Jump to content

Lucifèr

Üyeler
  • İçerik sayısı

1336
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

Lucifèr kullanıcısının paylaşımları

1. Lucifèr

Merhaba

Oltan'ın pentalarını çalmayı seviorum desene :ASDfsafa
  2. Lucifèr

Merhaba!

Hoş geldin ben Oltan :hi-onion-head-emoticon:
  3. Lucifèr

Prison School Animeye Uyarlanıyor

İsminden vurdulu kırdılı bişey bekliodum :p Mangasıni okumadim ^^
  4. Venüs Venüs :P Venüsün Hikayesi hep çok hosuma gitmiştir. Pentagram ondan geliyor olimpiyatların simgeside ^^
  5. Durun Copy/Paste yapayım Viki'den :P Lucifer, Hıristiyan inanışında genellikle şeytanı tasvir etmek için kullanılan isimdir. Bu kullanım İncil'deki Isaiah 14:3-20 kısmında cennetten atıldığından bahsedilen ve "Gün Yıldızı" ya da "Sabah Yıldızı" olarak bahsedilen meleğin Latince'deki adıdır. Aynı Latince kelime yine İncil'deki 2 Petrus 1:19 kısmında şeytanla hiç alakası olmayan bir yerde de yer almaktadır. Bu ve bunun gibi birçok çeviride "Gün Yıldızı" kelimesi yerine doğrudan Latince olan Lucifer kelimesi kullanılmaya başlanılmış ve bu nedenle bu kelime şeytanı tasvir etmek için kullanılır olmuştur. 2 Petrus 1:19: "Peygamberlerin sözleri bizim için daha büyük kesinlik kazandı. Gün ağarıp sabah yıldızı yüreklerinizde doğuncaya dek, karanlık yerde ışık saçan çıraya benzeyen bu sözlere kulak verirseniz, iyi edersiniz." Latincede "Lucifer" kelimesi "Işık Getiren" (lux, lucis, "ışık", ve ferre, "getirmek") anlamına gelmektedir ve "Sabah Yıldızı"na yani Venüs'e verilen isimdir. İncil'den Ezeikel 28:11-19: "..güzellerin ve bilgelerin en mükemmeliydin. Eden'de, Tanrı'nın bahçesindeydin. Giysilerin hep güzel taşlarla –yakut, zümrüt, aytaşı, beril, onix, safir, turkuazla- ve altın işlemelerle süslüydü. Bunlar sana sen yaratıldığın gün verildi. Seni kudretinle ve gücünle bekçim yaptım. Tanrının kutsal dağına gidebiliyor ve ateş tarlalarında yürüyebiliyordun. Yaptıklarından tamamen muaf tutulurdun ta ki için kötülükle dolana dek. Bu varlık içinde bile daha büyük şiddet yarattın ve günahkar oldun. Seni tanrının dağından men ettim ve seni bekçilik ettiğin ateş tarlalarından sürgün ettim. Güzelliğin yüzünden için kibirle doldu ve bilgeliğini kendi ünün için harcadın. Seni içine hapsettiğim ateşle beraber dünyaya attım. Seni takip edenlerle beraber sonunuz ateşler içinde küle dönecek. Çok feci bir sona geldin." Hikâyenin devamına göre Lucifer kibrine ve hırsına yenik düştü. Tanrının yarattığı ve kendinden daha güçsüz olan insan oğluna itaat etmeyeceğini söyledi, Tanrılığa özendi. Lanetlendi ve cennet bahçelerinden kovuldu. Kovulduktan sonra atıldığı yer Afrika olmuştur. Birçok Hıristiyan oradaki açlık, savaş ve ölümü buna bağlarlar. Sabırla okuduysanız ne mutlu bana çok severim böyle şeyleri ^^ :P
  6. Lucifèr

Amatörce yaptığım çizimler (Yeni)

2. Resimdeki yazida ne yazior^^ :d
  7. Lucifèr

İmza Yapıyoruz...

Nasıl olsun ?
  8. Lucifèr

İmza Yapıyoruz...

Panpa Sinon kim :P ?
  9. Cувєя benimde var 1 2 bildigim istersen ö.m'den atarım
  10. Lucifèr

İmza Yapıyoruz...

panpa layerleri elimle yerleştirdim :P
  11. Lucifèr

İmza Yapıyoruz...

Ahahaha adam zaten gifi bulamadıgından bana gif yaptırıor :P bi gif için 3. gün ugrastımı biliorum 103 layerlik 15 mb boyutu vardı bi de :P Google'dan yüklemiştim
  12. Knedi iletini begenmek opi :) şukuluyum bari seni :)
  13. Lucifèr

İmza Yapıyoruz...

Ya şimdi özel saniye arası istek gelince olmuyor :P adam gidior shingeki dior 9. bölüm dk 2.15-2.19 dior bide onumu arıcam :P ?
  14. Lucifèr

İmza Yapıyoruz...

Hoop simdi durun bi şu gif işini gifleri nerden buluosunuz site felan mı var :P yoksa ben gibi üsüenmeden her animenin salisesinin fotografını alıp layerlar haline getirip mi yapıosnuz zor oluor benim türden bi eglence medet :P Anlatın bana :D Edit bana İçe aktar gibi şeyler demeyin zaten biliorum onu :P
  15. Ahahaha :P iyi bi görüş ama Spoileri Bakuman 3 izlediysen aç :P Bakuman'ın 3. sezonunda pcp'yi falan şey ediolar (çocuklar taklit edior) mükemmel suç tamam :P zararlı falan diolar japonların psikolojisi çok farklı bence nasıl olsa anime/manga onlarda kültür bizde çizgi film dio analar/babalar :P :) genede görüşler farklı Ekonomide baya etkilidir belki ''Maybe''
  16. Lucifèr

Beni de aranıza alın :D

Çoklu alıntı sekmesini kullansan yoksa Uyarı uyarı uyarı arkasından pat küt güm :)
  17. Lucifèr

Beni de aranıza alın :D

Adminler görmesin biraz flood olmus sanki :P
  18. Bende merak etmiyor dilim hani :P böcek öldürün böcek :D :evil-smile-onion-head-emoticon:
  19. Whoaaw konu sabitlenebilirmi acaba :P ?
  20. Lucifèr

İmza Yapıyoruz...

Bu kawai'mi pek bilemedim yenisini yapayım dur :P Bu daha bi kawaii :P Lilica212
  21. Ver bana o fikirleri ben arasıtırıp açayım :P :)
  22. Adamın dibisin hepsini okumicam gece okuyacak bi seylerim olsun :p
  23. Lucifèr

Üye Albümü

Eşeğin aklına karpuz kapbugu sokmussun silcem demesen :D N.p :P eehehe Senden korkulur valla xd
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.