Jump to content

Ecciel

Üyeler
  • İçerik sayısı

137
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

Ecciel kullanıcısının paylaşımları

1. Rica ederim :) Hedefim tüm Key VN'lerini çevirmek. Little Busters! ilk ve en çok sevdiğim Key VN'i olduğu için ilk ondan başladım. Çeviri bittikten hemen sonra planeterian'ı çevirmeyi düşünüyorum. Ne de olsa diğer Key VN'lerine kıyasla daha kısa ve kinetik novel olduğu için sadece tek bir dosya içeriyor :) Daha sonra, Sekai Project Clannad'ı çevirip yayınladığında Clannad'ı da çevirebilirim.
  2. Ecciel

Angel Beats PC'ye çıkıyor

Arkadaşlar harika bir haberim var! Key, Angel Beats! -1st beat-'in fragmanını yayınladı ve kesin çıkış tarihi belirlendi ^vv^ : 29/05/2014!! EDIT:"HELL'S KITCHEN" ADLI BİR OVASI DA ÇIKIYOR ANGEL BEATS!'İN
  3. Merhaba VN sever arkadaşlarım. ^_^ Ben Little Busters! Türkçe Çeviri projesinin başlatıcısı Berkay Koç. Size şu an çeviri sürecini yaklaşık %15 olduğunu ve Little Busters!'ın deneme sürümünü çıkardığımı bildirmek isterim. Deneme Sürümü'nü indirmek, veya proje hakkında detaylı bilgi edinmek için http://littlebusterstr.blogspot.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
  4. Merhaba VN sever arkadaşlarım. ^_^ Ben Little Busters! Türkçe Çeviri projesinin başlatıcısı Berkay Koç. Size şu an çeviri sürecini yaklaşık %15 olduğunu ve Little Busters!'ın deneme sürümünü çıkardığımı bildirmek isterim. Deneme Sürümü'nü indirmek, veya proje hakkında detaylı bilgi edinmek için http://littlebusterstr.blogspot.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
  5. Ecciel

Visual novellerin arasında ücretsiz olanlar da var. Buna en iyi örnek olarak Katawa Shoujo'yu öneriyorum :) Ancak Japonya'da çıkarılan visual novelların çoğu ücretli. Onları edinmenin iki yolu var: ya bayağı para biriktirip yurt dışından temin etmek, veya torrent veya direk indirme yoluyla yasa dışı olarak indirmek. Tabii, Türkiye'deki çoğu kişinin visual novellara bu kadar para verip almak isteyeceğinden emin değilim. Eğer torrent olarak indirme yolunu tercih ederseniz Nyaa.eu ve fuwanovel.org başvurabileceğiniz en iyi sitelerden biri olacaktır. (Korsan desteklediğimden değil, ancak görsel romanlar aşırı pahalı (mesela Little Busters!: 150 TL civarı) ve normal bir insan bu parayı karşılıyamaz. Eğer forum kurallarına karşıysa böyle siteler vermek, kusura bakmayın. Ayrıca, Görsel Roman Veritabanı'na (vndb.org) uğramanızda fayda var. Orada kimi görsel romanlar hakkında bilgi edinebilir, okuduğunuz görsel romanlara puan verebilir, eleştirebilirsiniz :)
  6. Ecciel

Arkadaşlar, Key/Visual Arts'ın web sitesini güncel olarak kontrol ediyorum, ancak ne yazık ki yeni bir gelişme yok. Ancak umudunuzu yitirmeyin, görsel romanın en geç 2015'te çıkacağına eminim :) Önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi, görsel romanın İngilizce yaması çıkar çıkmaz çalışmalara başlayacağım :)
  7. Ecciel

Tabii. Ancak, önce Little Busters!'ın çevirisini bitirmeliyim. Zaten ben bitirene kadar İngilizce yaması anca çıkar Angel Beats!'in :)
  8. Ecciel

Sana Rewrite ve Little Busters!'ı tavsiye ederim :) Hatta önümüzdeki bir kaç ay içinde Little Busters!'ın Türkçe Yamasını çıkarmayı planlıyorum :) Merak etme, İngilizce yaması çıksın, TÜrkçe'sini çıakracağım ;) Emin değilim ama bir kaç ay içinde çıkacak olan Angel Beats -1st beat- all ages olarak çıkacak. Ama Iwasawa'nın CG'sini gördükten sonra ero versiyonunu da çıkarırlar sanırım Önümüzdeki bir kaç ay içinde çıkacak :)
  9. Yanlış duymadınız, Angel Beats PC'ye geliyor! ^_^ Tabii öyle FPS, RPG tarzı bir oyun beklemeyin; Key'in her eseri gibi, Angel Beats'de bir görsel roman olarak yapılacak. Öncelikle bilmeyenler için açıklayayım. Görsel roman (Visual Novel) tipi oyunlarda hikayenin ana karakterini canlandırırsınız ve hikaye oyun süresince yaptığınız seçimlere göre şekillenir. Kimisinde mini-oyunlar bile bulunur (mesela Little Busters!'daki beyzbol mini-oyunu) Angel Beats'in görsel romanının yapılması söylentileri ilk olarak Jun Maeda tarafından Kasım 2010'da Kyoto Üniversitesi'nde yaptığı bir konuşmada gelcekte Angel Beats'in görsel romanının yapılabileceğini söylemesiyle başladı. Bu söylentiler tam olarak 27 Eylül 2013'te G-Dengeki dergisinin ön kapağında Angel Beats'in görsel romanı hakkında kesin bilgiler ve piyasaya sürülme arihinin verilmesiyle kesinleşti. Angel Beats'in görsel roman serisi 6 adet "beat(ritim)"e bölünecek. Angel Beats -1st beat- adlı ilk görsel roman ilerleyen aylarda çıkacak. Görsel roman serisinde toplam 19 karakter rotası olacak. Angel Beats -1st beat-'de yer alacak karakter rotaları Yui, Matsushita ve Iwasawa. Opening videosu: https://www.youtube.com/watch?v=N-nCErVn15I İşte yayınlanan bir kaç CG: Ü
  10. Tam olarak bir anime haberi sayılmaz ama yine de duyurayım dedim :) SEGA'nın yaptığı açıklamaya göre Sonic televizyonlara geri dönüyor, hem de bir CG animasyonu olarak. 6-11 yaşlarına hitap eden Sonic Boom adlı serinin tahminen 2014'ün sonbaharında çıkması bekleniyor. 11 dakikalık 52 bölümden oluşacak olan seri öncelikle Cartoon Network U.S, CANAL J ve GULLI'de yayınlanacak. Daha sonra ise diğer ülke kanallarında da yayın yapılması düşünülüyor.
  11. Ecciel

MEP Projesi | Editör Aranıyor

AMV'yi biliyorum ama MEP'i ilk defa duyuyorum ^_^ Teşekkür ederim. Çok açıklayıcı oldunuz :) Yoğun olmasam katılıp yardımcı olmayı isterdim ama işlerim ne yazık ki başımdan aşkın :(
  12. Süper valla :D Gördüğüm YU-Gİ-OH templaterlarına bin basar ;) Ellerine sağlık ;)
  13. Ecciel

Videoların Kalitesini Değiştirme

Mediacoder kullanmanızı öneririm ;) Daha bugün 640 mb'lık bir videoyu 140-150 mbye pek bir kalite kaybı olmadan düşürdüm. Videoyu ayarlaerken istediğiniz bitrate değerini veya almak istediğiniz boyutu seçiyorsunuz, bilgisayara ve video boyutuna göre ortalama 10-20 dk sürüyor en fazla video başına.
  14. Ecciel

MEP Projesi | Editör Aranıyor

Noob'luğumu mazur görün ama MEP ne? o_O
  15. Nickimin sözlük anlamı jilet, ustura analmına geliyor :D Ama bu nicki aynı isme sahip, yarattığım bir karakter olan Razor'dan aldım :) Tabii bu ismi seçmem de başka bir etken Need for Speed serisinin 2006'da çıkan Most Wanted adlı oyununda da Razor adlı bir yarışçının olmasıydı. Adam karalistede birinci, zar zor yenebildim :D
  16. Ecciel

Sizce Element Bükme Gerçekmi?

Bana kalırsa farketmeden element büküyoruz :D Mesela sıcak havalarda serinlemeye çalışırken elimizi salladığımızada havayı, suyu soğutmak için buzdolabına koyduğumuzda suyu (her ne kadar bizim pek bir katkımız olmasada bu olayda :D ) Kazma kürekle toprakta bir şey kazdığımızda toprağı, Çakmak, kibrit vs. yaktığımızda ateş büküyoruz :D
  17. Gerçekten çok yararlı bir paylaşım olmuş. Hem anime severler hem de Japonca'sını pekiştirmek isteyenler için :)
  18. Önerin için sağol. bende izleyecek yeni bir anime arıyordum :)
  19. Drama seven olursa Clannad, Clannad After Story, vb. iyi bir seçim bence ;)
  20. Eğer şu an çeviren kimse yoksa Girls und Panzer'i çevirmek istiyorum :)
  21. Ecciel

Sony Vegas Pro 11 New Blue Effects Fx Yardım

https://hotfile.com/dl/155450675/e76981d/NewBlue_Fx_%28bakaN%29_%28Upload_DarkGhosT%29.rar.html Buyur bir tane sony vegas facebook sayfasından buldum. Nasıl kuracağını öğrenmek için de video: Umarım işine yarar ;)
  22. Bir animeyi izlemeye başladıktan sonra (Little Busters mesela) her hafta yeni bölümünü beklemeye başladım. Gerek İngilizce alyazılı, gerekse de Türkçe her hafta beklerim. Bana genelde sadece animesi de yetmiyor; herhangi bir oyunu, bir OVA'sı, bir filmi falan var mı diye interneti talan ediyorum :D Ondan sonra ise Little Busters'ı herkese önermeye başladım (Gerçi pek dikkata alan olmuş mudur bilmiyorum :D ) Kısacası bir kaç hafta içinde sevdiğim bir animenin hastası oluyorum. Hayatımı ona endeksliyorum. Şimdi ise ikinci sezonunu (ayrıca Little Busters'ın görsel roman oyununun son kısmı olan) bekliyorum. Adı Little Busters -Refrain- ve asıl her şey şimdi başlayacak :D
  23. Little Busters'ın ilk sezonu bitti ama asıl her şeyin başlayacağı yeni bir sezon geliyor! Adı Refrain, Görsel Roman'Da bütün yollaarı bitirdikten sonra açılan hikayenin adını alan sezon bu sonbahar kesin kopturuyor ^^

24. Ecciel

TÜRKAN!ME E-Dergi Ocak 2011

Dergi gerçketen süper. Arkada çalan müziğin Bleach'ten bi müzik olduğunu sanıyorum :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.