuyor. Kalacak yer konusunda ise önceden bir otelde rezervasyon yaparsanız sizin için daha iyi olur. Onun dışında hesabınızda yaklaşık 10 bin liralık miktar bulunmalı, çünkü bazı kişilerden duyduğuma göre Japonya bu konuda çok hassas ve her gelen ziyaretçiye mülteci gözüyle bakıyor. Onun dışında dil sizin için sıkıntı olacağını sanmam, biraz İngilizce ve elinizde bulunduracağınız küçük bir Japonca konuşma kılavuzu ile halledebilirsiniz. Ama benim fikrimi sorarsanız kendi başınıza hareket etmekten çok, Japonya gezi turlarına katılmalısınız. Güvenilir bir tur şirketi bulursanız sizin için hem maddi yönden hemde gezi açısından gayet avantajlı olacaktır. Arkadaşların da dediği gibi iyice araştırılıp, güzel bir plan yapılmalı, öyle şehir efsaneleri duyuyoruz ki, bazı turistler gerekli niteliklere uymadığı için Japonya hava alanından geri gönderiliyormuş :lol:
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.