Jump to content

Sakuragi

Üyeler
  • İçerik sayısı

541
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

Sakuragi kullanıcısının paylaşımları

1. Sakuragi

Bu gün hangi Manga'yı okudunuz?

Giant Killing okumaya çalışıyorum, keşke çevirisini hızlandırsalar. Bazen benim ingilizce yetmiyoree.
  2. Sakuragi

One piece Manga Tartışma (SPOİLER içerir)

Wano arc hala bitmediği gibi bir de öngörülemez bir hale sürüklendi. Tama sayesinde savaşın seyri değişiyor ama hala Kaido ve Mama dan nasıl kurtulacak bizimkiler bilemiyorum Altan. Kafamda deli sorular.
  3. Oden gibi beni de keşke 20 sene sonraya gönderseler.

4. Golll be gollll. Gözyaşlarıma hakim olamıyorum sayın seyirciler.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Beytize

Beytize

hayır hayır ağlamıyorum gözüme senpaimden duyduğum güzel söz kaçtı :D

kyaa >-< sen benim canımsın sen benim balımsın bir tanecik senpaimsin :wow1-onion-head-emoticon:

3. Toprakezgi

Toprakezgi

Öğretmeniiiim canım benim canım benim de de tam olsun betül ajsdişaksd

4. Beytize

Beytize

Öğretmenim canım benim canım benim

Seni ben pek çok pek çok severim.

Sen bir ana, sen bir baba,
      Her şey oldun artık bana. :angel2-onion-head-emoticon:

bu gün 3 sınavım yokmuşçasına işsizim kşsdjfklsdjfls

5. Sakuragi

One piece Manga Tartışma (SPOİLER içerir)

Wano beklediğimden uzun sürecek gibi. Bir kaç öy önce şans eseri birisinin elinde 'Kılıçsız Samuray' diye bi kitap gördüm. Merak ettim, gittim aldım. Kişisel gelişim kitabıymış ( kişisel gelişmeye karşıyız ), neyse bi bakalım dedik. Köylü, kılıç kullanmayı becereyemen birisinin nasıl Japonya'nın zirvesine yükseldiğini anlatıyor. Böyle okuyoruz biraz sarıyor kitap, sonra bi bölümde bir komutandan 'Aptal Lord' diye bahsediliyor. Aha Oden bu dedim. Meğer mangaka nın Oden için esinlendiği karakter kitapta büyük bi yan tema olarak anlatılıyor. Sonra dokuz kın dan falan bahsetmeler. Kitabın detayını fazla anlatmayacağım ama okursanız göreceksiniz ki Japonya için büyük değer gören bir komutandan esinlenerek Oden i yazmış mangaka. Bunu şu yüzden anlattım. Manga da Oden in nasıl öldüğünü gördük. (Ölümün şeklinde dolayı başka bir tarihi karaktere benzetildiği söyleniyor.) Böyle kötü bir şekilde ölen bir karakter, gerçekte Japonya tarihinde büyük öneme sahip birisinden esinlenildiyse, intikamı da çok şaşalı olmalı. Dokuz kın şu an Kaido ile bu sebepten savaşıyor. Etkili gibi gözükseler de son bölümde yanıldıklarını anladık. Belki de tek tek ölecekler. Ki bence güzel olur. Bu da her birine ekstra flashback gerekicek. Zaten 2 haftada bir ara veriliyor. Luffy aşağıda ki çöplerle uğraşıyor daha. Sanki wanonun daha ortasına bile gelmedik gibi. Ortada 5 sene sonra manga bitecek diyorlarken, 5 sene sonra anca wano arcı bitecek gibi. Hee ben okurum 5 sene değil 15 sene okurum wanoyu. Özellikle Oden'e ayrı bir manga bile isterim.
  6. Sakuragi

NEDEN FORUMDA TAKILIRIZ

Forum benim için aile gibidir. Gerçek hayatta aile hayatım nasılsa forumda da öyle. Sabahın köründe kalkıp işe gidip, akşam-gece saatlerinde eve gelmek bir rutin oldu. Aile fertleri ile sohbet etmeyi bırak yüzlerini görsem şükrederim. Forum için de durum aynı, arada girip bakıyorum tanıdık isimler neler yapmış. Yeniler ne alemde ? Ama eskiden, okul hayatı dışında çok zaman vardı, hem aileme hem kendime hemde foruma çok zaman ayırıyordum. Yeri gelir okula gitmem,ders çalışmam yine vakit bulurdum (kötü örnek). Tabii başka sebeplerde var ama benim açımdan forumdan uzaklaşmamın temel sebebi budur. Çok sevdiğim Madarame'nin bir repliği tüm bu yazdıklarımın özeti olarak konuyu pekiştireceği için buraya bırakıyorum.
  7. Yoksa o gün, bu gün mü ? Aman haziranlar olmasın..Slam Dunk.

1. Perfectum

Perfectum

Chu churururu churururu churarirarira :bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:

8. Oyun diye ben buna derim. 

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. quincy

quincy

Aynen :D 

3. Sakuragi

Sakuragi

Pokemonun tanıtımları da süperdi, bu japonlar iyi tanıtım yapıyorlar :D Şaka bir yana, 3 boyutu gerçek hayata sokmak süper. Geliştirseler, sokaklar bu sefer ka-me-ha-me, gomu gomu no, getsuga tenşoo diye inlerdi :D

4. quincy

quincy

Reklamların çoğu göz boyama lakin her şey de olduğu gibi Japonlar burada da işi üst seviyeye çıkarıyor :D Sokaklara taşınması yerine SAO gibi yattığımız yerden farklı evrenlerde oyun oynasak felan daha güzel olur. İstediğimiz karakteri seçip vs yaptırmak :D 

9. Şarkıyı dinleyince direk banyodan çıkmış, naftalin kokulu yorgana uzanmış ve derdimizin sadece sabah ki hayat bilgisi dersi ve aşık olduğumuz kızın ilgisini nasıl çekeceğimiz geliyor.
  10. Eylül de geldiyse demek, çok özledik la..
  11. İçten bağlanmak mı, hiç gelmeyecek sevgiliyi bekler gibi beklediğim animelerim var benim.
  12. İstanbul için Kore Film Günleri Başladı. Saldırın :D

http://tr.korean-culture.org/tr/362/board/215/read/82488

1. sadece okan
    2. Beytize

Beytize

Bunun  için İstanbula gelmek isterdim :D 

3. Toprakezgi

Toprakezgi

Tüh be yeni gördüm. Davetiye gerekiyomuş. :(

13. "evet önümüz bahardır biliyorum
    leylaklar açacak biliyorum
    kiraz da çıkacak yakında
    iyi şeyler söylemek de gerek biliyorum" 

İyi ki doğdun, iyi ki geçtin dünyadan.

14. Sevdiğim serilerden biriydi, senin de fark ettiğin gibi baya muhabbeti döndü, hatta @forevertr3 novelleri de çevirdi. Güzel tartışmalar oldu ama senin burada yazdıkların çok çok daha öte de. Tabii okuduklarımın hepsini anlayamadım, resimlerden dolayı :D VPN kullanmayı ben zor durumlar için saklıyordum ama yarın müsait olunca bir de vpn ile bakıcam ne kadar resim görülebilecek. Konuya tamamıyla hakim olursak güzel tartışmalar yine oluşur ;)
  15. Nazım lan sen bilirsin, niye böyle akşam olunca böyle bi hüzün çöküyor ya insana..
  16. Sakuragi

Klasik Müzik Önerileri!

Başlığı görünce La Corda D'oro geldi aklıma ilk versiyonu. Tam bir klasik müzik ziyafeti veriyor. İkincisini izlemedim bilerek korkumdan ya kötüyse diye, ilki kalsın aklımda diye :D Gavotte (Bu ikili favorimdi bu arada :D ) Canon (benden önce Canon paylaşılmış ama ben en çok bu versiyonun seviyorum, belki animeden dolayı bilemiyorum) Bu da sonbaharda, hafif rüzgarla beraber çiseleyen yağmur altında, gece kulaklığı takıp gezmelik bir şarkı. Aman dikkat ansızın dans ettirebilir :D Dmitri Shostakovich - Waltz
  17. Sakuragi

En Çok Sevdiğiniz Kitap?

Yusuf Atılgan'ın Aylak Adam'ı ile Sait Faik Abasıyanık'tan sanırım Lüzumsuz Adam ve Mahalle kahvesi. Ama ayıp olur Sait Faik'e şimdi, bütün eserleri diyorum ve paltomu giyip sokağa çıkıyorum, kalabalığa karışıyorum yavaştan.. (iç ses: Yalnız hava çok sıcak)
  18. Sakuragi

Dizi Tavsiyeleri

Sanki buna benzer bir başlık vardı diye düşünüyorum ama kim vurduya gitti galiba :D Orada biraz daha tartışmalı ve detaylı içerikler vardı yanılmıyorsam. Yerli yabancı bir çok dizi var efsane ama ben devamı gelmese de Flashforward ve bir kaç aya 2. sezonu çıkacak olan Stranger Things önericem. Ama şu fragmana bakıp, nasıl önermez insan :D edit: Yukarıda bahsettiğim başlık buradaymış, uçurulmamış, özür diliyorum :D
  19. Mangasında Big Mom arcı bitmek üzere, anime de olaylar yeni gelişiyor. Tahminim en az 40 bölüm sürer + fillerla filan ve sonrasında gelecek Reverie arcı ile ortalama 55 bölüm desek. Sen 100' e tamamla sonra başla, bitirince de direk en çok beklenen arclardan biri olan Wano ve Kaido bölümleriyle başlarsın :D He bana sorarsan geç mangasına oh mis, her hafta bir heyecan, animesi baya bozdu çünkü :D
  20. Ne güzel söylüyor Hakan Gerçek.. Sarıp sarıp dinliyorum en baştan. Senin bir havan var beni asıl saran o Onunla daha bir değere biniyor soluk almak Sabahları acıktığı için haklı Gününü kazanıp kurtardı diye güzel Birçok çiçek adları gibi güzel En tanınmış kırmızılarla açan Bütün kara parçalarında Afrika dahil.. ... Bir mısra daha söylesek sanki her şey düzelecek İki adım daha atmıyoruz bizi tutuyorlar Böylece bizi bir kere daha tutup kurşuna diziyorlar Zaten bizi her gün sabahtan akşama kadar kurşuna diziyorlar Bütün kara parçalarında Afrika dahil.. ... Burda senin cesaretinden laf açmanın tam da sırası Kalabalık caddelerde hürlüğün şarkısına katılırkenki Padişah gibi cesaretti o, alımlı değme kadında yok Aklıma kadeh tutuşların geliyor Çiçek Pasajında akşamüstleri Asıl yoksulluk ondan sonra başlıyor Bütün kara parçalarında Afrika hariç değil..
  21. Konuyu biraz hortlatıcam ama bunu paylaşmasam olmaz :D Goku ve Big Mom
  22. Sakuragi

Bleach Manga Tartışma

Yani Bleach kendine yakışmayanı yaptı, bir çok etken var tabi sorumlu tutacağımız. Kubonun seriyi doğru götürememesi, okur sayısı azalması, yayıncıların zamanında önce bitirme kararı alması, ve Kubonun her şeyi oldu bitirdiye getirmesi gibi. Ama işte böyle serilerin en kötü yanı bu, yapacak bir şey yok. Mesela diziden örnek vericem ama Lost denilen bir efsanenin sonu veya Leyla ile Mecnun'un doğru düzgün bir sonu olmaması gibi. Gantz bu konuda ender serilerden birisi. Ya bir de sonu gelmeden biten serilerde var ? Manga ve anime dünyasının acı gerçekleri :D
  23. Sakuragi

Bleach Manga Tartışma

Dediğim gibi sende sonuna sinirlenmişsin çoğumuz gibi. Haklısın ama sonu kötü diye bütün seriyi kötülemek haksızlık. Gotei 13 ile başlayan bir hayal kırıklığı vardır bende hep, ve evet Ichigo alacaktı Ywach'ı ama oldu bittiye getirip son bir iki bölümde bunu işlemek, dediğin gibi herkesin bankaisinin gösterilmemesi büyük eksiler. Zaten mangaka da aceleye getirdiğini bildiği için novel yada roman şeklinde devam hikayeleri yayınlıyordu ama hiç bakma şansım olmadı. Belki sen bakıp, isteklerine cevap bulabilirsin.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.