Jump to content

Estable

Üyeler
  • İçerik sayısı

618
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

Estable kullanıcısının paylaşımları

1. 14/15. 14.soruda yanıldım. Hoş iki şıkta aynı anlamda... :rolleyes: üstat imişim ^_^
  2. Estable

Shin Angyo Onshi (Manhwa)

Öyle ki, avatarımda kendisine yer verdiğim karakterin serisidir.Hikayesi oldukça derin ve sürükleyici olmakla beraber çizimi olsun, karakterleri olsun oldukça etkileyicidir.Yukarıda belirtildiği gibi Berserk'i seviyorsanız okumanız gereken bir seridir. ;)
  3. Komachi'nin günahı ney yahu :huh: Az buçuk var bi sinsilikte ön sıralarda olmayı haketmiyor. :P İsshiki master yaptı tabii. Nadeko: Sırf sinsiliği yüzünden monagatari serisinin bir sezonunu aldı be. :ph34r: Silis, hatırladığım kadarıyla en masum olan değil miydi ki :mellow: Şu demirci eleman olaydı daha az şaşırtırdı açıkçası :D Shiroe, sinsiliğine ceket ilikleten adam. Daha önde olmasını umardım.
  4. Estable

Özlü Sözler

'' Bana sadece iyi olduğumu söylemeyin, çünkü ben en iyiyim. En iyisinin de en iyisiyim. Bütün dünyaya haykırmak istediğim şey bu. " '' Bırak olmasın mezar taşımız, bir okul bahçesine gömsünler bizi çocuklar koşsun üzerimizde. '' -Aziz Nesin PlanetES'ten de bir alıntı yapayım, '' Sevginin tersi nefret değil ilgisizliktir. Eğer ki duygulara değer verilmiyor olsaydı nefret olmazdı. '' ---Kelebek gibi uçarım, arı gibi sokarım.--- ---Vurursun eyvallah da, ölmezsem sıkıntı--- :P Muhammed Ali'den ve bilinmeyenden bonus olsun :ph34r:
  5. Estable

Naruto Gaiden [Spoiler İçerir]

Tamamen zorlama bana kalırsa. Bırakta bizde rahat edelim Narutoda. Telefon kullanan ninjaya ben ninja demem arkadaş :D Birde İtachi'den giriyorlar olaya oldu mu şimdi güzel kardeşim yakıştı mı -_-
  6. Bir bitiremedik arkadaş. Defalarca açılmış ve kaynatılmış bir başlık artık. Bu durum kişisel düşünce değil evet animeler de çizgi filmdir. Algıda seçicilik dolayısıyla çizgi-film değil demek anormal bir durum olmasa da tıpkı yukarıda Morgion'un açıkladığı gibidir. Fakat bizde ben durumun bir nokta daha yukarıda olduğuna inanıyorum. ''Animeler çizgi film değildir!'' kanıt olarak sunulan şey Elfen Lied'in kopma sahneleri. Kolda pembe deri 2 saniyelik kan efekti Tom ve Jerry'de ki köpeğin kemirdiği kemik tarzı kemikler sonra anime çizgi-film değil imiş :P Animelerde bol şiddet vardır çizgi-filmde gördün mü?.Yahu biz önce şu seviyeyi bir geçelim de sonra algı seçiciliğine dönelim.Adam ben sıkı bir 'animeciyim' diyor (iyi bitmemiş olsa da OTAKU'luğu aşıyor bulunmaktayız.) animelerin genel olarak mangadan uyarlandığından haberi yok animeler çoğu zaman gelir amaçlı yapıldığı belirtilince(tartışmaya açık) küfür kafir sövülüyor. Bu şekilde bakılmaya devam edildiği sürece senin izlediğin animeler evet, senin izlediğin çizgi-filmlerdir.Hani o çocuksu olan Bugs Bunny'dir. Ah nerede o eski animeler diyip uzaklaşayım yavaş yavaş :ph34r: Benim çevremdekilerin bir çoğu alışmış olsa da ''çizgi-film mi izliyorsun?'' evet çizgi-film izliyorum zorlamaya gerek yok arkadaş bana kalırsa. Fantazik bir boyuta ulaştıracağımıza yavaş yavaş açıklandığı üzere bunu onlara göstermek daha doğru olacaktır zannımca. Çizgi-roman mı okuyorsun? sorusunun üstünde daha çok durulmalı bana kalırsa :D Ek olarak, şu anket başlığının değişmesi mümkün mü? Anket başlığını koyan arkadaş çok araştırıcı bir kişilik gibi duruyor.
  7. Estable

En Beğendiğiniz Anime Finalleri

Cowboy Bebop, Jormungand, Psycho-Pass(1.sezon finali), Space Dandy ve Ergo Proxy. Herkesin afili afili istediğini almadığı, genel olarak beklenene ters köşe yaptırmayı başarmış, işlenişe bağlı olarak finalde yeterince gerekli duyguları aşılamış ve düşündürmüşlerdir. Özellikle bana kalırsa en önemli yanları konuyu tam anlamıyla tamamlamayı başarmış animelerdir. PS: Bu yazılar neden satır başına oturmadı yahu :huh:
  8. Estable

Oppailerin saçmalığı

Abartı olanların dışında sevenleri oldukça çok. Şahsen bende pek sevmesem de büyük göğüs olup orantılı olanlar gayet mükemmel oluyor.Özellikle kıyafet ve karakterle uyuşunca. FT'ye geleceksek, özellikle son arclar uçtu gidiyor ama Erza'ya ayrı yakışıyor yahu bana kalırsa. ''Erza dediğin böyle olur'' gibi mesaj :P Beğendiklerimden birine Örnek verecek olursak, Nobunaga The Fool'daki Jeanne derim. :ph34r: Göğüs kadar kalçadır arkadaş. İkiside uyum içinde olacak B)
  9. Estable

Anime İstek ve Önerileri

Cowboy Bebop, Jormungand, C, Trigun, PlanetES, Texhnolyze
  10. Estable

Mavi Manga

Hayırlı olsun, kolay gelsin. Hedeflerinizde bolca başarılar. ^_^
  11. Bu mu listeymiş... Bir çoğu güzel denilecek seviyede olsa da bir kaçı dışında ilkleri paylaşmaları ilginç. Kesinlikle bana göre de dar,anlamsız ve ciddiye alınacak bir tarafı olmayan bir liste.
  12. Estable

Güncel seri izlemek(Yazıyı okuyun)

Animenin yeni yeni gerçekten yayılmaya başladığından kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben. Animeye dn,sao, şu sıralar snk vb.serilerle başlanıyor ve bu serilerin genel olarak çizimleri eskilere göre fark gösteriyor ve güncel serilerle tanışanlar eski tarz çizimlere ''alışamıyor'' diyebilirim. Özellikle son zamanlarda bolca gördüğümüz moe loli ecchi çizimleri kötü olduğu takdirde izlen(e)miyor. Sadece bunlarla tanışanlar bunlar dışındakileri en iyi olarak gösterebiliyor en azından bana göre de o zaman dilimi için en iyi sayılırlar. (gerçi çoğunuda beğenmedim.) mangaların baya bölum olarak ilerlemesi gene popülerlik göstergesidir. Uzun bölümler sonucu animeside çıkıyor. Son zamanlarda sıkça karşılaşıyoruz güncel olarak devam eden mangaların animeleri çıkınca animelerde finale yetiştirmek amacıyla hikayeler alt üst ediliyor. (bknz tg, akame) buda asıl hikayeyi görmek isteyen kişi sayısını arttırıyor. Bunun sonucu manganın popülerliğinide arttırıyor. Hxh ve gintamanın da popülerliğinin artması belkide bölüm sayısı kaynaklı diyebiliriz bana kalırsa.
  13. Estable

Animelerde İlişkisini En Sevdiğiniz İkililer?

Trigun- Vash ve Wolfwood D.Gray-Man- Allen ve Kanda Getbackers- Ban ve Shido Benimde şimdilik aklıma gelenler bunlar. Bu ikililerin aralarında ki konuşma(tartışma) oldukça güldürücü oluyor.
  14. Estable

Merhabalar Efsane Geri Döndü

Merhaba benimde ismimi hatırlayan gizemli arkadaşımız. :mellow: profilimi sahiplenen birini oldukça çağrıştırıyorsunda hadi hayırlısı diyelim
  15. Estable

Merhabalar Efsane Geri Döndü

Bu başlıkla bende dönüş yapmış olayım B) Hem bana hem sana hoş geldin diyelim. -Ama büyük hoş geldini sen hakediyorsun tabii ;)
  16. Kesinlikle katılıyorum. Her ne kadar Tv kadar sansürlü olmasa da, mangaya göre de oldukça sansürlüymüş gibi... Esdese (Esdeath)'ın işkence odasına girişinin atlanması, dediğin gibi Schere'nin kesilişinde kanla sansürlenmesi ve hatta yeni çıkan bölümün (7.bölüm) Esdese'nin elemanlarının katlettiği kızın ve askerlerinin yine kanla sansürlenmesi örnek gösterilebilir.
  17. TV için sansürün olması ne acı :ph34r: İyisi bizim sansürsüz izliyor olmamız... ^_^ Düşündüm de, Esdese'nin olduğu sahneler sadece siyaha bürünür herhalde.
  18. Estable

2014 Sonbahar Dönemi Animeleri

Gözüme kestirdiğim olmasa da, Psycho-pass'ın olması yeterli B) Bununla birlikte sonbahar dönemini süsleyen Log Horizon,Fate,GITS moviesi var. ;)
  19. Estable

Best Girl Yarışması - 2. Eşleşmeler

Hepsine Senjougahara'yı tek geçerim B) Olabildiğince adil olup nerede monogatari varsa onu işaretlemedim :P Eklemek istersen Koko Hekmatyar-Sophia Valmet (Jormungand) Malandro Michiko-Atsuko (Michiko to Hatchin) Kurisu Makise (Steins;gate)
  20. Estable

Cümleten Selemun Aleyküm

http://forum.turkanime.tv/topic/3583-anime-istek-ve-%C3%B6nerileri/page-29#entry202939
  21. Estable

Paprika

Türler için google amcaya sormayınca böyle oluyor... :ph34r: Teşekkürler
  22. Estable

Paprika

Hemen ekleyeyim. :ph34r:
  23. Estable

Paprika

İlk başta o filme hayran kalıp sonrasında Paprikayı izlemek
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.