Jump to content

Berker51

Üyeler
  • İçerik sayısı

779
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

9

Berker51 kullanıcısının paylaşımları

1. Büyü Temalı Mahouka Koukou no Rettousei Serisine Yeni Bir Proje Geliyor Tsutomu Satou’nun Mahouka Koukoku no Rettousei serisine yeni bir proje geleceği light novel’in 19. cildinde duyuruldu. Yeni proje Mahouka Koukoku no Rettousei’nin ilk sezondan kaldığı yerden devamını işleyecek veya tamamen orijinal bir hikayeyi anlatacak bir anime filmi olacak. Filmin duyuru ilanı ise zayıf ve ezik baş karakterlere tepki olarak doğan Tatsuya Shiba’nın daha da yüceltileceğini gösterecek türden: “Tatsuya Shiba bir efsane olacak.” Mahouka Koukou no Rettousei serisinin animeye uyarlanmış sadece bir sezonu mevcut. 2014 yılı içerisinde yayınlanmaya başlamış ve bitmiş olan anime 26 bölümden oluşuyor. Büyünün tespit edilip analiz edilerek okullarda öğretilmesini anlatan seri bir büyü okuluna kayıt olan Tatsuya Shiba ve kız kardeşi Miyuki Shiba’nın ayrımcılığa uğrayan, mücadeleden vazgeçmeyen sır dolu hayatlarını konu alıyor. Kaynak: AnimeFantastica
  2. Berker51

One piece Manga Tartışma (SPOİLER içerir)

verdi gazı sonunda bu arcla kaido bigmom dünya savaşı başlamış oldu :D zaten kaiodou'nunda büyük savaş ilanıda cabası. kesin yeni müttefikler çıkcaktır bu iki yonkou savaşında eski müttefikleri (Filosu) gelir acaba luffy bu iki yonkou nasıl yencek :D
  3. Popüler Manga Assassination Classroom Sona Eriyor Haftalık Shonen Jump dergisinin bu ay çıkan 12. sayısında Matsui Yusei’nin popüler manga serisi Assassination Classroom (Ansatsu Kyoushitsu), “final görevi zirvesi” adlı bölüm ile okuyucuları ile buluştu. Bölümün adı yazılırken “zirve” kelimesi katagana ile yazılmış. Japonca’da “zirve (climax)” katagana ile yazılması genelde mangaların final bölümü olduğunu belirten bir ifadedir. Dergi, serinin bu bölümü için “kader savaşının sonucu” gibi bir tabir kullanmış. Bunun yanında derginin 12. sayısının kapak resmi Assassination Classroom oldu ve bu sayıda yayımlanan bölüm renkli sayfalarla başladı. Derginin yaptığı duyuruya göre serinin bitmesine 5 bölüm kaldı. Son bölüm, derginin martta satışa çıkacak olan 16. sayısında yer alacak. Bitmesine bir ay kalan serinin 29 sayfa olarak yayımlanacak son bölümü, renkli sayfalarla bitecek. Bunun yanında 12. sayıda animesinin yönetmeni olan Kishi Seiji ile yapılan bir röportaj yayımlandı. Yönetmen halen devam etmekte olan animenin ikinci sezonunun manganın finalini de içereceğini belirtti. Ayrıca animedeki seiyuu kadrosuna iki isim daha eklendi. “Free!” serisinde Haruka’yı seslendiren Shimazaki Nobunaga, Shinigami karakterine hayat verecek. Kadroya katılan diğer isim ise “Sailor Moon”dan tanıdığımız ve Usagi’yi seslendiren Mitsuishi Kotono. Mitsuishi Kotono seride Shiota Hiromi’yi seslendirecek . 2012 yılının temmuz ayında yayımlanmaya başlayan serinin iki anime sezonu ve iki live action filmi yapıldı. İkinci sezonu halen devam etmekte olan serinin ikinci filmi ise 25 Mart’ta Japonya’da vizyona girecek. Böylece bir serinin daha sonuna gelmiş olacağız. Peki siz “Hiç bitmeseydi.” diyenlerden misiniz yoksa “Zaten fazla uzasa tadı kaçardı.” diyenlerden mi? Kaynak: AnimeFantastica
  4. Berker51

Sizce En Güçlü Anime Karakteri Kim?

En Güçlü Anime Karakteri Kim? Dragon Ball’un Mangakası Akira Toriyama’ya Göre Goku Değil Anime ve manga dünyasında bütün bu en güçlü karakter tartışmaları Dragon Ball ile başladı. 1984 yılında Akira Toriyama’nın hazırladığı Dragon Ball mangası Weekly Shonen Jump’a altın çağını yaşattı, shounen türü ile birlikte anime ve manga dünyasını bambaşka bir boyuta taşıdı ve bugün hemen hemen tüm shounen mangakalarının hayranı olduğu ve pek çok açıdan örnek aldığı bir eser oldu. Dragon Ball’dan itibaren shounen türü gelir bakımından iyice sektörü sırtlayan bir tür haline gelirken süper – über- mega güçlü (artık ne şekilde adlandırırsanız adlandırın) karakterlerin sayıları da zamanla birlikte hızlıca artmaya başladı. Ancak yıllar geçtiyse de “En güçlü anime karakteri kim?” tartışmalarında her zaman ilk akla gelen isimlerden biri oldu Son Goku. Peki Son Goku gerçekten en güçlü anime karakteri mi? Anime ve manga dünyasına daima en çılgın güçleri katan ve yeni projelerle birlikte katmaya da devam eden Dragon Ball’un mangakası Akira Toriyama’ya göre en güçlü anime karakteri Goku değil! Ünlü mangaka, yazdığı karakterlerden Whis’in, Goku’nun 2 katı gücünde olduğunu ifade etti. Güçlerinin hepsi henüz net olarak gösterilmeyen ve devam eden animede Kurosaki Ichigo’nun seiyuusu olarak ünlenen Masakazu Morita‘nın sesiyle hayat bulan “Yaratma Tanrısı” olarak bilinen Whis’in uzayı ve zamanı kontrol etme, geçmişi değiştirme, nesneleri yok etme ve nesneleri yaratma gibi bir ton çılgın güce sahip olmasıyla birlikte “Tanrı yaratma” gücüne bile -tövbe estağfurullah- sahip olduğu söylenenler arasında. Bunun dışında Yıkım Tanrısı Beerus’un hocası olan Whis, Dragon Ball Super animesinde Goku ve Vegeta’ya da eğitim veriyordu. (Bunlara ek bilgi olarak Whis’in ablası Vados, mangada kardeşinden daha güçlü olduğunu söylüyordu ancak Whis bunun 1000 yıl önce kendisi gençken olduğunu ifade ederek buna itiraz ediyordu. Mangaka Vados’un gücü konusunda bir açıklama yapmadı. Vados’un güçleri daha sonra netleşecek olabilir. ) Elbette Akira Toriyama’nın, Son Goku’nun en güçlü karakter olmadığını açıklaması günümüz için geçerli. Goku ileride tanrıdan öte bir varlık(?) olur mu olur! Siz ne dersiniz, Goku’dan iki kat güçlü olan bir karakterden de güçlüsünü görmemiz mümkün değil mi? Dragon Ball Z: Resurrection F’te Whis, Goku ve Vegeta’nın güçlerini test ederken: Kaynak: AnimeFantastica
  5. finale yaklaşıyor :O
  6. sanji zoro nami bunların geçmişini merak ediyorum şaun ilerde zoro ile nami arcda olur sanji gibi :D
  7. Animeyi İzlemeyenlerin Orijinal Sanabileceği Hayran Yapımı Bleach Açılışı 2012 yılında animesinin sona ermesinin ardından manga bölümlerini animeye uyarlama çalışmalarına şahit olmuştuk ki hazırlanan Bleach 512 animesi bu çalışmaların en yenisiydi. Şimdi ise son hikaye bölümü işlenerek, mangadan sahnelerin yer aldığı bir anime çalışması yerine; Arrancar hikaye bölümüne yeni bir açılış videosu çalışması bizlerle. Whitestar1997 isimli YouTube kullanıcısı tarafından hazırlanan yeni açılışta, Arrancar hikaye bölümünde yer alan pek çok sahne, Abingdon Boys School’a ait “Strength” isimli parça ile uyum içinde, başarılı bir şekilde montajlanmış ve ortaya orijinal açılışları aratmayan bir çalışma çıkmış. Kaynak: AnimeFantastica
  8. Yeni Kadrosuyla Karşımıza Çıkacak D.Gray-Man 2016 Animesinde Hikaye Devam Edecek Uzun zamandır hayranların dört gözle beklediği yeni D.Gray-Man animesi haberini geçtiğimiz günlerde yayımlamıştık. 7 seneden uzun bir süredir beklenen seriyle ilgili bu haber, hayranlar arasında haliyle; “Hikaye değişecek mi ki? İlk seriden çok kopuk bir devam serisiyle karşılaşır mıyız?” gibi sorulara neden oldu. Serinin mangakası Katsura Hoshino, Instagram hesabında paylaştığı karakter çizimi altına yazdığı açıklamayla hayranların merakını az da olsa giderdi. Hoshino Instagram’daki gönderisinde, animedeki hikayenin devam edeceğini lakin tamamiyle değişen kadrosuyla yeni bir D.Gray-Man serisinin bizi beklediğinden bahsediyor. Değişen kadroda akla ilk seiyuuların geldiğini söyleyebiliriz. Açıklanan seiyuular şu şekilde; Haikyuu!! animesinden Hinata Shouyou karakterine ses veren Ayumu Murase, Allen Walker’ı seslendirirken Kamisama Hajimemshite serisinden Tomoe’ye ses veren Shinnosuke Tachibana, Howard Link karakterini seslendiriyor. Hikayenin devam edecek olmasıyla ilgili siz ne düşünüyorsunuz? D.Gray-Man 2016 animesinin doğrudan önceki serinin bıraktığı yerden başlamasını mı yoksa önceki olayları özetleyerek sonrasında devam etmesini mi isterdiniz? Kaynak: AnimeFantastica
  9. Berker51

Yeni D.Gray Man Animesi Geliyor!

sonunda kaldığı yerden devam eder umarım :D baştan başlayıp gitse daha iyi çizimleri iyi ama güncel olurdu devam ediceği yerden kandanın arkadasındaki adamın ismini bilen varmı mangayı uzun zaman önce okudum tanıdık gelmedide pek hatırlamadım :D
  10. annayı bende görmedim o yüzden diyorumya kim :D sadece ismi geçiyor ondan onu merak ediyorum
  11. anna ismi 2 bölümdür geçiyor ondan yani daha önce saydığı isimleri gördük ama anna 2 kere geçince merak ettim ve bu savaşda zeref tek taraflı yenilirken kalkanlar niye birşey yapmadı okadar majeste diyordu :) ve zeref bu savaşda bana sadece piyon gibi gözüktü nedense ölüden alınan bir güç ölümsüzü öldürebilir diyordu zeref natsuda gücünü igneelden aldı ve 10 ay antreman yaptı ama tek seferlik bir güç burası saçma geldi :D bana arkada daha büyük bir sır var gibi geldi neden 400 yıl önce veya içinde değilde sonra natsu bu güçe kavuşuyor oda bir muamma ve acnologia zereften güçlü ama onu öldüremiyor büyüsüde oda bir ilginç, veya 3. bir şahıs var herşey onun içindi dycem saçma kafa karıştı neyse gelecek bölüm 400 yılı anlatcak görücez ve zeref ölürse nolcak büyük olayda bu. zerefin büyüsü işe yaramıyor artık büyüsünü bile yakıyor karanlığa bulaması bile imkansız artık :D zerefin bir numarası kısaca kalmamış gibi geliyor tek gücü ölümsüzlük ve tek büyüyü bilmesi ve beni merak eden herşeyin başlangıcı olan tek büyü tüm büyülerin çıktığı bir büyü onu kullancakmı yoksa kullanıyormu ? bu arada natsu bir daha bu gücü kullanamıcağını söylüyor kötü oldu bu kendini yenilemediğini söyledi yani ichigo'nun Nihai Zangetsu'su gibi birşey tek fark ateş gücünü kaybetmiyor ama o modu kullanamıcak tekrar.umarım bu savaş sondur yoksa natsunun orda işi biter.
  12. bakalım ölcekmi birşey çıkar zeref bu saldırıda ölceğini anladı ama görcez ft bu :D teknik olarak ölmesi gerek ölmezse söverim bu hiro'ya adamı daha nekadar güçlendircek öldürmesi için bukadar güç içinde bukadar güçlü bir rakip gerek E.N.D yoksa Acnologia Veya yeni bir düşman çıkcak bu güçe karşı yoksa serideki en güçlü kişi natsu zeref ölcekse keşke konuşsalardı biraz ama bir trolleme çıkarda ölmezse nediyim neyse gelecek bölüm ismine bakarsa flasback serisi olcak sonunda hikakeyi öğrencez, bu arada annayı daha önce gördükmü yoksa görücezmi daha ikidir ismi geçiyor :)
  13. bu bölüm nedense gray'e uyuz oldum :P tek kükreyişte 973 kişi indirdi ama geriye 999.027 kişi kalması abartı olmadımı :D haki olsa yarısnı alır diycem ama daha kalkanlar bile çıkmadı bu biraz beni gerdi
  14. Berker51

(1/1) Major Movie: Yuujou No Ikkyuu

eline sağlık bitti sonunda. :)
  15. Berker51

(1/1) Major: Message (OVA)

eline sağlık bu arada görevli arkadaş ova serisinin konusunu yanlış yazmış bir önceki serinin konusu :D
  16. Berker51

Sanırım yeni arcımız Wano Krallığıyla ilgili hayırlı olsun :D krallıkdaki savaşcılar çok güçlü deniliyordu bakalım nekadar güçlüler görücez sanırım orası krallık değil sadece wano'dan biri var orda yanlış okumadıysam.
  17. hay ben kendin uç artık o alevler sigara yakmayamı yarıyor ne :D ama bir bölümde uçuyordu time skip'den sonra banamı öyle geldi ne neyse. igneel söylediği bir laf var end yenebilceğine inanıyorum tarzında ve zerefin lafı ilk önce hanginiz geliceksiniz end'mi senmi bu laflar 2 kişi olduğunu gösteriyor 2 farklı beden zihinde değil, tartarus yaratılış amacı ile end aynı değilmi bunlar zerefe itaat etse bile sonuçta köklerinde zerefi yoket emri var belli biryerden sonra bunu gerçekleştirir zeref aksini emretse bile hatta tartarus arcda bunla ilgili bir konuşma vardı.sonuçta onların yaratılış amacı zerefi yok etmekti ama başaramadılar.
  18. Şu alevlerle uçmayı iyiki öğrenmiş happy'e gerek kalmadı :D birkaç kalkanı indirir diye düşünüyorum ? veya gizli tekniğinii direk zerefe uygular tek kullanımlık birşey sonuçta.tartarus arc'dada kaleye dalmıştı silver tekde buz yaptı gerçi o natsu ile şuanki arasında çok fark var ama şuanki rakiplerde ozamankilerden çok güçlü görcez heycan dorukda xD
  19. Berker51

( 25 / 25 ) Major 6

hadi hayırlısı o filminde sonu güzel o yüzden :D
  20. Berker51

( 25 / 25 ) Major 6

elinize sağlık 1.sezon ile 2.sezon arasında geçen major filmini biraz erken çevirmeniz mümkünmü ? orda goronun sakatlanma nedenini anlatıyor.
  21. Berker51

Oda aklındakileri mangaya dökse +5000 bölüm olur op kimseninde ömrü buna yetmez :D zaten birçok konuyu atlıyor ropartajındada böyle demişti seriyi hızlandırmak için hızlı hali buysa atladıkları konularıda arc olarak girse ne olur merak ediyorum :D ama bu şekilde daha 10 yıl devam ediceğini söyledi böyle arcları çok görcez. sonuçta en çok bitmesini isteyen jump dergisidir uzun seriler bitsinki yenilerine yer açılsın. gerçi bu arcda daha az olabilir direk olaya girdiler :)
  22. Berker51

birşey varki istiyorlar birisinin oğlu olmasıyla alakası olduğunu sanmıyorum manganın en büyük oğulları ace ile luffy hiç biri canlı aranmıyordu :D üstelik dedeleri efsane denizci bulunduğu gemi batmışdı değilmi sanjilerin ozaman yamak olarak çalışıyormuydu yoksa ailesi ile seyahettemiydi eski bölümleri açıp bakasım gelmiyor :D ? o adada 1 2 saat içinde birşeyler keşfetmiş yada almış olmalı olaylar ciddileşiyor git gide.
  23. bu 12 kalkan hepsi farklı seviyede ben ilk dörtünün gücünü merak ediyorum diğerleri gözümde açıkcası çöp çünkü hiro hepsini harçıcak ilk dört ve zeref acnologia ve end vs natsu bunlara geçse şu saçma sayıları verceğine animedeki tartarus arc bitmek üzere 1 2 aya biter igneel vs acnologia gerçekleşiyor şuan.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.