Jump to content

Evallark

Üyeler
  • İçerik sayısı

341
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

6

Evallark kullanıcısının paylaşımları

1. Evallark

Şimdiye Kadar Kaç Tane Anime İzlediniz?

Ben aşırı yavaş izleyiciyim ya. Yıllar oldu anca 40 seri falandır. Güncel çok takip ederim bir 20 tanede güncel takip ettiğim ve artı olarak şu an izlediğim bitmiş birkaç seri var. Filmleri ve special gibi kısa serileri saymadım.
  2. Üçüncü ve dördüncü tanıtımlar yayınlandı. Narsus: İsmimi vermeme hiç gerek yok, gürültücü velet. Elam: Görüşmeyeli uzun zaman oldu. Narsus: Ben o prensin gücünden çok fazlasını bekliyorum. Gieve: Gerçekten de deneyimsiz bir kralsın, ha? Falangies: Ben Falangies. Falangies: Majesteleri, sizi koruyacağım. Kaynak: Crunchyroll
  3. Evallark

( 10 / 10 ) Isuca

Yeni karakterlerin tasarımları yayınlandı Nami Shimazu & Irudana
  4. Akatsuki no Yona'daki Yona ismi bayağı hoşuma gitmişti ama araştırınca İbranice 'kumru' anlamına gelen bir isim olduğunu öğrendim. Yani orjinali Japonca değilmiş. Kou (mutluluk) ismi başından beri gerçekten hoşuma gitmişti ama kızıma Futaba (tomurcuk, filiz) koymazdım. Okunuşu pek hoşuma gitmiyor. (Çoğu Donten ni Warau'dan. Serideki her isim ayrı bir güzel.) Tenka (Ten: Cennet, ka burada hi'ye dönüşüyor ve ateş oluyor. Cennet ateşi, gökyüzü ateşi, ışık saçan ateş veya ışık saçan cennet anlamına geliyor, ikiside olabilir çünkü genelde Tenka'yı güneşle bağdaştırıyorlar) Soramaru (Sora: Gökyüzü, maru: isim için masculine ek) Chuutarou (Chuu: Hava, tarou: yine masculine bir ek ama çocuk anlamıda var) Bu üç isim Cennet, gökyüzü ve hava olarak büyükten küçüğe gidiyor. Üç erkek kardeşe ne iyi giderdi be. Botan (Uzun hayat) Kumou (Bulut) Kou (Mutluluk) Kaze (Rüzgar) Tsukiakari (Ay ışığı) Tsukihime (Ay prensesi) Genelde bu tür isimleri severim o yüzden benzerler. Kız ismi için ise hiçbir fikrim yok. Bazı yazdıklarım kız ismi içinde geçerli olabilir. Onun dışında en basitinden Hana (Çiçek) koyabilirdim.
  5. Evallark

Anime'li telefon kılıfları

Ellerine sağlık ve teşekkürler gerçekten yapmak istedim ama önce kendime şeffaf bir telefon kabı bulmam lazım. Bulunca ilk olarak FMA ve Hetalia denemek istiyorum. Çok yardımcı olacak, tekrardan teşekkürler. ^_^
  6. Gif 250'ye 300'dü bende 250x200'e getirdim. ^_^ Bunu da boyutlandırabilir misiniz rica etsem? Ben boyutlama yaparken mümkünse kırpmaya çalışarak boyutu düşürmeyi tercih ediyorum ama olmadı dersen direkt boyutu küçültürüm ama bu sefer gifde küçülür. ^_^
  7. Viz Media'nın dijital dergisi Weekly Shonen Jump, Yoko Kamio'nun Hana Yori Dango Season 2 mangasının "Hızlı Başlangıç" girişiyle ilk üç bölümünün yayınlanacağı duyuruldu. İlk üç bölüm derginin 16 Şubat sayısıyla giriş yapacak. Yeni bölümler iki haftada bir çıkacak ve bedava olarak VIZManga'nın sitesinden, uygulamasından, Comixology'den ve Kindle'dan okunabilecek (İngilizce). Seri, Shueisha'nın dijital Shonen Jump+ dergisinde, Hana Nochi Hare ~HanaDan~ Next Season (Çiçekler, Güneşli Gökyüzü ~Erkekler Çiçeklerden Önce Gelir~ Yeni Sezon) adında Japonya'yla aynı vakitte çıkacak. Hikaye, efsanevi F4 Eitoku Akademisinden mezun olduktan iki yıl sonra, okuldaki yeni nesili konu alacak. Orijinal Hana Yori Dango mangası, orta sınıf bir aileden gelen ve aşırı elit Eitoku Akademisine giren 16 yaşındaki pırıl pırıl genç kız Makino Tsukushi'nin birden kendini okulun en elit erkek üyelerinden oluşan F4'ün karşısında bulmasını konu alıyor. Hana Yori Dango 2004'de bittikten sonra Kamio, 2006 ve 2007'de Hana Yori Dango yan hikayeleri çizmeye devam etti. Ayrıca 2004'den 2007'ye kadar Bessatsu Margaret'da Cat Street çizdi. Matsuri Special mangası 2007'den 2010'a kadar Jump Swuare dergisinde yayınlandı Tora to Ookami serisi de yine Bessatsu Margaret'da 2010-2011 yılları arasında çıktı ve Ibara no Kanmuri mangası 2013'den 2014'e kadar sürdü. Kaynak: ANN & Crunchyroll & VIZMedia HYD serisi en sevdiğim shoujo serisidir. Benim için shoujo efsanesidir diyebilirim. Ben şahsen aşırı derecede çok sevindim ve nedense anime için bile artık umutlanabilirim diyorum. Ayrıca normal F4'ü değilde yeni sezonun elit kötü tiplemelerini görmek de nedense beni daha da heyecanlandırdı. Yeni bir efsane daha doğacak gibi hissettirdi. Siz ne düşünüyorsunuz?
  8. Aksiyon, macera, dram, fantazi, tarih, doğaüstü.
  9. Ao Haru Ride ve Strobe Edge mangalarının mangakası Io Sakisaka Bessatsu Margaret'de belirtildiğine göre yeni serisini 13 Temmuz'da yayınlayacak ve manga Ao Haru Ride ile aynı olarak 25 Mayıs'da ilk cilde basılacak. Mangaka 'geleneksel okul romantizm' mangası Strobe Edge'yi 2007-2009 yıllarında serileştirmişti. Manga baş karakterleri Souta Fukushi ve Kasumi Arimura olacak şekilde 14 Mart'da çıkacak olan live-action filme uyarlandı. Sakisaka Bessatsu Margaret'de yayınladığı mangası Ao Haru Ride'ı cuma günü final verecek. Anime uyarlaması geçen sene, live-action filmi Aralık ayında ve OVA'sı izle yine Aralık ayında çıkmıştı. Ayrıca Bessatsu Margaret'de yayınlandığına göre Strobe Edge mangasına 13 Mart'da özel bir bölüm çıkartılacak. Bu son bölüm Ren, Ninako ve Andou ile alakâlı olacak. Bölüm, 14 Mart'da çıkacak olan live-action filmine öncülük etmiş olacak. 'Hem aşk ne ki?' Ninako Kinoshita'nın arkadaşları ona tek şey söyler ama Ninako bu gizemli hissin gerçek olup olmadığını merak ediyordur. Yakışıklı, bütün kızların bayıldığı esrarengiz çocuk Ren Ichinose ile tanıştığında, hayatı beklenmedik bir şekilde ters döner. Ren, sadece birkaç kelime ve gülümseme ile Ninako'nun dünyasını değiştirir... Kaynak: ANN
  10. Evallark

( 14 / 12+ ) Ao Haru Ride

İnternete düşmesi çevirinin geldiği anlamına gelmiyor. İnternete düşen altyazı hardsub yani biz bu çeviriden altyazı alamıyoruz. Bizim çevirebilmemiz için softsub çıkması gerekiyor ve henüz softsub çıkmış değil. Her gün kontrol ediyorum zaten çıktığında en kısa zamanda size sunacağız. ^_^
  11. 5 Nisan'da yayınlanmaya başlayacak olan anime serisi The Heroic Legend of Arslan'ın yeni televizyon reklamı yayınlandı. Arslan: Askerlerimiz öldürülüyor! Daryun: Majesteleri, lütfen burada bekleyin. Ben, Daryun, sizi koruyacağım. -The Heroic Legend of Arslan Arslan: Daryun! Yayınlanmış bilgiler: Arslan: Yusuke Kobayashi (Honoka Takamiya - Witch Craft Works) Daryun: Yoshimasa Hosoya (Asahi Azumane - Haikyu!!) Narsus: Daisuke Namikawa (Goemon Ishikawa - Lupin The Third) Elam: Natsuki Hanae (Ken Kaneki - Tokyo Goul) Ekip: Manga: Hiromu Arakawa Asıl oluşturan : Yoshiki Tanaka (Kobunsha Kappa Novels tarafından yayınlandı) Yönetmen: Noriyuki Abe (Kuroshitsuji: Book of Circus, Yuu Yuu Hakusho) Seri Kurgusu: Makoto Uezu (Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru, Akame ga KILL!) Ana Karakter Tasarımcısı: Shingo Ogiso (anohana film posterinin tasarımcısı) Karater Tasarımları: Ushio Tazawa, Kazuo Watanabe Aksiyon Yönetmeni: Satoshi Kimura Konsept Tasarımı: Daisuke Niitsuma Sanat Yönetmeni: Tadashi Kudo Arkaplan: Studio Pinewood Renk Yönetmeni: Aiko Shinohara Ra Yönetmeni: Daisuke Suzuki Model Yönetmeni: Hiroshi Adachi 3DCGI: SANZIGEN Animation Studio Fotoğrafçılık Yönetmeni: Yukihiro Masumoto Fotoğrafçılık: Graphinica Düzenleme: Mai Hasegawa Ses Yönetmeni: Jin Aketagawa Ses Efektleri: Yasumasa Koyama Ses: Magic Capsule Müzik: Taro Iwashiro Animasyon Prodüksüyonu: LIDEN FILMS x SANZIGEN Animation Studio Prodüksüyon: The Heroic Legend of Arslan Prodüksüyon Komitesi Kodansa USA hikayeyi özetliyor: Görkemin ve mucizenin başkenti Ekbatana'da uzanan refah içindeki Pers Krallığı, müthiş ve yenilmez Kral Andragoras tarafından yönetiliyordur. Pers prensi Arslan, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmasına rağmen, babası gibi uygun bir kralda gereken şeylere sahip birisi olarak görülmemektedir. Arslan, 14 yaşında ilk savaşına katılır ve her şeyini, yerini kavrulan alevlere bırakan kanlı savaş sisinde kaybederek bir zamanlar şerefli olan krallığının başka ellere geçişiyle yüzleşir. Ancak, yönetici olmak ve sorunlarla karşı karşıya gelmek Arslan'ın kaderidir. Şimdi, düşmüş krallığını yeniden kazanmak için bir maceraya çıkmalıdır. Kaynak: ANN
  12. Açıkcası bu insanın kendi düşüncelerine koyduğu bir çizgidir. Ben bu seriyi aşırı seviyorum ama bu demek değildir ki onları seride gördüğüm halleriyle düşünüyorum. Hetalia bendeki tarihi ve ülkeler arasında yaşanmış olayları araştırma dürtüsünü uyandırdı. Elbette kimse Hetalia'da Rusya karakteriyle gerçek Rusya'yı ve ilişkilerini bir tutmuyor. Benim parodiden ötede dememin sebebi serinin ilgimi çekmesi ve ardından beni araştırmaya sevketmesiydi.
  13. Sevmeyen var ama şahsen benim hayatım olmuş bir seri diyebilirim. Adam akıllı izleyince basit bir parodiden çok ötede gerçekten ülkeler arası ilişkileri falan keşfediyorsun derinlemesine.
  14. The Heroic Legend of Arslan, 5 Nisan'da Japonya'da 17:00'de (JST) yayınlanacak. Arslan: Yusuke Kobayashi (Honoka Takamiya - Witch Craft Works) Daryun: Yoshimasa Hosoya (Asahi Azumane - Haikyu!!) Narsus: Daisuke Namikawa (Goemon Ishikawa - Lupin The Third) Elam: Natsuki Hanae (Ken Kaneki - Tokyo Goul) Ekip: Manga: Hiromu Arakawa Asıl oluşturan : Yoshiki Tanaka (Kobunsha Kappa Novels tarafından yayınlandı) Yönetmen: Noriyuki Abe (Kuroshitsuji: Book of Circus, Yuu Yuu Hakusho) Seri Kurgusu: Makoto Uezu (Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru, Akame ga KILL!) Ana Karakter Tasarımcısı: Shingo Ogiso (anohana film posterinin tasarımcısı) Karater Tasarımları: Ushio Tazawa, Kazuo Watanabe Aksiyon Yönetmeni: Satoshi Kimura Konsept Tasarımı: Daisuke Niitsuma Sanat Yönetmeni: Tadashi Kudo Arkaplan: Studio Pinewood Renk Yönetmeni: Aiko Shinohara Ra Yönetmeni: Daisuke Suzuki Model Yönetmeni: Hiroshi Adachi 3DCGI: SANZIGEN Animation Studio Fotoğrafçılık Yönetmeni: Yukihiro Masumoto Fotoğrafçılık: Graphinica Düzenleme: Mai Hasegawa Ses Yönetmeni: Jin Aketagawa Ses Efektleri: Yasumasa Koyama Ses: Magic Capsule Müzik: Taro Iwashiro Animasyon Prodüksüyonu: LIDEN FILMS x SANZIGEN Animation Studio Prodüksüyon: The Heroic Legend of Arslan Prodüksüyon Komitesi Kodansa USA hikayeyi özetliyor: Görkemin ve hayretin şehri asil başkent Hamedan(Ecbatana)'da uzanan refah içindeki Pers Krallığı, müthiş ve yenilmez Kral Andragoras tarafından yönetiliyordur. Pers prensi Arslan, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmasına rağmen, babası gibi uygun bir kralda gereken şeylere sahip birisi olarak görülmez. 14 yaşında, Arslan ilk savaşına katılır ve her şeyi kana bulanmış bir halde kaybeder. Kavurucu alevlere dönüşen savaş sisi, onu biricik krallığının başka ellere geçişiyle yüzleştirir. Ancak, yönetici olmak ve sorunlarla karşı karşıya gelmek Arslan'ın kaderidir. Şimdi, düşmüş krallığını yeniden kazanmak için bir maceraya çıkmalıdır. Kaynak: ANN & Crunchyroll
  15. Himaruya Hidekaz'ın komedi manga serisi Hetalia Axis Powers'ın gelecek olan 6. serisi Hetalia The World Twinkle'ın resmi web sitesi bugün mini karakter versiyonlu posteri ekledi. Bu arada, resmi twitter hesabı, animenin İtalya (Daisuke Namikawa) karakterinin söylediği tema parçası "Hetalian☆Jet"in 24 Temmuz'da yayınlanacağını duyurdu. Çıkış tarihine bakılırsa, 6. serinin yaz sezonunda çıkması mümkün gibi görünüyor. Önceki poster Kaynak: Crunchyroll
  16. Evallark

byEvallark [Gif vs.]

Uzun zamandır koymayı unutmuşum gerçi pek gifte yapmadım ama birikmesin ekleyeyim yenileri dedim. ^_^ Anime Youtube & Vine Müzik Diğer 26/01/2015
  17. Evallark

En Son İzlediğiniz Dizi ?

Dizi izlemeyi bayağı bıraktım tek güncel TWD izledim en son o kadar üşeniyorum ki. Birde asya dizilerinden Itazura na Kiss'in ikinci sezonunu takip ediyorum güncel olarak. Güncel olmayanda Meteor Garden izliyorum. Tayvan'a gitmeye karar verdim. :bled1-onion-head-emoticon:
  18. Shine bright like a doitsu

19. Evallark

Obama'nın söz kesen adama cevabı

Konuştuğum yabancı arkadaşlarımın çoğu Obama'yı pek ciddiye almadıklarını ve tembel olduğunu söylüyorlar kendi başkanları için. Ülkelere gerçekten ilgiliyim ama araya siyaset girince biraz kopuyorum ortamdan. Her neyse, adamın ne yapıp ettiğini bilemiyorum ama uzaktan bakınca her zaman kafa biri olarak görmüşümdür. Tabii siyasette ne kadar kafa olmak lazım bilinmez. Ama Amerika gibi bir yerden bahsedince pek de garip gelmiyor. :D
  20. Evallark

( 10 / 10 ) Isuca

23 Ocak'ta yayınlanacak ilk bölümün tanıtımı çıktı. Sakuya: Bu dünyada kalmak için yaşam gücünü avlayan siz iblisler! Ben, Shimazu ailesinin 37. varisi Shimazu Sakuya hemencecik sizi yokedeceğim! Kalbinizin derinliklerinden şükran duysanız iyi edersiniz! Isuca Bölüm 1: Tesadüfi Tanışma. Aşk. Bu genç bir kızın doğağüstü gücünün başlangıcı.
  21. Burası neymiş bakayım? o.o

1. Lucifèr

Lucifèr

Burası durum duvarının yorum bölümü selamlar saygılar...

22. Evallark

( 10 / 10 ) Isuca

Isuca'nın tanıtım videosu çıktı! (Sonunda :admire-onion-head-emoticon: ) Yayın reklamı Blu-ray ve DVD reklamı
  23. OVA çıktı ama henüz internete tam düşmedi. Yakında düşecektir. Ben OVA'yı izledim. İzlemeden önce gelmez yeni sezon diye düşünüyordum ama OVA çok yeni sezonluktu sanki. Kamisama Hajimemashita'nın ilk sezonundaki son OVA gibiydi. Aslında mangadaki olaylardan dolayı ikinci sezon pek istemiyordum ama OVA'dan sonra ve şu anda mangada olanlardan dolayı çok güzel bir sezon olacağını düşünerek gelmesini isterim. Başta hiç umudum yoktu geleceğine dair ama OVA sanki sinyal verir gibiydi ama henüz bir haber yok. Belki manga final verdikten sonra gelebilir haber. Ama shoujoların genelde yarım kalması durumundan dolayı pek umutlanmamakta lazım.
  24. Shueisha'nın Bessatsu Margaret dergisinin son sayısı Io Sakisaka'nın Ao Haru Ride mangasını 13 Şubat'ta çıkacak sıradaki sayıda sonlandıracağı haberini verdi. Dergi yeni bir ilustrasyon dosyasıyla anma gerçekleştirdi. Animesi Haziran ayında yayınlanmaya başladı ve Crunchyroll Japonya'yla aynı anda yayınladı. Live-action filmide geçtiğimiz Aralık ayında çıkmıştı. Animenin OAD'ı 12. final bölümünden sonra çıkarıldı. İlk dönemin tatilinden sonra bir yaz akşamı, havaifişek gösterileri zamanında geçiyor. Diğer karakterlerle birlikte Touma Kikuchi (Yoshitsugu Matsuoka)'da yeni OAD'da görünüyor. Bu özel bölüm manganın 12. cildiyle birlikte 12 Aralıkta çıkmıştı. Kaynak: ANN
  25. Evallark

En Beğendiğiniz Anime Finalleri

Donten ni Warau'nun sonu son zamanlarda beni hayal kırıklığına uğratan sonlar arasından sıyrıldı ve benim için en tatmin edici sonlardan biri oldu. Onun dışında FMAB serisi ve romantik serilerdende Itazura na Kiss iyiydi.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.