Jump to content

MinatoNamikaze

Üyeler
  • İçerik sayısı

103
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to omer584 in Animelerde Komik Türkçe Altyazılar   
    Bütün krediler Otaku no Sekai TR adlı facebook grubuna aittir.
  2. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to omer584 in Animelerde Komik Türkçe Altyazılar   
    Arkadaşlar herkese merhaba,
    Olay basit, izlediğiniz anime de;
    1-Altyazı da komik bir cümle varsa
    2-Çevirmen komiklik yapmış ise
    3-Yazım yanlışlarından doğan komik altyazılar var ise
    4- ....
    Maksat komik olsun, amacımız sadece gülmek. :)
    Bunları burada, animenin ismini, ve varsa bölüm numarasını ve minik bir özetini, paylaşalım. Ne dersiniz?
    İlk örnek benden:
    Anime ismi : Kiss X Sis 2.Bölüm
    Soldaki kız kardeş abisine atıştırmalık (çorba gibi bir şey) getiriyor. Abinin şükranını belirtmesi ise ...

3. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to Morgion in Çevirisi Askıya Alınan Animeler (Güncellendi.)   
    Torikoyu çevirsinler,şimdi çoğu kişi adını vermez bu serinin.
    Seri hakında bilgi;
    Japonya da bleach'in düşüşünden sonra 3 büyükler değişmiştir. One Piece,Naruto,Toriko olmuştur 3 büyükler. Evreni çok genişdir. Mangası 200lerde dir ve one piece kadar ömrü vardır.
    Böyle bir seriyi çeviren olmalı derim ben.
  4. Beğen
    MinatoNamikaze got a reaction from AliBerat in Çevirisi Askıya Alınan Animeler (Güncellendi.)   
    ne zaman toriko çevirsinler desek hep bakımda diyorsunuz ya kaç hafta geçti çevirmicekseniz başkasına verin 
  5. Beğen
    MinatoNamikaze got a reaction from SUNA in DOES Naruto Shippuuden’de   
    süper bir grup ya does şarkıları çok güzel :)
  6. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to tsunayoshi in ( 147 / 147 ) Toriko   
    Devam eden birilerini bulduğumda altın bulmuş gibi sevindim.Teşekkürler :D
  7. Beğen
    MinatoNamikaze got a reaction from tsunayoshi in ( 147 / 147 ) Toriko   
    her hafta yüklemeniz mümkünmü acaba admin bey ?
  8. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to Kick him in Naruto Shippuuden’e 2 Haftalık Ara   
    1 yıl nasıl beklicez biz :o
  9. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to mrt180 in HorizonSubs   
    magi 2. sezonu istikrarlı olarak çeviren bir tek ben varım One piece ve naruto çevirileri de eray.gnsye aittir. :)
  10. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to Barış D. Baryshx in Shingeki no Kyojin’den Kötü Haber   
    ben 5 nci bölünde bırakmıştım, bana dandik gelmişti hikayesi, orjinal değil (bu hikayeyi çok gördüm, en önemlisde bu anime başlamadan birkaç ay önce Gantz mangasını okuyordum, o da ne dejavu oldum shingeki no kyojin'i görünce, birde eren intikamımı alacağım, dünyayı kurtaracağım gibi sözler etmeye başlayınca, yavaşşş dedim o replikleri çoğu anime karakteri kullanıyor ve artık bayıyor, sen birde yeni anime kahramanısın başka bir hikaye bulamadın mı dedim ve ayrıldık) :P bir ara izlerim, nasıl olsa 1 bölüm kalmış sonuna -_-
  11. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to SUNA in Yeni Pokémon'dan Megaa Görüntüler   
    Pika pika deyip dolanıyordum ,yemek yedirirken, ağlamasını durdurmak için ,henüz bir yaşındaki kızıma o zamanlar...Yine bana nostalji yaşattı Pikaçu yare yare... :)
  12. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to SUNA in Magi Devam Edecek   
    Animenin başların da bildiğimiz hikaye tarzında gidiyordu.Daha sonra olayların gidişatı değişince daha bir ilginç olmaya başladı.Şimdi ise konu bildiğimiz Japon türleri gibi hayal ötesi konularla süper gidiyor.İzleyiciyi de anladığım kadarı ile bu tür konular daha çok sarıyor.Bizler de dahil olmak üzere.İkinci sezon da o tür bölümler ağırlıklı olacak gibi..E bizde sabırla bekliyoruz..Arigatou gozaimasu.
  13. Beğen
    MinatoNamikaze got a reaction from SUNA in Magi Devam Edecek   
    güzel haber bu sevdiğim animelerden birisi şarkıları hele çok güzel yapmışlar baya bir emek harcanmış gerçekten devam etmesi güzel :)
  14. Beğen
  15. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to Eternax in Bleach’siz 1 Yılın Ardından   
    Way Be Bleach'sız 1 Yıl Olmuş Demek ha ! Zevkle İzlediğim En Güzel Anime'idi... Hero to Stay Duygulandım Şimdi Müziğin Her Çaldığı Sahnede Gözlerim Dolmuştu​ :( Gerçekten Çok Özledim Yha... Bleach'ın Tüm Ekibine İçtenliğimle Sonsuz Teşekkürler Umarım Yine Görüşürüz... :wub: :lol:
  16. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to SUNA in Bleach’siz 1 Yılın Ardından   
    Anime izleyip de bleach izlemeyen anime izledim demesin.Fiilleri bile çok güzel.Belki abartı gelecek ama her anime de bir albenilik vardır mutlaka,bu da onlardan biri.Karakterle dersen her kes süper sevimli,arada sinir ,olanları çıkarırsak,konu rüya gibi.Ben çok beğendim vede zevkle izledim.Hiç biri birbirinin yerini tutmaz o yüzden şundan bundan daha iyi idi karşılaştırma yapmak da hoşuma gitmiyor.İyi ki böyle bir anime varmış vede izlemişim.Emeği geçen her kese sayısızca teşekkürler.
  17. Beğen
    MinatoNamikaze got a reaction from ALEJANDRO in Bleach’siz 1 Yılın Ardından   
    beklemeye devam edicez ben yaşlansamda çok işim olsada nerede olursam olayım çıkınca izlicem inşl çıkar diyelim :)
  18. Beğen
    MinatoNamikaze got a reaction from Eternax in Bleach’siz 1 Yılın Ardından   
    beklemeye devam edicez ben yaşlansamda çok işim olsada nerede olursam olayım çıkınca izlicem inşl çıkar diyelim :)
  19. Beğen
    MinatoNamikaze got a reaction from Kushina-ta in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    Hinata
    -Her zaman seni takip ettim... Sana yetişmeye çalıştım... Hep seninle konuşmak istedim... Hep seninle olmak istedim... Beni değiştirdin... Gülümseyişin beni kurtardı...
    Bu yüzden seni korumak için ölmekten korkmuyorum...
    ........ÇÜNKÜ BEN........ ........SENİ SEVİYORUM.........
    "İnsanlar incindiklerinde nefret etmeyi öğrenirler... insanlar başkalarını incittiklerinde nefret edilirler ve suçlulukla dolarlar fakat bu acıyı bilmek, insanların nazik olmasını sağlar. Acı, insanları büyümesini sağlar... ve nasıl büyüdüğün sana kalmış"
    Jiraiya
  20. Beğen
    MinatoNamikaze got a reaction from Eternal_Aya in Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?   
    Hemde nasıl önce bi dalasım geliyor ama neyse diyorum anime çizgi film değildir Japon geleneğidir hıh :D
  21. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to lovedrizzle in Sizi Gerçekten Etkileyen, Ağladığınız / Aşırı Duygulandığınız Animeler (Spoiler Vererek Konuya Değinebilirsiniz)   
    güldün mü ? nasıl bir anime bu böyle herkes söylüyor korktum ben :D
  22. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to mayhos in Minato, Tsunade'nin oğlu diyorlar ya... :)   
    bende öyle olduğuna inamıyorum kesinlikle ama o forumdakiler öyle bir inanarak açıklamışlar ki okusanız sizde acaba mı derdiniz... :) ama çok fena merak ediyorum minato nun ailesini... :/ bu arada road to ninja ne zaman yurtdışına çıkacak bir bilginiz var mı belki orda bir bilgi falan vardır... naruto el öpmeye , harçlık almaya falan gidiyordur... :D
  23. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to Onizuka in En nefret ettiğiniz anime karakteri.   
    aizen şerefsizinden nefret ediyorum bu kadar cani bu kadar kaddar bi karakteri hiçbir animede görmedim adamım dostum demiyo herkesi kesiyo :D bu arada birinden rica edicem bu konuyu anket olarak verebilirlermi acaba.... belli başlı sevilmeyen karakterler var zaten 15 secenek yeter ünlü animelerden secmeler daha iyi olur gibi geliyor ......
  24. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to TheRocker in Anime ve Saygı (chan-san-senpai vs.) Japonca en çok işinize yarayacak kelimeler   
    Anime Nedir ?
    Anime (Japonca: アニメ, Anime telaffuzu: "anime"), animasyon veya çizgi film anlamına gelen Fransızca kökenli, Japonca bir kelimedir.
    Animeler, genelde mangaların televizyona ya da sinemaya uyarlanmasıdır. OAV veya OVA denilen videolar şeklinde de piyasaya sürülebilirler.
    Animeler, el çizimi veya bilgisayar yapımı olabilir.
    Anime - Vikipedi
    Anime kendi arasında beşe ayrılır:
    TV Serisi: Standart bir olay örgüsünde giden bölüm süreleri genellikle 20~25 dk. kadar olan seriler.
    OAV / OVA: TV serisine uyarlanmamış çoğu Manga OVA olarak çıkar(Bkz. 5cm/s, Kowarekake no Orgel).Kendi aralarında bir olay örgüsü vardır.Toplam bölüm sayısı 5-6'yı geçmez.
    Special: Özel bölüm, genellikle TV serisinin olay örgüsünden uzak olur ve süre olarak genelde TV serileriyle aynıdır.
    ONA: Sadece internete sürülen, kısa animelerdir(Bkz. Fumiko no Kokuhaku, Suzumiya Haruhi-chan no Yuuutsu).
    Movie: Gene genelde olay örgüsünden uzaktır, süre olarak 40 dakika ile 2 saat arasında değişir.
    Manga ise Animelerin çizim halleridir.Mangalar da haftalık ve ya aylık olarak çıkar.Çizgi roman ve çizgi film arasındaki bağlantı ile Anime ve Manga arasındaki bağlantı da aynıdır(Bkz. Marvel Spiderman(Çizgi roman), Spiderman(Çizgi film) ve Bleach(Manga), Bleach(Anime)).
    Ayrıca; genellikle TV serisi hariç tüm animeler Manga dışıdır ve bunun yanında TV serisinde Manga dışı olan bölümler ise "filler" olarak adlandırılır ve Anime-Manga arasındaki zamanı aşmak için kullanılır.
    Bu başlık altında Japonca, Japonya, Japon Kültürü hakkında bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. İlk dersimiz Japonca
    chan: türkçe’deki -cik eki gibi bir şey (bkz: içtencik). aşırı sevimlilik belirtiyor, kullanan kişinin chan diye hitap ettiği kişiyi şirin bulduğu anlamına geliyor. (bu noktada aklımıza naruto’nun sakura-chan deyişi, hatta “saakura-çiaaan” deyişi gelsin.) genellikle küçük çocuklara, genç kızlara, sevimli hayvanlara, bir kişinin sevgilisine ve çok yakın arkadaşına hitaben kullanılabiliyor. normalde kişiler kendi isimlerine ünvan ekleri takamamasa da bazı dejenere japon kızları (death note’daki misa misa gibi) kendi isimlerine çocuksuluk ya da şımarıklık olsun diye chan ekleyebiliyorlarmış. (tekrar bkz: içten-chan)
    kun: şirket gibi hiyerarşik ortamlarda üstler astlarına kun diye hitap ederlermiş. bunun dışında genellikle erkek çocuklarına kun denirmiş ya da kızlar çok yakından tanıdıkları veya duygusal olarak çok yakın hissettikleri erkeklere kun derlermiş. (burada da sakura’nın sasuke’ye daima sasuke-kun demesi ama naruto’ya asla kun dememesi aklımıza gelsin.)
    san: bey-hanım, bay-bayan, mr.-mrs.-miss, sayın vb. gibi bir saygı eki. yanlızca özel isimlerin sonuna eklenmesi gerekmezmiş, mesleklerin sonuna da getirilebilirmiş. bkz: bakkal efendi, hoca hanım, hatta hocaanım ayrıca animelerde (mesela fullmetal alchemist’te) sıkça duyduğumuz gibi abilere onii-san, ablalara onee-san diye hitap ediliyor. (naruto’da lee’nin sakura’ya sakura-san demesi miss sakura demesi gibi bir şey oluyor.)
    sama: ekstra saygı eki. san’ın katmerlenmişi gibi bir şey. resmi durumlarda bir insan üstüne ya da çok saygı ve hayranlık beslediği birine sama ekiyle hitap edebilirmiş. (yine naruto’dan bir bakınız: ses köyünün ninjalarının orochimaru’ya orochimaru-sama demesi ya da konoha köyünün liderlerine hokage-sama denmesi.)
    sensei: hoca demek. söz konusu insan ninja hocası da olabilir, okul öğretmeni de olabilir, profesör de olabilir. hatta üstat demek daha doğru çünkü sensei denilen kişinin illa bir şey öğretmesi gerekmiyor doktorlara, sanatçılara, manga çizerlerine de sensei denilirmiş. wikipedia “otorite figürleri” diye genelleme yapmış. bu durumda hoca, üstat ve usta en doğru çeviriler sanırım. (kakashi-sensei kakashi usta diye mi çevrilir? püff hiç güzel olmadı, çevrilmesin daha iyi.)
    daha başka ekler de var ama onları animelerde pek duymadığımdan yazmıyorum.
    senpai: ast-üst ilişkisi belirten ünvan. latin harfleri ile yazılırken sempai diye de geçebiliyor. örgütsel yapısı bulunan ortamlarda daha eski ve deneyimli olanlar senpai oluyor ve sonradan gelenlerin onlara isimlerinin sonuna senpai ekini getirerek hitap etmesi gerekiyor. İş yeri, şirket gibi yerlerin yanısıra karate okulu ya da normal okullarda da bu geçerli. yalnızca bir sınıf üstü bile olsa çok samimi olmadıkları sürece okul arkadaşlarına senpai ekiyle hitap etmeleri gerekiyor. hatta üniversitelerde bile aynı şey söz konusu! üniversitede geçen bir anime olan genshiken’de insanların cep telefonuna bile birbirlerini adının sonuna senpai eki getirerek kaydettiklerini gördüm, yuh dedim.
    kohai: kohai de senpai’nin tersi oluyor. biri sizin senpai’nizse sizde onun kohai’si oluyorsunuz, sizin ona saygı göstermeniz onun da size deneyimleri sayesinde yardımcı olması beklenir. bana öyle geliyorki konuşma sırasında hohai ek olarak pek kullanılmıyor, onun yerine senpailer kohailerine diğer saygı eklerinden uygun olan bir tanesini (mesela kun ya da san) kullanıyorlar.
    dono: saygı seviyesi olarak san ile sama arasında bir yerde bulunuyormuş zamanında ama artık kullanımdan kalkmış. tarihsel animelerde geçer. efendi/hanımefendi gibi bir anlamı var. örneğin 1870′lerde geçen rurouni kenshin’de kenshin, kaoru’ya karşı çok kullanır bu eki.
    Ossan: Türkçeye dayı, amca olarak çevrilebilir animelerde genellikle orta yaşlı erkekler için kullanılır. Örneğin animedeki baş karakter tanımadığı orta yaşlı bir adamla karşılaştığında ossan diye hitap eder.
    One-chan yada Oneesan: Türkçesi abladır, animelerde genellikle kendinden yaşca büyük bayanlara hitap ederken kullanılır.
    Oni-San yada Aniki: Abi, kendinden yaşca büyük genç erkeklere hitap ederkende kullanılır.
    Oji-San yada Cici: Dede,yaşlı demektir, genellikle kendinden yaşca oldukça büyük erkekler için kullanılır.
    Oba-Chan: Nine, teyze demektir kendinden yaşca çok büyük bayanlar için kullanılır.
    Nakama: Arkadaş,dost demektir.
    Hime: Prenses demektir, ama soylu yada çok saygın bayanlar içinde kullanılır.
    Yatta!(veya Yatta zou!) - Başardım! / Yaptım!
    Chikara - Güç (Buna ters düşenler olabilir, demek istediğim güç anlamına uygun kelimeyi bulamadım ama, İngilizce'ye göre "strength" değil, "power".)
    Soushite - Ayrıca
    Shikashi - Fakat
    Demo.. - Ama..
    Mina-sa - Herkes
    Aitsu - O (Erkekdi sanırım)
    Anii-ki - Abi
    Shiranai / Shirane - Bilmiyorum
    Korosu - Öldürmek
    Koroshinasai - Öldürür müsün?(gibi iyi dilekler ile söyleme yani)
    Hayaku - Çabuk
    Nigete - Koş
    Kudasai - Lütfen(Rica)
    Sennin - Sage(Türkçe'si neydi ya )
    Mao / Daimao / Akuma - Şeytan, iblis vb.
    Ai - Aşk
    Tsugi - Sonraki
    Itsumo - Her zaman
    Hito - Kişi
    Hitori - Yalnız
    Sekai - Dünya
    Kuso Gaki - Lanet olası çocuk
    Chekuso - Kahretsin
    Kono Yarou - Seni pislik(That bastard! )
    Kisama - Sen (Kabaca, sanırım?)
    Zutto - Sonsuza dek
    Tadakatte - Dövüşmek
    Tatsukete - Kurtarmak
    Sou-Taicho - Baş Kaptan
    Taicho - Kaptan
    Kuki-Taicho - Alt Kaptan
    Shinigami - Ölüm Meleği
    Zanpakutou - Ruh Kesici (Bunu altyazıda gördüğümde az kopmamıştım)
    Genki - İyi (Canlı, hareketli, enerji dolu)
    Nan desu ka? - Ne oldu?
    Nan i yo surunda?! - N'apıyorsun?!
    Baka - Salak
    Ahou - Aptal
    Chotto! - Türkçe'deki "Hopp!" gibi bi anlamı var tek başına Ayrıca "biraz" da demek.
    Namae wa? - İsim? (Kısaca isim sormak)
    ...Anata wa? - ...Ya sen? (Bir sorunun ardından gelir genelde)
    Tamashii - Eğlenceli (Kawarekake no Orgel'de bayağı vardı!)
    Uso! - Yalan! / Gerçek Olamaz! / İnanmıyorum!
    Ryu - Ejderha
    Renkinjitsu - Alchemy
    Renkinjitsushi - Alchemist
    Hagane - Metal, Çelik
    Sennin : Bilge,keşiş.
    Zettayni: Kesinlikle!
    Onegai: Yalvarırım, Lütfen!
    Shogun:General
    Ichigo: Çilek
    Onna:Kadın
    Otaku:Adam
    Pika:Işık
    Gomu:Lastik
    Kami:Tanrı,yıldırım
    Bushido:Kılıç Ustası
    Shinobi:Ninja
    Katana:Kılıç
    Kaizoku:Korsan
    Hitokiri:Katil,suikastçi.
    Battousai:Adambiçen
    Kenpo: Dövüş sanatları
    Budokai:Yarışma
    Tensai: Dahi
    Baka/Bagayero:Aptal, salak
    Kame:Kaplumbağa
    Hebi:Yılan
    Bagemon:Canavar,korkunç yaratık
    Tense:Melek
    Kawaii: Hoş,şirin
    Gohan: Yemek
    Majin: Şeytan
    Madoshi: Büyücü
  25. Beğen
    MinatoNamikaze reacted to Amygirl in İtiraf Köşesi   
    Hayatım boyunca bir kez portre çizdim ortaokulda resim dersindeydi portreyi gören korkuyordu çünkü şuna benziyordu :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.