Jump to content

SeptNoir

Üyeler
  • İçerik sayısı

136
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

SeptNoir kullanıcısının paylaşımları

1. SeptNoir

D. Gray Man

Linkteki 3. ve 4. yorumları tercüme ettim. Earl milenyum; efsanevi kimyager ve vaiz olan Dorian Gray'den esinlenilmiş, ve sonrasında seri "D. Gray-Man" adını almış. (bkz: http://tr.wikipedia....#39;in_Portresi )Aynı zamanda, siyah kötüleri tanımlarken ve beyaz iyileri tanımlarken, gri (gray) bunun ortasını tanımlamak için kullanılır. Akumalar, noahlar, ve earl siyah olurken ve exorcistler beyaz olurken, ana karakter Allen Walker, bunların ortasındadır. Allen'in, earl'le yaptığı anlaşma sonucu sol gözü lanetlenmiştir ve iki gruba da girmemektedir. " İkisi de benim parçam ve ikisi de eşit. Hem insanları, hem de akumaları kurtaracağım " diye bir repliği de vardır.
  2. SeptNoir

İtiraf Köşesi

İtirafta bulunacaktım ama konuya şöyle bir göz attım, enteresan bir muhabbet varmış bozmayayım madem :lol: Tatlı olan hiç bir şeyi sevmem ve yemem, (her şey dahil) sanırım en son 2009 yeni yılda arkadaşlarım puding yapmışlardı, o kadar emek verdik diye zorla yedirmişlerdi 2 gün midem bozulmuştu <_< Bu benim yaoi sevmediğim anlamına mı geliyor? :huh:
  3. SeptNoir

Resim Çalışmalarım

Çok başarılı buldum ben, ellerine sağlık :) Küçük bir uyarı olsun; aynı başlık altında alt alta yorum yapmak yerine, hepsini tek mesajda toplaman daha iyi olur ^^ ha bir de hepsini tek spoiler içine alabilrsin, daha kolay olur senin için.
  4. SeptNoir

Anime İstek ve Önerileri

D. Gray man, Full Metal Alchemist, Guilty Crown, bunlara bir bak bakalım :)
  5. SeptNoir

En Çok Sevdiğiniz Anime veya Animeler?

Hadi bakalım bir tahmin :D
  6. Boyutları imza için çok büyük :ph34r:
  7. SeptNoir

D. Gray Man Devam Edecek!

Ben oluyorum ve böyle bir konuda yalan haber çıkartarak elime geçen ne olabilir? <_<
  8. Gün içerisinde yaşadığım net sorunlarından dolayı, gece 12 den itibaren online olabiliyorum.. -_-

1. Cold Dewil

Cold Dewil

Zor oluyordur.Umarım en kısa zamanda sorunun çözülür...

2. SeptNoir

SeptNoir

Teşekkürler, yavaş yavaş umudumu kaybetmeye başladım, ekip yolladılar kaç kere birşey olmadı sayısız kere aradım müş. hizmetlerini... Dilekçe dahi yazdım, yaşadığımız ülkeye lanet ettiğim anlardan biri.

9. SeptNoir

Mart 2011'de Japonya'da olan deprem sonucu bir çok kişi ölmüş ve yaşadığı tespit edilen yazarlar, anime hayranları tarafından bir sitede listelenmiş ve Hoshino o listede olmadığı için öldüğü haberi çıkmış, fakat kendisi yaşıyor. Kaynağa gelirsek, dediğim gibi en iyi kaynağım Tokyo'da yaşayan anime şirketi elamanının söyledikleri ve ikinci en iyi kaynağım, d gray man orijinal sitesindeki haberler. www.dgray-man.com (Japonca biliyorum) (Site ekibine soru olarak mail atmıştım ayrıca cevapları pozitifti) Çıkacağı tarih konusunda bilgim yok sadece bir kaç varsayım var ortada, emin olursam eğer onu da güncellerim, fakat haberin doğruluğunu garanti edebilirim. :)
  10. SeptNoir

Mangaka sağlam, yazar ve yapımcı aynı, yayınlayıcı şirketle anlaşmazlıklar ve telif hakkı vs. gibi sorunlar var. Evet ikinci sezonu beklemek özellikle benim için çok zor olacak fakat buna kesinlikle değeceğini düşünüyorum :)
  11. SeptNoir

Açıkcası hiç çift yaratmakla, karakterleri birbirlerine yakıştırmakla uğraşmadım :D Lenalee'yi karakter olarak severim Allen x Lenalee diye birşeyden bahsetmedim :huh: Bilmiyorum belki fazla duygusuzum belki de aşk kavramı benden çok uzak :mellow:
  12. SeptNoir

BynMubo seni kınıyorum, LENALEE GEBEREMEZ :( bir kaç bölümde ölüm eşiğine gelmişti ve ben fena şekilde ağlıyordum.
  13. SeptNoir

EVEEEET! :D çok duygulandım, ağlayabilirim şu an kendimi zor tutuyorum (şu anki hislerimi ifade edecek smiley de bulamadım iyi mi :lol: )Lenalee yi de seviyorum ben! abisiyle beraber farklı bi hava katıyor animeye, D.gray man ile ilgili sevmediğim bir şey yok, ha karakter olarak road'ı biraz itici buluyorum hepsi bu :P
  14. SeptNoir

+100 :lol: Dışarı çıkıp deli gibi koşasım, bağırasım var öyle bi heyecan ve mutluluk içindeyim :wub: Kesinlikle izlemelisin! Benim için anime vardır bir de D. Gray Man vardır, öyle söyleyeyim :DD. Gray Man'i izledikten sonraki izlediğim her animede DGM nin büyüsünün eksikliğini hissetmekte ve yeterli zevk almamaktayım :( Ne kadar sıklıkla izlediğine bağlı diye düşünüyorum hani ben 103 bölümü bir ay içinde mi ne bitirmiştim. İkinci sezon çıkana kadar şu anki bölümleri izleyebilirsin ya da ben beklerim diyorsan da sana kalmış
  15. http://forum.turkanime.tv/topic/4341-d-gray-man-devam-edecek/ Artık gözüm arkada kalmadan ölebilirim :D
    1. LeornKayn

LeornKayn

Gözün arkada kalmasın yiğen bize emanet D-gray man :D

2. gereksiz

gereksiz

nereye ölüyorsun daha gençsin bro :D bende d-gray man a başladımda 46 bölümde ara verdim bu aralar devam etmeyi düşünüyorum kısmetse :D

3. Lightning
  16. SeptNoir

Bu öğrendiğim bilginin kaynağı sağlam olmasa konuyu açmazdım. Bu konuyla ilgili çoğu dayanağı olmayan, yalan/gelişigüzel haberlerin olduğunu biliyorum. Fakat kaç gündür emin olana dek, o kadar yoğunluğum arasında sayısız kaynakları gözden geçirdim, soruşturdum ve inceledim son olarak resmi açıklamalarla haberin kesinliğinden emin oldum ( bu süre içinde ne doğru dürüst uyudum ne de yemek yedim nasıl bir D. Gray Man hayranı olduğumu anlıyorsunuz)(ÇOK MUTLUYUM) Bir arkadaşımın, annesinin arkadaşı, Tokyo'da anime yapım şirketinde çalışmakta. Söylediğine göre animenin mangaya çok yakın olmasından dolayı Hoshino-sensei'nin bütün bölümleri bitirmesi için ara verileceğini belirtmiş. Aynı zamanda D.Gray Man manga ve anime serisinin, başarı ve popülerliğini göz önünde bulundurursak böyle bir popüleriteyi yok etmek istemediklerini söylemişler. Son olan 103. bölümün 1. sezonun finali olarak kabul edileceği ve ikinci sezonun "Next Stage" (İkinci Aşama) adıyla devam edeceği belirtilmiş. Sonu daha ilgi çekici ve hayranlar için heyecanlı bir hale getirmek aynı zamanda manganın bitişi için süre tanımak için sezon arası ara verdiklerini söylemişler. Fakat Verilen bu ara Yapımcı ve Yayınlayıcılarla yaşanan çeşitli sorunlar(detayları bilmiyorum) nedeniyle düşünülenden çok daha uzun sürmüş ve son olarak, resmi bir anime yayın kuruluşu ve şirketi bizzat animenin bölümlerinin tamamlandığını ve en kısa zamanda yayınlanacağını belirtmiş. Tahmini tarihler olmasına rağmen kesin bir tarih söz konusu değil o yüzden eklemedim fakat anime serisinin devam edeceğinden eminim. Tabii ki de ilk olarak sizlerle paylaşmak istedim. ^_^
  17. Arkadaşlar yaptığım araştırma sonucu, yarım kalan D. Gray Man serisinin devam edeceğinin belirtilmiş olduğunu öğrendim! Bölümler yapılmış ve düzenlemeleri bitmiş, ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor, öğrendiğim zaman konuyu güncelleyeceğim. Sabırla ve heyecanla bekliyoruz... :) http://forum.turkani.../page__hl__gray http://www.turkanime...etay/D-Gray-man
  18. SeptNoir

Fairy Tail Sona Eriyor!

60. bölümdeyim, günde en fazla ortalama 3 bölüm izlemeye zaman bulabildiğimi düşünürsek, benim finale gelene kadar bir kaç sene geçecek gibi, o yüzden üzüleyim mi bilemedim o.O
  19. SeptNoir

Sizce en etkileyici en hareketli anime müzik'i ?

Bir ara vakit bulunca çeviriyim ben. benim favorilerime gelince: FQ evet d. gray man tüm opleri :D bakuretsu tenshi op death note op 2 http://www.youtube.com/watch?v=fF5pho6fLhM Konu Taşınmıştır.
  20. SeptNoir

Bir Anime Karakteri Olsaydınız...

Heroes 2 sezonu izlemiştim, evet :D beyaz saça fena şekilde zaafım var, ancak sadece çizim olarak, gerçek hayatta değil o.O
  21. SeptNoir

Üye Albümü

Hadi bakalım challenge accepted :lol:
  22. SeptNoir

En Beğendiğiniz Anime Finalleri

İzlediğim anime sayısı o kadar fazlayken, bitirdiğim anime sayıları cidden az.. ama şöyle bir düşünecek olursak; Code geass güzel bitmişti gerçekten, çok duygulandırmıştı (ağlamıştım evet :D)
  23. SeptNoir

Japonca Dersi

Oldukça yararlı ve güzel paylaşım olmuş, teşekkürler :)
  24. SeptNoir

Bir Hayaliniz

Foruma son bir kaç saattir giremedim konu nerelere gelmiş, çoklu iletiyle uğraşmadan bir cevap yazayım madem :P 1. Kader, Amy-chan, Kadere inanıyorum evet. Ancak kaderle aram hiç bir zaman iyi olmamıştır. Bir kez olsun şansım iyi gitmemiştir bu yüzden kaderle ilgili pek konuşmamayı tercih ediyorum ancak yaşadığım onca şeyden sonra, olurda bir gün şansım/kaderim yaver gitse de umrumda olmayacaktır ve inan bana bununla ilgili sorunum yok, ben hayatımı şansa bırakarak yaşayan biri değilim. 2. Pozitif ve Negatif düşünme: Ben oldukça negatif düşünen ancak pozitif tepki veren ve davranan biriyim. Bu şöyle oluyor; Olabilecek her durumda her olasılıkta hep en kötü şeyi aklıma getiririm diğer bir deyişle kendimi en kötüye hazırlarım ve eğer bu gerçekleşirse büyük bir çöküntü yerine, gayet güçlü bir şekilde karşılayabilirim. Ve şöyle bir söz vardır ki; Beni öldürmeyen şey güçlendirir, kesinlikle öyle. Kendime durup sormuşumdur; Eğer gayet sorunsuz ve mükemmel bir hayatım olsaydı, her istediğim gerçekleşseydi hiç zorluk yaşamasaydım ne olurdu diye; ve aldığım cevap kesinlikle beni memnun etmemekte, bunu kesinlikle istemiyorum çünkü dönüp tüm yaşadığım ve üstesinden geldiğim zorlukları düşünüp, işte ben bunları yaşadım, göğüs gerdim ve şu anda gayet iyiyim diyebiliyorum ve gelelim ki ileride yaşayacağım ya da şu an da yaşadığım zorluklara; Bunlar önemsiz kalıyor, çünkü dayanma gücümün farkındayım ve kolay kolay yıkılacak biri olmadığımın da. Bir örnek vermek gerekirse; Kozasından çıkmak ve kelebek olmak için çaba gösteren can çekişen bir tırtıl görüyorsun, onu çok basitçe direk çıkartabilmen mümkün. Ama bunu yapar mıydın? Ben yapmazdım, her ne kadar o an için ona iyilik yapıyormuşsun gibi gözüksede, o tırtıl hiç zorluk yaşamamış ve mücadele etmemiş olarak kelebek döneminde yeterince güçlü olmayacak ve hayatta kalamayacaktır, en ufacık şeyde ölecektir. 3. @ Witch, intihar konusuna kısaca değinmek istiyorum: Hayatım boyunca sadece bir kez intiharı düşündüm ve teşebbüs ettim ancak beni son anda geri çeviren şey, cehennem korkusundan çok şu düşünceler olmuştu: Neden intihar etmeyi düşünüyorum bu duruma beni ne getirdi? Cevap: Olabilecek en kötü şeyler oldu zaten, yaşamak için sebebim kalmadı, bunların bir son bulmasını istiyorum. Sadece bu cevap aynı zamanda beni geri çeviren şey olmuştu.. Nasıl mı? Olabilecek en kötü şeyler olmuş diyelim ki en diptesin bu zaten her şeyin daha da kötüye gidemeyeceğini ve bundan sonra olacak şeylerin bir şekilde o an ki çıkmaz gibi görünen durumu daha iyiye götüreceğini belirtmiyor mu? Yaşamak için o an sebebin olmayabilir ancak, bu daha sonradan da olmayacağı manasına mı geliyor? Dahası, ölmek için bir sebebin var mı? Hayatına son vermek, geri alamayacağın bir harekettir ve gelelim asıl sebebe: O gün kendime şunu demiştim: Bir gün istesem de istemesem de mutlaka öleceğim zaten ancak; Bu gün ölmeyeceğim kendi isteğimle değil...,sadece bir gün daha, nasıl olsa istediğim zaman kendimi öldürebileceğimin farkındayım, eğer hiç bir şey iyiye gitmezse o zaman gerçekleştirebilirim. Şimdiye baktığımda, evet belki hayatım mükemmel değil belki hala küçük ya da büyük canımı sıkan şeyler var, fakat o kadar kötü de değil ve şu anki tecrübem, yaşadıklarım ve düşünce tarzım, beni intihara o kadar çok uzak tutuyor ki... Evet, bu ciddi bir konu, lütfen intihar düşüncesine kapıldığın zaman cehennem korkusu yanına, bu yazdıklarım da seni engelleyen şeyler olsun.
  25. SeptNoir

Bir Hayaliniz

Bayağı psikoloji ve felsefeye bağlamışız ama bu konu benim uzmanlık alanım, o yüzden detaylı cevap vermekten çekinmeyeceğim :D Amy, profilim hakkımda kısmını okumanı öneririm, benim yaşam felsefem ve görüşüm budur. Mutluluk nedir? Göreceli bir kavramdır, kimine göre zengin olmaktır, kimine göre sevdiği biriyle olmaktır, kimine göre öyle birşey yoktur, kimine göreyse çok basit ve küçük şeylerdir. O yüzden insanı mutlu eden herşey büyüktür demek yanlış. Benim içinse; mutluluk kavramı oldukça basittir, sevdiğim bir mevsim beni mutlu edebilir, ya da kendimi sevdiğim bir yemek ya da içecekle mutlu edebilirim, fena şekilde sorunlarım, dertlerim olsa da ve o durumda olabildiğince yalnızsam dahi, kendimi bunları düşünmekten ve bu konulara yoğunlaşmaktan uzak tutup, o an için sakin olabilir ve kötü bir şey yokmuş gibi davranabilirim. Çok kişi tanıdım/tanıyorum, hiç kimsenin dört dörtlük bir hayatı olmadığını da biliyorum. Huzurlu ve mutlu olabilmek için önemli olan şey; Etrafta olan durum ve koşullara olan tepkin ve dayanıklılığındır. Bunu kendini soyutlayarak, hiçbirşeye aldırmayarak başaramazsın, duygusuzluk çift yönlü bir kavramdır, kötü şeylerden uzaklaştırırken kendini aynı zamanda iyi şeylerden de uzaklaşırsın, farkında olarak ya da olmayarak ve bana, iyi bir şey yok ki zaten gibi bir şeyle gelme, mutlaka vardır, sen görmek istemiyorsundur ya da görmüyorsundur diyelim ki gerçekten yok, kendin yaratabilirsin. Kısaca özet yapmak gerekirse demek istediğim şey; Duygularını köreltmek yerine, seni huzursuzluğa çeken kötü duygularını azaltabilir ve daha pozitif düşünmeye başlayabilirsin. :) 1. yukarıda değindiğim şeyler2. Ateistliği yanlış anlıyorsun sanırım, Ateistlik ilahi şeylere inanmamaktır, bu demek değil ki her ateist oldukça soğukkanlı birer katil o.O
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.