Jump to content

kawaii kereste

Üyeler
  • İçerik sayısı

2276
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    kawaii kereste reacted to Amygirl in Tunalı'da Bir Otakunun Ufo Görmesi   
    Çok kullanıyorlar bu figürleri.. Benim hoşuma gitmiyor şahsen... Çizim tekniği animeler gibi ama başka amaca hizmet ediyor .. Geçenlerde yeni evlenen bir kapalı arkadaşım facebookta evin hanımı nasıl olunur onla ilgili bir şey paylaşmıştı :D resimde tesettürlü bir nekochan kocasına hizmet ediyordu falan ldsjfkhg insan garipsiyor :D
  2. Beğen
    kawaii kereste reacted to Evallark in MangaHanta! [Türkçe Manga Çeviri Grubu] www.mangahanta.com   
    Kusura bakmayın saygılı bir şekilde gereken kişi cevap vermiş ama arkadaşın böyle üstüne gelinmesine gelemedim. Böylesi iğrenç bir üslup kullanarak yazılan bu yorumdaki şahsiyet bile ceza almıyorsa ben de ne kadar rahatsız olduğumu belirten bir yorum yazarsam ceza almam herhâlde diyerek yazıyorum.

Öncelikle bu tamamen parasız yapılan bir iş, siz de bunun farkındasınız. Siz çevirdiğiniz manganın haklarını satın aldınız da mı burada 'o mangaları biz yapıyoruz, ellerinizi mangalarımızın üstünden çekin bi zahmet' diyebiliyorsunuz? Bu nasıl bir laubaliliktir? Geçenlerde boykot edilen Gerekli Şeyler'den ne farkınız kaldı şimdi? İsteyen istediğiniz çevirir arkadaşım, karışamazsın buna sen. Karışamadığın gibi ayıplayamazsın da. Bu hakkı kimse size vermiyor. Sizler sordunuz mu acaba bu mangayı bizden önce birisi çeviriyor muydu? Ay çeviriyorsa ben elleşmeyeyim dediniz mi sanki? Bu fansub içerisinde değilim, hatta yeni tanıyorum diyebilirim ama gösterilen bu iğrenç davranışa gelemedim. Bu nedir Allah aşkına?
    Ayrıca sonraki arkadaş anime fansubları arasındaki rekabet böyleyken mangaya da taşımaya ne gerek var demiş, ancak farkında mısınız bilmiyorum ama manga çevirisine sizlerin yaptığı gibi gerçek hayatından zamanını harcayarak emek veren bu arkadaşlar oluşturmuyor bu rekabeti, bir fansub grubuna bedavadan yaptığı ve en az sizin emeği kadar değerli olan bir emek karşısında saldırarak sizler oluşturuyorsunuz.  Şu an sakin sakin çevirisini yapan insanlara bu tarz gerici yorumlar yaparak SİZLER rekabet ortamı oluşturdunuz mesela.

Konu yapılan çevirilerin tekrar yapılması saçmalığına hiç gelmemeli bence. Buralarda 8-9 yıldır manga çevirisiyle uğraşan, mangayı Türkiye'ye tanıtan emektar gruplar var ama çevirilerine baksanız belkide yarısından çoğu son zamanlarda tekrar başka fansublarca çevirilmiş mangalardır. Bu ne emektar grubun çevirisini tanınmamış ya da eski kılar ne de son zamanlarda yapılmış çeviriyi ayıplanma çerçevesine sokar. Kimseyi çevirme diyerek sevgiyle yaptığı bir işten, verdiği emekten uzak tutamazsınız. Ayrıca kimse birinin çevirisini beğenmek zorunluluğunda değil, ha saygı göstermek zorundadır ancak çeviri tarzları farklıdır, bu farklılık dolayısıyla da beğenen kitlesi değişebilir. Bu gayet normal.  Yaptığınız şeye bakarak kendinizden utanmalısınız ve burada ayıplanacak kişiler sizlersiniz. Bir insanı emeğinden, severek yaptığı bir işte alıkoydunuz. 

Lütfen, tekrardan söylüyorum, önce kendi yaptığınız yorumlara bakıp rekabeti asıl sizin oluşturduğunuzu bir görerek ne kadar kötü bir şey yaptığınızın farkına varın.  
    Sizden tek isteğim bu, insaf yahu.

Fansuba başarılar diyorum. Ellerinize sağlık, umarım emeklerinizin devamını bol bol görebiliriz. Bu tarz  şeyleri önemsememenizi tavsiye ederim. Takibimdesiniz artık.  ^_^ 
  3. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Mileydi in Animeler Hakkında Bilmedikleriniz / Size İlginç Gelen Şeyler   
    - Fairy Tail'in bi bölümünde Luffy'ninki gibi hasır şapka takan bi at arabası sürücüsü vardı. edit: bi sahnesi daha varmış Luffy'nin, şimdi foto bakayım derken keşfettim :D
    bu bahsettiğim sahne:

bu da az önce keşfettiğim:

- Shirobako'daki 2 karakter aslında 2 tecrübeli anime yapımcısının anime versiyonları. zaten Shirobako da anime yapımı hakkındaydı, bikaç tane araya böyle easter egg serpiştirmeseler olmaz :D

- Space Dandy S2'nin finalindeki kötü adam yani Gogol(Google?) İmparatorluğu'nun başı resmen Google'ın kurucularından Larry Page'in anime versiyonu.

- SAO aslında 2002'deki bi ASCII Media Works görsel roman yarışmasına gönderilmek için yazılmış ama sayfa sınırını aştığı için gönderilememiş.

- bu sayılır mı bilmiyorum... Gundam gibi Code Geass gibi efsane animeleri üreten Sunrise'ın yaptığın animelerde karakterlerin özel bi duruşu olur. önceleri sadece Sunrise animelerinde yer alan bu duruş zamanla parodileriyle falan bütün animelerde yer almaya başladı. duruş bu:

- Code Geass yayınlandığı yıllarda Japonya'da Lost dizisinden fazla rating toplamış, ki o dönem Lost'un en parlak olduğu yıllardı.

- Kill la Kill'de Pulp Fiction(Ucuz Roman) filmi ana karakterlerine gönderme yapan bi sahne yer almaktadır. şimdi foto ararken öğrendim de aslında ben sadece John Travolta ve Samuel L. Jackson'ın karakterlerinin olduğunu sanıyodum ama Bruce Willis ve Uma Thurman da varmış :D fotolar da aynı sırayla:

ben de buna cevap vermeden edemiyceğim; şalvarı, yazmayı, kınayı küçük gören 2 tane gerizekalıya ne bakıyosun sen  :angry:
  4. Beğen
    kawaii kereste reacted to Yabus in Animeler Hakkında Bilmedikleriniz / Size İlginç Gelen Şeyler   
    - Hunter x Hunter ve Ay Savaşçısı'nın mangakaları evlidir.

- Hatta Hunter x Hunter 2011'in bir bölümünde Ay Savaşçısı karakterlerine benzeyen iki adet oyuncak bebek yer almıştır

- Hunter x Hunter 2011'in son bölümlerinden birinde animeyi yapan stüdyo MadHouse'un sonraki animesi olacak olan Kiseijuu'nun mangasına rastlayabilirsiniz.

Benzer bir şekilde yine başka bir MadHouse animesi olan Death Parade'de Death Note'un baş karakteri Yagami Light'a çok benzeyen birini görüyoruz. (Not: Resim Death Parade spoiler'ı içerebilir.)

- Aşağıda Stüdyo Shaft'ın animeye uyarladığı Monogatari serisinden bir resim var. Resimdeki silüetler aslında Shaft'ın yaptığı diğer animelerdeki karakterlere ait. En sol ve en sağdaki ikililer Mahou Shoujo Madoka Magica, Araragi'nin hemen solundaki ikili Sayonara Zetsubou Sensei, sağındaki ikili ise Hidamari Sketch.

5. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Estable in En Çok Akıllarda Kalan 20 Düello-Charapedia Anketi   
    aynen finali vermiş. tatilden döndüğüm gibi izliycem burda internetim yok telefondan yiyorum :D
  6. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from asci in En Çok Akıllarda Kalan 20 Düello-Charapedia Anketi   
    Fate/Zero Fate/Stay Night'ın öncesini konu alıyor o yüzden ilk onu izle.

ilk Fate/Stay Night ile yeni Fate/Stay Night'ın konuları farklı. anime visual noveldan uyarlama olduğu için bu 2 sezonda farklı routeları konu almışlar. ana mantık ve kurgu aynı ama plot farklı diyeyim. bana kalırsa 2sini de izle. ben henüz yenisini izlemedim bitmesini beklediğim için ama beklentilerim çok büyük :D

Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works filmi ile yeni Fate/Stay Night'ın konusu aynı. filmini izleme çünkü çok sıkıştırmışlar her şeyi, izlerken hikayeyi takip etmek roller coasterda manzara izlemeye çalışmak gibi oluyor.
  7. Beğen
    kawaii kereste reacted to Amygirl in Ağlamasına Dayanamadığınız "Sen Ağlama! Dayanamam! Ağlama Göz Bebeğim Sana Kıyamam" Dediğiniz Karakterler   
    Eveeeeeetttt..
    Başlıktan da anlayacağınız üzere.. Ağlamasına dayanamadığınız, o ağlayınca yüreğinizin burkulduğu karakterleri ve sahneleri dökülün bakalım :)
    Ağlayınca çok kawai olan karakterler de olabilir :)
    Konuyu açana bak :D Hemen hemen her dram sahnesinde göz yazlarına boğulan ben hangi birini saysam ki :D
    Aslında ben daha çok güçlü psikolojili karakterlerin ağlamasına dayanamam.. Mesela shounen baş karakterleri genelde azimlidir ve yılmadıkları için ağlamazlar genelde o yüzden bu sahnede kahrolmuştum:

Çok sulugöz olduğu halde her ağlamasına ağların nanet :depressed1-onion-head-emoticon:

Ağlayınca çok da tatlı oluyor :help-onion-head-emoticon:
    Sonracığıma bu sahnedeki Menma... Aynen ben de böyle yapmak istemiştim :D

Ağlamak bu sadist çocuğa hiç yakışmıyor :crying1-onion-head-emoticon:

Son olarak asla ve asla dayanamadığım göz yaşları :dying-onion-head-emoticon: Bu sahnede kahrolmuştum.. Dediğim gibi güçlü karakterler ağlayınca dayanılmaz oluyor :desperate2-onion-head-emoticon:

İletilerinizde bahsettiğiniz sahneleri lütfen spoiler içine alın... Spoiler veren dışarıda bir cümle de olsa ileti silinecektir!!!
  8. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Estable in Sizce Element Bükme Gerçekmi?   
    tabii ki gerçek. aksini iddia eden putperesttir bu da böyle biline!
  9. Beğen
    kawaii kereste reacted to Amygirl in Bul Getir!   
    Bana bir Japon mistizmine ait karakter getirin :)
  10. Beğen
    kawaii kereste reacted to NatsuJun in Masaüstü Resimleriniz?   
  11. Beğen
    kawaii kereste reacted to Cold Dewil in Bu Animeyi İzledin mi?   
    Bari bu kadar belli etme :D

Hmmm bakalım Alttaki üye GTO izlemiştir...

PS: İzlememiştir gibi şeylerde söyleyebilirsiniz.Ayrıca klasik OP-Naruto-Bleach gibi seriler yerine daha az bilindik serileri soralım :)
  12. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Sabah Sisi in Hangi Üyeyi Merak Ediyorsunuz?   
    nolur atma Betü yalvarırım  <_<
  13. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Tomoe-dono in Bul Getir!   
    buyur: http://gfycat.com/GrizzledLawfulEelelephant

şöyle bayağı badass bi karakter istiyorum
  14. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Witch in Bul Getir!   
    içim cız etti sinek vız etti :(

mavi saçlı erkek karakter pls
  15. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Witch in 1. Geleneksel TürkAnime Osu! Turnuvası   
    yok yok iptal falan olmıycak :D yaz tatilinde yapıcaz da şu sıralar sınavları olanlar var, 1 haftaya falan tarih belirleriz heralde.
  16. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from LucisTenebris in Özlü Sözler   
    "you either die as a hero or live long enough to see yourself become the villain."

"ya kahraman olarak ölürsün ya da kendinin kötü adam olduğunu görecek kadar yaşarsın."
  17. Beğen
    kawaii kereste reacted to Obito is Mad in Özlü Sözler   
    "Lanet olsun ışık bile beyaz."
  18. Beğen
    kawaii kereste reacted to Witch in Bıyık FC   
    Thanks for the info B)

19. Beğen
    kawaii kereste reacted to MiranamiTsuki in Bıyık FC   
    İlginizi çekeceğini düşündüm
  20. Beğen
    kawaii kereste reacted to Cold Dewil in Japonya’da Anime Sektörü Sona mı Erecek?   
    Bu sadece Neon için geçerli değil ki. D.Grayman olsun Hellsing olsun Dante's inferno vs..bu tarz kokan anime var. Ama bence sebeb tam olarak o değil. Tam açıklayamasamda çoğu eski yapımın ağızda bıraktığı tat ile yeni yapımların basitliği bence. Yeni yapımlar insanda taze duygular uyandırmıyor o an ki aksiyon,korku, komedi gelip geçici gibi. Çok bi alt yapı kurmuyor bence. Çoğu kişinin DN,FMA,SNK ıvır.zıvır aklında kalmasıda bu sebebten. Özgün kendine has özellikleri ile farklılık. Gündelik yapımlarda bu farklılık yok.
  21. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Perfectum in Manga - TR ve Gerekli Şeyler arasında geçen konuşma - video hazırladım   
    şöyle de bi durum var, tek bi kişinin yaptığı terbiyesizliği bütün şirkete yıkıp özür üstüne özür dilemelerine rağmen boykota devam diyorsunuz. sonra yurtdışından anime/manga ile alakalı bi video bişey görünce Türkiye'de niye böyle şeyler yok diyoruz.

önce şunu anlamak lazım, eğer kullanılan üslup düzgün olsaydı MangaTR haksız taraftaydı. sonuçta bu mangalar animeler babamızın hayrına üretilmiyor. biz burada oturup beleşe izleyip okuyoruz ama bunları yapan bunlara büyük emekler veren insanlar var Japonya'da ve para kazanmaları lazım. bunlar da sattıkları ürünler sayesinde, verdikleri lisanslar sayesinde oluyor. Gerekli Şeyler bu noktada bi yatırım yaparak bazı mangaların telif hakkını satın almış. bizim beleşe okuyup izlediğimiz şeyler için asıl hak sahiplerine para vermişler. yani bu durumda hem kendileri para kazanacak hem telif hakkına verdikleri para sayesinde Shounen Jump gibi dergiler dolaylı olarak da mangakalar para kazanacak.

bir kişinin terbiyesizliği yüzünden butthurt moduna geçip bütün şirketi tü-kaka yapmak bence yanlış bu durumda. hele hele yine bir kişinin terbiyesizliği yüzünden bi anda "zaten çevirileri de berbattı", "zaten dandik firmaydı" falan demek yine yanlış. yapılan hareketi elbette ki tasvip etmiyorum ama yapmaları gerekeni yapmışlar ve özür dilemişler mangaseverlerden. o zaman boykotu devam ettirmek niye?
  22. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Tronuen in Manga - TR ve Gerekli Şeyler arasında geçen konuşma - video hazırladım   
    şöyle de bi durum var, tek bi kişinin yaptığı terbiyesizliği bütün şirkete yıkıp özür üstüne özür dilemelerine rağmen boykota devam diyorsunuz. sonra yurtdışından anime/manga ile alakalı bi video bişey görünce Türkiye'de niye böyle şeyler yok diyoruz.

önce şunu anlamak lazım, eğer kullanılan üslup düzgün olsaydı MangaTR haksız taraftaydı. sonuçta bu mangalar animeler babamızın hayrına üretilmiyor. biz burada oturup beleşe izleyip okuyoruz ama bunları yapan bunlara büyük emekler veren insanlar var Japonya'da ve para kazanmaları lazım. bunlar da sattıkları ürünler sayesinde, verdikleri lisanslar sayesinde oluyor. Gerekli Şeyler bu noktada bi yatırım yaparak bazı mangaların telif hakkını satın almış. bizim beleşe okuyup izlediğimiz şeyler için asıl hak sahiplerine para vermişler. yani bu durumda hem kendileri para kazanacak hem telif hakkına verdikleri para sayesinde Shounen Jump gibi dergiler dolaylı olarak da mangakalar para kazanacak.

bir kişinin terbiyesizliği yüzünden butthurt moduna geçip bütün şirketi tü-kaka yapmak bence yanlış bu durumda. hele hele yine bir kişinin terbiyesizliği yüzünden bi anda "zaten çevirileri de berbattı", "zaten dandik firmaydı" falan demek yine yanlış. yapılan hareketi elbette ki tasvip etmiyorum ama yapmaları gerekeni yapmışlar ve özür dilemişler mangaseverlerden. o zaman boykotu devam ettirmek niye?
  23. Beğen
    kawaii kereste reacted to KuramaUN in Manga - TR ve Gerekli Şeyler arasında geçen konuşma - video hazırladım   
    Para mevzusu yanlış anladın. O konudaki fikrimi zaten yazdım sen para harcasandan giren arkadaşaydı cevabım, telif hakkı için olan kısmına dediğim online izleme yerleri var telif hakkı olan eğer katkıysa bu da katkıdır. Telif açısından değil para mevzusundaki mesajım gayet açık net olmasına rağmen farklı yerlere çekilmemesi için tekrardan yazma gereksinimi duydum.

Yaptırımdan kastım adamı işinden etmek değil, uyardık, dikkatli olacak vs vs  gibi sözler zaten yaptırımdır. Organizasyonlarda tek kişi yoktur, ekip vardır. Eğer sen tek kişi olarak görürsen zaten böyle bir organizasyonu yok sayıyorsun demektir.
  24. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Seira in Manga - TR ve Gerekli Şeyler arasında geçen konuşma - video hazırladım   
    "Yani tepki almaları kendilerine çeki düzen vermeleri açısından çok iyi oldu" tam olarak böyle düşünüyorum ben de. yaptıkları karşılıksız kalmayacak tabii ki, bundan sonra daha dikkatli hareket etmek zorunda kalacaklar ki bu da şu ana kadar boykot çağrısı yapanların amacına ulaştığını gösterir. sanki biraz Gerekli Şeyler'in avukatı gibi konuştuğumu farkettim şu an :D aslında sadece haklı olaran başlayan bişeyin haksız olarak bitmesini istemiyorum.

buna pek inanmadım. çünkü benzer bi şekilde yabancı dizi yayınlayan siteler var ve biçoğunun yayın hakkını elinde bulunduran firmaların açtığı davalar sonucu kapandığını biliyoruz.
  25. Beğen
    kawaii kereste got a reaction from Estable in Manga - TR ve Gerekli Şeyler arasında geçen konuşma - video hazırladım   

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.