Jump to content

Estable

Üyeler
  • İçerik sayısı

618
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İtibar Etkinliği

1. Harika
  2. Üzgün
    Estable reacted to Leffwn in İnsan buraya girince yaşlandığını hissediyor   
    Orta yaş krizim tutmaya başladı bile...
  3. Beğen
    Estable reacted to Perfectum in Çok sevdiğim oyun olan Nier:Automata'nın Animesi çıkıyormuş. İlgili haber için; https   
    Oyunlara ilgim oldukça büyük başlarsam kendimi o evrene kaptırırım muhtemelen bu nedenle şimdilik kalsın :D Listeme aldım.
  4. Beğen
    Estable reacted to Perfectum in Çok sevdiğim oyun olan Nier:Automata'nın Animesi çıkıyormuş. İlgili haber için; https   
    Oyundan senin yorumun sayesinde bilgim oldu. Çok hoş bir oyuna benziyor savaş mekanikleri vs. ile beğendim. Müziklerine bile ayrı özen gösterilmiş; hem rahatlatıcı hemde epik bir tema. Anime versiyonu bence baya ortalığı sarsar. :)
  5. Beğen
    Estable reacted to Singularity in telefon zil sesim.( 2:54ten sonrası)   
    vaktinde çokça arşivlemiştim sevdiğim oyunlardan.
  6. Beğen
    Estable got a reaction from Singularity in telefon zil sesim.( 2:54ten sonrası)   
    Bayılıyorum NIER soundtracklarına. Oyunun kendisi gibi soundtrackları da efsane. Mest edici.
  7. Üzgün
    Estable got a reaction from Freesia in Kentaro Miura hayatını kaybetmiş. Berserk ve diğer tüm çalışmaların için teşekkürler   
    Koca efsane maalesef aramızdan ayrıldı. Kendisiyle beraber ardından belki de manga tarihinin gördüğü en efsane serisi ve karakteri de onunla beraber aramızdan ayrılıyor. Bizleri Berserk gibi bir hikaye ile tanıştırmasının yanı sıra özellikle oyun olmak üzere birçok film, sanat vb. konulara ilham kaynağı olduğu için ne kadar minnet duysak az. "Souls"un babasıdır benim için Berserkte yarattığı evren ve atmosfer daha iyisini görmeyecek sanırım. Huzur içinde uyusun. 
  8. Beğen
    Estable reacted to Amygirl in Claymore, Teresa karakteri anime ve manga dünyasının en havalı karakterlerinden biri   
    10 yıl olmuştur izleyeli... Daha ondan güzeli, ondan güçlüsü, ondan asili gelmedi anime/manga dünyasına. Sanırım hep en sevdiğim kadın karakter olarak kalacak.
    Romi Park etkisi de büyük tabii 
    Mangayı remake yapılır diye 2019a kadar beklettim ama gelmedi :(

9. Beğen
  10. Beğen
    Estable reacted to Heimatlos in Claymore, Teresa karakteri anime ve manga dünyasının en havalı karakterlerinden biri   
    Havalılıktan ziyada Teresa'da başka haller vardı. Teresa'ya karşı beni o haller cezbetti :D
  11. Beğen
    Estable reacted to Perfectum in Claymore, Teresa karakteri anime ve manga dünyasının en havalı karakterlerinden biri   
    Bu seri kaldığı yerden devam etmeli. 
  12. Beğen
  13. Beğen
    Estable reacted to Gallardo in Claymore, Teresa karakteri anime ve manga dünyasının en havalı karakterlerinden biri   
    Teresa, Galatea, İrene, Alicia, Beth. Hepsi havalı karakterler. Tabi en göz alıcı rol Teresa'nınki. 
  14. Teşekkür
    Estable got a reaction from LeornKayn in Hunter X Hunter hiç izlememiş biri olarak acaba kendimi şanslı görmeli miyim yoksa on   
    One Piece'ye kısmen bende geç başlamıştım fakat hüsran yaşamadım. Onun aksine bende hüsranı HxH'de yaşadım :) biraz da ne beklediğine bağlı. Şahsen HxH'yi yarım bırakıp ardıma bakmadım. 
  15. Beğen
    Estable reacted to Perfectum in Yaklaşık 10 sene önce Shingeki No Kyojin'in ilk sezonu çıktığında izleyip overrated o   
    10 senemii?! 10 sene... abii dudu periyi çağırın zamanı durdursun. O değil de beni tanımlamışsın bende 1. sezonu izleyip bırakanlardanım ama kötü huyumdur böyle yeni bölümleri YT den tiftikliyorum parça parça sonrada zevki kaçıyor izlemiyorum tabii. 
  16. Beğen
    Estable reacted to Leffwn in Yaklaşık 10 sene önce Shingeki No Kyojin'in ilk sezonu çıktığında izleyip overrated o   
    Shingeki no kyojin'in animesinin çıkalı 10 sene olduğunu sen söyleyince fark ettim. 
  17. Üzgün
    Estable reacted to Mileydi in Şöyle final vermiş, adam akıllı kurgu ve konusu olan, aksiyonu bol, romantizm mümküns   
    Bir tane salak webtoon a başladım Solo Leveling çakması bile olamamış sinir bozucu bir hikaye ile ilk 9 bölüm zor dayandım  Gidip Red storm tekrar mı başlasam güncele gelince bıraktıydım Yada Solo Leveling 9217462156 kere baştan mı başlayayım 
  18. Üzgün
    Estable got a reaction from yumulonely in Manhwa gördüğümde istemsizce gözümde yarım kalan veya anlamsızca, ansızın final veren   
    The Breaker 2014'te son güncelini verdi diye hatırlıyorum. 6 senedir sezon çıkaracaktı güya. Nice seriler var yarıda kalmış, kimisi de sözde final vermiş. (bknz. Noblesse) Manwhaların sonu hüsran bitiyor genelde. Özellikle Boichi abimiz bu işi gelenek haline getirmiş gibi.
  19. Beğen
    Estable reacted to Gallardo in Manhwa gördüğümde istemsizce gözümde yarım kalan veya anlamsızca, ansızın final veren   
    Veritas ve yeni sezonunun ne zaman geleceği belli olmayan The Breaker.
  20. Beğen
    Estable reacted to lntegral in Artık One Piece’yi okurken gözlerimin yorulduğu farkettim. Eechiro Oda Bey çok yoğun   
    Adam gibi bilgi vermeye 20 sene sonra başladı adam.Ben o sürede hikayeden bıkardım iyi sabretti
  21. Beğen
    Estable reacted to Barış D. Baryshx in Artık One Piece’yi okurken gözlerimin yorulduğu farkettim. Eechiro Oda Bey çok yoğun   
    Seri bir şeye benzemeye başladı ya, ondandır yohohoho. Sıkıyordu artık
  22. Beğen
  23. Beğen
    Estable got a reaction from Witch in Sadece Kakegurui'nin mangası animeden kat kat daha güzel demeye geldim.   
    Tamda yeni bitirmiştim, mangası mı varmış yahu netflixte gördüğümden dolayı yoktur sandıydım. Bildiğim iyi oldu :)
  24. Beğen
    Estable got a reaction from Toprakezgi in Şu Sinsine,fiber çevirmen,biraz fazla sert hissettiriyor kendini böyle ofis kadınıymı   
    Anime izleyici kitlesinin yobazlaştığı doğru çünkü sadece izleyici kitlesi olarak kalıyorlar ve güncel anime sektörünün sadece para için çıkardığı serileri izliyorlar. Artık maalesef insanlar mangadan bi haber bulunuyor bu ortamlarda. Ama benim bahsettiğim konu ise eski forum kitlesinin tamamen aktifliğini kaybetmiş olması. Aşağı yukarı 5-6 senedir bu forumdayım; çok daha önceden beri manga okuyorum anime izliyorum. Eski aktif kitlenin büyük bir bölümü saydığım konularda bilgili ve ağzının tadını bilen kişilerdi. Bu kişileri forumdan iten etmenler arasında tabiki sizin bahsettiğiniz konuda etmen olabilir ama ben zaten yukarıda 'büyük bir bölümünün' sıkı yönetim olduğunu belirttim zira çatışmalarda konu kilit, fikir ayrılıklarında tartışma çıkmasın diye konu kilit hata yapan kullanıcıya anında uyarı konuya çok zarar vermeyen iletileri silme vs sayabiliriz. (Gerekte üyelere kullanılan üslubun çok yanlış olması.) sıkı yapıldığını gözlemledim. Evet soracaksanız eskiden sizin yaptığınız şekilde değildi biraz tartışmalar olurdu fikirleri paylaşırdık gülerdik geçerdik veya kızgın kalırdık ama o şeyler orada kalırdı. Buda ben dahil aktifliğin kaybolmasına sebebiyet verdi. Ben artık girdiğimde eleştiri, tartışma, fikir yazma anime incelemeleri manga incelemeleri ve konu çerçevesinde geyik döndüğünü görmüyorum. 
     Hoş bunlar benim gözlem ve fikirlerim, siz katılmıyor veya böyle olması gerekiyordu diyorsanız öyledir haliyle. 
  25. Beğen
    Estable got a reaction from LeornKayn in Şu Sinsine,fiber çevirmen,biraz fazla sert hissettiriyor kendini böyle ofis kadınıymı   
    Kendisini pek tanımıyorum ama bahsi geçmişken bende benzer konuda yakınayım, forumun şuan ki hali eski haline nazaran tam anlamıyla ölü. Eski samimiyet ve aktiflik neredeyse 0'a inmiş durumda. Bunun en büyük nedeni zannımca katı kural ve yönetim biçimi oldu. Hoş eski hali bir anime ve çeviri platformunda olması gereken bir konu muydu bilemem ama eski forumu özlemiyor değilim. Çok katı davranıldı çok. 
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.