Jump to content

Shu Reyiz

Üyeler
  • İçerik sayısı

272
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from Strix. in Ecchi FC [+18]   
    Rakip ?? Kör mü oldum yoksa o0.
    Erkekleri Ecchi konusunda kimse alt edemez sen raaad ol panpaaa
  2. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from Yadomi in Rütbe Güncellemesi   
    Öyle ruh hastasından bol birşey yok. Örneğin bana dadanan 2 kişi var. Adamların haksızlığını ortaya çıkardığımdan duvarımdaki tüm durumlara diss attılar :lol: Eski haline dönse daha iyi olur bencede. Yada beğenilerin + alacağına x alması daha iyi olur B)
  3. Beğen
    Shu Reyiz reacted to Kaxell in Bir Kral, Bir Taht ve Günah Keçisi [İnceleme&Tanıtım]   
    Bundan 4 ay önce, yine oturduğum yerde, gözlerimi ekrandan alamayarak, bir yandan "Ne oluyor!" deyip diğer taraftan da gözlerimdeki yaşları almak için mendile uzanıyordum. Kalbim, hızlı hızlı çarparken, dünya ile olan bağlantım kesilmiş, sadece olanları sindirmeye çalışıyor ve böylesine ender bulunan serinin adına tekrardan bakıyordum...

Guilty Crown (Suçlu Kral)
    http://www.turkanime.tv/anime-seri/Guilty-Crown

Tür:Aksiyon, Fantazi, Bilim Kurgu, Romantizm

Sitedeki Özeti:
    2029 senesinde "Kayıp Noel" isimli tanımlanamayan bir virüs salgınının patlak vermesinden sonra Japonya pek çok ulusun oluşturduğu GHQ isimli bir organizasyonun kontrolü altına girmiştir...

Ohma Shu sağ elinde psişik güçler barındıran 17 yaşında genç bir oğlandır. Bu, "Kralların Kabiliyeti" olarak bilinen gücü arkadaşlarının içinden eşya veyahut silah çıkartabilmek için kullanabilen genç şu ana dek her ne kadar başkalarının başını belaya sokmamak için uğraşmış olsa da "Undertaker" isimli bir örgüte üye, devlete karşı mechalara pilotluk eden Yuzuriha Inori isimli bir kızla tanıştıktan sonra hayatı kökten değişir.

Ana Karakterler:
    İnori Yuzuriha: 

Egoist grubunun başı, Funeral Parlor grubundaki isyancılardan biridir. Forumda kendisi ile ilgili bir çok konu açılmıştır o yüzden onların emeğini yemek istemiyor ve şu konulara daha fazla bilgi için bakılabileceğini düşünüyorum.
    Shu Ouma: 

17 yaşında, asosyal, insanların arkadaşlığını sorgulayan bir gençtir... Daha doğrusu İnori ile karşılaşana kadar...
    Gai Tsutsugami:

Funeral Parlor grubunun başıdır. İnori ile farklı bir ilişkisi olduğu dedikodusu yayılmıştır.

Değerlendirme:
    Hikaye: 10/10 (Belki abartıyor diyebilirsiniz ama puan kırabilecek hiçbir yer bulamadım.Hikaye anlaşılırsa  başlı başına özgünlük koktuğunu fark edebilirsiniz)
    Karakterler: 9/10 (Shu, İnori, ana karakterler zaten başlı başına incelenmesi gereken bir kısım. İnori bile, tek başına bir anime konusu olabilir.)
    Müzik: 10/10  (Krone, Hill of Sorrow, Bios... Bütün ostleri, op ve edleri mükemmeldir. Burada hepsini paylaştım eğer dinlemek isterseniz.)
    Çizimler: 9/10 (1 puanı kırmamın tek sebebi, seride birazcık Fanservice kullanmışlardır. Onun haricinde savaş sahneleri ve geriye kalan her şey çok güzel çizilmiştir.)
    Genel: 9.5/10.0
    Ölmeden önce izlenmesi gereken animeler sıralamasında iyi bir yeri hak ediyor. 2012'de hangi animelerin çıktığını hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bu yüzden, benim tahminim diğerleri tarafından baskılandığı için elde etmesi gerektiği başarıyı tam olarak yakalayamamıştır.Devamının gelmeyecek olması, her ne kadar üzse de, benim içimde hala bir umut var. :)

Bu Kısımdan sonrası Spoiler içerir! İzlemeyenlerin kesinlikle okumamalarını öneririm. 

4. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from Kaxell in Bir Kral, Bir Taht ve Günah Keçisi [İnceleme&Tanıtım]   
    Ben Guilty Crown 'u çıktığı günden beridir "En kral anime" diyerek millete önermişimdir. İşin kötü tarafı Guilty Crown 'u herkes anlayamaz ve herkes sevemez ki ben gayet net anladım. Hatta bittikten bir süre sonra internette (Türkçe, ingilizce, japonca v.s.) 2. sezon çıkar mı, çıkacak mı diye araştırdım ki halen daha araştıran bir insanım. Ama Guilty Crown bana bir kere daha her güzel şeyin bir sonunun olduğunu gösterdi. Böyle bir konu açtığın için cidden tebrikler ve teşekkürler. 

İşin bir kötü tarafı daha var ve oda o kadar bağımlılık yaptı ki aklıma sahneleri geldikçe tekrardan indirip, tekrardan izliyorum ve sonra tekrardan siliyorum.

5. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from kuro - hebi in En Zeki Anime Karakterleri   
    Lelouch vi Britannia (Code Geass)
    Gai (Guilty Crown)
  6. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from Bishokuya in Bishokuya - İlk Deneme :)   
    Çok dehşet olmuş harbiden tebrikler. Hakkını vermişsin yani. Eğer ciddi düşünürsen, manga çizimi konusunda falan senaryo konusunda elimden geldiğince sana destek olurum ;)
  7. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from TaichiTaecchi in Merhaba ! :)   
    Aramıza hoş geldin. Umarım iyi geçiniriz...
    Keyifli forumlar..
  8. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from free word in Gatchaman Crowds Geri Dönüyor   
    Biz daha ilk sezonunu izleyemedik. Yarım bıraktılar sağolsunlar..
  9. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from HalBenHB in Swart and Onlıne Sezon 3   
    Abi tutulmadı diyenlere bi sorum var. Adamlar o kadar imza töreni , final töreni v.s. yaptı. Katılımları herkes gördü. O kadar insan afedersiniz b*ku b*kuna mı oraya gitti ?
    İnsanı delirtiyorsunuz abi ya. O anime tutulmayacakta ne tutulacak ?
    Neymiş romantizm var mış yok şey miş yok buymuş yok şuymuş siz afedersiniz odun gibi tek türü izlemeye alışan cinssiniz. Ne anlarsınız romantizmden ne anlarsınız duygudan ne anlarsınız karıdan kızdan.
    Sizi halı sahaya götürsem direk niyetine dikerler o derece.
    Burda berbat berbat dersiniz izlerkende hadi be olum hadi be kiritom dersiniz.
    Bu aynı tükürdüğünü yalamak gibi. Madem beğenmediniz niye izlediniz abi ?
    Zorla mı izlettiler ?
    Silah falan mı doğrulttular ?
    Bu konuyu acayip şekilde fazla uzattınız. Anime bitti biteli aynı konu..
    İnsan birazcık utanır be abi. Aradan ne kadar zaman geçti. 1 Sene olacak 1 sene..
    Yapmayayım yapmayayım dedim sonunda patladım abi.
    Sitede bi tane yiğit diye kodoman var o uğraşır burda üç beş arada sırada foruma uğrayan kişiler var onlar uğraşır ne abi böyle ya.
    Bu anime size ne yaptı ??
    Ne zararı dokundu ??
    Artık aşın bunları abi. Kabullenin şu gerçeği...
  10. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from SUNA in Animelerin nefret ettiğiniz ve sevdiğiniz yönleri   
    Animelerde sevmediğim şeylerden birisi erkek ve kız ilişkisi. (Yanlış anlamayın. Önce okuyun tamamını)
    Erkek bir kıza aşık olur. Fakat diğer yanda başka bir kız vardır. O diğer kız hakeder erkeği ama erkek aşık olduğu kızdan vazgeçmez. En sevmediğim şeylerden biridir bu.
    Ana karakterden güçlü birilerinin olması..
    Abi sen ana karaktersin ANA.. En iyisi olman lazım. Güç yok , yetenek yok , zeka yok ne işe yarıyosun o zaman.
    Ana karakterin korkak olması..
    Abi madem ana karakter yapıyon korkak yapma. Lütfen diyorum bak. Lütfen..
    Ana karakterin gözünün kör olması..
    Örnek veriyorum Natsu.. Abi git Lucy 'e çıkma teklifi et , kurtarırken seni seviyorum de bişeyler yap ne öyle odun gibi duruyon anca..
    Aksiyon sahneleri..
    Abi bir animede bir aksiyon sahnesi yani dövüş , vs sahnesi en fazla (Bakın altını çiziyorum En Fazla) bence 2 bölüm olmalıdır. Abi 2 bölümde fazla aslında. İnsan bıkıyor. Hele hiç sevmediğimiz kişiler dövüşüyor 10 dk onları izliyoruz mal gibi en uyuz olduğum şeylerden biridir..
    Ana karakterin finalde yanlız kalması.
    Abi ana karakter en sonunda üzlüyor ya hani onca şeyi yapmasına rağmen yanlız kalıyor ya , yanlış anlaşılıyor ya o sadece ana karaktere koymuyor. Banada koyuyor..
    Daha aklıma gelmeyen çok şey var sevmediklerim konusundada şimdilik bunlar geldi aklıma..
  11. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from Tugrul. in Nasıl İmza Yapılır ?   
    Tamamdır. Teşekkürler..
  12. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from fuflyy in Puzzle Fansub   
    Çevirilerinizde başarılar dilerim. Umarım başarılı olursunuz. Kolay gelsin..
  13. Beğen
    Shu Reyiz reacted to Estable in Seitokai Yakuindomo 2. Sezon ve OAD   
    Bu yıl Çarşamba günü 46'ncısı yayınlanan Kondansha'nın Haftalık Shounen Dergisinde Tozen Ujiie'nin Seitokai Yakuindomo isimli mangasından uyarlanan animenin 2. sezonuna yeşil ışık yakıldığı duyuruldu.Ek olarak Manga'nın 10. cildinden yeni bir sınırlı sürüm OAD (Orjinal Anime DVD'si) derlenecek.

İkinci sezon için belirlenen ana seiyuu kadrosu ilk sezonla aynı olacak.
    "Yōko Hikasa as Shino Amakusa, Shintarō Asanuma as Takatoshi Tsuda, Sayuri Yahagi as Suzu Hagimura, and Satomi Satou as Aria Shichijō. "

Kaynak: ANN

AMT Fansubtan alıntıdır.
  14. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from Estable in Seitokai Yakuindomo 2. Sezon ve OAD   
    Ohohohoh :D
    Yeni nesil Komedi animesinin 2. sezonu nihayet çıkıyor :))
    (Espiriler... Anlayan anladı yeni nesili :D)
  15. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from Songena in Bir Seiyuu Daha Hayata Gözlerini Yumdu   
    Allah rahmet eylesin. Adamın sesi iyiydi ya..
  16. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from Hatsune Miku in Bir Seiyuu Daha Hayata Gözlerini Yumdu   
    Allah rahmet eylesin. Adamın sesi iyiydi ya..
  17. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from Songena in Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz   
    Aslında bi yerde haklılar. Bir çok kez çizgi filmlerde illi 'yi yakaladım. Eminim ki sizlerde yakalamışsınızdır. Ama bu demek değildir ki hepsi aynı. Bazı çizgi filmlerde dinlerin , inançların küçümsendiği , dalga geçildiği bi gerçek. Ama bu demek değil ki hepsi aynı. O kadar dublaj yapıyolar dublaj yapmadan önce yani işler o safhaya gelmeden önce bir tarama yapsalar ne ile ilgili nasıl bi izleseler bi baksalar bu tür sorunlar ortaya çıkmaz uçan kaçan karakterlerde yasaklanmazdı..
    Diğer yandan bu zamana kadar yayınlanan çizgi filmleri şimdi kaldırmak çok saçma. Ne yani bu nesil etkilenmedide gelecek nesil mi etkilenecek ?
    Çok saçma..
  18. Beğen
    Shu Reyiz reacted to AlucardHell in Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz   
    pepee hayal ürünü değil sanki maymunlarla zürafalarla kanka oluyo. Bebeler hayvanat bahçesine gitse kafese girer :D
  19. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from Mesud Aliyev (MeaR) in Rütbe Güncellemesi   
    Adminlerin site için Avcı timi oluşturması gerekli. Bu avcı timlerinin banlama yetkileri olmalı. Flood yapanları ve fake hesapları temizleyen birileri olmalı yani. Yoksa bu site dahada batmaya devam eder.
    Adam üye olalı 1 ay olmadı 1.450 yorumu var. Gerisini siz düşünün...
  20. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from SUNA in Rütbe Güncellemesi   
    Adminlerin site için Avcı timi oluşturması gerekli. Bu avcı timlerinin banlama yetkileri olmalı. Flood yapanları ve fake hesapları temizleyen birileri olmalı yani. Yoksa bu site dahada batmaya devam eder.
    Adam üye olalı 1 ay olmadı 1.450 yorumu var. Gerisini siz düşünün...
  21. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from Munitionis in 2012 En iyi İlk 10 Anime   
    Adamlar zevklere göre ödül veriyor zaten. Nasıl ayrı konu olabiliyor ?
    Kim neyi seviyorsa ona oy veriyor. Bunu daha önce sen söylemiştin. Öyle değil mi ?
  22. Beğen
    Shu Reyiz reacted in 2012 En iyi İlk 10 Anime   
    tartışma çıkmasın diye hemen atlayıp arkadaşın ne demek istediğini üstte belirttim ve tekrar belirtiyorum
    shunun bahsettiği bundan ibaret (büyük olasılıkla).

23. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from CmmS in 2012 En iyi İlk 10 Anime   
    Sword Art Online 'nin 1. olma nedeni pek MMORPG şeklinde anime olmaması ve olanlarında dandik olması.
    Ayrıca sen nerden biliyorsun sadece Romantizm fetişlerinin izlediğin anket falan mı yaptın ? Yaptıysan bizimlede paylaş ona göre konuşalım...
    Final yapmasının sebebi zaten 25 bölüm sürecek olmasıydı. Novel nasılsa Animesi de öyle oldu. Sen hangi reyting 'den bahsediyorsun ???
    2. Oyun 'u anlamayanlar çok ondan o kadar düştü. Anlamadan yorum yapmanız , eleştiri yapmanız cidden çok kötü..
    Birde üstüne Sword Art Online 'yi sadece Aksiyon için izleyenler var. Bu One Piece değil. Sadece Aksiyon , Macera yok. Sword Art Online hepsinin harmanlanmış hali.
    Oscarı falan bilmem ama Sword Art Online bu ödülü zaten HAK EDİYORDU.
    Bunlara ek olarak Sword Art Online 'nin Tokyo Anime Ödüllerinde , En iyi Tv Serisi , En iyi Orjinal Hikaye ödüllerini de aldığını hatırlatırım...
  24. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from SUNA in 2013 Yaz Sezonunda Yayımlanacak Animeler   
    Hadi be DxD gözümüz yollarda kaldı :wacko:
  25. Beğen
    Shu Reyiz got a reaction from ozmet1231 in İtiraf Köşesi   
    Maşallah ne kadar çok sorunlu arkadaş varmış yav... (Sorunlu derken dertten falan bahsediyorum. Yanlış anlaşılmasın)
    Allah yardımcınız olsun ne diyim...
    İtiraf ediyim kavgayı çok severim. O insanı heycanlandırması falan çok güzel bir duygu. Anlatılmaz yaşanır yani. Hele ki senden güçlüyse ooooffff :D
    (Sadist falan olarak algılamayın beni keserim heee :D )
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.