Jump to content

Tzu-kun

Üyeler
  • İçerik sayısı

542
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from karzi in Selam ben karzi :)   
    Hoş geldiniz Gazi Bey.
  2. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Volkan in Çizdiğim ilk fan art [6. Geldi! Photoshop ile Karakalem Renklendirme]   
    Güzel olmuş hoi :D
  3. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Songena in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Hoş geldin Songena. (Dünyaya saddfafdsfsdf)
  4. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Songena in Akeboshi   
    Yoshio Akeboshi, genellikle bilinen adıyla Akeboshi, bir japon pop sanatçısı. Naruto animesinin ilk kapanış müziği ile "Wind" tanınmıştır. Soyadı "parlak yıldız", adı "iyi adam" anlamına gelir.

1 Temmuz 1978'de Japonya'nın Yokohama şehrinde doğmuştur. Üç yaşındayken piyanoya ilgi duymuştur, sonrasında gitar çalmayı öğrenmiştir. Liverpool'da müziğini geliştirmiş ve orada geçirdiği zaman müziğini oldukça etkilemiştir. İlk albümünden önce Matsu Takako'nun 4. albümünden -A piece of life- iki şarkının sözlerini bestelemiştir.

Albümleri:

Akeboshi: Yoshio'nun çıkış albümüdür, 14 şarkıdan oluşup, 22 Haziran 2005'de çıkmıştır.

."Wind"
    "Night and day"
    "Hey there"
    "No wish"
    "Akikaze no uta" (Song of the Autumn Wind?)
    "Haikyo no Sofa" (Sofa in a Ruin?)
    "A nine days' wonder"
    "White reply"
    "Faerie punks"
    "Morning high"
    "Tall boy"
    "The audience"
    "Kamisama no shitauchi" (神様の舌打ち God Clicks His Tongue?)
    "Toki no fune" (時の舟 Ship of Time?) (Bonus Track)

Meet Along the Way: Akeboshi'nin ikinci albümüdür. 7 Kasım 2007'de çıkartılmıştır. Sınırlı sayıda olan özel yapım bir versiyonu ekstra olarak içinde "Rusty Lance" "Yellow Moon" ve "Along the Line" şarkıları bulunan bir CD içermekteydi.

"Sky In The Pond" "The Cliff" "Yellow Bird" "Broken bridge" "Seeds" "shadow of the wind" "Green eyes" "Village Stone" "Mercury is rising" "Diamond Dust" "coille gan crann" "Close my door" "Fukurou" (Owl?)  
    Roundabout: Akeboshi'nin üçüncü albümü. Temmuz'un 11'inde, 2008 yılında yayınlanmıştır.

"Leaf on Leaf" "Sky in the pond" "One step behind the door" "Along the Line" "Peruna" "Yellow Moon" "Rusty lance" "Sounds" "Hey There" (Live) "Seeds" (Live) "Wind" (Live) "A Nine Days' Wonder" (Live)  

Evet, wiki'den alabileceğimiz bu kadar ben sizi direk Akeboshi'nin enstrümantal ağırlıklı güzel şarkıları ile baş başa bırakayım .d

http://www.youtube.com/user/AkeboshiRadio/videos

Youtube'da şarkılarını bulabileceğiniz hesap yukarıda var ama olsun ben onun en sevdiğim iki şarkısını da koyayım. 

http://www.youtube.com/watch?v=dtUMHLBKQYY
  5. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Aksamov in Akeboshi   
    Yoshio Akeboshi, genellikle bilinen adıyla Akeboshi, bir japon pop sanatçısı. Naruto animesinin ilk kapanış müziği ile "Wind" tanınmıştır. Soyadı "parlak yıldız", adı "iyi adam" anlamına gelir.

1 Temmuz 1978'de Japonya'nın Yokohama şehrinde doğmuştur. Üç yaşındayken piyanoya ilgi duymuştur, sonrasında gitar çalmayı öğrenmiştir. Liverpool'da müziğini geliştirmiş ve orada geçirdiği zaman müziğini oldukça etkilemiştir. İlk albümünden önce Matsu Takako'nun 4. albümünden -A piece of life- iki şarkının sözlerini bestelemiştir.

Albümleri:

Akeboshi: Yoshio'nun çıkış albümüdür, 14 şarkıdan oluşup, 22 Haziran 2005'de çıkmıştır.

."Wind"
    "Night and day"
    "Hey there"
    "No wish"
    "A nine days' wonder"
    "White reply"
    "Faerie punks"
    "Morning high"
    "Tall boy"
    "The audience"

Meet Along the Way: Akeboshi'nin ikinci albümüdür. 7 Kasım 2007'de çıkartılmıştır. Sınırlı sayıda olan özel yapım bir versiyonu ekstra olarak içinde "Rusty Lance" "Yellow Moon" ve "Along the Line" şarkıları bulunan bir CD içermekteydi.

"Sky In The Pond" "The Cliff" "Yellow Bird" "Broken bridge" "Seeds" "shadow of the wind" "Green eyes" "Village Stone" "Mercury is rising" "Diamond Dust" "coille gan crann" "Close my door" "Fukurou" (Owl?)  
    Roundabout: Akeboshi'nin üçüncü albümü. Temmuz'un 11'inde, 2008 yılında yayınlanmıştır.

"Leaf on Leaf" "Sky in the pond" "One step behind the door" "Along the Line" "Peruna" "Yellow Moon" "Rusty lance" "Sounds" "Hey There" (Live) "Seeds" (Live) "Wind" (Live) "A Nine Days' Wonder" (Live)  

Evet, wiki'den alabileceğimiz bu kadar ben sizi direk Akeboshi'nin enstrümantal ağırlıklı güzel şarkıları ile baş başa bırakayım .d

Youtube'da şarkılarını bulabileceğiniz hesap yukarıda var ama olsun ben onun en sevdiğim iki şarkısını da koyayım. 

6. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Cold Dewil in Akeboshi   

Albümleri:

."Wind"
    "Night and day"
    "Hey there"
    "No wish"
    "A nine days' wonder"
    "White reply"
    "Faerie punks"
    "Morning high"
    "Tall boy"
    "The audience"

7. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from torotoro in Akeboshi   

Albümleri:

."Wind"
    "Night and day"
    "Hey there"
    "No wish"
    "A nine days' wonder"
    "White reply"
    "Faerie punks"
    "Morning high"
    "Tall boy"
    "The audience"

8. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Amygirl in Akeboshi   

Albümleri:

."Wind"
    "Night and day"
    "Hey there"
    "No wish"
    "A nine days' wonder"
    "White reply"
    "Faerie punks"
    "Morning high"
    "Tall boy"
    "The audience"

9. Beğen
    Tzu-kun reacted to veritas in Neden en çok sevilen seri one piece?(dünyada)   
    Usopp'un rakibi olan balık adam bile alevleniyor siz luffy'nin kine takıyorsunuz. Gerçi gördüğüm kadarıyla çok takmıyorsunuz ama ben hıncımı sana vurmuş oldum idare et :D Misal zoro'nun gorilla tekniğini nasıl yaptığını bilen tartışan yok ama bakıyorum herkes asurayı nasıl yaptı diye sayfalarca yazabiliyor.  <_< yeter bu kadar hınç kişisel algılarsın belki :D

:o Nami'nin arcını film yapsalar oscar alır en iyi senaryo dalında. Chopper'ın arcında hüzünlenmeyecek kadar odun bir ben varımdır ki benim bile hiluluk'un son anlarında gözlerim dolmuştu.

Gelelim genel yoruma -öncelikle ben nasıl görmedim bu başlığı ya :D- One piece içinde bütün duyguları barındıran tek yapımdır bana göre. Serinin hem kötü hem iyi yanı olan uzunluğundan kaynaklanıyor bu da. ODA-sensei'nin baş karakteri hesabı hikayeyi don lastiği gibi uzatmasından yani :D iyi çünkü bütün duyguları sıkıştırma çabası yok. Kötü çünkü bazı sahneler var artık sonsuzluk gibi geliyor. Zaten balık adam ve skypie arc'nın beğenilmemesinde ki 1. etken bu. Luffy'nin sarmaşığa çıkması ve balık adam adasına düşen gemi. Ben hala cesaret edemiyorum tekrar izlemeye :D 

Ancak one piece'i one piece yapan asıl şey sonu bence. Çünkü narutoda jiraiya'nın bir lafı vardı "Bir hikaye sonu kadar iyidir" diye-her ne kadar mangaka'sı bu lafı uygulamak yerine sırf karizma olarak söylettirse de-. Hakkatten bu lafı duyduğumdan beri özellikle dikkat ettim. Hikayenin kalitesini bir başı bir sonu belirliyormuş. Bu ikisini tasarlayarak hikayeye başladığın zaman gidişat kendiliğinden geliyor. ODA-sensei'nin dediğine göre sonunu değiştirmemiş hala ve marineford arcının başarısını görünce şaşırmış çünkü sonu marineford arcını hiçbirşey gibi gösterecekmiş. Zaten manganın uzamasının asıl nedenlerinden biri de yine ODA-sensei'nin dediğine göre "şunu da koyayım bunu da koyayım" diyerek aşureye döndürmesi olayı :D misal belki marineford savaşı hiç olmayacaktı ya da belki de enies lobby. Bu tek başına seriden en az 200-300 bölüm çıkarmak demek zaten. E adamın hikayesinin başı sonu temelleri belli olunca geriye sadece ayrıntı sevgisini eklemek kalmış geriye. Böylece taa 400 lerde öğrendiğimiz bir gücü 4. bölümden gösterebiliyor. 

Bu arada japonyada manga olarak rakibi olmasa da dünya çapında liderlik narutoda maalesef. Naruto düşmanı değilim açıkçası ama özellikle şu son sayılarda yaptığı şeylerden bırakalı birkaç ay oluyor mangayı da. Animesi zaten filler dan izlenmiyordu artık.
  10. Beğen
  11. Beğen
    Tzu-kun reacted to Apocalypse in Ünlü Olmayan Güzel ve Ünlü Olan Berbat Animeler   
    Sword art online'ı gerçekten iyi bulmuyorum. İzlerken çok sıkıldım ve nasıl o kadar seveni ve övgüleri var hayret içinde kaldım. Yani herkesin zevki farklıdır biliyorum ama beğenmedim ben bu animeyi. <_<
  12. Beğen
    Tzu-kun reacted to Cold Dewil in Türkiyedeki en iyi komedyen   
    Verilenlerden aslında hepsi kendi tarzında komedyen.Mesela Cem Yılmaz seyirciye laf atarak konu üretirken,Ata Demirer kendisini ön planda tutan espiriler yapar ( Bknz: Sahneye birşey girdi 2'ye 5 :D )
    Bunların dışında Tolga Çevik unutulmuşşş :o :o :o
    Komedi Dükkanı arkadaşım yaaa -_- Lütfen unutmayalım unutturmayalım ekleyelim...
    PS: Beyazıt Öztürk bence de şovmen.Komedyen olarak düşünmüyorum.Ama soru En iyi Şovmen olsa Beyazıta 10 kez oy atardım ^_^ Seviyeli ve güzel sunuyor bence...
  13. Beğen
    Tzu-kun reacted to Cengavers in One Piece Türkiye RPG   
    Arkadaşlar, size bir süre önce açtığım fakat pek fazla kullanıcı alamadığım forum RPG sitemi tanıtacağım. Eğer konum kurallara uymuyorsa yöneticilerim, konumu silebilirsiniz, bir sorun yok.
    Şimdi, forumum adından da anlaşıldığı gibi bir One Piece Rpg forumu. Gördüğüm diğer One Piece RPG'lerinden farklı olarak bu RPG'de konuyla beraber gidiyoruz. Yani mesela Gomu Gomu meyvesi yiyemezsiniz veya Ace'in şapkasını alamazsınız. Animede Luffy Doflamingo'yu döverse, bizim forumumuzda gazete haberi olarak çıkar.
    Forumda toplam üç taraf mevcut. Şu an Alpha aşamasında olduğumuz için az, ileride seçenek sayısı çoğalacak muhakkak. Bu taraflar Korsan, Denizci ve Ödül Avcıları.

Korsanlar kafalarına göre, hükümetin hiçbir sözünü dinlemeden hareket ederler. Tayfaları Kaptan, Yardımcı kaptan gibi rütbelere ayrılır. Kaptan'ın kişiliğine bağlı olarak tayfanın durumu değişebilir. Şayet Kaptan hükümete düşmansa, hükümet tarafından başlarına ödül konup aranabilir. Veya Kaptan haraç kesmeye karar verirse ve bunu hükümetten gizli bir şekilde yaparsa yeraltı dünyasında kötü bir şöhret kazanır lakin hükümetin bu işten çoğu zaman haberi olmaz. En tehlikeli taraftır. İki tarafa da düşmandır. Bir de başında ödül varsa, herkes peşinde olur bu korsanın.

Denizciler üstlerinin verdiği emirlere göre hareket ederler. Dünyanın en büyük organizasyonu olan "Hükümet"e katılan hiç kimse kendi kafasına göre hareket edemez. Bu işe giren kişiler verilen emirler tamamlandığında belli bir miktar maaş alırlar. Verilen emirler kişinin girdiği bölüğe göre değişebilir. Kasaba korumadan, korsan yakalamaya hatta öldürmeye kadar gidebilir. Bir denizcinin ufak bir hatasında bile rütbesi düşürülebilir. Denizcilik çok fazla sorumluluk ister, fakat en güvenli taraftır.

Ödül Avcıları hükümetin başlarına ödül koyduğu kişileri gözünü kırpmadan para için katleden kişilerdir. Bazıları sadece zorbalık için, birisini öldürüp başındaki ödülü bahane eder. Bazılarıysa bu ödüllerin boşuna konulmadığını düşünüp bu kişilerin ortadan kalkması gerektğini düşünür. Az bir kısmının ise aslında bu işle pek alakaları yoktur. Fazla ödüllü kişi öldürdükleri için isimleri "Ödül Avcısı"na çıkmıştır. Ödül avcısı olan bir kimse sonradan korsan veya denizci olabilir, fakat söz konusu kişinin başına ödül konulduysa veya tanınmış bir kişiyse denizcilere giremez. Başında ödül olmadığı sürece rahattır, istediğine saldırıp istediğinde kaçabilir.
    Tarafların genel tanımı bu olsa da, buraya da rp içinde tarafların nasıl işleyeceğini anlatayım. Korsanlar en tehlikeli taraf. tüm taraflar, hatta kendi tarafı bile kendisine düşman. Her an ölüm tehlikesiyle karşı karşıya. İnsanlardan dolayı olma ölüm tehlikelerini geçtim, sürekli tehlikeli denizlerde dolandıkları için bir Deniz Kralı'nın ya da fırtınanın çıkmasıyla ölme oranları da gayet yüksek. Denizciler en tehlikesiz, en güvenli taraf fakat çok fazla sorumluluk istiyor. En küçük hatanızda rütbe düşürülme ihtimaliniz var. Denizcileri kısa geçiyorum, biliyorsunuzdur zaten. Ödül avcılarıysa serbest meslek misali, başında ödül olmadığı sürece gidiyor adamları avlıyor geliyor. Kebap taraftır ama başınıza ödül konursa ayvayı yersiniz.
    Gelelim yeteneklere. Şu an dövüş stilinizi yaratmak için üç seçeneğiniz var: Meyve kullanarak dövüşmek, vücudunuzu kullanarak dövüşmek veya alet kullanarak (kılıç, balta vs.) dövüşmek. Meyvelerinizi isterseniz Belly ile marketten alabilir, isterseniz Puan vererek kendi meyvenizi yaratabilirsiniz. Vücudunuzu veya herhangi bir aleti kullanarak dövüşmek için ise hayal gücü gerekli. One Piece evreni koşullarıyla nasıl saldırılar oluşturulabilir, bunu düşünmelisiniz. Tekniklerinizi kafanızda düşünüp kurguladıktan sonra üç seçenek için de Antreman Rp'si yazmanız gerekir.
    Kısaca RPG forumum bu şekilde. Yazı gereğinden fazla uzadı zaten, o yüzden bitireyim burada yazımı. Forum az kişi olabilir ama çok eğlenceli bir sistem ve üyelerimiz var. En yakın zamanda sizi de bekliyoruz.

Forum Linki: http://one-piece.forum.st/
  14. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Skadi in Manga Cizimimi Nasil Gelistirebilirim?   
    Eğer çizgileri düz çekmekte zorlandığın için bu kadar üstünden geçiyorsan, öncelikle bir çizgi çekmeye çalış derim. Hani benimde fazla bir deneyimim yok ama gereksiz yere çok fazla çizgi çizmişsin. Çok fazla karalama yapmışsın ve hoş durmamış :)
  15. Beğen
    Tzu-kun reacted to Çevirmen-J in Sizce Element Bükme Gerçekmi?   
    İnsan beyni çoğu engellemelerle bizi korur aslında. Beynimizin %10'unun, %3'ünü kullanmamızda bu koruyucu engellemelerden birisi işte :D Çünkü eğer, %100'ünü kullanabilseydik, hiç bir şeyi unutamaz, hiç bir şeye bir açıklama getirmeden duramazdık... Buda psikolojik yönden baskı verir ve kesin ölüme götürür...
    Şimdi soruna bir cevap vereyim, insan beynini istersek en sonuna kadar kullanalım, böyle bükme hareketleri yapabileceğimizi sanmıyorum :D Şimdi diyebilirsin ki "Daha önce hiç kimseyi görmediğimiz için kesin olarak konuşmayız"... Bu konuda haklısın, fakat bakış açını değiştirirsen şunu net bir şekilde görürsün ;
    Mesela küçük bir şeyle başlayalım; Suyu havaya kaldırma?
    Bir kere en başta suyu havaya kaldırman için, içerisindeki tüm atomlara odaklanmalı, onu belli bir şekle sokmalı ve bu odaklanmayı hiç kaybetmemen lazım... Mesela küçük bir örnek verelim 1 damlada 33 milyar defa milyar molekül vardır. Yani sen bir suyu tutmayı boş ver daha damlalarla bile oynayamayız :D
    Çok yazdım fakat, bu konuda kafanızı yormayın diye ^.^
  16. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Mileydi in Yondemasu yo, Azazel-san OVA   
    Canını seviyorsan iletini editle...
  17. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Çevirmen-J in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Adminlik seni çok bozdu :ph34r: Hep kaçırıyorsun doğum günlerini...Edit: Doğum günün kutlu olsun...
  18. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Aksamov in One Piece Türkiye RPG   
    Güzel bir site bence, ortamını falan seviyorum ben, ayrıca bu aralar katılırsanız kişi çoğalmadan, bir adım önde olursunuz benden söylemesi...
  19. Beğen
    Tzu-kun reacted to Super Otaku in One Piece Türkiye RPG   
    tavsiye için sağol :)
  20. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from quincy in Naruto Rasengan Yapımı   
    Hocam o değil de illuminatici falan mısınız :D
    Yok Tek göz çekilmiş yok arkada osiris gözü mü deniyor her neyse ondan :D
    Bakalım kaç kişi illuminatici diyecek diye konu açmışınız bence :D
  21. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Estable in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Nice yıllara
  22. Beğen
    Tzu-kun reacted to Raion in Shonen Jump Manga Yarışması   
    eline sağlık tzu-kun böylelikle neden ingilizcenin okunduğu gibi yazılmadığını kanıtladın :P
  23. Beğen
    Tzu-kun reacted to SUNA in ( 25 / 25 ) Phi Brian Kami No Puzzle Season 2 TR Çeviri [Proje Tamamlandı]   
    Bu anime de uzatacak ne varsa. ;) ..Birileri bir kin güdüp sonra puzzle karşısına çıkıyor.. :( .Daha ne kadar sürdürecekler..Aslında ilk sezondan sonra bitirseler di daha iyi olurdu bence.. -_-
  24. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from jans09 in Kaiji!! Müthiş bir zeka serisi   
    Kaiji animesinin benim en sevdiğim zeka serisi olduğunu belirterek başlayayım.Aksiyonun hiç hız kesmediği bir seridir ayrıca.
    Konu:
    Kaiji tipik bir sokak serserisidir, hayatında nerede ise hiç çalışmamış, çalıştığında ise bir iş arkadaşının tefeciden aldığı "Aşırı yüksek" faizli bir borcuna kefil olmuştur.1 yıl sonra karşısına çıkan bir adam ona kefil olduğu borcu hatırlatarak borcun eskisinin katlarca çoğaldığını söylemiştir.Kaiji için bu borcu ödemek imkansız gibidir.Ancak bir umut vardır:Adam ona bir yarışmaya katılmasını, kazanırsa borcunun sıfırlanacağını ve katılanların yarıya yakınının kazandığını söylemiştir.Kaijinin tek yolu bu umuda sıkıca sarılıp yarışmaya katılmaktır, yarışmanın yer ve zamanına ğöre 1 ay sonra umudun ( ve umutsuzluğun) gemisi espoir a biner. Kaiji nin tek güvenebileceği şey zekasıdır .
    Serinin iki sezonu vardır, ikiside birinden güzeldir.
    1.sezon link:http://www.turkanime.tv/anime-detay/Kaiji
    Not: Çizimleri gerçekten kötü olduğu için resim koymadım ancak bana güvenin ve izleyin kesinlikle pişman olmayacaksınız...
    Dip not:Serinin filmi de mevcuttur, çizimlerine dayanamazsanız onu izleyin.
  25. Beğen
    Tzu-kun got a reaction from Anonymmy in Kaiji!! Müthiş bir zeka serisi   
    Kaiji animesinin benim en sevdiğim zeka serisi olduğunu belirterek başlayayım.Aksiyonun hiç hız kesmediği bir seridir ayrıca.
    Konu:
    Kaiji tipik bir sokak serserisidir, hayatında nerede ise hiç çalışmamış, çalıştığında ise bir iş arkadaşının tefeciden aldığı "Aşırı yüksek" faizli bir borcuna kefil olmuştur.1 yıl sonra karşısına çıkan bir adam ona kefil olduğu borcu hatırlatarak borcun eskisinin katlarca çoğaldığını söylemiştir.Kaiji için bu borcu ödemek imkansız gibidir.Ancak bir umut vardır:Adam ona bir yarışmaya katılmasını, kazanırsa borcunun sıfırlanacağını ve katılanların yarıya yakınının kazandığını söylemiştir.Kaijinin tek yolu bu umuda sıkıca sarılıp yarışmaya katılmaktır, yarışmanın yer ve zamanına ğöre 1 ay sonra umudun ( ve umutsuzluğun) gemisi espoir a biner. Kaiji nin tek güvenebileceği şey zekasıdır .
    Serinin iki sezonu vardır, ikiside birinden güzeldir.
    1.sezon link:http://www.turkanime.tv/anime-detay/Kaiji
    Not: Çizimleri gerçekten kötü olduğu için resim koymadım ancak bana güvenin ve izleyin kesinlikle pişman olmayacaksınız...
    Dip not:Serinin filmi de mevcuttur, çizimlerine dayanamazsanız onu izleyin.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.