Jump to content

fajimutsu

Üyeler
  • İçerik sayısı

41
  • Son ziyareti

fajimutsu kullanıcısının paylaşımları

1. fajimutsu

Öldürme Sanatı ? (Manga Spoilerı İçerebilir)

unohana adamı öldürüp öldürüp diriltiyor resmen.asıl anlamadığım nasıl o kadar hızlı iyileştirebildiği biz bişey görmüyoruz zaraki birşey görmüyor unohananın bankaisini falanmı kullanıyor diyeceğimde biraz uçmuş oluyorum galiba
  2. fajimutsu

İchigo yeni Bankai!!!(Spoiler)

yeni hollow hali ? o bana biraz fake gibi geldi
  3. fajimutsu

bence zaraki o an kılıcın boğazını kestiğini ve öldüğünü düşünüyor o yüzden bir an duraklıyor sonra hiç birşey olmamış gibi devam ediyor.Devamında unohananın dediği gibi ölümün sınırına yaklaştıkça ölmüyor ama git gide güçleniyor . bence yukarıda paylaştığın sayfada zarakinin aslında ölmesi gerekiyordu ama bir şekilde ölmedi ve yine bir şekilde güçlenerek savaşmaya devam etti gibime geldi çarşamba göreceğiz artık :D
  4. fajimutsu

o gölgeyi çözemedim ben ya orada unohananın kılıcı zarakinin boğazını deşiyor gibi gördüm gölgeden kastettiğin o mu acaba :) ?
  5. fajimutsu

Bleach' ın en karizma karakteri kim ?

Aizene
  6. fajimutsu

Bleach' ın en karizma karakteri kim ?

bana kalırsa zennosuke kurumadani
  7. fajimutsu

ichigonun içindeki holow vaste-lode'mi?

Aynen katılıyorum 2.paragrafın son kısmı hariç grimmjowunda gelişmesi duruyor yemeye nekadar devam etsede ondada vasto lorde kalıbı yok :D diğer konularıda ilerleyen bölümlerde göreceğiz zaten boşuna tartışmaya gerek yok :)
  8. fajimutsu

ee başka bişeye cevap veremiyorsun çünkü o yüzden . Benim anlatmak istediğim olay ne olay şu fullbring ve shinigami güçleri ayrı bişey .İchigo fullbringteyken zaten shikaiye geçme şansı yok tabikide getsuga tenshou kullanabilir .Sen adamın shikai kullanma şansı yokken getsuga tenshounun shikai gerektirmediğini nereden bilecen.Fullbringte getsuga tenshou atabiliyor demekki anca bu yorumu yapabilirsin.Ama bu dediklerini birde ichigo ilk bölümlerde sadece rukianın shinigami güçlerini kullanırken diyebilirmisin.Diyemezsin ama asıl onun için demen gerekir.Çünkü ichigo orada shikaide değil peki orada getsuga tenshou atmışlığı varmı ? yok.Kısacası anlatmak istediim ichigo shinigami halindeyken ( bana hâla saçma sapan fullbring örnekleri verip durma ) getsuga tenshouyu shikaiye geçmeden atamayacağı.Fullbringte atar fullbring çok ayrı bişey neden onu örnek veriyorsun onuda anlamış değilm heralde aradaki farkı ayırt edemiyorsun. Şimdi seninle bleachmi tartışacağız birde
  9. fajimutsu

İchigo Ne İş :)

ichigoyu diğerlerinden farklı kılan en başından beri birşey olmadan korumak istemesi naruto gibi hokage olucam herkesi koruyacam modunda değil ya da luffy gibi korsan kralı olmaya amacıyla karşlaştığı düşmanlardanda korumuyor dostlarını korsan kralı olmak istemese belkide kimseyi korumak zorunda kalmayacaktı luffy. İchigoyu bu ikisinden ayıran özellikte bu narutodaki birşey olma isteği yok ve ya luffy gibi one piece i bulma yolunda karşısına çıkan düşmanlarlada karşılaşmıyor ( luffyden bahsederken ilk bölümlerden ve hikayenin genelinden bahsediyorum istisnalar hakkında birşey demiyorum ).Natsuya gelince fairy tail i hiç sevemedim 50 bölümden sonrada izlemedim ilk 50 bölümde çok boş bir karakterdi o yüzden yorum yapmıyorum ne yapmak istediğinide bilmiyorum açıkçası natsunun.İchigoyu diğerlerinden ayıran özellik bu tabii felsefik geçmişi olmayanlar anlamakta güçlük çekebilirler orası ayrı
  10. fajimutsu

ahahah arkadaşım öncelikle benim üstteki yorumum sana değildi bu birincisi 2.si kubo tite demiş dediğin gibi artık bi düzen tutturduğunu yani artık rasgele yazmıyor.Adam bunu belki seneler önce dedi belki 1 ay önce dedi onu bilemiyorumda sen neden geçen haftaki mesajlarında kubo titenin rasgele yazdığını söylüyorsun adamın düzen tutturduğunu okuduğun halde.Bak birde düzen tutturduğunu okumuşsun röportajı okumasan kendin anlayacağını sanmıyorum kubonun bir düzen tutturduğunu sen röportaj okumaya devam et bu konuda kendi kafanla kavrayamazsın zaten. 3.önceki mesajlarıımı okuduysanki sanmıyorum sadece yemekle olmayacağını adjuchasın o potansiyeli içinde bulundarmısı gerektiğinide söylemiştim hatta bu cümleler grimmjowun o bölümlerinde geçiyor açıp okuya / izleyebilrsin.Ayrıca 3. olarak her hollow bir sonraki evrimin başında yeniden doğar belki sen ona dikkat etmemişsindir.Vasto lordeler birden ortaya çıkarmışmış :D güldüm neyse. 4.olarak Felsefe bilgimin olmadığını nereden çıkardın ? felsefeyle vasto lorde arasındaki bağlantıyı nasıl kurdun ? Bu konuda ve diğer konularda ichigoya neden vasto lorde diyebileceğimizi her seferinde farklı farklı nedenlerle açıkladım sen daha elle tutulur bişey söylemedin bi kanıt göstermedin anca muhalefet yapıyorsun yok diyemezmişiz yok olmazmış .. 5- KEndin attığın sayfa ile insanların kafasını karıştırmaya çalıştın ama ondan iki sayfa önce ichigonun getsuga tenshou kullandığını gösterdim ama hâla shikai tekiniği değil diye ısrar eden sensin.Şimdi sakın bana isshin getsuga tenshouyu shikaiye geçmeden kullandı falan deme.ben isshinin getsugası hakkında kesin birşey demedim ama biz burda ichigodan konuşuyor. 6- sen bence insanlara bleach dersi vermeyi bırakta insanlık dersi al biraz.Bir dahada sana denilmeyen şeye atlamazsın umarım.
  11. fajimutsu

Teoriler (Bol Spoiler içerir)

Bana göre bleach bittiğinde hepimiz aizene hak verecekmişiz gibime geliyor.Aizenin bir sebebi vardı bunları yapmak için ki bu sebeb bence bleachin düğüm noktasını oluşturuyor şuan.İkinci olarak İshhin bir shinagi. Hemde isim yapmış bir shinigami belkide önceden kaptandı bilemiyoruz ama Adamın adı soyadı belli Kurosaki isshin . Bu adam madem böyle büyük bir shinigamiydi ichigo Soul soceitye rukiayı kurtarmaya geldiğinde kurosaki ichigo ismini söylediğinde neden Allahın bir kulu bile şaşırmadı.Sanki o ismi hiç bilmiyorlarmış gibi yaptılar.Ben buraya anlam veremiyorum.Bu arada başlığı değiştiremedim mod arkadaşlardan biri spoiler yazabilirse hoş olur
  12. Panpalar şu zamana kadar bleachte cevabını bulamadığımız sorular hakkında teorileriniz,fikirleriniz,görüşlerinizi alalım . böylece umuyorum ki gözden kaçırdığımız bir çok noktayı fark edeceğiz birbirimiz sayesinde.İlk olarak ben başlayayım o zaman konu sahibi olaraktan. Benim aklıma takılan konu Aizenin isyanının asıl nedeni şöyleki ; Dikkat ettiyseniz mugetsu ile kesilip urahara kisuke tarafından mühürlenirken kisukeye dönüp " bu kadar zekisin peki neden hâla ona itaat ediyorsun ? " tarzında bir soru yöneltmişti .Kisukeninin cevabındaki en can alıcı nokta ise " Ruh kralınımı kastediyorsun ? " oldu benim için.Peki aizenin ruh kralına bu öfkesi niye ? hadi ondan önce ruh kralı bir shinigamimi insanmı hollowmu ya da çok daha farklı birşeymi ? şimdiye kadarki tek görüntüsü : pekte bir şeye benzetemedim o gözler ne öncelikle öyle ?
  13. fajimutsu

yoo tartışmasında değiliz omake falanda bilmiyorum animede/mangada geçmişti zaten :D neyse ne yaf çok konuştuk küçük bir konu üstünde çarşamba gelsede yeni bölümü okusak
  14. fajimutsu

katılmadığım iki nokta var 1.si zarakinin kılıcı zanpaktousunun shikai formunun yıpranmış hali.2.si Manganın son sayfasında unohana zarakiye " yaram senin ismini haykırıyor " diyor zarakide cevap olarak sadece senin yaran değil diyor . kısacası o yaraları birbirlerine onlar yaptılar muhtemelen haftaya bir flashback gelir öğreniriz gibime geliyor
  15. fajimutsu

o kadar kasmazlar ya yamamoto bu kendi dirilir bi şekilde :D
  16. fajimutsu

bleachte iyi karakterlerin ölmemesi gibi bir saçmalık var adamlar kesin ölüyor ama haftaya bir şekilde canlanıyolar tite kubo öldüremiyor karakterlerini . Yamamotoda bir şekilde canlanırsa şaşırmam :D
  17. fajimutsu

bana sorarsan oradaki olay bu menos a karşı attığını diyorum reiatsu patlaması yaşıyor sanki sonuçta bilinçsiz olarak bunu yaptığında bir kere bile getsuga tenshou dediğini görmedik duymadık . ikinci olarak adamm fullbringte abi ne shikaisi zanpaktousu yok bikere :D fullbring bambaşka birşey ama attığın sayfadan 2 sayfa önce getsuga tenshou diyor biker bakabilirsin buradan http://www.mangareader.net/bleach/457/11
  18. fajimutsu

İchigo Ne İş :)

beyler ichigonun hedefi etrafındakileri korumak adam bu konuda takıntılı ne yani kaptan olmayımı isteyecek :S onun için önce ölmesi gerekiyor ki bence çok basit kaçardı Bleachi diğerlerinden üstün tutanda bu bence ana karakter birşey olmak istemiyor sadece korumak istiyor. O yüzden ichigo aslandır ichigo kraldır 7 kere ölüp 9 kere dirilmiştir dahada ölüp dirilmeye devam edecektir bleach izlemeye/ okumaya devam edin :D
  19. fajimutsu

getsuga tenshou için shikaiye gerek yokmu neye göre kime göre :D ? Bana sorarsan ne unohana nede zaraki ölecek ama zaraki kazanacak gibime geliyor :D
  20. fajimutsu

bencede öyle :D benim demek istediğim getsuga tenshou yu atabildiğin için istediği zaman her daim shikai modda gezdiği :D
  21. fajimutsu

bilmem ben ichigo için konuştum isshin ayrı bi muamma :D Ama getsuga tenshou kullanmak için shikai gerekli emin gibiyim tite kubo belki orada isshinin shikaiye geçişini göstermedi tam oarak bilemiyorum onu neyse ilerleyen bölümlerde öğrenceğiz zaten :)
  22. fajimutsu

ki bleach şuan bozmayı bırakın bi patlama yapıyor . Aizenden sonra bitmeliydi diyen arkadaşlar o kadar açıklanmayan şey var bu seri onlarla bitse hoşunuzamı gidecekti.Bu final arcla birlikte akıllarda hiç bir soru kalmayacak kubo başladığı işi bitirmiş olacak
  23. fajimutsu

ek olarak şunuda söyleye bilirim ichigo getsuga tenshoyu kullanmak için zanpaktosunu shikai formuna geçirmiyor.ama getsuga tenshoyu kullanmak için shikai yapmış olması lazım.Ee ozaman nasıl oluyor derseniz adam sürekli shikai de gezdiğinden dolayı ayrı bi komut vererek zanpaktosunu shikaiye geçirmesi gerekmiyor
  24. fajimutsu

herkes kafasına göre birşeyler sallıyor kubo "rasKele" yazıyormuş.İchigonun içindekine vasto lorde diyemezmişiz. İchigo Ulqiorra ile savaşı sırasında bilmiyorum fark ettinizmi tam anlamıyla öldü.Öldü derken shinigami ve insan olarak öldü.İçinde kalan tek güç hollow güçleriydiki zaten dönüştüğü şeyi biliyoruz.Az öncede dediğim gibi ichigo öldüğü için hollow olarak dirildi orada yani tam olarak saf hollow.Senin yazdığın kubo raskele yazıyor saçmalığınada bende çok güldüm emin ol.Zaten onun için adam geçen hafta yazdığı şeyleri 10 yıl önceki olaylara bağlamayı bildi.Tabii sen anlayamamışsındır ondan gülüyosundur muhtemelen.Ayrıca akıl var mantık var yeni gelen düşman ichigodan güçlü olmasa ichigo gidip buna tek atsa seri nasıl devam edecek ? Allah rızası için bir cevap ver
  25. fajimutsu

Niye boşuna tartışıyorsunuz ki önceki bölümlerde ichigo ve zarakinin zanpaktoularının sürekli shikai formunda olduğu bunun nedenininde reiatsularını kontrol edememelerinden kaynaklandığı söylendi.Net kesin bilgi animeyi dikkatli izleyin.Ha zaraki shikainin özel yeteneklerini kullanamıyodur orası ayrı ama kılıcının shikai görünüşü bu. 2. olarak isim meselesine gelirsek Yachirunun ismi Unohanadan geliyor.Unohana ilk kenpachi 11.takımın ilk kaptanı ve dünyadi tüm kılıç dövüşü stillerini cart curt biliyor . Kendisine Asıl ismi olan Unohana Retsunun yanına birde Yachiruyu koyuyor. Yachiruda 8bin stil falan demek.Bu hanım 11.takımk kaptanı olmadan öncede azılı bir suçlu muhtemlen kaptan olmadan önce bunlar zarakiyle kapıştılar.Onun göğsünün ortasındaki yarayı zaraki , zarakinin yüzündeki yarayıda unohana yaptı.Zaten zarakide o yüzündeki yarayı açan kadının ismini veriyor kıza yani " yachiru".
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.