Jump to content

kawaii kereste

Üyeler
  • İçerik sayısı

2276
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

kawaii kereste kullanıcısının paylaşımları

1. daha geçen hafta değiştirmem dediğim iconlar ve saati değiştirdim, evet insanoğlu ne garip böyle vapurlar falan...
  2. kawaii kereste

One Piecedeki En Sevmediginiz Karakterler

Going Merry olayında Luffy ile kavga ederken ben de kıl olmuştum biraz Usopp'a. bütün tayfa zaten yeterince üzülüyordu, Luffy de fazlasıyla üzgündü bir de üstüne gitmenin hiç gereği yoktu. onun arkasından Franky ile konuşmasında da "niye yaptığımı bilmiyorum" falan tarzında konuşunca iyice kıl olmuştum, ama sonradan affettim işte neyse.
  3. kawaii kereste

En Beğendiğiniz Anime Finalleri

Code Geass'in finali biraz alışılmadık olduğu için çok hoşuma gitmişti, spoiler vermiyim diye kasıyorum biraz mecazi anlatıcam, önce mutsuz gibi ama sonra o olayın mutlu sonuçlarını falan gösteriyor, dünya>1 kişi gibi bi olay var(bi de yayınlanmayan finali var izlemişsindir heralde). ne biliyim Code Geass benim için animede mükemmellik ama kişiden kişiye değişir tabi beğenip beğenmeme olayı.
  4. Hentai Ouji to Warawanai Neko çevirisi bende, başka bişey istesem olcakmış eheh ^^

5. kawaii kereste

En Beğendiğiniz Anime Finalleri

ben de aynı şekilde sabahlayarak bitirdiydim, çok sarmıştı :D finali de güzeldi aynen ^^
  6. Merak ettim de hangi animeleri finalleri en çok beğenilmiş :D Anime izlerken finale çok önem veririm ben, çoğu kişi de öyledir heralde. Bişeyler yarım kalınca(High School of the Dead'deki gibi) olmuyor bişeyler oturmuyor yerine bende, o yüzden bu başlığı açtım ileride anime izlerken buradaki yorumlara da dikkat edicem, bi taşla iki kuş :D İzlediklerim arasında benim favorilerim: Code Geass Tasogare Otome x Amnesia aralarında tercih yapamadım, hepsi çok iyiydi. edit: spoiler vermezsek iyi olur, başlıkta spoiler uyarısı yok, boşuna azar yemek istemiyorum : :D
  7. Gray - Juvia (Fairy Tail) Rikka - Yuuta (Chuunibyou demo koi ga Shitai!) Robin - Zoro (One Piece) Ryosuke - Lisara (Dakara Boku wa H ga Dekinai) Aria - Kinji (Hidan No Aria) Ai - Marco (Mirai Nikki) edit: Kirito - Asuna'yı nasıl unuttum ben :D
  8. kawaii kereste

En nefret ettiğiniz anime karakteri.

Kururugi Suzaku(Code Geass) yok abi adamı resmen izleyenleri çıldırtsın diye koymuşlar, yaptığı her hareket ofsayt(Lelouch'u dinlemediği sürece yaptığı her şey yani). ekleme: Amano Yukiteru(Mirai Nikki) Tamadate Souta(Guilty Crown) Kizaru(One Piece) o kaypaklığına kıl oluyorum böyle ne zaman görsem daha çok ekleyesim var da neyse bi tane sorulmuş 3 tane fazladan yazdım tutamadım kendimi.
  9. kawaii kereste

Vampire Knight Final Tarihi

+1 ama çıkartırlar heralde, ben de bir umut belki bu kez aksiyon falan olur yuuki de bu kez biraz daha farklı olur(kız vampir oldu sonuçta) diye izlerim. yapcak bişey yok, böyle popüler seriler niye popüler olmuş diye merağımdan izliyorum galiba :D
  10. kawaii kereste

Vampire Knight Final Tarihi

bence gelir. hatta mangası mayısta bitiyorsa büyük ihtimal sonbaharda yayınlanır gibi geliyor bana. animesi bayağı tuttu diye biliyorum, hem türk sitelerinde hem yabancı sitelerde izlenme sayısı gayet yüksek 2 sezonun da. bayağı tutmadıysa da en azından bilinen bir fikr-i mülk, adamlar kaçırmaz bu fırsatı bence :D
  11. kawaii kereste

Bir Hayaliniz

sağlam bi grupta vokal yapmak istiyorum(şu an amatör yapıyoruz bişeyler, kısaca grubumun meşhur olmasını istiyorum) bi de mezun olduktan sonra 3000$ maaş ile bi işe girebilsem... gerçi hem grup hem meslek kafa karışık. bi de japon bi sevgili fena olmazdı eheh :D
  12. kawaii kereste

Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?

Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru(kısaca OreShura) 3. bölüm Code Geass'ın son bölümünü bi daha izledim, yine çarptı :( birazdan da Fairy Tail 170'i izlicem.
  13. yukarıda bi yığın yorum var bilgisayarı yavaşlatıyor diye, yersiz dedikodu yaymayın lan :D bende şu an 9.636K ram kullanıyor, 2 tane gadget var. 6-7 tane gadget olsa sanırım 100-150 arası ram kullanır, gadgetlara göre. kıyaslama yaparsak Firefox 1GB'dan fazla ram kullanıyor şu an bende :D Rainmeter öyle bi uygulama değil eet ama 100mb çok fark yaratan bi boyut değil. tabi bilgisayarın ramine göre değişir bu.
  14. Oynarken çok uzun, bitince çok kısa :/ BASTION !

15. Hea ya ben de bitirdikten sonra farkettim çok uzun olduğunu :D yazarken biraz daha uzun olsun diye kasıyor insan bittikten sonra da ufak bir oha eşliğinde "bunu ben mi yazdım lan" moduna giriyor :D
  16. Fairy Tail - Erza Theme Guilty Crown - Bios Fairy Tail - Kurogane 3ü arasında tercih yapamadım.
  17. Aslında çok kaliteli ve güzel olan ama anime tavsiye ederken veya anime ararken pek dikkat çekmeyen serileri tanıtmak amacıyla incelemeye karar verdim, umarım işe yarar. Aslında aklımda böyle bişey vardı, ama nereye yapıcağımı nasıl yapıcağımı falan bilmiyordum boş vakit amacıyla ertelerken Villian` 'ın incelemelerinden birine denk geldim, bayağı iyiydi o yüzden tetikledi resmen beni, bi de bu bölümü keşfetmemi sağladı ^^ Biraz özenti gibi oldu(aslında gayet özenti ama görmeden önceki hevesim yalan değil asdfsa), yine de bu işi yapmak konusunda aşırı hevesim var :D/> Neyse incelemeye geçiyim. Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Konusu: Togashi Yuuta liseye yeni başlayan bir öğrencidir. Başladığı lise orta okuluna oldukça uzak bir yerdedir, çünkü orta okuldan hoş hatıralar edinmemiştir 8. sınıf sendromu(anime/çizgi film/film izleyip kendini de oradakilerden biri sanıp gerçeklik ile hayal gücünü birbirine karıştırmak) sebebiyle. Bu yüzden tanıdıklarından uzak yeni bir hayata başlamak ister. Aklında bu fikirlerle okula başlarken yeni üst komşusu Takanashi Rikka ile tanışır. Takanashi Rikka liseye başlamasına rağmen halen 8. sınıf sendromunun etkisinde olan bir kızdır. Üstelik bir şekilde kendisinin Yuuta ile bağlantılı olduğunu düşünmektedir. Yuuta da henüz kurtulduğu 8. sınıf sendromunun etkisindeki Rikka'yı normal biri olduğunua inandırmaya çalışır. Konusu kabataslak böyle. Komedi olarak başlayan seri çoğu animede olduğu gibi farklı tarzlara kayıyor ilerledikçe dram - romantizm gibi. Zaten anime izleyen çoğu kişinin beklentisi bu yöndedir sanırım, kendini sevdiren animelerin çoğu gibi. Ama dram da romantizm de animede gereksiz görünmüyor, bazı animelerde olur bu durum mesela Dakara Bokuwa H Ga Dekinai'de aksiyon sahneleri çok dandik gelmişti bana, olmasa da olurmuş sanki. Başka animeleri karıştırmıyım da bunda öyle bişeye rastlamadım ben. 12 bölümde olması gereken her şey vardı, 12 bölümde her şey sonlandı aynı zamanda. Unutmadan, Opening'i izlemeyin ağır spoiler var. Yani eğer siz de animede kim kiminle olsun(Zoro-Robin gibi) tarzında eşleştirme yapıyorsanız Opening'i izlemeseniz daha iyi, benim gibi g.t olabilirsiniz. Ending'i izlemedim ama orda da kesin vardır bişeyler uzak durmakta fayda var. Ben ettim siz etmeyin :(/> Yorumlarım: Spoiler yok burda rahat olun. Yuuta serideki ana karakterimiz. Kendisi ufaklığında "Dark Flame Master - Karanlık Ateş Ustası" olduğuna inanıyormuş, özel güçleri falan olduğuna. Dark Flame Master moduna girdiğinde sesi değişiyor bi anda(Code Geass'taki Zero gibi bir sesi oluyor, zaten Lelouch ile Yuuta'nın seiyuuları aynı), konuşma tarzı değişiyor, diğer animelerdeki sağlam kötü adam tribinde oluyor bi bakıma. Rikka da "Lanetli Göz" kullanıcısı, gözünde bir bant var ve o bandı hiç çıkarmıyor, nadir durumlar hariç. Gözünün özel gücünün olduğuna inanıyor, ama aslında olmadığını herkes bildiği için bu sahneler çok komik oluyor. Animenin konusu neyse de öyle bir Rikka var ki seride sırf onun için bile izlenir. Genel olarak diyalogları(özellikle Yuuta ile olanlar) çok iyi, çoğunda iyi güldürdü. Gülmek demişken komedisi çok sağlam, abartı değil tam kıvamında. Dram ve romantizm de animede hiç sırıtmıyor. Ana karakterimiz de kendini sevdiren bir tip, ne çok zeki ne de çok gerizekalı, ortalama biri yapmışlar ana karakteri. Zaten seride herkes ortalama gibi, abartı karakterler yok. Aslında abartı karakterleri severim ama bu seride olmaması daha iyi olmuş gibi ne biliyim öbür türlü nasıl olurdu kestiremiyorum şu an :D/> Nibutani de çok iyiydi, seride 3. favori karakterim(2 ana karakter fazla hoşuma gitti galiba :D/>). Burda spoiler vermemek için zor tuttum kendimi, kısaca iyi işte, güzel ve akıllı. Bazıları(mesela ben) animede finale çok önem veririm, finali hakkındaki yorumlar iyi değilse 1-0 geride başlıyor anime benim gözümde. Bu animenin finali güzel. Fazla güzel. Beklemediğim kadar hatta bekleyemeyeceğim kadar güzel. Çoğu animede aranan final. Daha ne diyim be izleyin işte final hastaları :D/> Bu arada 8. sınıf sendromu demişken, mesela adamlar bi anda fanteziye girip "Gölgelerin Gücü Adına!" falan moduna giriyolar, arkasından anime çizimleri değişiyor adamların hayal dünyasını yansıtmak için. Bir anda epik dövüşlere kalkışıyorlar, biri bi saldırı yapıyor öteki bi saldırı yapıyor, sonra anime çizimleri normale dönünce bir de bakıyoruz ki aslında biri şemsiyeyi açıp "Gölge Kasırgası" demiş öteki de saçını savurup "Karanlığın Kederi" demiş, isimleri salladım. Neyse biraz puan veriyim, izlemeyenlere yönelik bir inceleme olmasına uğraştım puanlar pek iplenmeyebilir ama ipleyen çıkar belki aradan. Çizim/Animasyon: 8 Konusu: 6 Hikaye Gidişatı: 8 Karakterler: 8 (Rikka: 10) Bayma İhtimali: 3 Müzik: 6 Genel: 7 *10 üzerinden Vakit geçirmek için izlenebilecek anime arıyorsanız ahanda bu işte. Ben öylesine başlamıştım, sonlara doğru öylesine olmaktan çıktı biraz ama genel etkiye bakarsak vakit geçirmek için tipinde sayılır. Her şeyi geçtim Rikka var be animede, izleyenler hak verir buna :D/> Şimdi farkettim çok uzun yazmışım. Biraz resmi bir dil oldu ama Villian` kadar güzel yazmayı beklemiyordum açıkçası, okuyanlara kalmış gerçi bu nokta. Ara sıra böyle pek şans verilmeyen güzel animeleri izledikçe tavsiye niteliğinde incelemeler yapmaya devam edicem, bu ilk olduğu için demo oyun gibi oldu, ileride daha iyi olmasına uğraşcam. Arigatou gozaimasu. Aradaki *gerçekten* spoiler içeren spoilerı kaldırdım, incelemenin amacını bozduğunu farkettim ^_^/>
  18. kawaii kereste

Mirai Nikki'ye Yeni Manga ve OVA

+192308019831902 minene olsun !!! 1. sezondan bağımsız bi 2. sezon bile olsa minene istiyorum araya biyere sokuştursunlar işte :D
  19. harbiden çok iyimiş :D yalnız adam çok emek vermiş galiba en az 3-4 saat uğraşmıştır, bi de o iconları falan kendi hazırladıysa çok daha uzun uğraşmıştır heralde :D
  20. aynı şeyden bahsetmiyoruz heralde. "animeyi çok beğendim aşırı beğendim" cümlesi bana gayet açık ve net görünüyor. tek okunuşta anlaşılabilecek bişey hatta. ana karakteri yorumlamak benim elimde, bu da senin benimle işin olması için değil. bu arada anime karakteri belli bariz ezik(ezik yerine bir yığın farklı kelime olabilir ama argomuzda o karakteri ifade eden en uygun terim bu bana göre) olması için kasılmış. son 3-4 bölümde h-man moduna girmesi pek bişey değiştirmiyor, klasik anime çizgisini takip ettiğini varsayarsak fazlasıyla geç bile kaldı. o tipin daha beteri olan milyonlarca insanın animesini izlemem bu arada, bu animeyi de süper senaryosu, hikaye ilerleyişi, gasai yuno vs. vs. sayesinde izledim, ama ana karakter sayesinde değil ona rağmen. bu arada yaptığım yorum tuttuğun takıma veya dinine falan değil, altı üstü beğendiğim ama ana karakterinden hoşlanmadığım bir anime hakkında kendi fikirlerim. öfkelenmen enteresan. öfkeli değilsen de ben öyle anladıysam kusura bakma.
  21. yok kastettiğim animenin finalinin kötü olduğu değildi aslında. aslında güzeldi ama ne biliyim sanki bişeyler yarım kaldı gibi geldi bana ya da ben yeterince empati kuramadım, izlerkenki psikolojim yüzünden de olabilir. dusk maiden of amnesia diye bir anime var, finali muhteşem, ama onda da finalde bişey eksik gelmişti bana, kişisel bişey sanırım :D ben biraz da yuuta'nın lucy'nin yaptıklarından sonra o kadar yumuşak davranmasını beklemiyordum veya nyuu'yu çok sevdiğim için lucy'yi o kadar sevemedim ya da öyle bişey işte tam ifade edemiyorum :D
  22. gadget bu programla alakalı bişey, Android telefonlardaki widget muhabbeti gibi :D
  23. orası biraz araştırmana kalıyor, deviantart'tan buldum o resimleri de "rainmeter screenshots" diye aratıp. tam olarak neler kullandıkları falan fotoğrafların altında yazıyordu sanırım ama şu an tekrar aynı fotoları bulmam çok zor :D verdiğim sitede(yani deviantart) bazıları fotoğraf bazıları tema, çünkü herkes paylaşabiliyor bu konuda istediği şeyi o yüzden tam sağlıklı bir arama yapmak zor. ama genellikle belli oluyor ne olduğu. az önce kontrol ettim de şu an Rainmeter 8mb ram yiyor sadece bende.
  24. bu anime ecchi değil bence, bir çok filmde de aksiyon - dram ağırlıklı olmasına rağmen 2 popo-göğüs falan görünür bunlar olağan şeyler gibi geliyor bana(aşırı ecchi anime izlediğim için artık iplemiyor da olabilirim bilemem :D) ana karakterinden nefret ettiğim bir anime bu da. nyuu olmasa seriyi izlemezdim sanırım. hikayesi çok derin değildi ama çok iyi yansıttılar animenin sahip olduğu her şeyi. finali biraz yarım gibi geldi bana, ne biliyim finalde aradığımı bulamadım. çok hayranı var bu serinin ama benim gözümde ortalamanın biraz üstünde olan bi anime. ağlamayı geçtim, gözüm bile yaşlanmadı animede. lucy'nin yaptıkları, nyuu'nun masumluğu birbirini anca nötrler, hatta nötrlemez bile. yuuta'nın mallığı bir yana, kuzeninin yuuta'ya hallenmesi bir yana. farkettim de o kadar da beğenmemişim ben bu animeyi :D 13 bölümünü de arka arkaya izletti bana, sürükleyici bir seri. gerçi ben death note'u da pek beğenmemiş biriyim, kira'yı kötü adam yapmak için çaba sarfeden mangakası yüzünden animeye antipatim oluştu, bi de finalindeki devasa mantık hatası bana çok koydu o animede. code geass izlesin de imana gelsin adi herif.
  25. animeyi çok beğendim aşırı beğendim ama ana karakter mallık terimine yeni bir anlam kattı resmen, o yüzden hala "bu anime süperdir izleyin şunu" diyemiyorum arkadaşlara. yok abi bu kadar antipatik, mal, salak, gerizekalı, ezik olması için kasılmış bir anime karakteri aklıma gelmiyor şu an.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.