Jump to content

Adige

Üyeler
  • İçerik sayısı

261
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

İletiler bölümüne Adige kullanıcısının eklediği dosyalar

1. 2017'den beri Tokyo Büyükelçisi olarak görevini ifa eden Sayın Hasan Murat Mercan, Washington Büyükelçiliğine atandı.

130755822_726948967928742_89976431561569

Onun yerine gelen isim ise Sayın Korkut Güngen. Her iki büyükelçimize de yeni görevlerinde başarılar diliyorum. 

9MuH2o.jpg

Sayın Hasan Murat Mercan'a 2017'den bu zamana kadar Türkiye-Japonya ilişkilerini geliştirme konusunda yaptıkları için teşekkür ediyorum. Şahsen de tanıştığım iyi biriydi. Geçen yıl düzenlenen Japonya'daki ilk büyük Türkiye Festivali, onun dönemindeki ülkemizi tanıtıcı en büyük etkinlikti. Umarım yeni büyükelçimiz döneminde Japonya ile ilişkilerimiz daha da iyi olur.

Haberin kaynağı: Anadolu Ajansı

2. Merhaba. Ben N4 sınavını geçtim geçen yıl. N5 gramer, kelime bilgisi ve dinleme olarak uzun süredir anime izleyen birisi için problem yaratmaz. Ama hiragana ve katakanayı daha tam oturtmamış hâlde iken ilk 103 kanjiyi ne yapacaksın? İlk 103 kanjiye çalıştın mı? Süreni de iyi kullanman gerek paragraf sorularında hızlı okuyabilmek çok önemli. Geçme barajı çok yüksek değil o yüzden başarabilirsin. Tavsiyem örnek N5 sınavları çöz internetten. Örnek sınavlar internette mevcut. Hem sınav sistemine alışırsın hem de çıkmış/çıkabilecek soruları görmüş olursun. 

Düzenleme: Sınav iptal olmuş zaten. Daha çok çalışmak için zamanın var artık :D

3. Sadece One Piece ve Naruto'ya değil birçok animeye ve çoğunlukla Japonların anlayabileceği Japon ünlülere ve televizyon programlarına da gönderme yapıyor. O yüzden sadece One Piece ve Naruto izlemekle göndermelerin az bir kısmını anlarsın. Zaten çevirmen notları her göndermeyi açıklıyor. O yüzden Gintama'dan zevk alabilmek için illaki bu iki animeyi izlemiş olman şart değil. Ama vaktin varsa, illaki hemen Gintama izlemek istiyorum demiyorsan One Piece ve Naruto'yu ilk izlemek daha iyi olur. 

4. Merhaba, öncelikle böyle bir işe kalkışmaya cesaret ettiğin için seni tebrik ederim. Çoğu etkinlikte cosplayerdan çok onlarla fotoğraf çekilmek isteyenler olur. Sen fotoğrafları çekilecek tarafa gelmeye karar vermişsin  :) El işi, craft konusunda biraz önemli elin yatkınsa tek başına da yapabilirsin ama ilk olduğu için önceki yapılanlara bakıp önceden yapanlardan yardım alman doğru olur. Ne yazıkki benim el işim kötüydü ve yaptığım Hitsugaya cosplayinde biraz kolaya kaçmıştım :D Bu konu için her türlü yardımı alabileceğin facebookta bilindik gruplar var. Burada link paylaşmam sakıncalı olur mu emin olamadım dilersen özelden link yollayabilirim :) Başarılar dilerim kolay gelsin şimdiden!

5. 2 saat önce, Hiken no Ace1 yazdı:

Aklıma bir soru takıldı animeler Wano Krallığı Shogunu ve Korsan Kaido Oden samayı idam etti diyor.Burada Shogunla Kaido aynı kişiler mi farklı kişiler mi ? yardım ederseniz sevinirim. :D

Şu ana kadar bildiğimiz farklı kişiler. Bu sorun üzerine internette biraz araştırma yaptım teoriler türemiş aynı kişidir farklı kişidir diye ama aynı kişi olacağını sanmam. Bu da aynı kişi değillerse Wano Ülkesi'nin shogunu niye Oden'i Kaido ile birleşip öldürme gereği duysun sorusunu getiriyor. Onu da sen cevapla :D

6. Herkese merhaba. Yabancı bir sitede gördüğüm bu konuyla ilgili bir yazıyı çevirip size sunmaya karar verdim. Animelere forumdaki linklerini, yoksa türkanimedeki linklerini ekledim. Bu sayede ilginizi çeken karakterin olduğu animenin sayfasına gidebilirsiniz :)

Animelerde karakterlerin saç rengi genelde çok çeşitli olur. Karakterler mecazi bir deyimle çok canlı bir şekilde görünür özellikle de saçları. Japon internet kullanıcıları son dönemlerde yeni bir trend belirledi: Gümüş Saçlı Rus Karakterler! 

russian1.jpg

Rus anime karakterlerinin çoğu karşımıza beyaza kaçan saçlarıyla çıkar. Yer yer grimsi ve sırma saçlılar da gözükür. Bu karakterlere birkaç örnek verecek olursak;

Viktor Nikiforov

Yuri!!! On Ice

russian2.jpg

27 yaşında bir Rus patenci ve beş defa dünya şampiyonu.

Yuri Plisetsky

Yuri!!! On Ice

russian3.jpg

15 yaşında çocuksu fiziğiyle Rus patenci. Dostları ve yakınları onu bazen Yurio diye çağırır.

Lev Haiba

Haikyuu!!

russian4.jpg

Nekoma Lisesi'nde yarı Rus yarı Japon birinci sınıf öğrencisi.  Boyu 194 cm olan bir voleybolcu.

Eli Ayase

Love Live!

russian5.jpg

Rus olan dördüncü lise son sınıf öğrencisi. Kendisi bir İdol.

Russia

Hetalia

russian6.jpg

Rusya ülkesinin insan olarak betimlenmiş hâli.

Anastasia

The IDOLM@STER Cinderella Girls

russian7.jpg

346 Pro'daki 15 yaşındaki idol. Yarı Rus yarı Japon. Yakınlarının kullandığı takma ismi Anya.

Meiko "Menma" Honma

Ano Hana

russian8.jpg

Annesi yarı Rus olan hayalet karakter.

Semyon "Simon" Brezhnev

Durarara!!

russian9.jpg

Rus Sushi dükkanının sahibi. Japonca konuşması her ne kadar kötü olsa da daima güçlü kalır.

Sizce niye Rus anime karakterleriyle gümüş saçları bağdaşlaştırmışlar? Bunun sebebi ana yurtlarındaki soğuk hava ve karın saçlarını beyaza dönüştürmesi mi? Zamanından önce ihtiyarlamak onları rahatsız etmiyor mu? Cevap ne olursa olsun bu karakterler bu saçlarla özdeşleşmiş olarak gözüküyor. 

Evet arkadaşlar siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Benim de yazıyı okuduktan sonra daha çok dikkatimi çekti. Harbiden geneli böyle :D Eyeshield 21'de de iki üç tane aynı bu tip üç tane Rus eleman vardı :D Yazının orijinal metnine buradan ulaşabilirsiniz. 

7. On 29.12.2016 at 01:18, Sakuragi yazdı:

Buralar boş kalmış, güncelden devam edersek Sanji.. Yani Sanji için...Sanji'nin bir şey...Ulan Sanji, ulan Sanji ne çektin be...

Ah ah o Sanji'nin göz yaşları. Başka forumlardan Sanji'nin bu olay sonrası zincirlerini kırıp düğün günü Pudding'e sağlam bir geçireceğini okuyorum ama Sanji ölse bile bir kadına el kaldırmaz!! :D Sanji dışında Brook'ta bu bölüm serinin en efsane  davranışlarından birini sergiledi. Hele Big Mom'a genç bayan demesi :D 

8.  

Mao Ichimichi (市道 真央)

37099.jpg

Doğum Tarihi: 1 Şubat 1992
    Doğum Yeri: Osaka, Japonya
    Kan Grubu: 0
    Boyu: 1.58 cm
    Mesleği: Seslendirme Sanatçısı, Aktris

Mao Ichimichi (市道 真央) diğer adıyla Rio Manami, Japon seslendirme sanatçısı, aktris ve eski gravür idoldür. İlk büyük çıkışını 2011 yılında Luka Millfy/Gokai Yellow karakteriyle Super Sentai serisinin, "Kaizoku Sentai Gokaiger" dizisiyle gerçekleştirdi.

Anime

2013

DD Hokuto no Ken - Lin
    Kitakubu Katsudou Kiroku - Azarashi
    Gin no Saji - Ikeda
    Teekyu 2 - Kindergartener, Clerk
    Wanna Be the Strongest in the World - MC
    Samurai Flemenco - Mizuki Misawa

2014

Mahou Sensou - Ena Kisaki
    Inari, Konkon, Koi Iroha - Imadegawa, Girls
    Noragami - Yui Ayumu
    Sekai Seifuku: Bouryaku no Zvezda - Renge Komadori
    Z/X Ignition - Fierte
    Gokukoku no Brynhildr- Kazumi Schlierenzauer
    Locodol - Tomoko Usami
    Sword Art Online II - Girls
    Ai Tenchi Muyo! - Nana Saruha
    Ore, Twintails ni Narimasu - Mikoto Sakuragawa
    Magic Kaito 1412 - Aoko Nakamori
    Hi-sCoool!! SeHa Girls - Dreamcast
    Million Arthur - Yuriensu

2015

Durarara!! x2 - Vorona
    Isuca - Suseri Shimazu
    Death Parade - Mai Takada
    Re-Kan! - Kyōko Esumi
    Denpa Kyoshi - Madoka Kuramachi
    Joukamachi no Dandelion - An Shirogane
    Wakaba*Girl - Mao Kurokawa
    Jitsu wa Watashi wa - Akane Kōmoto
    Overlord - Enri Emmot
    Ranpo Kitan: Game of Laplace - Chiyoko Higashikouji
    Lance N' Masques - Yuifa
    Digimon Advanture tri - Hikari Yagami
    Onsen Yousei Hakune-chan - Haruna

2016

Space Petrol Luluco - Luluco
    Netoge no Yome wa Onna no Ko Janai to Omotta? - Kyo Goshoin
    Tonkatsu DJ Agetaro - Sonoko Hattori
    Flip Flappers - Papika
    Keijo! - Sayaka Miyata

Dizi

Enter 371 - Kendisi
    Sakiyomi Jan Bang! - Co-host
    Kaizouku Sentai Gokagier - Luka Millfy / Gokai Yellow
    Innocent Lilies: The End and the Beginning - Ran Hayakawa

Film

Tensou Sentai Goseiger vs. Shinkenger: Epic on Ginmaku - Gokai Yellow
    Gokaiger Goseiger Super Sentai 199 Hero Great Battle - Luka Millfy/Gokai Yellow
    Kaizoku Sentai Gokaiger the Movie: The Flying Ghost Ship - Luka Millfy/Gokai Yellow
    Kaizoku Sentai Gokaiger vs. Space Sheriff Gavan - Luka Millfy/Gokai Yellow
    Kamen Rider × Super Sentai: Super Hero Taisen - Luka Millfy/Gokai Yellow
    Tokumei Sentai Go-Busters vs. Kaizoku Sentai Gokaiger - Luka Millfy/Gokai Yellow
    009-1: The End of the Beginning - Sharon
    Persona 3 The Movie: No. 1, Spring of Birth - Girl A
    Ressha Sentai ToQger the Movie: Galaxy Line S.O.S. - Pasco
    Arpeggio of Blue Steel - Hiei

Oyun

Super Sentai Battle: Dice-O DX - Luka Millfy/Gokai Yellow 
    Super Sentai Battle: Ranger Cross - Luka Millfy/Gokai Yellow 
    Kaizoku Sentai Gokaiger: Gathered Transformation! 35 Sentai! - Luka Millfy/Gokai Yellow 
    Samurai Flamenco - Mizuki Misawa 
    Z/X Ignition Go Sekai no Rondo - Fierite 
    Dengeki Bunko Fighting Climax - Denshin 
    The Idolmaster Cinderella Girls - Fumika Sagisawa 
    Bullet Girls - Honaya Hiosamu 
    Caladrius Blaze 
    Tokyo 7th Sisters - Ei 逝橋エイ 
    Yome Colle - Renge Komadori 
    Dragon Poker - Refa 
    Idol Chronicle - Hina Satomi 
    V.D. Banishment Day - Haruka Takatsuki 
    Chōjigen Taisen Neptune VS Sega Hard Girls: Yume no Gattai Special - Dreamcast 
    Mighty No. 9 - Call 
    Yoru no Nai Kuni - Arnas 
    Dengeki Bunko Fighting Climax Ignition - Denshin

Drama CD

Hundred - Claire Harvey
    Ore, Twintail ni Narimasu - Mikoto Sakuragawa

Kaynak: MyAnimeList & Wikipedia
    Çeviri: Adige

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.