Jump to content

RinOsawa(Asu)

Üyeler
  • İçerik sayısı

811
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

11

İtibar Etkinliği

1. Beğen
  2. Beğen
    RinOsawa(Asu) reacted to Unrave in [FGL Çeviri Topluluğu] BNHA VE ONE PIECE MANGA ÇEKİLİŞİ!   
    Future Gadget Lab, kısaca "FGL", alanında kendini kanıtlamış üyeleri ile Türkçe "Hayran Çevirileri" alanındaki eksiklikleri görüp, bu alanda daha iyi şeyler ortaya koyabileceğine inanmış bir "Çeviri Topluluğu" dur. Bir çeviri grubu değil de, çeviri topluluğu olmamızın en büyük nedeni; sadece anime ve manga çevirileri değil, takipçi kitlesinin istediği her türlü çeviri ihtiyacını karşılayabilmek, Türkçe çeviri dünyasına bir ivme kazandırabilmektir. Topluluğumuzun size en iyi şekilde hizmetini sağlamak için sürekli çalışmaktayız.

Bundan önce Code Geass: Fukkatsu no Lelouch, Seishun Buta Yarou wa Yumemiru Shoujo no Yume wo Minai gibi filmleri, Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai 2, Kubikiri Cycle: Aoiro Savant to Zaregototsukai  gibi serileri yayınlamış olsak da, FGL olarak kendimizi çeviri dünyasına pek atmış gibi hissetmemiştik; ancak bu kış sezonu her şey değişti! Sizlere daha fazla Türkçe çeviri ulaştırmak için altı seri birden aldık!

Serilerimiz şunlar: 

Haikyuu!!: To the Top

Isekai Quartet 2nd Season

Jibaku Shounen Hanako-kun

Kyokou Suiri

Nekopara (2020)

Somali to Mori no Kamisama

Discord Sunucumuzda sizleri görmek istiyoruz. Sohbetimize Katılın!   FGL DISCORD
    Serileri yüksek kalite indirmek isterseniz web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın! FGL.MOE

Siz de çarkları çevirmemize yardımcı mı olmak istiyorsunuz?
    Ekibimize Katılın!
  3. Beğen
    RinOsawa(Asu) got a reaction from Unrave in [FGL Çeviri Topluluğu] BNHA VE ONE PIECE MANGA ÇEKİLİŞİ!   
    Başarılar Dilerim, Şimdiden Elinize Gözlerinize Sağlık Gerçekten Zor Ve Gönüllü Olarak Yapılan Bir İş...
  4. Beğen
    RinOsawa(Asu) reacted to mehmet111 in (15/14) To LOVE-Ru Darkness 2nd (BD)   
    tesekkurler
  5. Beğen
    RinOsawa(Asu) got a reaction from Jeunx in Butlers: Chitose Momotose Monogatari (12/12)   
    Butlers: Chitose Momotose Monogatari    
                        Anime, iki kahramana odaklanıyor. Koma Jinguji (Jay) akıllı ve yakışıklı öğrenci konseyi başkanıdır. Zarif gülümsemesi, kadınların kalplerini yakan, Tsubasa Hayakawa bir kafede çok yetenekli ve nazik bir dükkan asistanıdır. Baykuş latte sanatı ile kafesi latte kadın müşterileri ile çok popüler. İki adam kendi başlarına savaşmak için zamanda seyahat eder. Büyüleyici “Kahyalar”, çağrıldıkları gibi, doğaüstü savaşlarla savaşırlar ve aynı zamanda akademisinde bir kibritli komedi yaşamı yaşarlar. (Alıntıdır ; http://www.turkanime.tv/anime/butlers-chitose-momotose-monogatari )     Yine Başka Bir Seri İle Beraberiz Yoğun Bir İstek Üzerine Çevirisi Askıya Alınmış Bir Seri. Ben Serinin Kaldığı Yani 6.Bölümden İtibaren Çevirmeye Başlayacağım İlk 5 Bölüm Şuan Sitemizde ; http://www.turkanime.tv/anime/butlers-chitose-momotose-monogatari Bulunmaktadır. Serinin Bölümleri Tamamlandığında İstek Olursa İlk 5 Bölümü Çeviririm Önceliğim Serinin Bölümleri Çevrilmiş Olsun. Not : Serinin Altyazısı İngilizce Maalesef Yok Olanlarda Çok Kötü Durumda Yanlış Şekilde Yazılmış Bu Yüzden Çeviriyi Endonezya Altyazılı Yapacağım Japoncadan Çeviriyorum Fakat Tam Anlaşılmayan Yerleri Translate İle Çevirip Cümlenin Düzenli Olmasını Sağlayacağım, Şuan Dizi Ve Flim Çevirisinde Arkadaşıma Yardımcı Oluyorum Yoğunum Fakat İstekleri Kıramadım Haftada En Az 1 Bölüm Çıkarmaya Çalışacağım. Şimdiden Çevirilerde Oluşacak Problemler İçin Özür Dilerim...   İndirme Linki ; https://mega.nz/#F!0N5yEYrb!RHTiKUoaq_s6vvXTgxVHsw              
  6. Beğen
    RinOsawa(Asu) got a reaction from DAYAMA in Butlers: Chitose Momotose Monogatari (12/12)   
                        Anime, iki kahramana odaklanıyor. Koma Jinguji (Jay) akıllı ve yakışıklı öğrenci konseyi başkanıdır. Zarif gülümsemesi, kadınların kalplerini yakan, Tsubasa Hayakawa bir kafede çok yetenekli ve nazik bir dükkan asistanıdır. Baykuş latte sanatı ile kafesi latte kadın müşterileri ile çok popüler. İki adam kendi başlarına savaşmak için zamanda seyahat eder. Büyüleyici “Kahyalar”, çağrıldıkları gibi, doğaüstü savaşlarla savaşırlar ve aynı zamanda akademisinde bir kibritli komedi yaşamı yaşarlar. (Alıntıdır ; http://www.turkanime.tv/anime/butlers-chitose-momotose-monogatari )     Yine Başka Bir Seri İle Beraberiz Yoğun Bir İstek Üzerine Çevirisi Askıya Alınmış Bir Seri. Ben Serinin Kaldığı Yani 6.Bölümden İtibaren Çevirmeye Başlayacağım İlk 5 Bölüm Şuan Sitemizde ; http://www.turkanime.tv/anime/butlers-chitose-momotose-monogatari Bulunmaktadır. Serinin Bölümleri Tamamlandığında İstek Olursa İlk 5 Bölümü Çeviririm Önceliğim Serinin Bölümleri Çevrilmiş Olsun. Not : Serinin Altyazısı İngilizce Maalesef Yok Olanlarda Çok Kötü Durumda Yanlış Şekilde Yazılmış Bu Yüzden Çeviriyi Endonezya Altyazılı Yapacağım Japoncadan Çeviriyorum Fakat Tam Anlaşılmayan Yerleri Translate İle Çevirip Cümlenin Düzenli Olmasını Sağlayacağım, Şuan Dizi Ve Flim Çevirisinde Arkadaşıma Yardımcı Oluyorum Yoğunum Fakat İstekleri Kıramadım Haftada En Az 1 Bölüm Çıkarmaya Çalışacağım. Şimdiden Çevirilerde Oluşacak Problemler İçin Özür Dilerim...   İndirme Linki ; https://mega.nz/#F!0N5yEYrb!RHTiKUoaq_s6vvXTgxVHsw              
  7. Teşekkür
    RinOsawa(Asu) got a reaction from DAYAMA in Butlers: Chitose Momotose Monogatari (12/12)   
    Bölümleri Bulmak Biraz Sıkıntı Bulursam Çevireceğim :)...
  8. Teşekkür
    RinOsawa(Asu) reacted to DAYAMA in Butlers: Chitose Momotose Monogatari (12/12)   
    Bu güzel seriyi çevirip indirme linklerini paylaştığınız için çok sağ olun. Diğer projelerinizde de kolaylıklar dilerim.
  9. Beğen
    RinOsawa(Asu) got a reaction from torotoro in Butlers: Chitose Momotose Monogatari (12/12)   
  10. Teşekkür
    12. Bölüm Final Çevirisi Tamamlandı Siteye Yükleme Aşamasında, İndirmek İsteyenler İçin Mega Linki Verilmiştir.
    Güzel Bir Serinin Daha Sonuna Geldik Başka Bir Seride Görüşmek Üzere, Sözüm Üzerine İlk 5 Bölümün Çevirisini Yapacaktım Fakat Bu Bölümleri Her Hafta 1 Bölüm Çıkarabileceğim Başka Serilere Yönelmem Gerekiyor Şuan 5 Haftada Anca Biter Sanırım Tam Söz Vermemem Daha İyi Olur...

11. Beğen
    RinOsawa(Asu) reacted to Kusotaku in Tate no Yuusha no Nariagari (2019)   
    On ikinci bölüm eklenmiştir. İyi seyirler.
  12. Teşekkür
    11. Bölümün Çevirisi Tamamlandı Siteye Yükleme Aşamasında, İndirmek İsteyenler İçin Mega Linki Verilmiştir.
  13. Teşekkür
    10. Bölümün Çevirisi Tamamlandı Siteye Yükleme Aşamasında, İndirmek İsteyenler İçin Mega Linki Verilmiştir
  14. Teşekkür
    9. Bölümün Çevirisi Tamamlandı Siteye Yükleme Aşamasında, İndirmek İsteyenler İçin Mega Linki Verilmiştir...
  15. Teşekkür
    Aslında Çevirisini Yapacağım Fakat Şimdi İlk Amacım Seriyi Tamamlamak, Fakat Elimde To Love Ru Darkness 2nd 1-2. Bölümün Çevirisi İsteniyor Seriyi Bitirmek Ayrıca Dizi Çevirisi Yapıyorum Şuan Elim Baya Dolu Ama Size Söz Çevirisini Yapacağım Fakat Pazar Günü 4 Bölüm Çıkarıyorum Pazar Günü Seri Bitecektir Pazar Gününe Kadar Amacım Seriyi Tamamlamak Pazara Kadar Eğer Biterse Pazar Günü İlk 5 Bölümü Çevireceğim. Desteğiniz İçin Teşekkür Ederim...
  16. Beğen
    RinOsawa(Asu) reacted to DAYAMA in Butlers: Chitose Momotose Monogatari (12/12)   
    Çeviri ve indirme linki için çok sağ olun. Çevirilmesini çok istediğim bir seriydi, çevirildiğini görünce çok sevindim. Eğer çevirebilirseniz ilk 5 bölümüde çevirmeniz çok güzel olurdu, çünkü mevcut Türkçe altyazı biraz anlaşılmaz çok eksik vardı da. Ama tabii karar yine size kalmış, çeviri yapmak çok zor ve emek isteyen bir iş bu nedenle tüm çevirmenlere büyük saygım var. Sizler olmasanız bu güzel serileri Türkçe altyazılı izleyemeyiz. Kolaylıklar dilerim.
  17. Teşekkür
    8. Bölümün Çevirisi Tamamlandı Siteye Yükleme Aşamasında, İndirmek İsteyenler İçin Mega Linki Verilmiştir...
  18. Beğen
    RinOsawa(Asu) reacted to rivian37 in (15/14) To LOVE-Ru Darkness 2nd (BD)   
    İlk 2 bölümü nereden bulabilirim ? 
  19. Teşekkür
    RinOsawa(Asu) got a reaction from agg1401 in Ingilizce Derecesi Dusuk Cevirmen Geri Dondu   
    Şuanda Bir Anime Çeviri Planım Yok. Askıya Alınan Çevirisi Durdurulmuş Yada Çevirisi Beklenen Animelere Daha Çok İstek Odaklı Olmayı Planlıyorum Daha Önce İstek Çeviri İle Başlayıp To Love Ru 2nd Darkness Serisini Kendimde Bekledim Fakat Çevirisini Yapacak Biri Olmadığı İçin Çevirmiştim. Sanırım Tamamladığım Tek Seridir. Geri Kalanlar 9. Bölümde Kalan Animeleri Çevirilerine Odaklanmıştım. Şuan Arayışlar İçindeyim Fakat Çoğu Çevirisi Yapılmış Sanırım Eski Animeleri Çevirmeye Başlarım. Çevirisini Beklediğiniz Anime Varsa Özelden Yazarsanız Liste Yapabilirim. Umarım Forum Kuralını Çiğnemiş Olmam Bu Çevirisini İstenilen Konu Olacaktı Sanırım Şuan Bir Mausem Yok Bakamıyorum Kusuruma Bakmayın 2 Haftaya Her Şeyi Hazır Edeceğim... 

20. Teşekkür
    RinOsawa(Asu) reacted to agg1401 in Ingilizce Derecesi Dusuk Cevirmen Geri Dondu   
    Güzel, peki planda çevireceğin anime var mı?
  21. Teşekkür
    RinOsawa(Asu) reacted to torotoro in Ingilizce Derecesi Dusuk Cevirmen Geri Dondu   
    @ruhsenturk_  @Descless

22. Teşekkür
    RinOsawa(Asu) reacted to ruhsenturk_ in Ingilizce Derecesi Dusuk Cevirmen Geri Dondu   
    @RinOsawa(Asu) Selam, ben LoliSubs çeviri ekibinin kurucusuyum. Eğer şansını denemek istersen Discord sunucumuza gelerek bana yazabilirsin, çeviri testi verebilirim yakın bir zamanda sana da uygunsa? Discord sunucumuz için davet linki: https://discord.me/lolisubs
    @torotoro Teşekkürler etiketlediğin için.. 
  23. Beğen
    RinOsawa(Asu) got a reaction from kamatsuritachi34 in En Klasik Soru Ve Cevapları Bellidir Ama Anime İzleyenlerin Cevabı Ne Olur Acaba ?   
    Biraz Araştırdım Ve Böyle Bir Konu Olduğunu Görmedim Sizinde Fikrinizi Alalım Lütfen. Bu Arada Alacağınız 3 Şey İle Yapacağınız 3 Şey Aynı Konudur. Yapacağınız Şey Derken Demek İstediğim Adaya Düştünüz Siz Ve Karşı Cinsiniz Yanınızda Sizin Aldığınız 3 Şey Var Ne Yaparsınız.Hayvanlar Sizi Fark Ettiğinde Saldırma Olasılığı Var. Gece Olduğunda Hava Soğumuş Olacak Gibi Bunlar İçin Yapacağınız Önlemler Kısaca.Yanınızda Gelen Karşı Cins Bir Şey Alamaz :) Sadece Giydiği Kıyafetler Dışında.
    Evet Sorumuz Klasik Issız Bir Adaya Düşseniz Yanınıza Alacağınız 3 Şey Ne Olurdu. Bu Sorunun Yanına Bir De Issız Adaya Düştünüz Yanınızda Siz Ve Bir Karşı Cins Var Kurtulma Zamanınız Belli Değil Yapacağınız 3 Şey Ne Olurdu ? Bu Arada Alacağınız Yada Yapacağınız Şey Yardım Çağırmak İçin Kullanılamaz Mesela Bilgisayar Dediniz Bunun Yanında Elektrik Lazım Ki Bu İmkansız Derecede Bir Şey.
    Yanıma Alacağım 3 Şey:
    1.Kılıç Kesin Alırım Yada Bir Yay
    2.Ateş Yakmamı Sağlayacak Bir Malzeme
    3.Kazmamı Sağlayacak Bir Malzeme

Düştüğümde Yapacağım 3 Şey:
    1.Barınacak Bir Yer
    2.Yiyecek Ve İçecek
    3.Geçen Uçak Yada Gemilerin Beni Görmesi İçin Bir Ateş Yada Sinyal Gibi Bir Şey Yapmaya Çalışırım.

Elektrik İmkansız Dedim Ama Aslında Değil Gereken 3 Şey
    1.Bir İletişim Aleti Bilgisayar Gibi Bir Şey
    2.Bir Rüzgar Pervanesi 
    3.Rüzgar Pervanesinin Gücünü Elektriğe Dönüştürecek Alet Tam Olarak Ne Olduğunu Bilmiyorum Ama Sanırım Çarklar Gerekiyor.  Bir İki Şey Söylemeyi Unuttum Kusura Bakmayın. 
    Şimdi Sınırsız Şeyler İstenmesi :) Bu Olmaz Biliyorsunuz. Gerçekçi Olursak :) Anime Karakteri Gelemez Maalesef. Adada İnsan Olarak Yalnızca 2 Kişi Olacaksınız. Elektrik Üretmek İçin Bir Kaynak Gerekiyor 1.İsteğiniz Akü Olursa 2.İsteğiniz Benzin Olmak Zorunda.Ev Aletlerinizi Kendiniz Yapmanız Lazım Yani Pişirilen Yada Isıtılan Bir Şey İse Ne İle Pişirilecek Önemli Olan Bu :) ( Lütfen Bir Hayal Bir De Gerçek Yazalım)...
  24. Beğen
    RinOsawa(Asu) got a reaction from glyaoiyuure in İsminizin Japonca karşılığı :)   
    Rindoshikachi (Murat) Kısaca Rin Demeyi Tercih Ederim Diğer İsmimi Eklemeyi Unutmuşum Mikirikato (Cihan)
  25. Beğen
    RinOsawa(Asu) reacted to systematic in (15/14) To LOVE-Ru Darkness 2nd (BD)   
    darkness 2nd nin yeni ovalarını ceviricekmisiniz ? keşke japonca cevirebilsem .s
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.