Jump to content

kawaii kereste

Üyeler
  • İçerik sayısı

2276
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    kawaii kereste reacted to Mileydi in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Ben ilk kez dinliyorum güzelmiş gerçekten Eurovision izlememenin verdiği zarar mı desem bilemedim şimdi :huh:& :huh::huh: Sayenizde yeni bir şarkı daha keşfetmenin memnuniyeti ile bu şarkı benden size gelsin 

2. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Mileydi in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    linkin başındaki https'den s'yi ve linkte & ile başlayan kısımdan itibaren kaldır :D playlist linklerinde sıkıntı olabiliyor, başındaki s de güvenli http yapıyor bu forumlar engelli.
    buyrunuz örnek:

3. Beğen
    kawaii kereste reacted to Amygirl in 12 Japon Korku Efsanesi   
    Türk korku hikayeleri daha orijinal ama hiçbirisi de sizi tuvalette yakalamıyor :D Hatta çoğunda vatandaş hayaleti kovalıyor hayalet değil :D İmanın gücü salkjdfghfjdkdls

Örnek vereyim: Bu çalıştığım ilçede anlatılan bir hikayedir:

Bu ilçenin güney batı tarafında dağların eteğinde bir doğal havuz var.. Küçük bir gölet.. Adı: Kanlıoluk... Kanlı oluk denmesinin sebebi Kurtuluş Savaşı'nda bu bölgede çatışma olduğu için gölet kana bulanmış.. Bu kısım gerçek hikayedir!

Gelelim efsaneye: 1940lı yıllarda bir ailenin beslediği keçiler kaybolmuş. Mevsim kış imiş. Malum kurt falan var. O yüzden ilçe ahalisi bu aileye yardım amaçlı gece vakti toplanarak meşalelerle keçileri aramaya koyulmuşlar ve Kanlıoluk mevkiine gelmişler... Gletin önünde küçük bir gölet daha görmüşler ancak gölet kandan oluşuyormuş. Hava soğuk olduğundan kan göletinin üstünden buhar çıkıyormuş. Ve vatandaş bunu yapanın henüz yaptığını kanın daha sıcak olduğunu farkedip karanlıkta bir şeyler aramaya koyulmuşlar: Derken bir kaç metre sonra havada yarı katında uçan bir kız çocuğu görmüşler. Çocuğun altın sarısı saçları topuğuna kadar uzanıyormuş. alnında da bir damla kan lekesi fark etmişler. Çocuk kıkırdıyormuş yankılanır vaziyette... Vatandaş bu neyin nesi diye gün doğana kadar kovalamış bu varlığı.. ancak yakalayamamışlar ve gün ağarınca bu varlık kaybolmuş ortadan ve o keçi sürüsünü de asla bulamamışlar... Derlerdi :D Tabi bu hikayenin varyasyonları da mevcut :D Adamlar da kaybolmuş gibi gibi gibi :D
  4. Beğen
    kawaii kereste reacted to typerion in 12 Japon Korku Efsanesi   
    Bir tanesi vardı tuvaletti zıçarken seni tutuyordu bir renk soruydu bilmiyorum dersen kaçabiliyordun ama en kötüsü kıçında bokla bu hikayenin kahramanı olmak
  5. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Cold Dewil in Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?   
    anime izleyenlere saygı duyulmasını isteyenlerin çizgi filmleri aşağılaması da ayrı bi güzelmiş.
  6. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Strix. in Sup!   
    en azından hentainin amacı belli, ecchilerdeki gibi fan service yapcaz diye ana karakter bacımızı elaleme sergilemiyolar  :ph34r:

hoşgeldin Burak. seinen ve slice of life dedin sempatimi kazandın anında :D
  7. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Cold Dewil in Sup!   
    en azından hentainin amacı belli, ecchilerdeki gibi fan service yapcaz diye ana karakter bacımızı elaleme sergilemiyolar  :ph34r:

8. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Armisael in Sup!   

9. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from historianWeeb in Sup!   

10. Beğen
    kawaii kereste reacted to Witch in Beyin yakan şarkılar   
    150 iletiyi doldurmadan konu açmak yasaktır. Ve videoları spoilera alalım pıliz. :/

Ekstura: Kurallar http://forum.turkanime.tv/forum-13/announcement-7-forum-kurallar%C4%B1/

İlk girdiğimde değildi sanki. Halüsinasyon mu görüyom ben.  :smile_artiz:
    Yok öyle şey guzum  :whistling:

Lelel biliyom ben bunu .d

Gidiyorum çok konuştum. '-'
  11. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Cold Dewil in Antalya'dan Selamlar   
    sevdiğin animelere bakınca anime zevkin iyi ama çok izlememişsin gibi göründü bana :D en azından GC-SAOdan ibaret değil yani  :head2:  hoşgeldin.
  12. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Amygirl in Anime klişeleri   
    Chihayafuru'ya başladığım için galiba daha bi alakalı geldi bu :D bikaç tane daha yapıştırayım bari:

erkeklere şiddet. tamam anlıyorum bayana el kalkmaz da niye bayan erkeğe el kaldırıyor ulan! nerde eşitlik! okulun çatısında öğle yemeği yemek veya okul bittikten sonra takılmak. niyeyse okulun bir çatısı olduğunu sanki sadece ana karakterler biliyor. ana karakterin kız kardeşi veya çocukluk arkadaşı tarafından uyandırılması. perdenin açılması, ana karakterin kalkmakta zorlanması, uyandıran kişinin "mooo okula geç kalıcan!" demesi şart bu durumda. genellikle tekmeyle yumrukla uyandırılır ana karakter. ve ilk bölümde olursa, genellikle bu sahnenin devamında karakterin kendini tanıtması için "eheh adım Haydar Cabbaroni, normal bir lise öğrencisiyim" tarzında devam eder.
  13. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Cansu Otogakure in Yepyeni yerli bir Cover! ''Cansu Otogakure''   
    coverlarından önce Tokyo Hotel - Monsoon'u dinledim, baya sevdiğim bi şarkıdır :D ama coverını beğenmedim. baya amatörceydi, bi nevi hayallerim yıkıldı.

sonra Death Note ED 1'i dinleyeyim dedim, onu da severim :D süper olmuş. cidden bayıldım, bi subscriber kazandın o anda  :whistling:  Nano - Hysteria(acoustic) mükemmel söyliyceğini düşünüyorum sesini çok yakıştırdım o şarkıya zihnimde.

bu arada forumda uzun süre kalmayı düşünüyorsan tanışma bölümüne başlık açmanı tavsiye ederim, kalmıycaksan bu başlık da yeterli tanışma adına.

edit: az önce HxH OP1 coverını şimdi Blue Bird'ü dinliyorum. 2si de baya başarılı olmuş. Japonya'da olsan utaitelik yapacak kadar güzel aaa çok beğendim :D
  14. Beğen
    kawaii kereste reacted to Cansu Otogakure in Yepyeni yerli bir Cover! ''Cansu Otogakure''   
    Cansu Genç ''Cover''  

Herkese merhaba arkadaşlar...  
    Öncelikle kısaca kendimden bahsetmek istiyorum :) Adım Cansu, 22 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. :) Bildiğim yabancı diller, Yunanca, Korece, İngilizce...   En büyük hobim ise şarkı söylemek müzik yapmak ve cosplaylerle uğraşmak :) splay olarak, ilk cosplayim Naruto'dan Orochimaru oldu. Gerçekten hayranı olduğum bir karakterdi o yüzden fazla özen gösterdim. Sürekli bu karakteri cosplay olarak yapabilirim :D 2. yaptığım karakter ise yine Naruto Shippuuden'den Karin'di. Bunu da biraz kendime benzettiğim için yapmak istedim.  :D :D  Cosplay çalışmalarımı da cümlelerimin sonunda ekleyeceğim:) Müziğin hayatımda yeri oldukça büyüktür. Benim için 'yaşam felsefem' diyebilirim ve bunun yanı sıra önemli olmakla birlikte artık daha da anlamlı bir hale getirmek istiyor ve çaba sarf ediyorum ... :)   2013 Yılında Kore konsolosluğunun düzenlediği K-Pop World Festival Türkiye finalinde 1. oldum. Güney Kore'ye Türkiye'yi temsilen gittim... ve o günden bu yana müzik hayatımda elimden geldiğince gelişmeye ve geliştirmeye özen gösterdim...
    Arkadaşlarımın beni tetiklemesiyle de bu işe girdim! 
    Türkiye'de Anime Cover'ları yapan fazla kişinin olmadığını düşünüyorum ve bunun üzerine ben de arkadaşlarımın desteğini alarak Türkiye'deki en iyi Anime Cover yapan biri olmak hayali ile bu girişimde bulundum. :) Her hafta cover çalışması yapmaya özen göstereceğim ve bunu tamamen güncel tutmak için elimden geldiği kadar çok fazla çaba sarf edeceğim
    Sizlerin de desteğini çalışmalarımda bekliyor olacağım :) Umarım çalışmalarımı beğenir ve desteklerinizi sakınmazsınız.
    Facebook sayfamı beğenerek, beni orada takip edebilir, aynı zamanda Youtube kanalıma abone olup video paylaşımlarımı orada da takip edip, beni öyle de destekleyebilirsiniz.
    Teşekkürler.   Facebook Sayfam   Youtube Kanalım  

4.Çalışmam:  Naruto Shippuden Opening 15 (Does-Guren) Youtube Kanalı ve Facebook Video Direkt Link:  

3.Çalışmam: Death Note Ending 1 Nightmare Alumina Cover
    Youtube Kanalı ve Facebook Video Direkt Link:

2.Çalışmam: Hunter x Hunter Opening 1 Derpature!    Youtube Kanalı ve Facebook Video Direkt Link:                        İlk Cover Çalışmam Naruto Shippuden Opening Blue Bird!
      Youtube Kanalı Video Direkt Link:    

Cosplay Çalışmalarımdan, Uzumaki Karin ve Orochimaru Çalışmalarım  
    Uzumaki Karin

Orochimaru  
  15. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Dj-Morphosis in MangaHanta! [Türkçe Manga Çeviri Grubu] www.mangahanta.com   
    tapuladın mı hocam mangaları? 2. bi Gereksiz Şeyler vakası mı yaratcan yoksa  :o

yürü be!

her şey bi yana, Google Translate ayarında çeviri yapanlar çoğunluktayken rekabet iyidir hatta olmak zorundadır. kaliteyi arttırır, izleyici kazançlı çıkar. bu işi gönüllü yapan çevirmenler aynı seriyi çevirmek istiyorsa "ay dur yapma kırıcan mı belimi çeksene elini mangamızdan" demek yerine daha iyisini yapın ki diğeri kolpa durumunda kalsın.
  16. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Strix. in Forumun Enleri   
    isteyerek idol aldığım birisi yok, istemsiz idol olarak gördüğüm biri var mı diye düşündüm, o da yokmuş.

sadece, admin olsam Ezgi gibi olmak isterdim, kimse beni sevmesin yani  :ph34r:
  17. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Witch in MangaHanta! [Türkçe Manga Çeviri Grubu] www.mangahanta.com   
    tapuladın mı hocam mangaları? 2. bi Gereksiz Şeyler vakası mı yaratcan yoksa  :o

yürü be!

her şey bi yana, Google Translate ayarında çeviri yapanlar çoğunluktayken rekabet iyidir hatta olmak zorundadır. kaliteyi arttırır, izleyici kazançlı çıkar. bu işi gönüllü yapan çevirmenler aynı seriyi çevirmek istiyorsa "ay dur yapma kırıcan mı belimi çeksene elini mangamızdan" demek yerine daha iyisini yapın ki diğeri kolpa durumunda kalsın.
  18. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from VanHohenheimO_O in Fanlara Göre Top 30 Mangaka   
    yani iyi falan da o kadar da iyi değil de sanki Hiro Mashima. 10-15 arasında yerini bulmalıydı bence. gerçi Takeshi Obata dururken Sui Ishida da ilk 10da olmamalıydı bana göre.
  19. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from TianKrea in Dizi yapıyoruz! Anime ve Mangadan Dizi Olur Mu?   
    Highschool DxD  :ph34r:

For... science.
  20. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Eolo-sama in Dizi yapıyoruz! Anime ve Mangadan Dizi Olur Mu?   
    Highschool DxD  :ph34r:

For... science.
  21. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from annebenanimeoldum in En Çok Sevdiğiniz Anime veya Animeler?   
    benim de Code Geass sanırım. gerçek olmasını istesem de sosyalist ütopyanın ne olursa olsun gerçekleşmeyeceğini, belli bir kesimin(gelişmiş devletler) rahat yaşaması için diğer kesimin(afrika & güneydoğu asya) sürünmesi gerektiğini, terörizmde amacın doğru ama amaca ulaşmak için kullanılan yolların yanlış olduğunu, insanların kendi menfaatleri için toplumu nasıl göz ardı edebildiklerini(ben buna akıl mantık erdiremiyordum önceden, nasıl ulan diyordum nasıl yapabilir), idealist ve kendi menfaatlerini göz ardı edebiilen bir liderin neler yapabileceğini(gerçek hayattan hemen aklıma gelen örnekleri: Ernesto Che Guevara, Mustafa Kemal Atatürk) vs. vs. bayağı bişey öğretti bana.

Angel Beats! de bayağı etkilediydi. yaşadığımız hayatların başkalarına kıyaslayınca ne kadar kıyak olduğunu, hayatın adaletsiz olduğunu vs. aslında daha yazardım ama bu 2si benim karakterimi bayağı etkilediği için gözümde ayrı yere sahipler. biraz fazla düşünmüş olabilirim bu animeler üzerine, ama bana kalırsa böyle animeler böyle izlenmeli.

edit: karakter de mi yazıyoruz :D C.C beni çok etkilemişti, tarzı ve geçmişi falan. çok iyi ve masum bir insan olmasına rağmen yaşamak zorunda kaldığı her şey, sonsuza kadar yaşamak istememesi kadar mantıklı bir şey olamazdı onun yaşadıklarını yaşasaydım eğer. Ouma Shu da bayağı etkilemişti, olaylara verdiği insancıl tepkiler, üstündeki sorumluluğun yarattığı baskıyı yaşaması falan, resmen onunla birlikte yaşamıştım ben de herşeyi.
  22. Beğen
    kawaii kereste reacted to Amygirl in Banlanan Üyeler ve Ban Sebepleri   
    Flashlight (LSK)

23. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from sphinxd in Zorunlu güldügünüz durumlar hakkında ne düşünüyorsunuz?   
    bunun bi üst versiyonu sen yapmacık güldüğünde karşındaki de bunu farkederse oluşuyor. utansan mı akışına mı bıraksan başka bi espri mi denesen yoksa bugün bende iş yok diyip topu karşıya mı atsan falan o an insanın aklında binbir tilki dönüyor  :ragecomic29:

neyse. en iyisi yapmacık gülmemek  :ragecomic10:

bu kadar yeni smileyler memeler trollfaceler koymuşsunuz iyi güzel de niye benim fıstık gibi bıyıklı yakışıklı smileylerim yok burda  :ragecomic31:
  24. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Mileydi in Animeler Hakkında Bilmedikleriniz / Size İlginç Gelen Şeyler   
    - Fairy Tail'in bi bölümünde Luffy'ninki gibi hasır şapka takan bi at arabası sürücüsü vardı. edit: bi sahnesi daha varmış Luffy'nin, şimdi foto bakayım derken keşfettim :D
    bu bahsettiğim sahne:

bu da az önce keşfettiğim:

- Shirobako'daki 2 karakter aslında 2 tecrübeli anime yapımcısının anime versiyonları. zaten Shirobako da anime yapımı hakkındaydı, bikaç tane araya böyle easter egg serpiştirmeseler olmaz :D

- Space Dandy S2'nin finalindeki kötü adam yani Gogol(Google?) İmparatorluğu'nun başı resmen Google'ın kurucularından Larry Page'in anime versiyonu.

- SAO aslında 2002'deki bi ASCII Media Works görsel roman yarışmasına gönderilmek için yazılmış ama sayfa sınırını aştığı için gönderilememiş.

- bu sayılır mı bilmiyorum... Gundam gibi Code Geass gibi efsane animeleri üreten Sunrise'ın yaptığın animelerde karakterlerin özel bi duruşu olur. önceleri sadece Sunrise animelerinde yer alan bu duruş zamanla parodileriyle falan bütün animelerde yer almaya başladı. duruş bu:

- Code Geass yayınlandığı yıllarda Japonya'da Lost dizisinden fazla rating toplamış, ki o dönem Lost'un en parlak olduğu yıllardı.

- Kill la Kill'de Pulp Fiction(Ucuz Roman) filmi ana karakterlerine gönderme yapan bi sahne yer almaktadır. şimdi foto ararken öğrendim de aslında ben sadece John Travolta ve Samuel L. Jackson'ın karakterlerinin olduğunu sanıyodum ama Bruce Willis ve Uma Thurman da varmış :D fotolar da aynı sırayla:

ben de buna cevap vermeden edemiyceğim; şalvarı, yazmayı, kınayı küçük gören 2 tane gerizekalıya ne bakıyosun sen  :angry:
  25. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Kaxell in Tunalı'da Bir Otakunun Ufo Görmesi   
    Yalova'da bi cami var heykelin orda, Merkez Camii mi ne adı emin değilim, tam onun karşısında anime tarzı kız çizimli bi kuran kursu afişi vardı. hatta buraya da durum olarak yazmıştım ama telefonumun kamerası bozuk olduğu için kanıt alamamıştım :( tarz olarak buna benziyordu ama daha farklıydı, kapalı değildi o el işareti yoktu falan:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.